Treść opublikowana przez jceel
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
kup 320i z silnikiem R6, nie pożałujesz.
-
Pierwszy samochód jaki?
ty chyba nie wiesz co piszesz, synku
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
może poszukaj passata b3 albo golfa dwójki w dizelku lepiej.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
ewentualnie 320i 2.2, o ile nie przerażają cię wyższe opłaty.
-
F30 Nowe bmw serii 3
jak zrobią nowe M3 z widlastą szóstką to już w ogóle będą jaja... ale może jednak będzie rzędowa... oby :|
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
jak to będzie twoje pierwsze auto, to 318i, 320i 2.2, 320d.
-
F30 Nowe bmw serii 3
podejrzewam, że wielu wolałoby mniejszą, ale dalej rzędową 6 z turbo. gdyby 2.0 N20 było 6-cylindrowe, to by było idealne.
-
Nowa F30 już w piątek
Tobie się myli reakcja przyspieszania z elastycznością. Wg twojej teorii 550i byłoby szybsze od 0-100 od M5. Do tego trzeba dołożyć fakt, że turbo ma większego "laga" od wolnossaka. Ale tak jak kolega wyżej napisał, masa może mieć tu duży wpływ na dane w przyspieszaniu. nie myli się, to co napisałem to prawda - oczywiście w dużym uproszczeniu. a M5 i tak ma dużo większe pole pod wykresem mocy od 550i.
-
Nowa F30 już w piątek
będzie lepsze dzięki temu, że oddaje maksymalną moc 245KM od 5000obr/min do 6600obr/min, a poprzednie 330i maksymalną moc osiągało w punkcie 6600obr/min. liczy się nie moc maksymalna, a całka mocy w funkcji obrotów, czyli tak zwane "pole pod wykresem". doładowane 328i będzie miało je większe.
-
320d - elastyczność - porównanie
ciekawe to co mówicie, bo w oficjalnych danych technicznych nawet 6-biegowe 330d 204KM ma czas 80-120km/h na 4 biegu wynoszący 5.9s... PS Mauro, liczę na twoją odpowiedź w jednym z wątków na konkurencyjnym forum :mrgreen:
-
Nowa F30 już w piątek
moc max. też jest ważna. w wolnossącym 330i jest osiągana na chwilę przy 6600obr/min. w doładowanym 328i masz moc maksymalną osiąganą w szerokim zakresie obrotów 5000-6500obr/min. jeśli chodzi o osiąganie mocy maksymalnej, taki zakres obrotów jest baardzo duży.
-
Nowa F30 już w piątek
jest to możliwe, E46 330i miało podobną moc i podone osiągi.
-
Nowa F30 już w piątek
- E90 330i 272PS w manualu ma 6,1s do setki - E90 325i 218PS w manualu ma 6,7s do setki F30 będzie lżejsze od E90 i podejrzewam, że będzie na poziomie wagowym E46. w E46 też słabsze silniki miały lepsze przyspieszenie, niż w E90. np: 325i 192PS 7,0s do setki albo 330d 204PS 7,2s do setki.
-
Nowa F30 już w piątek
co do środka - wysoko ustawione radio i panel klimatyzacji, na dodatek zwrócone w stronę kierowcy przypominają mi E46.
-
F30 Nowe bmw serii 3
myślę, że raczej na pewno dojdą do tego jeszcze: * 2 diesle R6 (330d N57 258KM i 335d N57 313KM) * wolnossący benzynowy 3.0 R6 200kW (272KM) - BMW ciągle ma go w ofercie i na dodatek wpakowało do nowej F10, więc nie widzę powodu dla którego miałoby go nie być w F30
-
Nowa F30 już w piątek
ja bym poczekał na diesla R6 albo brał 335i.
-
Nowa F30 już w piątek
teraz we wszystkich samochodach tej klasy jest tendencja do powiększania kółek, insignia też ma taki rozmiar.
-
Nowa F30 już w piątek
jak myślicie, nastąpi spadek cen E90?
-
Nowa F30 już w piątek
hmm, w F10 jest już lub ma być lada dzień dostępny znany i lubiany wolnossący silnik 3.0 R6 o mocy 200kW, więc może w F30 też będzie? moim zdaniem byłoby to logiczne i uzasadnione, bo teraz mamy dużą dziurę między N20 180kW a N55 225kW.
-
Nowe BMW serii 3 - F30
http://paultan.org/2011/10/14/bmw-f30-3-series-unveiled-four-engines-at-launch-three-equipment-lines-market-debut-in-feb-2012/ silniki: 320i N20 135kW@5000, 270Nm@1250 328i N20 180kW@5000, 350Nm@1250 335i N55 225kW@5800, 400Nm@1200 316d N47 85kW@4000, 260Nm@1750 318d N47 105kW@4000, 320Nm@1750 320d N47 135kW@4000, 380Nm@1750 320d ED N47 120kW@4000, 380Nm@1750 wizualnie bardzo mi się podoba, ale bez wolnossącego benzyniaka 3.0 R6 200kW to trochę lipa :| jeden silnik R6 do wyboru to trochę słabo. piszą, że ma wejść później diesel R6, ale też bez konkretów, podejrzewam N57 3.0 190kW w 330d i 220kW w 335d. ciekawe też jak ze słabymi benzyniakami, stawiam na 1.6 R4 turbo 100kW z nowej 1.
-
330d zrobiło się zimno i spada temperatura w trasie
po wskazówce, więc pewnie do 90 st. jest trochę dłużej, u mnie pion wskakuje gdzieś przy 78-80 stopni.
-
320d polift - Jaki olej, jakie paliwo, ogólna eksploatacja
lej każdy zwykły ON z każdej normalnej stacji, nie licząc oczywiście stacji benzynowych marki krzak na uboczu albo pod tesco i wszystko będzie dobrze.
-
320d polift błotnik zamiennik czy oryginał
tylko oryginały. zamienniki części blacharskich są zrobione z najpodlejszej, nieocynkowanej blachy która ci zgnije w 2 lata.
-
330d zrobiło się zimno i spada temperatura w trasie
330d 204 szybko mi się nagrzewa, w obecnej temperaturze na zewnątrz do pionu nagrzewa się na dystansie maksymalnie 5km. 330d 184 nagrzewał się dłużej, do pionu potrzeba było nawet 10km - i tam przy stanie płynu na minimum była poprawa o ok. 30% czyli gdzieś 2-3km szybciej osiągał pion.
-
330d zrobiło się zimno i spada temperatura w trasie
zastanawiam się nad odessaniem większej ilości... tak żeby było na minimum prawie, jak sugerował tutaj kiedyś kolega ROGER-NYSA. silnik szybciej się nagrzewa (sprawdzone - w 330d 184 przy poziomie płynu na minimum silnik od zera do temp. roboczej w chłodne dni nagrzewał się 20-30% szybciej)