Treść opublikowana przez jceel
-
330d M57TU Jaki olej w moim przypadku?
dowolny zgodny z normą LL04
-
330d M57TU Jaki olej w moim przypadku?
nie ma mowy o żadnym spalaniu oleju, ubywa ci tyle co nic człowieku, nie można tego nawet nazwać jakimkolwiek ubytkiem oleju :duh: to normalne zużycie eksploatacyjne i wszystko jest w porządku.
-
320d, 330d ile motogodzin - ankieta
masz prawdziwy przebieg. aż się zdziwiłem, że istnieją M47 z takim przebiegiem.
-
320d Wykres z hamowni M47N
moim zdaniem troche za późno wstaje... chociaż z drugiej strony M47N tak mają :?
-
320d Kiedy powinno się sprawdzać olej ?
no i bardzo ważne - równe podłoże! wystarczy by samochód stał na minimalnie nierównym podłożu i już na bagnecie zacznie pokazywać bzdury.
-
320d skrzynia biegów manual
oj nie pamietam juz teraz, robil mi kilka rzeczy na raz i skasowal lacznie za wszystko... ale mysle ze w 150-200zl sie spokojnie zmiescisz... trzeba troche opuscic skrzynie tylko.
-
320d skrzynia biegów manual
mialem taki problem w poprzednim 330d, wymieniłem olej w skrzyni, poduchy skrzyni i tą tulejke nr. 7 i problem zmniejszył się o jakieś 80%.
-
320d skrzynia biegów manual
aha, jeszcze możesz wymienić olej w skrzyni. koszt w ASO 108zł/litr, poza ASO można nabyć wielokrotnie taniej, ale musisz odczytać nazwę oleju z tabliczki znamionowej umieszczonej na skrzyni (widać z kanału). wchodzi miedzy 1 a 2 litry (zależnie od modelu, będziesz wiedział po rozkodowaniu numeru VIN). wymiana samodzielna z kanału przy użyciu strzykawki, u mechanika koszt wymiany rzędu 30-40zł.
-
320d skrzynia biegów manual
http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=25_0354&hg=25&fg=05 tutaj masz cały schemat wraz z numerami części. można je nabyć w ASO podając numery. dla pewności wejdź na http://realoem.com/bmw/select.do, wpisz tam 7 ostatnich znaków numeru VIN, odnajdź ten schemat i spisz numery części. to są groszowe sprawy ogólnie.
-
320d skrzynia biegów manual
jest kilka możliwości (wymieniam w kolejności od najbardziej prawdopodobnych): 1) poduszki pod skrzynią (polecam wymienić i tak, koszt rzędu 20zł) 2) elementy 2, 7, 10, 11, 13 lub 14 ze schematu poniżej 3) tłumik drgań skrętnych (koło pasowe) 4) kończące się sprzęgło http://realoem.com/bmw/diagrams/q/t/237.png
-
318ti Uszkodzony silnik, co teraz?
bloki sa zamienne miedzy różnymi wersjami M47 (320d/td 136KM oraz 318d/td 115KM przed 03/2003) oraz między różnymi wersjami M47TU (320d/td 150KM oraz 318d/td 115KM po 03/2003). blok pomiędzy M47 i M47TU jest niewymienny chociażby z tego powodu, że M47 ma pojemność skokową 1951 a M47TU 1995.
-
E46 330D 2001r z Niemiec - wysokośc akcyzy
jceel odpowiedział(a) na Krzysiek_KR temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjne330d za 2000EUR? bałbym się do tego wsiadać...
-
318 n42 Dżwięk podczas rozruchu - pompa paliwa?
to nie chodzi o to, czy gaz jest zły czy nie jest zły. ogólnie pewnie nie jest zły. ale gaz w N42 to chybiony pomysł akurat :D
-
320i Felgi Team Dynamics
eee, wejdą te felgi bez problemu. 8Jx18 to standardowy rozmiar do E46, 9Jx18 troche szerokie ale powinny wejść na styk. tylko mam nadzieje, że nie chcesz ich zakładać do 316i ;} PS w razie obaw o to czy tylne podejdą możesz kupić 4 przednie, czyli wszystkie 8Jx18. na pewno będzie to dobry [zalecany] rozmiar.
-
320d M-pakiet co wchodzi w ten pakiet?
a to nie raczej oddzielny pakiet oświetleniowy?
-
318i Pierwszy samochód do 16tyś
w tych pieniadzach mozna miec rozsadne E39 albo naprawde bardzo wypasione i dopieszczone E36. E46... no moze nie bedzie najgorsze, ale na pewno bedzie wymagało wkładu finansowego dzięki któremu zaraz po zakupie dobijesz do 20 tys.
-
318i Pierwszy samochód do 16tyś
1. troche słabe fundusze, za te pieniadze bedzie ciezko kupic jakiekolwiek E46. 2. nie licz na to ze ktokolwiek ci odpowie na te pytania, bo wszystko mozna znalezc uzywajac wyszukiwarki na forum.
-
330d tlumik przelotowy?
bez sensu... już lepiej od razu wywalić katy, do niczego ci się nie przydają.
-
318ti Uszkodzony silnik, co teraz?
to nie 318ti tylko 318td
-
330d 184km po chipie sprzęgło ślizga się
sprzęgło od 204 raczej nie, bo wtedy na 99% musiałbyś zmieniać też dwumasę a może i nawet skrzynie.
-
330d 184km po chipie sprzęgło ślizga się
ewentualnie skorygować program na ok. 450-470Nm... sprzęgło powinno to ogarnąć bez problemu.
-
330d 184km po chipie sprzęgło ślizga się
gdzie robiłeś chipa? masz wykres z hamowni? wklej go tutaj na forum.
-
330d tlumik przelotowy?
Mario, wywaliłeś wszystkie 3 katy? kompletny downpipe czyli nie masz już ani katów ani puszek, tak? a co z sondą lambda która jest w 330d 204 (a nie ma jej w starszych wersjach)? nie ma z tym problemu? jak zmienił się dźwięk, czy jest głośniej? (nie chcę głośniej, 330d 204 jest bardzo cichutkie i póki co to mi się podoba :) ) i druga sprawa: ile można dostać za komplet katów od 330d? tak, żeby nie stracić? PS kurde kiedy spot jakiś? :mrgreen:
-
320d M47 adaptacja przepływomierza - instrukcja
pod nosem masz jednego z lepszych specjalistów, kolegę ROGER-NYSA z Nysy :norty:
-
330d jaki palnik D2S
kupiłem te philipsy za stówkę od sztuki... zobaczymy co to będzie, sprzedawca sie zarzekał przez telefon że to oryginały...