Skocz do zawartości

palermos

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez palermos

  1. palermos odpowiedział(a) na piomacek temat w E36
    Być może jest to wina tego pierścienia przy stacyjce od immobilisera. A co to był za błąd ?
  2. Co do pytania nr2 to przewód z pinu 8 sterownika leci poprzez kostke X20 prosto do zestawu wskaźników na kostkę X16 pin 16. A pytania nr 3 nie rozumie :)
  3. no my nie mamy ale kolega ma E-30 i może u niego to zadziała Tzn dokładnie to e36 miały te lampki ale chyba tylko w wersji na USA.
  4. Tylko my nie mamy lapmek chek engine :)
  5. Zgodnie z tym co obiecałem. Zużycie paliwa X16 pin 21 Prędkość X17 pin 2
  6. Uwierz mi że jeżeli nie chcesz mieć modułu check to wcale dużo więcej roboty nie ma. Licznik musisz wykręcić tak czy siak a czy wpinasz się w 2 czy 5 przewodów to już chyba wielkiej różnicy nie robi. Jak co zawsze służę pomocą. No chyba że się zdecydowałeś to tak jak pisze, podam ci te piny ale dopiero rano bo tu nie mam dostępu do schematów.
  7. Nie ma sprawy mogę podać ale trochę później. a nie chcesz oryginalnego kompa ? co fabryka to fabryka a nie takie chinskie gadzety
  8. Jaki rocznika auta ? Co się w ogóle dzieje ?
  9. Najlepiej odczytaj dane z naklejek na ECU tam jest dokładnie napisane co to za sterownik. Zobacz jeszcze to http://www.unofficialbmw.com/repair_faqs/motronic.html http://www.unitedbimmer.com/forums/e36/14058-bmw-flash-code.html
  10. palermos odpowiedział(a) na kiffe temat w E36
    Proszę Cie bardzo i nie ma za co.
  11. palermos odpowiedział(a) na kiffe temat w E36
    Pin 1 na kostce x1070 nie jest masą tylko wejściem oczekującym masy a to jest coś innego. To zajrzyj tam jeszcze raz, ale tym razem dobrze się przyjrzyj. To że było skręcone ie oznacza że tak ma być, ktoś sobie to skecił i tyle. Termistor zazwyczaj nie przyjmuje wartości rezystancji zero w jakiejkolwiek temperaturze więc układ nie spodziewa się "zwarcia" A po co gongowi twoja rezerwa :) To jest sygnał gongu z zegara, a kiedy sobie gonga ? :) nie zastanawiałem się, ale może ktoś napisze.
  12. palermos odpowiedział(a) na kiffe temat w E36
    2 sygnały z OBC 2 + i masa :) 1 sygnał z zegarów
  13. palermos odpowiedział(a) na kiffe temat w E36
    Przewód od czujnika temp jest tylko jeden, pin 12, drugi pin czujnika dajesz na mase. Poza tym DjAquaz dobrze piszę że musisz chwile poczekać na adaptację czujnika. I nic ze sobą nie zwieraj jak nie wiesz do czego służy bo popalisz układy :) Piąty przewód z gonga idzie z zegarów kostka X17 pin 9
  14. palermos odpowiedział(a) na andrev9 temat w E36
    Zawsze wydawało mi się że robili na odwrót :)
  15. palermos odpowiedział(a) na harrikson1 temat w E36
    Nie ma potrzeby odpinania aku, tylko stacyjka na pozycji 0. Jak chcesz możesz dodatkowo zrobić reset ECU żeby wykasować ewentualne błędy starego przepływomierza.
  16. palermos odpowiedział(a) na kiffe temat w E36
    Pisałem ci że w zależności od roczniku występowały rożne moduły. Masz auto sprzed 94 roku w którym nie występował moduł ZKE a kolo który robił ten opis pewnie takowy miał. A co do złącza X16 i pinu 13 to sam fakt że go tam nie było coś już mówi a to że po włożeniu pokazało się napięcie też nie jest dziwne bo pewnie elektronika jest jedna i jest to sygnał wejsciowy czujnika oleju o którym pisałem. A co do tej diagnostyki to też się trochę naczytałem i powiem szczerze że na pewno nie są to błedy komputera i nie sadze żeby ktoś wiedział co to jest :) no może poza inżynierami BMW.
  17. palermos odpowiedział(a) na kiffe temat w E36
    za schowkiem ale widocznie nie w Twojej wersji i roczniku jest inne wyposażenie niż tego kto robił ten opis, nieważne poszukaj gdzieś indziej, lub wepnij się prosto do skrzynki bezpieczników w czarne 20 pinowe złacze pin 6 a) na złączu X16 nie masz pinu 13 bo nie masz czujnika tem oleju a to z tego powodu ze nie masz M3 :) to jest jakiś błąd w opisie, zrób tak jak pisałem
  18. To co zapalił wreszcie czy nie ? Skąd my możemy wiedzieć co Ty tam masz po podłączane. Standardowo akumulator nie ma prawa się rozładować po takim zabiegu. Wyciągnij wszystkie zbędne bezpieczniki i zrób próbę.
  19. palermos odpowiedział(a) na kiffe temat w E36
    Położenie stacyjki: 0 - wyłączone 1 - akcesoria 2 - praca 3 - start z czego wynika że napięcie może być podawane tylko w 3 pozycjach bo pozycja 0 odpada :) a) na X1070/9 podajesz napięcie z bezpiecznika F23 gdzie pojawia się w położeniu stacyjki 2 i 3, dlaczego biorą to z pinu 13 złącza x16 nie wiem, jest to złącze czujnika temperatury oleju. b) na X1070/8 podajesz sygnał z wtyczki X10182 pin 12 czyli tak jak pisze, jest to czarna 18 pinowa wtyczka (sygnał rozrusznika) ,można wziąć z innego miejsca jak co c) X1071/1 podłaczasz tylko jak masz EWS czyli immobilizer a nie wiem czy ty go posiadasz d) w Twoim przypadku przewietrzania nie podłączasz
  20. palermos odpowiedział(a) na kiffe temat w E36
    w X1070/9 chodzi o to żebyś tam podał napięcie 12v na stacyjce w polozeniu 2, a skąd to wezmiesz to juz Twoja sprawa. czy na X16/13 tak jest to nie wiem musiał bym sprawdzić w schematach
  21. palermos odpowiedział(a) na Pawel23 temat w E36
    Nie napisałeś jakie miałeś wcześniej problemy z zegarami.
  22. Jak tak czytam Twoją wypowiedź to widzę że nie masz zbytniego pojęcia o elektronice :) Nie wiem co to musiał by być z kondensator który rozładowuje akumulator w kilka chwil. Jedyne wyjaśnienie dlaczego akumulator tak szybko się rozładował że nawet nie zdążył zakręcić to: 1) uszkodzony akumulator 2) masz gdzieś zwarcie (pewnie byś to zobaczył) 3) masz jakiś problem w instalacji 4) uszkodzony rozrusznik ? A skąd wiesz że się rozładował ? Po tym że nie kreci rozrusznik czy światła i kontroli przygasają ?
  23. palermos odpowiedział(a) na gelo8705 temat w E36
    No to teraz trzeba wymienić, cena nie jest powalająca więc można zaryzykować nawet gdy nie jesteś pewny w 100% a i sama wymiana nie jest zbyt ciężka.
  24. palermos odpowiedział(a) na gelo8705 temat w E36
    Jak szumi to trzeba wymienić, proste. Jak chcesz się upewnić czy to łożysko podpory to zdemontuj te plastiki w tunelu środkowym i przejedź się gdzieś kawałek, wtedy je dobrze słychać.
  25. Napisał że wymienił listwę z wtryskiwaczami. Ja bym jeszcze sprawdził czy dochodzą impulsy na świece i wtryskiwacz gdy chodzi na benzynie, a potem za nitką do kłębka. :)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.