Treść opublikowana przez palermos
-
Gdzie pamięć przejechanych kilometrów w bmw 318i e36 1991r
Że co ??? :lol:
-
NIE MOGE ZATANKOWAĆ DO PEŁNA
Zgadza się, ja mam podobnie, niektóre dystrybutory leją bez problemu do pełna a inne zaczynają odbijać :) Trzeba pistolet dobrze "ułożyć" jak pisze daniello320i. Może być też kwestia odpowietrznika baku ale najpierw sprawdź to pierwsze. A co do rezerwy to u mnie tak samo zapala się na połowie czerwonego, to chyba normalne bo też się kiedyś o to na forum pytałem.
-
Jak poprawić dół w 320i
Niestety słaby "dół" to chyba bolączka naszych B20 przynajmniej z modeli M50, nie sądze aby była jakaś prosta metoda podniesienia mocy z dołu. Chyba jedyna rozsądna to B25 :)
-
Zegar, termometr, zużycie paliwa
Poszukaj instrukcji do e36 tam jest to wszystko ładnie opisane :) np. http://chomikuj.pl/microsim/*e2*96*a0+SAM+NAPRAWIAM+SAMOCH*c3*93D+ORAZ+INSTRUKCJE+OBS*c5*81UGI+(ksi*c4*85*c5*bcki+samochodowe)/*e2*96*bc+BMW+seria+3+-+E36+Instrukcja+Obs*c5*82ugi+po+POLSKU/BMW+seria+3+-+E36+Instrukcja+Obs*c5*82ugi+po+POLSKU.pdf
-
E36. 1,8 czy 2.0?
Ja robisz trasy wybrał bym 2.0, jeżeli głownie miasto to 1.8. Oczywiście nie biorąc nic innego pod uwagę. 2.0 na pewno będzie droższy w eksploatacji od 1.8, ale jest za to bardziej wytrzymalszym silnikiem i potrafi kierowcy "wybaczyć" wiecej niż jego słabszy brat. Ogólnie to lepiej kupić auto którym się będzie jeździło niż na które się bedzie patrzało :) No chyba że kupujesz je w celach pasjonackich :)
-
Szarpie przy ruszaniu - czy to wina dwumasy lub sprzęgła?
Ja nie mam dwumasu a czasami też z rana zaszarpie więc to chyba nie to. O dziwo komplet sprzęgła też mam nowy :P
-
Przekażnik , podgrzewanie sondy lambda
Ja bym jednak podjechał najpierw na kompa... Dziwne, co ma przekaźnik podgrzewania sondy do pracy rozgrzanego silnika :?:
-
Przekażnik , podgrzewanie sondy lambda
Próby z odłączaniem przekaźnika robiłeś na zimnym silniku czy rozgrzanym ?
-
Centralny zamek z pilota-MIGANIE KIERUNKAMI
A cóż to za wynalazek ? A takie ustrojstwo co puszczą prąd tylko w jedną strone :wink: Domyślam się, tylko pierwszy człon nie bardzo pasuje do drugiego :) Takiego typu diody z tego co wiem to nie ma :) W połączenie do migaczy lepiej wstawić bezpieczniki niż diode, a tą stosuje się w połączeniach do krańcówek. :cool2:
-
Dziwne stukanie na hamulcu
Co do stukania to stawiam na elektrozawór nagrzewnicy lub TEV.
-
Centralny zamek z pilota-MIGANIE KIERUNKAMI
A cóż to za wynalazek ?
-
pytanie o kody
Są takie kody, znaleźć je możesz w pamięci sterownika samochodu :) A odczytać za pomocą interfejsu diagnostycznego i odpowiedniego oprogramowania. Jest jeszcze metoda blink codes czyli odczytywanie z mrugającej kontroli ale w większości przypadków to nie działa.
-
OBC z 6 cylindrowki do 4 cylindrowki
A przekłamuje czy zakładasz że bedzie przekłamywał ? Według realoem nie było podziału na pojemosci, zresztą ja tez kupowałem w ciemno i działa idealnie.
-
Szarpie przy ruszaniu - czy to wina dwumasy lub sprzęgła?
Ja mogę dodać że czasami mam podobnie, jak auto jest zimne to potrafi zrobić kangurka, po kilkuminutowej jeździe porblem przechodzi sam. Komplet sprzęgła nówka sztuka Sachs, łącznik elastyczny wału też, duwmasu brak :P Przed wymianą sprzęgła nie przypominam sobie takich objawów :) Ale mam jeden punkt zaczepu. Podczas wymiany sprzęgła wyskoczył mi tłoczek z wysprzęglika :lol: jakoś to poreperowałem, ale nie odpowietrzałem sprzęgła. Być może niesprawny lub zapowietrzony wysprzęglik może powodować podobny objaw. Zamierzam go w najbliższym czasie wymienić i odpowietrzyć wiec będę wiedział coś wiecej.
-
Zapowietrzone sprzęgło
Samo zrozumiałem jako we własnym zakresie ale niekoniecznie jedna osoba :)
-
Zapowietrzone sprzęgło
Możesz sam, robi się to tak samo jak w przypadku hamulca.
-
światło wsteczne
W skrzyni masz czujnik, pewnie sie uszkodził. Wymiana prosta, koszt pewnie też nie wysoki, szczegółów szukaj na realoem.
-
BMW ETK - skąd wziąć?
To akurat można zostawić tak jak program proponuje domyślnie. No chyba że że coś już nam "stoi" na takich portach.
-
Czy trzeba "odświeżać" oprogramowanie w sterowniku
Gdzie w ETK można sprawdzić jakie były wersje oprogramowania np. dla sterownika ms40.1
-
OBC zmiana języka i gong
http://www.bimmerinfo.com/E36_OBC_tricks.htm
-
GT1 DIS vs. INPA
To dlaczego w opisach interfejsów pisze np. że działa z INPA GT1 DIS ? Czy to marketing ? Czasami gdzieś w necie na zrzutce ekranu widzę że odpalony program nazywa się GT1, rozumię że jakkolwiek się nazywa jest to DIS ? A co do drugiego pytania to co jest lepsze ? Może nie tyle lepsze co niezawodne, bo widzę że niektórzy piszę że "dopiero na GT1 pokazał się bład" co by znaczyło że na innych programach go nie było widać...
-
GT1 DIS vs. INPA
Jak to jest dokładnie GT1 to synonim DIS czy to są dwie różne rzeczy ? Czy jest możliwość że na DIS pokarze jakieś błędy które INPA nie pokarze i na odwrót ? Który do diagnozy jest lepszy ?
-
informacje w zegarach
Pierwszy lepszy link a następnym razem :search: :!: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=75484
-
pomoc w rozkodowaniu radia e46 bmw business CD
8322 lub 0322
-
Pomocy z live data i bledami -INPA
I ja też mam takie odczyty z INPA co prawda w e36 ale silnik ten sam. Zastanawia mnie dlaczego mam dokładnie tak samo przekroczone wartości jak w poscie 1. Czy to zbieg okoliczności czy błędy INPY ?