Treść opublikowana przez palermos
-
E34 z 1993r brak komunikaji z inpa
Ja mam ADS na RS232 wiec powinno ją ruszyć. Mam też DISa jak co. Jak chcesz mozna zrobic test.
-
E34 z 1993r brak komunikaji z inpa
Chodziło mi bardziej o to czy masz na USB czy RS232
-
E46 antena rekin"allegro"???
Chodziło mi bardziej o to że nawet gdyby było napisane że jest to antena FM, to jej wygląd (fizyka) na to by nie pozwalała. Antena na zakres UKF aby dobrze zbierała sygnał musi spełniać pewne warunki których raczej taki "pyrtek" nie spełni, dlatego BMW aby pozbyć się "bata" montuje anteny w szybach.
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Ja nie mam od viakena tylko ads od nerwusa, masz może linki do wersji v27 ? Ja cały czas próbowałem na V32 może v27 pójdzie.
-
aktualizacja DDE
Jeżeli nie wiesz o co chodzi, to chodzi o ... :norty:
-
E34 z 1993r brak komunikaji z inpa
A jaki masz ten interfejs ? ps. Witam ziomka z miasta ;)
-
E46 320d blad INPA
Wiesz, ja tylko dedukuje :) ale to niekoniecznie można odczytać jako błąd, po prostu brak odczytu, co może być spowodowane właśnie uszkodzoną klimatyzacją. Zresztą skoro sam twierdzisz że masz ją uszkodzoną to nie ma w tym nic dziwnego.
-
E46 antena rekin"allegro"???
A to nie jest tak że ta antena ma inne zadanie GPS/GSM bo już sama fizyka mówi że raczej jako AM/FM się nie sprawdzi ?
-
E46 320d blad INPA
Klime miałeś włączoną jak robiłeś odczyty ? W prostym tłumaczeniu to wartość ustawiona więc może jakiś parametr zadany przez użytkownika ...?
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Faktycznie, znalazłem changes po którym głowica nazywa sie OPS. Jednak nadal bez koncowego rezultat. Gdy interfejs ustawiony mam na ADS, podczas komunikacji SSS mruga kontrolka poduszki i załącza sie radio, czyli wynika z tego ze jakies informacje przepływają do samochodu. Gdy ustawie na OBD, zero reakcji ze strony samochodu. Jeżeli ktoś uruchomił SSS na interfejsie ADS od nerwusa niech wrzuci pliki konfiguracyjne na forum oraz changes który zastosował. dzieki
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Dalej walcze z uruchomieniem SSS. Zauważyłem jedną rzecz. Na opisach instalacji gdy zaczyna się nową sesje i wybiera interfejs jest on nazwany OPS1 a u mnie ten inferfejs nazywa się EDIC. Czy ma to jakieś znaczenie że nie mogę połączyć się z samochodem ?
-
jak odczyać ilość godzin pracy silinika w e36? 320i
Być może zależy to od rodzaju sterownika ale w MS 40.1 nie ma czegoś takiego.
-
jak odczyać ilość godzin pracy silinika w e36? 320i
Jest w old cars
-
Prośba o ramki na tablice
No to trochę dziwne podejście, bo chyba bycie w Klubie BMW nie polega na posiadaniu ramek tylko na namacalnych przywilejach z tym związanych (zniżki, zloty i inne udogodnienia). Natomiast ramki to element bardziej reklamowy, na który wpływ w moim samochodzie mam tylko ja. Zarówno za czasów VWZONE jak i później bmw-sp... nikt z tego nie robił takiego problemu. No ale skoro tu jest inaczej to przykro mi bardzo...
-
Prośba o ramki na tablice
Witam, kilka dni temu stałem się posiadaczem kolejnego BMW, tym razem e46 330i Touring. Chciałbym nowe tablice włożyć w forumowe ramki aby zrobić sesje zdjęciową na forum i aby inni forumowicze spotkani na mieście wiedzieli że to ziomek z forum. Wiem też że ramki można dostać po zapisaniu się do BMW Klub Polska jednak ze względów ekonomicznych jest to trochę nieopłacalne pod koniec roku :) Być może ma ktoś na zbyciu takie ramki, chętnie odkupie. Myślę że na tyle związałem się z tym forum że na nie zasługuje :) pozdro Seba
-
318d Kierownica multifunkcyjna - Odbieranie połączeń
A wybieranie numeru działa ? Bo jak nie to może przycisk zepsuty ?
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Miałem tak samo ( identycznie jeszcze godzinę temu SSS ponownie mnie wkurzył ) restarty itp. nic nie dawały, w końcu zczytałem NCSem moduł LCM żeby sprawdzić czy działa NCS i zaraz potem włączyłem SSS i wtedy ruszył bez problemu, spróbujcie u was może też pójdzie. Mam fejs ADS od nerwusa Czyli SSS poszedł Ci na ustawieniu ADS, bo skoro piszesz że przed tym używałeś NCS a on działa w przypadku tego interfejsu tylko na ustawieniu ADS. Jak przestawisz na OBD to inpa wykrywa tylko zapłon ale brak komunikacji z modułami więc raczej dziwne żeby SSS dał rade.
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Tak ADS. Ale od nerwusa czy z innego żródła? Ja mam od viakena Ja mam od nerwusa.
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Tak ADS.
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
U mnie też nie działa, po zmianie na OBD SSS po dłuższym czasie pisze że nie może sie połaczyć i żebym spróował przez jakis gateway jak w e65 czy cos takiego. Zresztą nie widać żeby cos robił. Jak jest ustawiony na ADS to widać jak przy próbie łaczenia SSS coś tam robi bo meuga kontrolka poduszki i radio się załącza.
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Używam tego pliku INI od zawsze, ten adres co się o niego pytałeś to siec Disa. http://rapidshare.com/files/416119347/INI.rar Rozumiem że teraz SSS hula u Ciebie bez problemu ?
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
No właśnie, możesz napisać jaśniej co dokładnie zrobić ? Chodzi o te sterowniki OBD i plik INI Wszystko tak jak napisał kolega wm wyżej. Zmieniasz wpis w INI na OBD II, instalujesz ster OBD II restart. Dodatkowo proponuje wył. zaporę i wira. IFH musi być uruchomiony przy pracy z SSS Dzięki, dziś po pracy sprawdzę i dam znać. aha i jeszcze jedno jaki IP ma być ustawiony w EDIABAS.INI, ja mam 192.168.68.30, i do czego to ustawienie służy ?
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
No właśnie, możesz napisać jaśniej co dokładnie zrobić ? Chodzi o te sterowniki OBD i plik INI
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
nie wiem czy problemem jest ADS, ale możliwe. Sam to sugerowałeś viewtopic.php?p=881888#p881888 Moze wypowie się ktoś komu udało się to postawić na nogi na ADSie. Też mam interfejs ADS od nerwusa, Inpa DIS śmiga. Jednak Progman32 z Base31 nie chce. Próbowałem ze swoją e36 z 93r potem z e39 znajomego i teraz ze swoją e46 z 2004r. Zawsze ten sam komunikat że coś tam potrzeba EDIC/COM ...
-
323i - szarpanie na półsprzęgle
I co wymienił ktoś czy nie ?