Treść opublikowana przez jceel
-
330d dopuszczalny ubytek płynu chłodniczego
hej, jaki ubytek płynu chłodniczego jest dopuszczalny jako samoistne parowanie, etc? 10 tysięcy km temu wymieniłem płyn chłodniczy i stan był taki, że dolna kulka na pływaku wystawała leciutko ponad poziom zbiorniczka (bardzo minimalnie przelałem, za dużo gdzieś o 100ml). dziś zajrzałem i kulka jest prawie cała schowana, więc poziom obniżył się o jakieś 4-5mm, czyli może gdzieś o 100ml. możliwe, że taka ilość po prostu sama wyparowała w związku upałami, itp? a może to ma związek ze stylem jazdy? czy po prostu mam jakiś bardzo maleńki wyciek, a poziom płynu powinien być przez lata niezmienny? czy do obserwacji poziomu płynu chłodniczego ma znaczenie zimny/ciepły silnik?
-
330d M57N cykanie, ciag dalszy
panowie i panie, jeden wtryskiwacz CR (ten najgłośniejszy na oko) zregenerowany (mimo, że miał korekcje rzędu ledwie -0,70). cykanie nie ustało. chyba to jednak nie wtryskiwacz tak cykał. odkryłem coś nowego, co słychać po odkręceniu korka wlewu oleju: http://www.youtube.com/watch?v=b7uhDO_gVPs może tego nie słychać jakoś dobitnie na tym filmie, ale po odkręceniu korka cykanie zamienia się w takie gruchotanie... czy to może wskazywać na pompę podciśnienia? czy może to jakaś hydraulika zaworowa? jeden z mechaników sugeruje mi że to może być wypalony tłok ale moim zdaniem to niemożliwe skoro korekty na wszystkich mam wzorowe... rammian, czy taki dźwięk wydaje właśnie uszkodzona pompa podciśnienia?
-
320d wyciek oleju
moim zdaniem to cieknie płyn wspomagania spod zbiorniczka... to cieknie każdemu praktycznie...
-
330d E46- jaki typ żarnika?
każdy D2S powinien pasować
-
320d Uchwyt na napoje czy podpasuje?
104zł za komplet w zamian za zasuwany schowek, czy tylko za tą połówkę?
-
320i Wymiana skrzyni manual -> automat
sprzedać auto i kupić takie samo z automatem, powinieneś jeszcze na tym zyskać.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
zdziwiłbyś się jak już niektóre bezwypadkowe E46 zaczyna korozja łapać...
-
jak sprawdzic przebieg w starej e39???
nie
-
320D 150KM po 03.2003 6-biegowa Jakie koło dwumasowe?
6 biegów miały wszystkie diesle 2.0d 150KM i 3.0d 204KM wyprodukowane po 03.2003r
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
:?: http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_E46#Performance_package_.28ZHP.29 taka wersja oferowana tylko jako sedan i tylko w USA: * 175kW (238PS) * 310Nm * redline chyba od 7000 albo od 6800 * dyfer z krótszym przełożeniem * 6.2s do setki (normalne 330i 6.5s) * w standardzie m-pakiet i felgi 18" styling 135
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
ja się rozglądałem trochę za sedanem 330i z roku 2003-2005 (chciałem koniecznie 6-biegową skrzynie) i praktycznie nie da się takiego kupić... ewentualnie import z USA ale to trochę dużo motania... za to można wyrwać wersje ZHP które mają 235PS, które są mocniejsze od zwykłych 330i i nie było ich w europie, ale ceny dość abstrakcyjne
-
330xi Stukanie, czy zmienić olej
koledzy, nie wymienicie oringów to sie nie dowiecie...
-
320D 150KM po 03.2003 6-biegowa Jakie koło dwumasowe?
podejrzewam, że to tańsze nie będzie pasować. rozmawiałem z jednym forumowiczem z Krakowa (nie pamiętam nicka no...), który w swojej 320d 2002 (5 biegowej) zmieniał skrzynię na 6 biegową bo miał taki kaprys. i mówił, że musiał zmienić dwumas i sprzęgło na nowe, inne od wersji 6-biegowej bo stare nie pasowały do nowej skrzyni.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
nie. 3.0 był od połowy 2000 roku. swoją drogą, praktycznie nie istnieje w europie coś takiego jak 330i sedan po lifcie (tzn. po 2002 roku). takich aut jest minimalna ilość, na otomoto widziałem chyba w życiu tylko jeden egzemplarz, na mobile.de też może się cudem uda znaleźć z 2-3 sztuki maksymalnie.
-
pojemnosc w e46 1.8 a 2.0
jest tylko jeden silnik o mocy 143KM! ma pojemność 2.0 i oznaczenie 318i. te dwa które znalazłeś to to samo.
-
330xi Stukanie, czy zmienić olej
jakie panewki, człowieku... twój problem prawdopodobnie nie jest tak poważny. co, to mi przychodzi do głowy to: 1) podstawa filtra oleju i zaworki które nie trzymają zapasu oleju do smarowania głowicy po długim postoju (temat opisywany na forum) 2) hydropopychacze czyli szklanki do wymiany
-
320D przycięty kabel (czujnik listwy wtryskowej)
tak, dokładnie (u mnie w 330d jest tam 5 bezpieczników w takiej obudowie z dekielkiem).
-
Co to za czesc?
wklej te zdjecia porzadnie...
-
320D Jak spuścić rope z baku?
najlepiej odpiąć filtr paliwa, skierować wejście do filtra paliwa do jakiegoś naczynia i: 1) podpiąć pompkę paliwa na krótko do +12V 2) włączyć ją za pomocą inpy
-
320D przycięty kabel (czujnik listwy wtryskowej)
sprawdź bezpieczniki. te, które są pod plastikową pokrywą pod maską tam gdzie sterownik silnika. ja miałem sytuację, że przewód od przepływki przytopił mi się stykając się z gorącą rurą od EGR. auto zgasło, nie dało się odpalić, w INPIE wywaliło over 9000 błędów oraz właśnie jeden bezpiecznik. po naprawieniu przewodu i wymianie bezpiecznika wszystko działa idealnie.
-
320d 136km pytanie o downpipe
nie no, musiałbym być bardzo zdesperowany żeby to założyć. pytanie jest tylko czy kupować oryginalną używke m-pakietu czy zamiennik... biorąc pod uwagę że będzie modowany pod zmieszczenie dużego IC.
-
320d 136km pytanie o downpipe
niby tak tylko pytanie o jakość wykonania... niewiele drożej można też znaleźć zamienniki m-pakietowego. tylko ciekawe czy będzie tak samo trwały i czy będzie idealnie pasował taki zamiennik.
-
320d 136km pytanie o downpipe
tak, dokładnie tam, modów ciąg dalszy będzię, nawet znalazłem ciekawą firmę która robi intercoolery w częstochowie... tylko najpierw muszę ogarnąć zderzak, bo mam zwykły, chyba kupie m-pakietową używke i zamontuje.
-
320d 136km pytanie o downpipe
nie, ja robiłem customa na zamówienie w MGMotorsport w siemianowicach, tam gdzie kolega czerwony330d :mrgreen:
-
320d 136km pytanie o downpipe
panowie, od dzisiaj mam downpipe zrobiony na zamówienie. jeśli ktoś ma wątpliwości czy: - silnik będzie głośniej pracował - będzie słychać przeraźliwy świst turbiny - będzie czuć gryzący zapach spalin etc to zapewniam, że przy poprawnie wykonanym downpipe z poprawnie wykonanym łącznikiem elastycznym wydechu żaden z tych problemów nie występuje. :cool2: