Treść opublikowana przez jceel
-
316i 1.9 nie świeci sie ciśnienie oleju
przy czym trzeba miec strasznego pecha albo grzebać w dziwnych miejscach by przy wymianie oleju popsuć albo rozłączyć czujnik...
-
325ti Compact mpak, ile wytrzyma wał?
prędzej bym się martwił o sprzęgło, skrzynie, dyfer. sprzęgło to i tak musisz zmienić na dzień dobry.
-
320d udrożnienie układu odpowietrzenia skrzyni korbowej
może nie masz katalizatora, wycięcie go powoduje ciężki zapach spalin, jak ze starego jelcza albo autosana.
-
320d udrożnienie układu odpowietrzenia skrzyni korbowej
spalanie oleju powoduje dymienie na niebiesko i specyficzny zapach spalin.
-
320d udrożnienie układu odpowietrzenia skrzyni korbowej
nie, bo jakbyś przeczytał instrukcję na stronie www albo na opakowaniu to byś wiedział, że po płukaniu się zlewa cały stary olej i wlewa nowy.
-
320d udrożnienie układu odpowietrzenia skrzyni korbowej
ja robiłem, nic złego się nie dzieje. minimalna poprawa pracy silnika.
-
318i Pierwszy samochód do 16tyś
tak, znajdziesz 318i, 320i, 323i albo diesla 320d za tą cenę spokojnie
-
[328i] problem z lampami tył Led
reklamuj do sprzedawcy.
-
320d M47 adaptacja przepływomierza - instrukcja
M57 przed 08.2000 też to dotyczy.
-
320i czy Alfa Romeo 156 2.0 JTS, nie bijcie!
ja nie wiem ludzie jak wy jeździcie albo czego oczekujecie, że 320d będzie palić 4 litry na 100? bo skoro pali 6 litrów i to jest paliwożerny samochód to ja nie wiem...
-
320d kolektor ssący
nie. u ciebie nie ma klapek. jakbyś uważnie przeczytał informacje na forum to byś wiedział, że w twoim modelu ich nie było i niepotrzebnie nie rozbierał kolektora.
-
320i - zgrzyty w silniku
to może coś z alternatorem...
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
dobra kiera, jedyna odpowiednia do tego auta, te zwykłe są jakieś takie brzydkie :cool2: a silnik chyba benzynowy bo o ile mnie wzrok nie myli to widzę tam "7" na obrotomierzu ;)
-
320d olej z odpowietrznika skrzyni korbowej
na początek wymień separator oleju na ten stary, szmaciany.
-
320i czy Alfa Romeo 156 2.0 JTS, nie bijcie!
gdybym ja miał odgórne założenie że musi być poniżej 2000ccm i benzynowy to wybrałbym od razu 320i nie bawiąc się w N42 i inne wynalazki
-
320i czy Alfa Romeo 156 2.0 JTS, nie bijcie!
jest jeszcze 320i 150KM poniżej 2000ccm ale niestety tylko przed liftem
-
320i Niskie obroty po rozgrzaniu silnika
powinno tak być, masz silnik R6, on ma niskie obroty biegu jałowego.
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
ja jestem chętny jak zwykle :mrgreen:
-
Jak uaktywnic DSC
tak, zapali się kontrolka od ręcznego. będzie się paliła cały czas aż do zgaszenia silnika. po następnym uruchomieniu już nie będzie. ten tryb działa do zgaszenia silnika (nie da się go wyłączyć bez zgaszenia silnika) i żeby go ponownie aktywować trzeba znów od nowa przytrzymać przycisk DSC.
-
318d sedan - różne wymiary opon na osiach
miałeś zły rozmiar opon z przodu, odpowiedni to 205/50/17.
-
320i - zgrzyty w silniku
zrobiłeś już płukanie? tak, trochę to działa, ale nie ma żadnej cudownej uzdrawiającej mocy. ja walczę z cykaniem prawdopodobnie spod pokrywy zaworów. po płukaniu silnika... ok, faktycznie minimalnie ciszej pracuje silnik i chyba minimalnie lepiej gaśnie. ale mojego problemu to nie rozwiązało - cyka tak samo jak wcześniej. mimo wszystko, raczej warto chyba, koszt jest groszowy, a zaszkodzić nie zaszkodzi. ale nie wiązałbym z tym środkiem wielkich nadziei na rozwiązanie problemu.
-
330d M57N cykanie, ciag dalszy
no i zrobiłem, płukanka LM PRO-LINE ENGINE FLUSH oraz olej LM TOP-TEC 4100 5W40. i co? owszem, silnik troszkę ciszej pracuje i minimalnie lepiej gaśnie, ale cykanie z pokrywy zaworów jakie było tak jest nadal, nie zmieniło się ani trochę. nie wiem co dalej z tym robić już :(
-
320i - zgrzyty w silniku
za godzinę zalewam LM PRO-LINE ENGINE FLUSH, podziele sie wrażeniami :8)
-
Moje trójki e46 320d oraz e36 318i
moim zdaniem auto jest jak najbardziej do naprawienia, szkody nie są straszne, drzwi oczywiście do wymiany ale chyba nie będzie dużo prostowania... dobrze by było zobaczyć jak wygląda słupek i próg po zdjęciu drzwi.
-
[e46] Cabrio i felgi styl 67 19" z M3 pomoc w doborze opon
swoją drogą, czy na felgę 8" bez druciarstwa wejdzie opona 205/50/R17 czy koniecznie trzeba szukać 7"?