Treść opublikowana przez jceel
-
316i rozmiar opon wzgledem osi
w miarę pasowałby rozmiar 195/60/R16 ale to dość niepopularny rozmiar i kombinatorstwo... załóż 4 sztuki 205/55/R16 i to będzie najlepsze rozwiązanie. te opony i tak nie są bardzo szerokie, ja jeżdżę od dawna na 225 z przodu i daję radę jakoś :norty:
-
316i rozmiar opon wzgledem osi
195/55/16 będą za małe (za mała średnica opony)
-
330d zrobiło się zimno i spada temperatura w trasie
a... to w takim razie nie mam, bo nie mam chłodniczki spalin. w takim razie przychodzi mi do głowy: a) termostat główny b) zacięte visco - cały czas pracuje? c) za dużo płynu chłodniczego - jak wlewałem kilka miesięcy temu to przelałem dosłownie minimalnie o 2 milimetry słupa cieczy ponad max i juz tak zostawiłem. d) ???
-
330d zrobiło się zimno i spada temperatura w trasie
hej, zrobiło się trochę zimno i jadąc dziś wieczorem A4 zauważyłem że mi leciutko spada temperatura płynu chłodzącego, wskazówka spadła o 1-2mm od pionu w zimną stronę. zrobiłem jeszcze jedną rundkę dookoła krakowa z prędkościami ok. 160km/h i przy tej prędkości miałem w teście 7.0 temperaturę 70-73 stopnie. kiedy tylko zmniejszę prędkość do 100-120km/h, zredukuję bieg albo wjadę do miasta temperatura wraca z powrotem do równiutkiego 90-92 stopnie. termostat główny wymieniałem w czerwcu bo spadała mi temperatura i po tej wymianie ustąpiło aż do dzisiaj. czy to może być znów ten sam termostat, a może termostat EGR? czy ja mam w ogóle termostat EGR, jeśli mam wersję Euro3?
-
Uczciwa sprzedaz auta?? Chyba nie w PL
moja ma ograniczenie do 299km/h :norty:
-
328i felgi stalow 15" czy wejdą ?
tak, takie same jak 320d 150KM i 325i.
-
330d odma gdzie? koszt? trudno ?
BTW moim zdaniem szmaciana odma była lepsza, nie puszczała tyle oleju do dolotu... przynajmniej ten olej się zatrzymywał na szmacie.
-
320d uszkodzony wał przez dwumas
M57 też jest pozbawiony wad fabrycznych. ani pękających wałów, ani padającej VP44, ani wpadających klapek... nic. sam już za nim trochę zatęskniłem, bo w M57N już wyciągałem klapki z kolektora i wymieniałem pęknięty kolektor wydechowy.
-
328i felgi stalow 15" czy wejdą ?
nie lepiej kupić felgi stalowe 16" po prostu? 320d 150KM też ma taki rozmiar zacisków i minimum felgi 16".
-
320d uszkodzony wał przez dwumas
Spać możesz, jeździć nie. to piona, wsiadamy obaj na rowery od jutra?
-
320d uszkodzony wał przez dwumas
hmmm, ale powiedzcie chociaż że mając M57 mogę spać spokojnie..
-
330d padł el podgrzewacz płynu (naprawialny?)
jeśli ktoś chce się bawić w naprawę to mam uszkodzony z 330d M57, oddam za flaszkę, można eksperymentować nie wyciągając swojego.
-
320d uszkodzony wał przez dwumas
wały raczej nie pękają w M47N, przynajmniej jeszcze nigdy o tym nie słyszałem, a o pękaniu w M47 to już chyba z 4 przypadki ostatnio
-
320d uszkodzony wał przez dwumas
koszty silnika z osprzętem to hm... 5-6 tysięcy zł? ale sprzedasz swój na części to myślę że odzyskasz nawet z 3-4 tysiące.
-
320d uszkodzony wał przez dwumas
zawieszenie i hamulce mogą zostać, wymienisz sobie je później, kiedyś jak będziesz miał akurat pieniądze i zużyją ci się tarcze to kupisz całe większe zaciski z allegro. nie ma parcia żeby to było od razu.
-
Uczciwa sprzedaz auta?? Chyba nie w PL
widziałem twoje ogłoszenie na forum, naprawdę bardzo ładna sztuka, widać że zadbana, historia serwisowa też robi wrażenie. ale moim zdaniem twoja cena jest trochę za wysoka, przynajmniej 5 tysięcy zł będziesz musiał z niej zejść żeby auto się sprzedało.
-
325i Wykres z hamowni i brak 10Nm...
Sory, że się wcinam ale zastanawia mnie to,że jest mowa o Odmie a autor tematu nie ma silnika w dieslu. Czy ja o czymś nie wiem ? a co ma diesel do odmy? w kazdym silniku jest odma, w benzynowym tez.
-
325i Wykres z hamowni i brak 10Nm...
Normalny wykres dla silnika m54.... dlatego opowieści jak to wspaniale jeździ się dieslem bo ma wysoki moment mnie nie wzruszają. W dieslu moment jest przez chwilę, a my go mamy cały czas. moment na takim poziomie, a nawet wyższym też jest cały czas. a w pewnym zakresie obrotów jest dodatkowo 2x wyższy.
-
330i m54b30 brakuje koni i momentu. Brak mocy.
202KM na benzynie to nie jest dobry wynik.
-
Pierwszy samochód jaki?
wystarczy umieć spojrzeć na kontrolkę od świec żarowych i na wskaźnik temperatury płynu, nie miejmu od razu 18-latka za debila, myślę że poradzi sobie z ogarnięciem tych dwóch instrumentów.
-
M54B30 kręci, ale nie odpala. W czym problem?
skąd jesteś? może ktoś z forum ma blisko i podjedzie do ciebie z laptopem.
-
320d automat Terkot przy niskich obrotach na R i D
czy zmieniałeś olej w skrzyni biegów?
-
320d 150KM świst
raczej stawiałbym na nieszczelność wydechu.
-
330d spadek mocy
to jest chyba oczywiste i nie trzeba zadawać pytania na forum by wydedukować, że trzeba podłączyć samochód pod komputer.
-
318d sedan - różne wymiary opon na osiach
nie rozumiem zakładania opon 245 na tylną oś 320d, nie macie tam tyle KM by trzeba było takie grube laczki zakładać, tylko wam spalanie rośnie niepotrzebnie.