Treść opublikowana przez jceel
-
Problem ze sprzeglem w 330d
zmniejsz moment i przestanie ślizgać. gdzie robiłeś chipa?
-
330d - Falujące obroty na zimnym silniku
w kwestii kopcenia na biało rano po odpaleniu w niskich temperaturach... jeździłem 4 dieslami i w tym trzema E46 w dieslu (320d i dwoma 330d) i wszystkie tak samo kopciły rano po odpaleniu na biało... u mnie po 2-3 minutach od porannego odpalenia kopcenie ustaje i więcej się nie pojawia. uznaję to za normalne.
-
330d - Falujące obroty na zimnym silniku
no może dlatego, że jest zima.
-
330d ciężko wbić 2. bieg z rana
no z tym siłowaniem to może przesadziłem, ale na prawde wchodzi ciężko, największy problem to użyć odpowiedniej siły by bieg wskoczył ale nie tak dużej by coś zachrupało. moim zdaniem to ma bezpośredni związek z temperaturą oleju w skrzyni, bo wystarczy że przejadę kawałek i już "odtaja" i dalej wchodzi mięciutko bez żadnego problemu...
-
330d ciężko wbić 2. bieg z rana
hej, zrobiło się zimno i mam taki problem: rano, po odpaleniu, kiedy silnik i skrzynia są jeszcze zimne, bardzo ciężko zmienić bieg z 1 na 2. na postoju mogę bez trudu włączyć 1, 2, 3, ..., 6 bieg i nie sprawia to żadnego problemu. ciężko natomiast wbić 2. bieg podczas jazdy przez pierwsze kilkaset metrów. w praktyce wygląda to tak, żę po ruszeniu z jedynki rano wyjeżdżając z osiedla zrzucam bieg na luz i potem dopiero siłuję się z drążkiem zmiany biegów by zrobić to możliwie delikatnie i jednocześnie stanowczo :8) wrzucenie 3. biegu jest już dużo łatwiejsze, chociaż też nie zupełnie gładkie. wyższe biegi bez najmniejszego problemu. po przejechaniu powiedzmy 500 metrów problem zupełnie znika i nie pojawia się już aż do czasu kompletnego wystudzenia skrzyni. kiedy próbuję wbić ten 2 bieg na siłę (tzn. przełączyć z 1 na 2) z rana to słychać jak coś o siebie trze, nie wchodzi gładko. olej w skrzyni mam wymieniony, wymieniałem go całkiem niedawno. ale wciąż coś jest nie tak, tak jakby synchronizator 2. biegu był sklejony tym zimnym olejem i nie mógł się ruszyć, czy coś... co to może być? :roll:
-
318d e46 pompa VP44
oba są z bezpośrednim wtryskiem, nawet najstarszy M47 136KM, ale od 03.2003 jest M47N common-rail.
-
318ci zwariował komputer? nie pali, kontrolki "głupieją" :/
problem z kierunkowskazem to był problem przepalonego przewodu od masy w tylnej lampie. podejrzewam, że elektryk przekombinował z tą masą i masz teraz jakieś zwarcie.
-
320D 150KM @ CIĘZKO PALI @ POMOCY
sprawdzałeś na kompie czy nie ma błędów świec żarowych?
-
320i 150 KM Jakie opony zimowe?
załóż najmniejsze jakie się da: 195/65/R15
-
fabryczne wyposarzenie BMW e46 Co było w owych latach?
widzieliście kiedyś reflektory skrętne do E46? jest w ETK nawet refrofit do tego, można sobie zamontować... ciekawe czy to jest cokolwiek warte i jak dokładnie działa
-
[e46] M3 skrzynia smg czy manual ?
skrzynia SMG ma w środku takiego samego 6-manuala jak reszta i takie samo sprzęgło.
-
Wymiana oleju w silniku benzynowym na olej diesel
nic sie nie stanie, możesz jeździć dalej
-
330Ci Swap navi
polecam do dużej navi podłączyć tuner tv - wtedy można sobie budować jakieś CarPC i inne takie bez problemu...
-
330Ci Swap navi
dla mnie ta oryginalna navi jest ok. są komunikaty głosowe, a odległość do skrętu jest wyświetlana na ekranie OBC (pokazuję się zamiast godziny, temperatury, spalania, etc).
-
330Ci Swap navi
moim zdaniem dynavin się już nie opłaca w tej chwili, w podobnej cenie można dokupić oryginalne graty. różnica jest tylko w montażu, ale dla ogarniętego elektryka poprowadzenie wiązki z instalacją całej oryginalnej navi to jest jedna dniówka roboty...
-
330Ci Cena !!!
E60 za 45 tys zł??? chyba sobie żartujesz...
-
e46 2.0d 150km problem katalizator
ja jestem za wycinaniem całości i wstawieniem kompletnego downpipe - wygląda estetycznie, nic się nie rozwala, nie ma nieszczelności i można sobie dowalić większą średnicę na zaczątek całego nowego układu wydechowego w przyszłości. a problemy z przeglądem... nie ma żadnych problemów.
-
330d - Falujące obroty na zimnym silniku
no ja musiałem za kolektor wyłożyć 600...
-
330d - Falujące obroty na zimnym silniku
ja kupiłem nowe od 330d M57TU, takie jak powinny być do silnika i wszystko pasowało. a kolektor mam żeliwny od E38 730d.
-
330d - Falujące obroty na zimnym silniku
będą pasować, oczywiście uszczelki masz nowe.
-
330Ci po lifcie róznica swiatel
w sedanach i touringach lift zewnętrzny był 09.2001 w coupe był 03.2003 w M3 nie było liftu wcale
-
330 CI 2003 rok bierze olej 1L na 100 km
uszczelka pod głowicą prędzej spowodowałaby zwiększanie się stanu oleju
-
3xx Sam naprawiam samochód wyd. 2
hmm, w "Sam naprawiam" jest już wspomniane o poliftach po IX 2001, czyli jest np. M47N, ale nie ma nic o samochodach po III 2003, czyli np. o M57N.
-
Przegląd pogwarancyjny.
inspekcja II jakieś 1900zł.
-
Wygrałem licytację, a sprzedający nie chce oddać towaru :(?
dziwie ci się kolego, że żądasz wydania tego towaru za 630zł. ja bym ich nie wziął za darmo.