Skocz do zawartości

jceel

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jceel

  1. zwykłe opony są dużo lepsze od runflatów.
  2. jceel odpowiedział(a) na jceel temat w E46
    sprawdziłem korekcje wtrysków raz jeszcze na zimnym i na ciepłym (wartości przybliżone podane z pamięci): na zimnym: 1: +2.10 2: +0.15 3: -0.40 4: -0.80 5: +0.10 6: +0.05 na ciepłym: 1: +0.40 2: +0.10 3: -0.60 4: -0.80 5: +0.02 6: +0.05 1 cylinder to jest ten od strony rozrządu, tak? edit: osłuchałem wtryski przykładając do wtryskiwacza metalową przedłużkę klucza nasadowego, a drugim końcem do ucha :mrgreen: i też dziwnie, bo od strony rozrządu 1 cyka, 2 cisza, 3 cyka, 4 raczej cisza a 5 i 6 nie sprawdziłem bo nie chciało mi się rozbierać podszybia do tego.
  3. jceel odpowiedział(a) na Ziko temat w E46
    pamiętaj tylko żeby ustawić przynajmniej na oko tak jak było... żeby w ogóle dojechać do stacji diagnostycznej czy warsztatu :)
  4. jceel odpowiedział(a) na kuker84k temat w E46
    ja bym dał zdecydowanie rurę. co do tego że drogo... ja za podobny downpipe do 3.0d zapłaciłem 950zł w MGMotorsport :mrgreen:
  5. jceel odpowiedział(a) na Swme25 temat w E46
    do [poliftowego] sedana pasuje plug&play?
  6. jceel odpowiedział(a) na jceel temat w E46
    tylko teraz pytanie jak sprawdzić który to... wszystkie mają idealne korekcje [maksymalna odchyłka rzędu 0.7-0.8], a wyciągać i regenerować 6 szt średnio mi się widzi :?
  7. jceel opublikował(a) temat w E46
    panowie i panie, dzis zagladajac pod maske uslyszalem w koncu na biegu jalowym to cykanie z ktorym walczylem od jakiegos czasu (slychac bylo podobny dzwiek w kabinie pod obciazeniem od 1500obr/min do 2500obr/min). wczesniej nie bylo go slychac lub moze nie zwrocilem uwagi :roll: chociaz nie wydaje mi sie, raczej zauwazylbym to od razu. nagralem taki oto filmik: co o tym sadzicie, to chyba juz na 99% wtryskiwacze? PS jak tutaj zaembedowac film z youtuba? kiedys to sie robilo samo po wklejeniu linku, teraz chyba nie dziala ;)
  8. w takim razie szukajcie 318d 122KM lub 320d 163KM z roczników 2005-2007. oba te silniki są równie dobre (bo to te same), a rozszerzając poszukiwania na te dwa modele będzie więcej propozycji do oglądania.
  9. pytanie za 100 pkt: czy 318d N47 to to samo co 320d N47 tylko różni się programem? też ma rozrząd z tyłu, itp? podejrzewam że tak, a jeśli tak to chcesz kupić właśnie ten silnik którego tak unikałeś bo jest ryzyko że może być wadliwy :mrgreen:
  10. jceel odpowiedział(a) na Ignacy1 temat w E46
    można też włączyć pompę paliwową przy użyciu inpy...
  11. mnie w poprzednim 330d ciekło z kroćca przy chłodnicy. auto też z 2001 roku było.
  12. jceel odpowiedział(a) na jceel temat w E46
    udało mi się to ruszyć, ale i tak pompa kręci się tylko pół obrotu, strasznie nierówno i z oporami. odsyłam ją z powrotem do sprzedawcy.
  13. jceel opublikował(a) temat w E46
    dzień dobry, kupiłem używaną (ponoć w idealnym stanie) pompę vacuum do 330d (z mojej ciekł olej przez dekiel...). próbuję ją założyć, ale nie da się poruszyć wałkiem pompy :shock: mam na myśli wejście z tymi dwoma wypustkami które wpasowuje się w końcówkę wałka rozrządu. no nie da się obrócić ani o milimetr i już. czy to znaczy że pompa jest całkowicie zatarta czy coś robię źle? a może trzeba większej siły użyć do tego, bo się z tym nie siłowałem specjalnie żeby nie popsuć czasem?
  14. jceel odpowiedział(a) na marcin78uk temat w Sprzęt audio i video
    też chciałem to kupić ale usłyszałem od gościa który sprzedaje te sprzęty na allegro że niezbyt dobrze to działa z nawigacją 16:9 (wiesza się) i odpuściłem w końcu...
  15. nie no, ok, jasne, tylko kolega szukał też 525d a zraził się do *20d z powodu domniemanej wady silników N47. ja tylko uzmysławiam, że 320d 163KM i 520d 163KM są jak nabardziej w porządku.
  16. moim zdaniem powienieś poszukać 320d o mocy 163KM. ten sam silnik co w 318d, nie ma żadnych szczególnych wad.
  17. tutaj trzeba sprecyzować dokładnie o jaki silnik chodzi i o jaką wadę. podejrzewam, że chodzi o wadę z napędem rozrządu w silniku N47 177KM która występowała tylko przez kilka miesięcy produkcji. oczywiście E60 520d 163KM z silnikiem M47N2 nie ma tej wady, tak jak wszystkie inne M47N2 i tak jak N47 z miesięcy produkcji innych niż te felerne...
  18. trochę dziwne, w M47 raczej może paść pompa VP44 ale końcówki wtrysków chyba nie są takie awaryjne...
  19. dokładnie to od 01.09.2001
  20. jceel odpowiedział(a) na Swme25 temat w E46
    drogo. jedź osobiście do najbliższego ASO BMW, tam na pewno będzie nieco taniej...
  21. Castrol SAF-X0
  22. jceel odpowiedział(a) na Swme25 temat w E46
    ta część nowa w serwisie może to kosztować ok. 70-80zł.
  23. nie zapali ci się. zapali się czerwona kontrolka ciśnienia oleju.
  24. u mnie jest tylko jedno i to na dodatek w innym miejscu - to wszystko zależy od ustawień zakodowanych w LCM.
  25. nie ma takiego przekaźnika, sygnał jest podawany od razu z modułu świateł.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.