Skocz do zawartości

jceel

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jceel

  1. dowolny zgodny z normą LL04
  2. nie ma mowy o żadnym spalaniu oleju, ubywa ci tyle co nic człowieku, nie można tego nawet nazwać jakimkolwiek ubytkiem oleju :duh: to normalne zużycie eksploatacyjne i wszystko jest w porządku.
  3. masz prawdziwy przebieg. aż się zdziwiłem, że istnieją M47 z takim przebiegiem.
  4. jceel odpowiedział(a) na konto temat w E46
    moim zdaniem troche za późno wstaje... chociaż z drugiej strony M47N tak mają :?
  5. no i bardzo ważne - równe podłoże! wystarczy by samochód stał na minimalnie nierównym podłożu i już na bagnecie zacznie pokazywać bzdury.
  6. jceel odpowiedział(a) na kuker84k temat w E46
    oj nie pamietam juz teraz, robil mi kilka rzeczy na raz i skasowal lacznie za wszystko... ale mysle ze w 150-200zl sie spokojnie zmiescisz... trzeba troche opuscic skrzynie tylko.
  7. jceel odpowiedział(a) na kuker84k temat w E46
    mialem taki problem w poprzednim 330d, wymieniłem olej w skrzyni, poduchy skrzyni i tą tulejke nr. 7 i problem zmniejszył się o jakieś 80%.
  8. jceel odpowiedział(a) na kuker84k temat w E46
    aha, jeszcze możesz wymienić olej w skrzyni. koszt w ASO 108zł/litr, poza ASO można nabyć wielokrotnie taniej, ale musisz odczytać nazwę oleju z tabliczki znamionowej umieszczonej na skrzyni (widać z kanału). wchodzi miedzy 1 a 2 litry (zależnie od modelu, będziesz wiedział po rozkodowaniu numeru VIN). wymiana samodzielna z kanału przy użyciu strzykawki, u mechanika koszt wymiany rzędu 30-40zł.
  9. jceel odpowiedział(a) na kuker84k temat w E46
    http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=25_0354&hg=25&fg=05 tutaj masz cały schemat wraz z numerami części. można je nabyć w ASO podając numery. dla pewności wejdź na http://realoem.com/bmw/select.do, wpisz tam 7 ostatnich znaków numeru VIN, odnajdź ten schemat i spisz numery części. to są groszowe sprawy ogólnie.
  10. jceel odpowiedział(a) na kuker84k temat w E46
    jest kilka możliwości (wymieniam w kolejności od najbardziej prawdopodobnych): 1) poduszki pod skrzynią (polecam wymienić i tak, koszt rzędu 20zł) 2) elementy 2, 7, 10, 11, 13 lub 14 ze schematu poniżej 3) tłumik drgań skrętnych (koło pasowe) 4) kończące się sprzęgło http://realoem.com/bmw/diagrams/q/t/237.png
  11. bloki sa zamienne miedzy różnymi wersjami M47 (320d/td 136KM oraz 318d/td 115KM przed 03/2003) oraz między różnymi wersjami M47TU (320d/td 150KM oraz 318d/td 115KM po 03/2003). blok pomiędzy M47 i M47TU jest niewymienny chociażby z tego powodu, że M47 ma pojemność skokową 1951 a M47TU 1995.
  12. to nie chodzi o to, czy gaz jest zły czy nie jest zły. ogólnie pewnie nie jest zły. ale gaz w N42 to chybiony pomysł akurat :D
  13. jceel odpowiedział(a) na wireman temat w E46
    eee, wejdą te felgi bez problemu. 8Jx18 to standardowy rozmiar do E46, 9Jx18 troche szerokie ale powinny wejść na styk. tylko mam nadzieje, że nie chcesz ich zakładać do 316i ;} PS w razie obaw o to czy tylne podejdą możesz kupić 4 przednie, czyli wszystkie 8Jx18. na pewno będzie to dobry [zalecany] rozmiar.
  14. a to nie raczej oddzielny pakiet oświetleniowy?
  15. jceel odpowiedział(a) na brio temat w E46
    w tych pieniadzach mozna miec rozsadne E39 albo naprawde bardzo wypasione i dopieszczone E36. E46... no moze nie bedzie najgorsze, ale na pewno bedzie wymagało wkładu finansowego dzięki któremu zaraz po zakupie dobijesz do 20 tys.
  16. jceel odpowiedział(a) na brio temat w E46
    1. troche słabe fundusze, za te pieniadze bedzie ciezko kupic jakiekolwiek E46. 2. nie licz na to ze ktokolwiek ci odpowie na te pytania, bo wszystko mozna znalezc uzywajac wyszukiwarki na forum.
  17. jceel odpowiedział(a) na wazkamax temat w E46
    bez sensu... już lepiej od razu wywalić katy, do niczego ci się nie przydają.
  18. to nie 318ti tylko 318td
  19. sprzęgło od 204 raczej nie, bo wtedy na 99% musiałbyś zmieniać też dwumasę a może i nawet skrzynie.
  20. ewentualnie skorygować program na ok. 450-470Nm... sprzęgło powinno to ogarnąć bez problemu.
  21. gdzie robiłeś chipa? masz wykres z hamowni? wklej go tutaj na forum.
  22. jceel odpowiedział(a) na wazkamax temat w E46
    Mario, wywaliłeś wszystkie 3 katy? kompletny downpipe czyli nie masz już ani katów ani puszek, tak? a co z sondą lambda która jest w 330d 204 (a nie ma jej w starszych wersjach)? nie ma z tym problemu? jak zmienił się dźwięk, czy jest głośniej? (nie chcę głośniej, 330d 204 jest bardzo cichutkie i póki co to mi się podoba :) ) i druga sprawa: ile można dostać za komplet katów od 330d? tak, żeby nie stracić? PS kurde kiedy spot jakiś? :mrgreen:
  23. pod nosem masz jednego z lepszych specjalistów, kolegę ROGER-NYSA z Nysy :norty:
  24. jceel odpowiedział(a) na jceel temat w E46
    kupiłem te philipsy za stówkę od sztuki... zobaczymy co to będzie, sprzedawca sie zarzekał przez telefon że to oryginały...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.