Treść opublikowana przez palermos
-
Gdzie umiejscowiony komputer ?
Lewa strona, podszybie, prowadzi tam gruba wiązka przewodów.
-
OBC - potrzebny schemat podłączenia
Przecież stronę wcześniej masz to napisane. A przy okazji dodam że gdy robiłem testy to też zaopatrzyłem się w takie uniwersalne konektorki, dobrałem do średnicy pinów w OBC, pasowały idealnie bo wchodziły z oporem i przez to się trzymały, dodatkowo nasuwałem na nie cienkiego termokurcza i połaczenie było idealne i dobrze zabezpieczone. Jednak Ja chciałem mieć to zrobione do porządku i kupiłem wspomnianą ori wtyczkę.
-
wskaznik temp. wskaźnik paliwa - błędne wskazania
Temat był już poruszany kilkukrotnie. Problemem są zaśniedziałe styki lub "kończące" się zegary. Najlepszy test to podmiana zegarów.
-
OBC - potrzebny schemat podłączenia
No niestety :) Ale byłem napalony na pełen OBC choć nie wiem dlaczego tak sie na niego mówi bo OBC był tylko pełen :) A tak swoją drogą to chciałem powiedzieć że ten schemat krążący po necie jak i też na tym forum dotyczący 18 przyciskowego OBC nie jest pełny. Brakuje np. w kostce x1070 pina numer 1 który jest standardowo wykorzystywany.
-
OBC - potrzebny schemat podłączenia
cała wtyczka czyli wszystko z czego sie składa wraz z pinami kosztowała mnie jakieś 80 zł :D
-
320i M52 Pomocy z elektryką !
Piszesz że zapłon jest ale nie można uruchomić auta... tzn że rozrusznik kręci ale nie odpala czy rozrusznik w ogóle nie kręci ?
-
OBC - potrzebny schemat podłączenia
A gdzie chcesz kupić ? Bo ja kupowałem w ASO i sie zdziwiłem ceną :P
-
320i M52 Pomocy z elektryką !
To może napisz czego już próbowałeś.
-
OBC - potrzebny schemat podłączenia
Biała wtyczka (bo taka występuję w tych uboższych wyświetlaczach): PIN 8, +12 PIN 13, masa
-
Szyberdach - uchyla ale nie otwiera
Ja zmieniałem w swojej szyber na nowy więc jak co to służe pomocą. Tymczasem przejrzyj te fotki może coś Ci rozjaśnią. http://chomikuj.pl/palermos/E36/szyberdach.zip
-
OBC - potrzebny schemat podłączenia
Zacznijmy od tego jaki efekty chcesz uzyskać ? Aby pokazywał date i godzine ? To wystarczy tylko + i - podłaczyć, jak chcesz temperature to dochodzi czujnik i wiązka. Stopień trudności w skali od 1 do 10 jest 1 :)
-
Mocowania do halogenów
Ja to się nazywa ? hmm może rami halogenów :) A gdzie kupić ? Nowe pewnie w ASO a używke na necie lub szrocie :D
-
OBC - potrzebny schemat podłączenia
Też mam tą opcje a kable musiałem sam dorabiać więc nie wiem co ona oznacza :)
-
czujnik temp. powietrza dolotowego
W silniku m50 nie ma przepływomierza klapowego tylko termoanemometryczny i w jego okolicy na pewno nie ma IAT, ale dzieki za checi. W puszce filtra powietrza też go nie ma (występuje chyba tam w silnikach m44) bo do puszki nie dochodzą żadne przewody elektryczne. Jedyne co tam jest to termostat ogrzewania przepustnicy. Może ktoś ma jeszcze coś ciekawego w tej kwestii do powiedzenia bo ja się powoli gubię w temacie :D Podsumowując w m44 jest w puszce filtra powietrza w m50 jest obok przepustnicy (z prawej strony) w m52 od dołu przepustnicy ja mam m50 i nie ma go nigdzie :D może ważnym szczegółem jest to że moim motorem steruje komputer nie Boscha tylko Siemensa w wersji MS40.1 z tego co patrzałem to jakieś nietypowe ustrojstwo :P
-
OBC - potrzebny schemat podłączenia
A co masz teraz ?
-
318 Potencjometr przepustnicy
BMW już chyba od e30 stosuje potencjometry na przepustnicach. Również i w Twoim silniku jest potencjometr.
-
czujnik temp. powietrza dolotowego
Czy były jakieś różnice w miejscu zamontowania czujnika powietrza dolotowego bo nie potrafię go odnaleźć u siebie. Ma ktoś może jakieś foto ? Szukałem w okolicy przepustnicy po jej prawej stronie i nic tam nie widziałem :/
-
wyświetlacz :/
Tu jest lepszy opis ale tak jak mówiłem na długo to nie pomaga. http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=457171
-
wyświetlacz :/
Niestety dosyć czesta przypadłość tylko wyświetlaczy, można próbować go ratować ale z doświadczenia wiem że na długo nie starcza. A co do tego z allegro to w Twoim widze CHECK a tam nie ma więc nie bedzie taj funkcji.
-
brak swiatel wstecznych
Chodzi Ci o rozpiske bezpieczników a nie o schemat ale faktycznie teraz patrze na rozpiske którą ktoś kiedyś wklejał na forum i jest tak jak pisze saku82pl. Więc ktoś to źle potłumaczył bo według schematów instalacji elektrycznej jest inaczej tzn tak jak pisałem wcześniej.
-
biała maź na bagnecie oleju co to może być?
Niekoniecznie masełko musi być tu i tu :)
-
Moje E30 320 nie odpala jak się zagrzeje ;(
Jaki kabel ?
-
TPS potencjometr / czujnik położenia przepustnicy
Czy mógłby ktoś zmierzyć opór na tym potencjometrze w stanie maksymalnego otwarcia i przy zamkniętej przepustnicy ? Jestem w trakcie diagnozowania swojego potencjometru i mam pewne obawy ponieważ o ile rezystancja całkowita się zgadza i wynosi 4,4 k ohm (choć powinna wynosić 4 k ohm) to rezystancja minimalna wynosi u mnie 1,4 k ohm, a według instrukcji powinna zbliżać się do kilku omów. Wydaje mi się że może to mieć negatywny wpływ na pracę silnika, dlatego proszę o radę.
-
brak swiatel wstecznych
Według schematu to bezpiecznik 26 - 10A
-
ile oleju idzie do 320 v6
Haha dokładnie :) I to jeszcze nie najmocniejsza :D