Treść opublikowana przez jceel
-
chce kupic bmw 5 czy 3?
zwykłe opony są dużo lepsze od runflatów.
-
330d M57N cykanie, ciag dalszy
sprawdziłem korekcje wtrysków raz jeszcze na zimnym i na ciepłym (wartości przybliżone podane z pamięci): na zimnym: 1: +2.10 2: +0.15 3: -0.40 4: -0.80 5: +0.10 6: +0.05 na ciepłym: 1: +0.40 2: +0.10 3: -0.60 4: -0.80 5: +0.02 6: +0.05 1 cylinder to jest ten od strony rozrządu, tak? edit: osłuchałem wtryski przykładając do wtryskiwacza metalową przedłużkę klucza nasadowego, a drugim końcem do ucha :mrgreen: i też dziwnie, bo od strony rozrządu 1 cyka, 2 cisza, 3 cyka, 4 raczej cisza a 5 i 6 nie sprawdziłem bo nie chciało mi się rozbierać podszybia do tego.
-
316i wymiana drążka kierowniczego
pamiętaj tylko żeby ustawić przynajmniej na oko tak jak było... żeby w ogóle dojechać do stacji diagnostycznej czy warsztatu :)
-
320d 136km pytanie o downpipe
ja bym dał zdecydowanie rurę. co do tego że drogo... ja za podobny downpipe do 3.0d zapłaciłem 950zł w MGMotorsport :mrgreen:
-
E 46 328 ci Atrapa pod zderzak :)
do [poliftowego] sedana pasuje plug&play?
-
330d M57N cykanie, ciag dalszy
tylko teraz pytanie jak sprawdzić który to... wszystkie mają idealne korekcje [maksymalna odchyłka rzędu 0.7-0.8], a wyciągać i regenerować 6 szt średnio mi się widzi :?
-
330d M57N cykanie, ciag dalszy
panowie i panie, dzis zagladajac pod maske uslyszalem w koncu na biegu jalowym to cykanie z ktorym walczylem od jakiegos czasu (slychac bylo podobny dzwiek w kabinie pod obciazeniem od 1500obr/min do 2500obr/min). wczesniej nie bylo go slychac lub moze nie zwrocilem uwagi :roll: chociaz nie wydaje mi sie, raczej zauwazylbym to od razu. nagralem taki oto filmik: co o tym sadzicie, to chyba juz na 99% wtryskiwacze? PS jak tutaj zaembedowac film z youtuba? kiedys to sie robilo samo po wklejeniu linku, teraz chyba nie dziala ;)
-
chce kupic bmw 5 czy 3?
w takim razie szukajcie 318d 122KM lub 320d 163KM z roczników 2005-2007. oba te silniki są równie dobre (bo to te same), a rozszerzając poszukiwania na te dwa modele będzie więcej propozycji do oglądania.
-
chce kupic bmw 5 czy 3?
pytanie za 100 pkt: czy 318d N47 to to samo co 320d N47 tylko różni się programem? też ma rozrząd z tyłu, itp? podejrzewam że tak, a jeśli tak to chcesz kupić właśnie ten silnik którego tak unikałeś bo jest ryzyko że może być wadliwy :mrgreen:
-
Olej w etylinie
można też włączyć pompę paliwową przy użyciu inpy...
-
320d Zezarlo 1/2 litra plynu chlodzacego
mnie w poprzednim 330d ciekło z kroćca przy chłodnicy. auto też z 2001 roku było.
-
330d pompa vacuum - wymiana
udało mi się to ruszyć, ale i tak pompa kręci się tylko pół obrotu, strasznie nierówno i z oporami. odsyłam ją z powrotem do sprzedawcy.
-
330d pompa vacuum - wymiana
dzień dobry, kupiłem używaną (ponoć w idealnym stanie) pompę vacuum do 330d (z mojej ciekł olej przez dekiel...). próbuję ją założyć, ale nie da się poruszyć wałkiem pompy :shock: mam na myśli wejście z tymi dwoma wypustkami które wpasowuje się w końcówkę wałka rozrządu. no nie da się obrócić ani o milimetr i już. czy to znaczy że pompa jest całkowicie zatarta czy coś robię źle? a może trzeba większej siły użyć do tego, bo się z tym nie siłowałem specjalnie żeby nie popsuć czasem?
-
Xcarlink
też chciałem to kupić ale usłyszałem od gościa który sprzedaje te sprzęty na allegro że niezbyt dobrze to działa z nawigacją 16:9 (wiesza się) i odpuściłem w końcu...
-
chce kupic bmw 5 czy 3?
nie no, ok, jasne, tylko kolega szukał też 525d a zraził się do *20d z powodu domniemanej wady silników N47. ja tylko uzmysławiam, że 320d 163KM i 520d 163KM są jak nabardziej w porządku.
-
chce kupic bmw 5 czy 3?
moim zdaniem powienieś poszukać 320d o mocy 163KM. ten sam silnik co w 318d, nie ma żadnych szczególnych wad.
-
chce kupic bmw 5 czy 3?
tutaj trzeba sprecyzować dokładnie o jaki silnik chodzi i o jaką wadę. podejrzewam, że chodzi o wadę z napędem rozrządu w silniku N47 177KM która występowała tylko przez kilka miesięcy produkcji. oczywiście E60 520d 163KM z silnikiem M47N2 nie ma tej wady, tak jak wszystkie inne M47N2 i tak jak N47 z miesięcy produkcji innych niż te felerne...
-
BMW 320d automat! Bardzo kopci na czarno!
trochę dziwne, w M47 raczej może paść pompa VP44 ale końcówki wtrysków chyba nie są takie awaryjne...
-
BMW 320d automat! Bardzo kopci na czarno!
dokładnie to od 01.09.2001
-
E 46 328 ci Atrapa pod zderzak :)
drogo. jedź osobiście do najbliższego ASO BMW, tam na pewno będzie nieco taniej...
-
328i huczenie z tyłu_co_o_tym_myślicie?
Castrol SAF-X0
-
E 46 328 ci Atrapa pod zderzak :)
ta część nowa w serwisie może to kosztować ok. 70-80zł.
-
320i URWANA CZĘŚC. PILNA POMOC (po sklejeniu)
nie zapali ci się. zapali się czerwona kontrolka ciśnienia oleju.
-
318d sedan 2001 po lifcie szukam przekaźnika
u mnie jest tylko jedno i to na dodatek w innym miejscu - to wszystko zależy od ustawień zakodowanych w LCM.
-
318d sedan 2001 po lifcie szukam przekaźnika
nie ma takiego przekaźnika, sygnał jest podawany od razu z modułu świateł.