Treść opublikowana przez palermos
-
320i M52 czujnik temp. powietrza dolotowego - jak sprawdzic?
Wykręć puchę filtra powietrza, ściągnij przepływkę i zgrabnymi damskimi rączkami na pewno dojdziesz :P
-
320i M52 czujnik temp. powietrza dolotowego - jak sprawdzic?
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB51&mospid=47442&btnr=11_1492&hg=11&fg=40 nr 14 Dodam może że przepływomierz typu hot-film ma cztery piny i wszystkie służą tylko do badania ilości zasysanego powietrza.
-
320i M52 czujnik temp. powietrza dolotowego - jak sprawdzic?
Gdzie w przepływomierzu masz czujnik temp ?
-
318i czy to jest pompa paliwa?
Nie zawsze :) Np. u mnie jest w komorze silnika :) A pompe paliwa MASZ NA PEWNO W BAKU! No chyba że te masz pompe z Daewoo :)
-
320i M52 czujnik temp. powietrza dolotowego - jak sprawdzic?
Czujnik temp powietrza dolotowego ma dwa piny. O który czujnik Tobie chodzi, gdzie go wkręcasz ? Może myślisz o czujniku płynu chłodzącego ?
-
320i M52 czujnik temp. powietrza dolotowego - jak sprawdzic?
Wszystkie termistory sprawdzisz zwykłym multimetrem/omomierzem. Na kompie pokazuje -39 ? Sprawdź oporność czujnika, jak jest ok to problem w wiązce.
-
318i czy to jest pompa paliwa?
Na pewno w baku, a dostęp do niej jest przez otwór pod tylną kanapą. Co to za mechanik ? :)
-
Nowe Bmw e36 ciąg dalszy problemów
Ja bedziesz kiedyś w Tychach to możesz podjechać i pooglądamy becie a i pod kompa mogę podpiąć i sprawdzić co ją boli.
-
skrzynia biegów i sprzęgło
Ja tak kiedyś z Warszawy wracałem do Tychów ok 300 km :P padło na lotnisku w nocy a trzeba było jakoś wrócić. Auto citroen xara, najgorzej jak na światłach trzeba było się zatrzymywać bo za każdym razem trzeba gasić auto :P Z luzu na bieg dało się tylko przełączyć przy zgaszonym silniku, sama zmiana biegów w czasie jazdy już trochę lepiej :D
-
Czyszczenie układu paliwowego
A ja słownik ortograficzny.
-
[E36] Problem z licznikami
Dobrze kombinujesz, poczyść styki przy czujniku w dyfrze i w kostkach zegarów. Ja proponuje odpiąć klemre aku żeby nie pojawił się błąd poduszki.
-
Pompa paliwa spory problem.
To jest ten niebieski przekaźnik. Masz tylko dwa a nie trzy bo w tym modelu nie ma przekaźnika grzałki sondy który znajduje się w ECU.
-
Pompa paliwa spory problem.
To co wcześniej jeździłeś bez paliwa ? :) Tu masz opis jak to wykonać http://img42.imageshack.us/img42/999/przekaznik.th.jpg
-
Pompa paliwa spory problem.
Pompa może się zacierać i wtedy może się tak zachowywać. Równie dobrze może przekaźnik pompy nawalać. Jak nie będzie chciała działać to zrób mostek zamiast przekaźnika i wyeliminujesz jeden punkt. Elektryka od pomy idzie wewnątrz auta więc śniegiem jej nie uszkodziłeś chyba że składujesz go na tylnej kanapie :P ps. skąd wiesz że pompa czasami nie działa, nie słychać jej czy jak ?
-
JAKI KOLOR KABELKOW OD CZUJKI TEMP. ZEW.
Kolory coś mi się nie zgadzają ale różnie to bywa. Sprawdź miernikiem, na jednym kabelku powinna być masa, na drugim jakieś napięcie (po przekręceniu stacyjki w pozycje 2) Czujnik jest termistorem więc biegunowość nie ma znaczenia.
-
WYSPRZEGLIK. Gdzie jest zamontowany wysprzeglik?
Po lewej, nie da się nie zauważyć.
-
podgrzewanie tylenj szyby
Nie wiem na ile różniły się instalacje w compaktach ale szukaj przekaźnika K13 w puszcze bezpieczników w komorze silnika. Zmierz też oporność na zaciskach szyby.
-
BMW e36 jakie jest?
Sam sie prosisz o kłopoty :)
-
przewod zasilania sterownika silnika i sygnalowy Halla
Którego czujnika Halla ? A zasilanie to pin 26,27
-
318is Szyberdach-naprawa/montowanie nowej blachy
Przecież kolega chce podmienić cały szyberdach więc tak czy siak musi zrzucić podsufitkę. Blachę przekręcisz bez problemów. Też to musiałem robić rok temu gdy zachciało mi się otwierać szyber w mrozy :) Pod linkiem poniżej masz kilka fotek które mi trochę rozjaśniły sprawę co i jak porozkręcać. http://chomikuj.pl/palermos/E36/szyberdach.zip
-
przewietrzanie wnętrza w e36
Odsyłam do instrukcji obsługi, znajdziesz ją bez problemu ma necie, ewentualnie możesz kupić w ASO lub na allegro. Chyba że ktoś sam zakładał ten komputer i tej opcji nie masz. Poza tym wydaje mi się że ona występowała głównie w samochodach z klimą. http://www.google.pl/search?hl=pl&source=hp&q=obc+odblokowa%C4%87&lr=&aq=f&oq=
-
Bmw 325i NIE MA NAPIECIA NA POMPKE PALIWOWA ?? POMOCY
A skąd wiesz jaki jest u niego ? Ja mam bardzo podobny silnik i wstępne pompowanie mam, zresztą wydawało mi się że jest to w większości samochodów.
-
Bmw 325i NIE MA NAPIECIA NA POMPKE PALIWOWA ?? POMOCY
No chyba nie do końca jest to prawdą. Plus do przekaźnika powinien dochodzić cały czas, natomiast po załączeniu stacyjki sterownik podaje sygnał na styki sterujące przekaźnika i zamyka obwód przekaźnika na kilka chwil, no chyba że odpalimy samochód to wtedy zamyka do czasy wyłaczenia stacyjki.
- Brak świateł stopu
-
Baaarzo początkujący prosi o porady
Mam podobne zdanie i podobny model, ale w moim jest jeden feler (nie wiem jak w Twoim), nie zalecają podłaczania radia z plusem niezaleznym od stacyjki, bo radio nawet bez panela bierze 0,2 A ! :/ I to nie jest uszkodzenie, pisalem do Alpine w tym temacie i odpisali mi ze ten model tak ma :)