Treść opublikowana przez jceel
-
E65 740d słabe punkty
mam 330d z identycznym silnikiem co ty i też ludzie nie chcą mi wierzyć, że w cyklu mieszanym pali mi 7 litrów...
-
320CI Przelozenie ?
M52 ma pojemność 2.0 litra i 150KM a M54 ma 2.2 litra i 170KM
- 320CI Przelozenie ?
-
320i co oznacz M52/TU?
"TU" to "technical upgrade" a nie żadne fazy rozrządu...
-
Na jakich obrotach trzymacie swoje diesle
dwumas nie ma nic do tego.
-
330d LCI demontaż ślizgu przedniego zderzaka
niestety trzeba, bo zderzak jest przymocowany do ślizgu na taki wciskany klips. ale zdjęcie zderzaka to nic trudnego i chwila roboty...
-
330d LCI demontaż ślizgu przedniego zderzaka
bez demontazu zderzaka sie nie da :D chodziło ci o błotnik? jeśli tak, to bez demontażu błotnika się da, robiłem to. jest strasznie ciasno i trzeba się trochę naszarpać ale się da. dobrze sobie poluzować jedną śrubę od błotnika żeby go lekko odchylić.
-
330d Grubość stabilizatora
nie tylko grubość jest ważna, ale też materiał z którego stabilizator jest wykonany :cool2:
-
Dobór do e46 - felgi, opony, dystanse, odsadzenie ET
ja mam porównanie tylko między oponami 205/50/R17 i 225/45/R17 (bo tylko takie podchodzą). na deszczu ruszanie ze świateł na 205 to porażka... często stałem w miejscu, a mruganie ASC było na porządku dziennym (to jeszcze w starym 330d w którym miałem tylko ASC)
-
Dobór do e46 - felgi, opony, dystanse, odsadzenie ET
do twojego auta tylko 225, jakbys mial jakis mocniejszy silnik 3.0i albo 3.0d to wtedy moze bylby sens zakladac szersze.
-
Dobór do e46 - felgi, opony, dystanse, odsadzenie ET
można na pewno. nawet jeśli masz z tyłu najszerszą możliwą felgę 8,5 cala to wejdą bez trudu.
-
Dobór do e46 - felgi, opony, dystanse, odsadzenie ET
ja mam 225/45 R17 i jest całkiem nieźle. owszem, w koleinach się cięzko prowadzi ale tragedii nie ma. do mojego samochodu nie da rady założyć węższych.
-
330d za niskie obroty biegu jałoweg i falowanie
masz dobre obroty biegu jałowego, takie powinny być.
-
ringi ccfl - zalozone- fotka jak wyszlo
Tak, to jest biksenon, ale zmontowany z dwóch soczewek i tutaj rolę pozycyjnych pełnią ringi. gdzie można dostać coś takiego? :mrgreen: wiem że takie lampy są seryjnie w serii 7, nowym X5 i X6...
-
320d grzechotanie sprzęgła
jak już zrzucałeś skrzynie to mogłeś włożyć nowe łożysko oporowe, kosztuje grosze...
-
Nowy sposób pomiaru prędkości
jceel odpowiedział(a) na reaper89 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyza Wrocław rzadko się zapuszczam, ale od Krakowa do Wrocławia przez całą drogę jest pobocze jak najbardziej :P zalew: ależ ja nic nie mam do tych, którzy lewym pasem jadą 150 czy 160km/h. po prostu zwracam uwagę, że wobec tego faktu i tak nie opłaca się jeździć szybciej.
-
Nowy sposób pomiaru prędkości
jceel odpowiedział(a) na reaper89 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyhm... są takie ciągi komunikacyjne gdzie da się cały czas utrzymywać prędkość nawet 250km/h, np. autostrada A4. moje odczucia są takie, że jadąc A4 np. ze śląska do wrocławia (całkiem długi kawałek autostrady) optymalna prędkość podróżna to 160km/h, może momentami te 180 ale to jest dość męczące na dłuższą metę bo ciągle coś tarasuje lewy pas i trzeba tak czy siak hamować.
-
Nowy sposób pomiaru prędkości
jceel odpowiedział(a) na reaper89 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdypodejrzewam, że takich około 10-kilometrowych odcinków będzie kilka w kraju... nic strasznego, będzie można się wyluzować podróżując sobie spokojnie 140km/h :mrgreen:
-
330d dziwny dźwięk pod obciążeniem
właśnie szukam żeliwnego kolektora na podmianę... raczej na 99% to będzie to, bo zaglądałem tam z ojcem dziś i przy uruchomionym silniku czuć zapach spalin z okolic turbo i kolektora wydechowego. czerwony330d, a ty masz u siebie oryginalny blaszany czy już wymieniałeś na żeliwny?
-
[E46] Wizualny wyglad - przy waszej pomocy , co wyszło ?
poradzisz sobie bez problemu... wystarczy: 1) wyjąć tą lakierowaną listwę pod lampami - banalne, jest na zatrzaski 2) wyjść klosz reflektora - również jest na zatrzaski 3) wykręcić żarówkę od świateł postojowych 4) wpiąć przetwornice w kabel od świateł postojowych i przeciągnąć przewody 5) zaczepić ringi na klipsy do odbłyśników 6) złożyć wszystko do kupy
-
[E46] Wizualny wyglad - przy waszej pomocy , co wyszło ?
jak nie masz xenonów to szybko, za godzine założysz.
-
[E46] Wizualny wyglad - przy waszej pomocy , co wyszło ?
jesli ty wrzuciles to zdjecie z pytaniem 'jak to sie moze nie podobac?' to tak, mam twoje zdjecie :D co to za ringi? no to jest moje auto w takim razie :mrgreen: są to ringi z tej aukcji: http://moto.allegro.pl/ringi-ccfl-bmw-e36-e46-e39-e38-e30-e34-gwar-24mcy-i1704623903.html (nie mam z nimi nic wspólnego, żadna reklama, jakby coś)
-
320d - silnik po zalaniu wodą
pompa wtryskowa, wtryskiwacze, turbo, kolektor dolotowy, wydechowy, itp... a jeśli u ciebie rozrusznik nie kręci to znaczy że masz jakiś problem z elektroniką, może się nawet okazać że twój silnik (słupek) jest sprawny.
-
320d - silnik po zalaniu wodą
rozejrzyj się na allegro, myślę że 2-3 tysiące zł i będziesz miał nowy silnik. podejrzewam, że większość osprzętu masz sprawne, więc nawet może mniej.
-
[E46] Wizualny wyglad - przy waszej pomocy , co wyszło ?
kolego, wydaje mi się, czy masz zdjęcie mojego 330d w swoim avatarze? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: