Skocz do zawartości

jceel

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jceel

  1. jceel odpowiedział(a) na laserini temat w E46
    zmniejsz moment i przestanie ślizgać. gdzie robiłeś chipa?
  2. w kwestii kopcenia na biało rano po odpaleniu w niskich temperaturach... jeździłem 4 dieslami i w tym trzema E46 w dieslu (320d i dwoma 330d) i wszystkie tak samo kopciły rano po odpaleniu na biało... u mnie po 2-3 minutach od porannego odpalenia kopcenie ustaje i więcej się nie pojawia. uznaję to za normalne.
  3. no może dlatego, że jest zima.
  4. jceel odpowiedział(a) na jceel temat w E46
    no z tym siłowaniem to może przesadziłem, ale na prawde wchodzi ciężko, największy problem to użyć odpowiedniej siły by bieg wskoczył ale nie tak dużej by coś zachrupało. moim zdaniem to ma bezpośredni związek z temperaturą oleju w skrzyni, bo wystarczy że przejadę kawałek i już "odtaja" i dalej wchodzi mięciutko bez żadnego problemu...
  5. jceel opublikował(a) temat w E46
    hej, zrobiło się zimno i mam taki problem: rano, po odpaleniu, kiedy silnik i skrzynia są jeszcze zimne, bardzo ciężko zmienić bieg z 1 na 2. na postoju mogę bez trudu włączyć 1, 2, 3, ..., 6 bieg i nie sprawia to żadnego problemu. ciężko natomiast wbić 2. bieg podczas jazdy przez pierwsze kilkaset metrów. w praktyce wygląda to tak, żę po ruszeniu z jedynki rano wyjeżdżając z osiedla zrzucam bieg na luz i potem dopiero siłuję się z drążkiem zmiany biegów by zrobić to możliwie delikatnie i jednocześnie stanowczo :8) wrzucenie 3. biegu jest już dużo łatwiejsze, chociaż też nie zupełnie gładkie. wyższe biegi bez najmniejszego problemu. po przejechaniu powiedzmy 500 metrów problem zupełnie znika i nie pojawia się już aż do czasu kompletnego wystudzenia skrzyni. kiedy próbuję wbić ten 2 bieg na siłę (tzn. przełączyć z 1 na 2) z rana to słychać jak coś o siebie trze, nie wchodzi gładko. olej w skrzyni mam wymieniony, wymieniałem go całkiem niedawno. ale wciąż coś jest nie tak, tak jakby synchronizator 2. biegu był sklejony tym zimnym olejem i nie mógł się ruszyć, czy coś... co to może być? :roll:
  6. jceel odpowiedział(a) na piesiu123 temat w E46
    oba są z bezpośrednim wtryskiem, nawet najstarszy M47 136KM, ale od 03.2003 jest M47N common-rail.
  7. problem z kierunkowskazem to był problem przepalonego przewodu od masy w tylnej lampie. podejrzewam, że elektryk przekombinował z tą masą i masz teraz jakieś zwarcie.
  8. sprawdzałeś na kompie czy nie ma błędów świec żarowych?
  9. załóż najmniejsze jakie się da: 195/65/R15
  10. widzieliście kiedyś reflektory skrętne do E46? jest w ETK nawet refrofit do tego, można sobie zamontować... ciekawe czy to jest cokolwiek warte i jak dokładnie działa
  11. skrzynia SMG ma w środku takiego samego 6-manuala jak reszta i takie samo sprzęgło.
  12. nic sie nie stanie, możesz jeździć dalej
  13. jceel odpowiedział(a) na Cinkciarz temat w E46
    polecam do dużej navi podłączyć tuner tv - wtedy można sobie budować jakieś CarPC i inne takie bez problemu...
  14. jceel odpowiedział(a) na Cinkciarz temat w E46
    dla mnie ta oryginalna navi jest ok. są komunikaty głosowe, a odległość do skrętu jest wyświetlana na ekranie OBC (pokazuję się zamiast godziny, temperatury, spalania, etc).
  15. jceel odpowiedział(a) na Cinkciarz temat w E46
    moim zdaniem dynavin się już nie opłaca w tej chwili, w podobnej cenie można dokupić oryginalne graty. różnica jest tylko w montażu, ale dla ogarniętego elektryka poprowadzenie wiązki z instalacją całej oryginalnej navi to jest jedna dniówka roboty...
  16. jceel odpowiedział(a) na Bartek1982Sce temat w E46
    E60 za 45 tys zł??? chyba sobie żartujesz...
  17. jceel odpowiedział(a) na chaos temat w E46
    ja jestem za wycinaniem całości i wstawieniem kompletnego downpipe - wygląda estetycznie, nic się nie rozwala, nie ma nieszczelności i można sobie dowalić większą średnicę na zaczątek całego nowego układu wydechowego w przyszłości. a problemy z przeglądem... nie ma żadnych problemów.
  18. no ja musiałem za kolektor wyłożyć 600...
  19. ja kupiłem nowe od 330d M57TU, takie jak powinny być do silnika i wszystko pasowało. a kolektor mam żeliwny od E38 730d.
  20. będą pasować, oczywiście uszczelki masz nowe.
  21. jceel odpowiedział(a) na Sebemka temat w E46
    w sedanach i touringach lift zewnętrzny był 09.2001 w coupe był 03.2003 w M3 nie było liftu wcale
  22. uszczelka pod głowicą prędzej spowodowałaby zwiększanie się stanu oleju
  23. jceel odpowiedział(a) na scarab temat w E46
    hmm, w "Sam naprawiam" jest już wspomniane o poliftach po IX 2001, czyli jest np. M47N, ale nie ma nic o samochodach po III 2003, czyli np. o M57N.
  24. inspekcja II jakieś 1900zł.
  25. dziwie ci się kolego, że żądasz wydania tego towaru za 630zł. ja bym ich nie wziął za darmo.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.