Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. Jesli ci predkosciomierz szwankuje to znaczy ze uszkodzony jest czujnik w tylnym kole od strony kierowcy.
  2. guzior2 odpowiedział(a) na subo temat w E46
    Pewnie dla takiego samego powodu co wszyscy posiadacze silnika N42 :D
  3. Czyszczenie zaworkow nie pomaga. Wiele osob o tym pisało.
  4. Miałem identyczna sytuacje kiedys, na autostradzie przy predkosci 160 km/h nagle straciła moc a po ponownym uruchomieniu silnika wszystko normalnie wrocilo do normy i okazało sie ze zaworek sterujący podcisnieniem turbosprezarki nadaje sie do wymiany.
  5. viewtopic.php?t=35245
  6. Moze sie rozkodowal, sprobuj go zakodowac ponownie.
  7. guzior2 odpowiedział(a) na siwy5555 temat w E46
    Dokładnie jesli łącznik elastyczny wydechu jest nie oryginalny i jest wspawany tylko jeden to takie drgania wystepuja i sa one odczuwalne w srodku.
  8. To chyba dltego panowie z BMW powiedzieli ze nie potrzebna jest reprogramacja bo autka produkowane od 1998 do konca 2000 r. miały stare przeplywki i stare oprogramowanie.
  9. A z ktorego roku masz autko ?
  10. guzior2 odpowiedział(a) na Lustek temat w E46
    Albo zabrudził ci sie ktorys czujnik abs i moze pomoc wypłukanie myjka cisnieniowa podwozia a dokladnie okolic tych czujnikow albo poprostu jeden z nich jest uszkodzony i trzeba wymienic a ktory to czujnik podpowie ci diagnostyka komputerowa.
  11. Trwało to ok 30-45 min. w BMW Misiak i na fakturze było opisane co zrobili dlatego wiem ze wgrywali nowe oprogramowanie. Zaplacilem ok 250 zł w styczniu 2007 r. Kolego Frisbi miałes Boscha z koncowka 527 czyli ta nowsza przeplywke przy ktorej wymagana jest reprogramacja i jesli nie miales nowego oprogramowania to mogło byc przyczyna zle pracujacego silnika. Aha i na oficjalnej stronie BOSCH.PL tam jest katalog i cennik online czesci i gdy wybierzecie swoj model autka i wejdziecie na przepływomierz masy powietrza to tam tez jest napisane ze wymagana jest reprogramacja w autoryzowanym serwisie.
  12. W moim przypadku wizyta w ASO i reprogramacja bardzo pomogła.
  13. Tak samo można podsumować 318i vs 320i spalanie niewiele niższe a osiągi żadne. Cała różnica w kosztach eksploatacji to 2 świece i litr oleju :mrgreen: Kultura pracy i brzmienie R6 to coś co BMW wyróżnia. Po za tym kolega pyta o 320i-325i. Nie było 323 2,2l kolego, nie pisz bzdur. Jak bys nie zauwazyl to kolega ptał jaki silnik polecacie i zaznaczyl ze ma byc najtanszy w utrzymaniu i małe spalanie a te modele ktore wymienił to były przykłady. Czytaj uwazniej.
  14. Jesli chcesz najtansze w utrzymaniu i zeby mniej paliło to rozgladnij sie raczej za r4 318i bo wiadomo ze r6 bedzie drozsze do utrzymania a 320i to raczej najgorsza opcja bo spalanie nie wiele nizsze niz 325i a osiagi nie sa rewelacyjne jak na r6.
  15. Tak to są te zaworki ale wydaje mi sie ze przyczyna zamulenia bedzie cos innego.
  16. guzior2 odpowiedział(a) na 01mlody temat w E46
    Przed adaptacja wystepowala u mnie turbo dziura miedzy 2500 - 3000 obr. i bylo to uciążliwe podczas wyprzedzania.
  17. U wielu osób czyszczenie zaworków nie pomogło dopiero wymiana na nowy. A gdzies nawet czytalem ze ktos zamienil zaworek z EGR i tez lipa bo okazalo sie ze obydwa były nie sprawne.
  18. guzior2 odpowiedział(a) na Karolinho temat w E46
    Przeczysc wszystkie gniazda zarowek bo gdzies moga byc zasniedziale.
  19. guzior2 odpowiedział(a) na bartas_pn temat w E46
    Za predkosciomierz odpowida czujnik w tylnym kole po stronie kierowcy. A przekazniki dobrze ze słychac od strony schowka bo jest ich tam ok. 4.
  20. guzior2 odpowiedział(a) na bartas_pn temat w E46
    Ale czujniki ABS czesto maja stycznosc z woda i nic im sie nie dziej, jedynie po zimie jak jest błoto posniegowe to moga sie zabrudzic i wtedy pojawiaja sie te kontrolki na desce, po przeplukaniu ich myjką cisnieniowa powinno byc ok, chyba ze ktorys jest uszkodzony. A z tym modułem to chodzilo mi o te szyby, moze wystarczyla wilgoc do zepsucia modułu komfortu.
  21. A wgrali ci odpowiednie oprogramowanie do nowej przeplywki ? Bo jesli wczesniej byla oryginalna od nowosci i zalozyles Boscha z koncowka 527 to potrzebna jest reprogramacja, na oficjalnej stronie boscha jest o tym napisane.
  22. guzior2 odpowiedział(a) na bartas_pn temat w E46
    Kiedys miałem problemy z wariującymi kontrolkami i swiatlami i okazalo sie ze gdzies dostała sie woda do modułu świateł i nadawał sie na smietnik, po załozeniu nowego wszystko wrocilo do normy moze u ciebie jest podobnie tylko ze z modułem komfortu.
  23. U mnie jak zacinał sie zaworek to moc traciła na ok. 1-2 min i sie odblokowywał albo wczesniej gdy wyłączyłem silnik i ponownie uruchomilem to tez pomagalo a takie objawy jak opisał kolega ze w pewnym zakresie obrotow jest turbodziura miałem przy przeplywce.
  24. Zaworek raczej nie bo u mnie przy zepsutym zaworku byly inne objawy. Bardziej pasuje to na zle pracujaca przepływke i najlepiej podjechac na diagnostyke i sprawdzic prace silnika i przeplywomierza w live data.
  25. guzior2 odpowiedział(a) na sm74 temat w E46
    Tak to jest filtr przeciwpyłkowy i ma wpływ na klime. Powinien byc węglowy jesli autko jest z klimatyzacją.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.