Treść opublikowana przez jceel
-
320d (520d) nie odpala, błąd sterownika pompy
E39 2.0d nigdy nie miały CR-a, nawet w 2002 roku. wszystkie E39 520d były na VP44.
- 320d Zderzak M-pakiet
-
330d poruszanie się po Wrocławiu
spoko :mrgreen:
-
330d poruszanie się po Wrocławiu
ok, masz trochę racji, ale są we Wrocławiu takie drogi, gdzie trzeba jeździć cały czas na półsprzęgle. to jest chyba przesada, nie uważasz?
-
330d dziwny dźwięk pod obciążeniem
ok, dwa ważne pytania: 1) czy napęd pasowy (koło pasowe, pasek główny, pasek klimy albo te wszystkie rolki i kółka) mogą hałasować tylko pod obciążeniem? mam na myśli przyspieszanie/zwiększanie obrotów silnika. 2) na jałowym jakbym nie kręcił - jest cisza. to też trochę dziwne, gdyby to były paski/rolki to by hałasowały na jałowym tak samo - mam rację? jest inna możliwość?
-
320i - M54 Wspomaganie
obowiazuja takie ceny jak na realoem.com?
-
Srebrny lakier a odrpyski
spot i zaprawki to praktycznie to samo... z tą różnicą że to co się nazywa "spot" zazwyczaj jest wykonane staranniej, lakier jest odpowiednio dopolerowany tak by w miarę możliwości nie różnił się od oryginału.
-
Błotnik od środka jak powinien być pomalowany?
no niestety, E46 zaczynają dożywać takiego wieku, że zaczynają się rozmowy o blachach... :? na pocieszenie, właściciele 3-letnich mercedesów też takie prowadzą :mrgreen:
-
330d turbo z e60 530d do e46 330d
i z DDE 4.0 to też pójdzie? bo z DDE 5.0 to ja wiem że zadziała od ręki...
-
330d turbo z e60 530d do e46 330d
wtryski nie pasują, turbo ma szanse pasować po przeróbce na podciśnienie i rzeźbie.
-
320d Olej po wymianie - 200 km przejechane jest czarny
na pewno mierzyłeś ilość oleju na równej powierzchni?
-
330d dziwny dźwięk pod obciążeniem
ok, psiknąłem WD40 gdzie się dało i... pierwsze 2 kilometry cisza, potem szuranie na granicy słyszalności, zrobiłem jeszcze 3-4 kilometry i jak wracałem do domu to już szurało znów wyraźnie. chociaż wciąż jest możliwość, że moja procedura testowa nie była zbyt dokładna i mogę wyciągać pochopne wnioski :?
-
330d dziwny dźwięk pod obciążeniem
u mnie zdecydowanie inaczej, u ciebie to brzmi jak wibracje jakiegoś plastiku w kabinie albo osłony silnika. u mnie to typowy szelest albo ocieranie i z mniejszą częstotliwością.
-
330d dziwny dźwięk pod obciążeniem
ale czy rolka albo koło pasowe może wydawać dźwięki tylko pod obciążeniem? może popsikać WD40 na cały napęd pasowy i sprawdzić czy pomoże, powinno ustąpić na chwile?
-
320d czerwona kontrolka oleju
to nie jest normalne. powinna gasnąć od razu po odpaleniu bez nawet minimalnej zwłoki.
-
330d dziwny dźwięk pod obciążeniem
hej, od jakiegoś czasu próbuję zdiagnozować dziwny dźwięk pochodzący z silnika ujawniający się podczas przyspieszania pod obciążeniem. właściwości: - dość cichy, czasem ledwo słyszalny a czasem trochę lepiej, ale dalej na tyle słabo że trzeba się wsłuchać by go usłyszeć. - pojawia się przy ok. 1700obr/min a znika przy ok 2200-2300obr/min tylko podczas przyspieszania z dość głęboko wciśniętym pedałem gazu - występuje na biegach 3, 4, 5, 6. na niższych nie zaobserwowałem, ale może to dlatego że się niewystarczająco przysłuchiwałem - przypomina jakby szuranie, ocieranie, może też cykanie. na pewno jest okresowy i rośnie z obrotami silnika. - generalnie występował cały czas, ale... wczoraj jechałem samochodem ok. 3-4 w nocy, było dość zimno (7-8 stopni) i ten dźwięk zniknął :shock: dziś rano odpaliłem samochód by sprawdzić czy wróci (17 stopni na dworze) i był znowu, tylko bardzo cicho (ciszej niż zwykle). wydaje mi się, że po rozgrzaniu silnika jest jakby troszkę mocniejszy (ale może tylko mi się wydaje) ciężko to będzie nagrać, za cicho, ale może popróbuję jakoś nagrać a potem pobawić się jakimś programem do obróbki dźwięku żeby to wzmocnić :? kolega Roger-Nysa sugerował miedziane podkładki pod wtryskiwaczami. może jest to jakiś trop, jako że miałem niedawno wyjmowane wtryskiwacze celem sprawdzenia. ale znowu, gość z warsztatu który mi to robił powiedział że oczywiście wymienił podkładki na nowe przy wkładaniu wtryskiwaczy. przy okazji, mam do wymiany łożysko oporowe sprzęgła (hałasuje przy wysprzęglaniu), ale to chyba nie powinno wydawać żadnego dźwięku podczas jazdy? może visco? jakieś paski, rolki, koło pasowe? skrzynia, wał, most, turbina? :roll:
-
320D Problem po zalaniu benzyny do diesla M47N
przy każdym słupku w INPIE masz narysowaną skale, pole zielone i czerwone. jeśli będzie prawidłowe to będziesz widział od razu że jest na zielonym polu na skali.
-
330d poruszanie się po Wrocławiu
do korków jestem przyzwyczajony, jeżdżę często do Warszawy i wiem z czym należy się liczyć. ale tego się wcale nie czepiam, tylko tragicznego, fatalnego, opłakanego stanu głównych dróg, jakieś 10x gorszego niż w Krakowie czy Warszawie.
-
320d Czy warto kupić kombajn DYNAVIN?
dynavin kiedyś był tańszy, a przy cenie prawie 3000zł to już można myśleć o dokładce oryginalnej navi...
-
320d Czy warto kupić kombajn DYNAVIN?
szkoda że to też WinCE... ten Dynavin z androidem wygląda ciekawie... IMO dużo lepszy jakościowo system i soft. no i Dynavin wygląda bardziej "oemowo".
-
320D Problem po zalaniu benzyny do diesla M47N
zdejmij kolektor dolotowy i sprawdź, czy wszystkie klapki i nity są na swoim miejscu. jeśli nie ma, to już masz winowajcę... klapka raczej nie wpadła, bo by ci przekosiło cały silnik ale jakiś nit mógł się wyrwać.
-
320D Problem po zalaniu benzyny do diesla M47N
1) w kwestii terkotania: czy wymieniłeś miedziane podkładki pod wtryskiwaczami? 2) a co do braku mocy to to co zwykle: przepływka, sterowanie turbo, szczelność dolotu i wydechu do sprawdzenia. auto kopci?
-
330d poruszanie się po Wrocławiu
oj nie mierzyłem, tak na oko 12-13 litrów wyszło... ale nazywanie tego "jazdą" to nadużycie :mrgreen: w normalnym mieście mieszczę się w 10l/100 ;)
-
330d poruszanie się po Wrocławiu
hej, byłem dziś pierwszy raz swoim E46 we Wrocławiu i jestem załamany. mam pytanie do forumowiczów z tego miasta: jak wy sobie dajecie radę poruszać się po tym mieście? czy jedyna możliwość poruszania się takimi ulicami jak Marii Skłodowskiej wychodząca z Ronda Reagana to jazda na półsprzęgle, a w najlepszym wypadku 20km/h? wczoraj wyjeżdżając tamtędy na A4 wyprzedzali mnie nawet rowerzyści... nawet w miejscach, gdzie kostka brukowa jest ubita i w miarę równa nie widzę możliwości przekraczania 40km/h. pytanie dodatkowe, ile takiej jazdy wytrzymują wam elementy zawieszenia?
-
318d - Nie mogę odpalić - bardzo proszę o poradę pilnie
który miesiąc i rok produkcji auta? masz pompę VP44 czy CR?