Treść opublikowana przez jceel
- 320d silnik
-
320d szarpanie przy ruszaniu. poduszki silnika? dwumas?
ja mam poduchy ze sterowaniem podciśnieniowym i też lekko trzęsie przy gaszeniu... a poduchy mam nowe Lemfordera. porównywałem z dwoma sztukami E60 530d (w tym jedna mojego mechanika) i u nich wszystkich też tak trzęsie...
-
E65 740d słabe punkty
mnie też diesel V8 kusi... a 330-konne 745d to już jednak zupełnie inna półka cenowa. tylko mógłby ten motor być trochę mocniejszy, tylko 260KM a w tych samych latach wychodziło już 3-litrowe twin turbo o mocy 272KM...
-
pytaniek o komputer
no na jakiegoś browarka to sie nie obraże :mrgreen:
-
325ci - jakieś proste sposoby na podniesienie mocy?
właśnie spojrzałem do katalogu i wychodzi na to że producentem obu jest KKK... -> http://i.imgur.com/g3gpJ.png to 335i jest na "widlach" czy klasyczna rzedowka?? to R6 2979ccm identyczny blok jak M54 3.0...
-
325ci - jakieś proste sposoby na podniesienie mocy?
co najlepsze silnik twin turbo N54 to w prostej linii ewolucja M54. blok ten sam, nawet stopień sprężania ten sam, ale z racji tego że nie masz bezpośredniego wtrysku paliwa to raczej i tak odprężenie będzie potrzebne.
-
pytaniek o komputer
możesz sobie z tym poradzić, są instrukcje na forum. z tego co widze jesteś z radomska, ja mieszkam w częstochowie, jak ci się chce to możesz podjechać i ci to aktywuję bez problemu ;)
-
325ci - jakieś proste sposoby na podniesienie mocy?
aha, no i jeszcze kolektor wydechowy oczywiście: http://bmwfans.info/parts/catalog/E60/Sedan/Europe/535d-M57N/LHD/N/2004/browse/engine/exhaust_manifold_agr/ ;) a co do FMIC to akurat z tego co patrzylem po allegro to są groszowe sprawy :twisted: pierwszy z brzegu: http://moto.allegro.pl/intercooler-chlodnica-bmw-3-e90-e91-e92-3-5d-335d-i1785856340.html cały setup wygląda tak: http://bmwfans.info/parts/catalog/E60/Sedan/Europe/535d-M57N/LHD/N/2004/browse/engine/intake_manifold_supercharg_air_duct_agr/ a to turbinki [akurat na zdjęciu od E90 335d]: http://i.imgur.com/ehx3F.jpg
-
330d - Znaczek BMW
Nie będę wdawał się w polemikę, bo się na sprawach rafineryjnych nie znam. Wyszedłem z przekonania, że skoro mamy słabe paliwo w PL, to E98 jako że droższe, nie będzie oszukane. Mniej kaloryczna E98? :roll: wiele osób tak myśli, że droższa benzyna będzie lepsza. liczba oktanowa oznacza tylko odporność na spalanie stukowe - i tylko tyle. i tak jak podpowiada rozsądek, w związku z tym 1kg benzyny 98 przenosi mniej energii niż 1kg benzyny 95 - ze względu na inny skład który zapobiega spalaniu stukowemu w większym stopniu niż w benzynie 95. a M54 to nie jest jeszcze tak wysilony silnik jak niektóre ze stopniem sprężania 12 czy 12,5, że wymagałby stosowania benzyny 98. ogólnie 98 na pewno ci nie zaszkodzi, ale twój silnik będzie miał lepsze osiągi na 95. tutaj jest dość dobre opracowanie na ten temat: http://secretservice.za.pl/95kontra98.pdf
-
325ci - jakieś proste sposoby na podniesienie mocy?
hmm, z tego co wiem [ale mogę się mylić] to po prostu dwie zwykłe oddzielne turbiny [nawet bez zmiennej geometrii]. można dostać komplet np. tu: http://moto.allegro.pl/bmw-e60-e61-turbo-turbina-turbiny-3-0d-3-5d-535d-i1790350682.html oczywiście na samych turbinach się nie kończy bo żeby mieć dokładnie tak jak w 535d to trzeba dokupić przepływomierz od 535d, obudowe filra powietrza od 535 i te wszystkie gumowe rurki i złączki... ale podejrzewam że lekką rzeźbą dałoby się poprowadzić dolot od zwykłej przepływki z 330d do układu twin turbo.
-
BMW 320d automat! Bardzo kopci na czarno!
tak. lepiej zrob to od razu. ale nie musisz od razu auta holowac...
-
325ci - jakieś proste sposoby na podniesienie mocy?
zgadzam sie Kolego...jednak to nie to co benzynowe R6 :wink: nie sadzisz?? ja jednak nie kupiłem 330i z dwóch powodów... jeden to kosztowne mody z kompresorem, a drugie praktycznie brak takich aut po lifcie w sedanie... w 330d kosztem ok. 4000zł można osiągnąć już moc rzędu 300KM... a to jeszcze nie koniec, na allegro chodzą zestawy twin turbo wyjęte z E60 535d, podchodzą do 330d M57N dość łatwo, nawet z oryginalną obudową filtra potwietrza z 535d
-
325ci - jakieś proste sposoby na podniesienie mocy?
R6 diesel nie gorszy wcale.
-
330d - Znaczek BMW
gdzie jest tak napisane w instrukcji? zasada jest taka że należy stosować paliwo z najniższą dopuszczalną liczbą oktanową. zdajesz sobie sprawe, że benzyna 98 jest gorsza i mniej kaloryczna od 95?
-
330d - Znaczek BMW
to przezornie robisz szkodę sobie i swojemu silnikowi...
-
325ci - jakieś proste sposoby na podniesienie mocy?
zalej 95, będzie jeździć lepiej.
-
318i Ktore tarcze wybrac TRW czy ATE?
obie aukcje coś podejrzanie tanio :?
-
320d pomocy swiec zarowe zapieczona
no to można jeszcze zassać podciśnieniem z cylindra... :mrgreen:
-
E46 2004 320Cd Coupe 150KM brak mocy ELEKTRO WLACZNIK TURBO
no skoro kolega był już u mechanika to znaczy że chyba diagnoza komputerowa zrobiona? :roll:
-
chce kupic bmw 5 czy 3?
525 - chodzi oczywiście o diesla 525d? jeśli tak, to 9 litrów w mieście na luzie, mnie te 9 litrów w mieście to spala większy 3.0 diesel...
-
E46 2004 320Cd Coupe 150KM brak mocy ELEKTRO WLACZNIK TURBO
chyba najszybciej będzie kupić na allegro zarżnięte turbo, może być w kompletnej rozsypce ale ze sprawnym elektronicznym sterownikiem. powinno kosztować niedużo. ALBO z tego co pamiętam jeden z forumowiczów (TC, gdzie jesteś?) ma taki na zbyciu...
-
[320d] zbyt duża szczelina między reflektorem a zderzakiem
ja jeszcze polecam wymienić boczne ślizgi zderzaka, wymiana pomaga na odstające brzegi zderzaka pod kierunkowskazami.
-
320d pomocy swiec zarowe zapieczona
mocny magnes neodymowy i wyjdzie...
-
320D Metaliczny Dźwięk Grzechotania Podczas Przyspieszania
ale o co chodzi? o nieszczelność kolektora wydechowego? sprawdzenie tego to albo oględziny pod kątem sadzy pod maską albo jedna osoba siedzi w aucie i robi przegazówkę a druga nadstawia nosa pod maską i sprawdza czy czuć spaliny ;)
-
320D Metaliczny Dźwięk Grzechotania Podczas Przyspieszania
ogólnie dość prawdopodobne jest uszkodzenie, pęknięcie kolektora wydechowego albo uszczelek pod kolektorem wydechowym. trzeba dobrze obejrzeć okolice turbiny pod maską - sadza na obudowie turbo albo okolicach znaczy, że gdzieś jest nieszczelność. jako ciekawostka, mój były kolektor wydechowy: http://83.19.65.138/~jceel/r/wtf.html ;)