Treść opublikowana przez jceel
-
[e46] Cabrio i felgi styl 67 19" z M3 pomoc w doborze opon
nie prawda, 225/55/16 będą miały większą średnicę. wybrane zalecane rozmiary opon do E46: * 205/55/16: średnica 631,9mm * 225/45/17: średnica 634,9mm * 205/50/17: średnica 636,8mm jak widać rożnica w średnicy rzędu 5mm... * 225/55/16: średnica 653,9mm te są mają już ponad 2cm wyższą średnicę. pasowałyby, gdyby miały profil "50" zamiast "55", wtedy średnica wynosiłaby 631,4mm.
-
[e46] Cabrio i felgi styl 67 19" z M3 pomoc w doborze opon
moim zdaniem nie ma co kombinować tylko odżałować na cztery stalowe felgi 17" i do tego opony 205/50/R17. poza tym, 225/55/R16 i tak będą za wielkie do tego auta
-
330d M57N cykanie, ciag dalszy
sprawdziłem u jeszcze jednego znajomego z 330d 204KM i u niego tak samo dziwnie hałasuje przy odkręconym korku oleju... więc to chyba normalne. ale to, że słyszę cykanie z zakręconym korkiem oleju u mnie to już normalne nie jest. jutro robię płukankę silnika i zalewam nowy olej (LM Top-Tec 4100 5W40), zobaczymy czy coś się zmieni.
-
320d tylne przeciwmgielne
hmm, u mnie po obu stronach są żarówki, tylko jedna nie świeci. w ogóle, to da się ustawić przeciwmgielne żeby świeciło np. w lampie zespolonej tej w błotniku, a nie w klapie. ze światłami tylnymi da się zrobić praktycznie wszystko, w tym kompletnie poprzestawiać ich układ programowo ;)
-
320d tylne przeciwmgielne
można w module świateł włączyć dwa przeciwmgielne (po obu stronach) jeśli chcecie...
-
Range Rover Sport vs BMW X5
chciałbym mieć tylko takie problemy...
-
Bramki do pomiaru prędkości na Zakopiance
jceel odpowiedział(a) na pielgrzym temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyspokojnie, zawsze można stanąć na kawkę gdzieś sobie...
-
Porada srebrne listwy ozdobne BMW320d Touring ?
te srebrne listwy to standardowa opcja wyposażenia w 330d/i. można takie nabyć oryginalne od tego modelu, z demontażu albo nowe w ASO. polecam dużo bardziej niż jakąś badziewną listwę na metry...
-
320, 325, 330 po 2003 roku benz. - Jakie koszty utrzymania?
na pewno różni się chociażby dlatego że standardowo 330-tki siedzą trochę niżej niż reszta...
-
320, 325, 330 po 2003 roku benz. - Jakie koszty utrzymania?
niestety, ale zawieszenie różni się między 330d/i a resztą.
-
Wyposażenie warsztatu
na pewno będziesz potrzebował: - lutownice - byle jaką - laptopa z softem diagnostycznym i pęk kabli do różnych samochodów - podnośnik hydrauliczny do podparcia skrzyń biegów czy silnika, chociażby do wymiany sprzęgła albo poduszek pod silnikiem - podnośnik(i) typu "żaba" chociażby, żeby klientowi przynajmniej koło zmienić jak kanał będzie zajęty - wyciągacz do wtryskiwaczy common-rail (na specjalnym, niestandardowym gwincie drobnozwojowym, z udarem) - przydałby się też drugi podnośnik kolumnowy, bo jeśli masz tylko jeden kanał to prawdopodobnie będzie zajęty 24h na dobę na 10 lat do przodu
-
320, 325, 330 po 2003 roku benz. - Jakie koszty utrzymania?
w 330 zarówno dieslu jak i benzynie nie założysz felg 16 cali. minimum to 17 cali, również na zime. to może być argument przeciwko.
-
330d Wymiana żarników xenon
ja wymieniałem, też w 330d. więc tak: - lewy (od strony kierowcy) - da się wyjąć i wsadzić bez odkręcania lampy, trzeba się troche nagimnastyować ale da się na pewno. - prawy (od strony pasażera) - wykręciłem do niego zbiorniczek płynu do spryskiwaczy, jest na jedną śrube, wystarczy ją odkręcić i odsunąć zbiorniczek, nie trzeba nic odpinać.
-
Skąd nazwy modeli Exx
podejrzewam, że "E1" to nie nazwa z serii Exx tylko coś jak "elektryczna seria 1"
-
330d dopuszczalny ubytek płynu chłodniczego
W takim tempie jak mi zmniejsza się stan płynu chłodniczego to najszybciej potrzeba dolania zajdzie za 3-4 lata... no i ciekawe czy szukać wycieku czy zostawić to tak :roll:
-
320 td -spalone sprzęgło
powinno pasować.
-
320 td -spalone sprzęgło
będzie pasować jeśli jest od samochodu z taką samą skrzynią biegów. czyli jeżeli ty masz skrzynię 6-biegową, to będzie pasował tylko od 320d sedan z 6-biegową skrzynią.
-
320d 136KM Kończąca się turbina i dwumas
jeśli przejechałeś 10km i miałeś taki stan temperatury to od razu termostat do wymiany.
-
330xi - tryb awaryjny skrzyni biegow cd
polecam ściągnąć sobie WDS i analizować po kolei...
-
320d rdza na błotnikach
nie kupuj zamienników blacharskich... te przednie błotniki z intercarsu raz, że nie pasują dobrze (będziesz miał krzywe szczeliny i problem z wpasowaniem kierunkowskazu) to na dodatek są zrobione z najbardziej podłej, nieocynkowanej blachy która ci zardzewieje w dwa sezony.
-
320d 136KM Kończąca się turbina i dwumas
wszystko masz w normie kolego.
-
Skąd nazwy modeli Exx
są nadawane po kolei licząc od 1
-
330d M57N cykanie, ciag dalszy
ok, to mam jeszcze 2 pytania: 1) mój samochód przed zakupem nieokreśloną ilość czasu jeździł na złym oleju 10W40, a ja zalałem po zakupie zaraz 5W40. czy to mogło być przyczyną? 2) oczywiście jeśli potwierdzi się że to jest to to oczywiście wymienię wszystkie 24... tylko w jaki sposób ostatecznie potwierdzić że to awaria któregoś hydropopychacza?
-
330d M57N cykanie, ciag dalszy
podejrzewam, że koledze chodziło o "popychacze hydrauliczne" czyli o samoregulatory. dużo ludzi miało problem z hydropopychaczami w silnikach M54 i N52 i wielu z nich znikł po płukaniu silnika i wymianie oleju. tak też spróbuję zrobić na początek. PS czerwony330d czy u ciebie po odkręceniu korka wlewu oleju jest cisza? tzn. czy słychać tylko równą pracę silnika czy jeszcze jakieś obce odgłosy? mógłbyś sprawdzić?
-
330d M57N cykanie, ciag dalszy
1. czy cykanie popychacza może narastać pod obciążeniem w pewnym zakresie obrotów? 2. czy cykanie popychacza może narastać na ciepłym silniku?