Treść opublikowana przez guzior2
-
330i - nagrzany traci moc w niskim zakresie obrotów
Trzeba tez wziąsc pod uwage to ze nie zawsze błąd sie pojawi na kompie bo ten czujnik moze działac ale gdy czujnik sie rozgrzeje to jego pomiary zaczynaja byc błędne i dlatego silnik zle zaczyna pracowac. Błąd pojawia sie wtedy gdy czujnik całokowicie przestaje działac.
-
330i - nagrzany traci moc w niskim zakresie obrotów
Jesli komp pokazal czujnik wałka rozrządu to jest prawdopodobnie do wymiany ale tez powinien pokazac ktory (out czy in). Druga sprawa to moze mechanicy którzy sprawdzali ci auto odłączyli na chwile kabel od czujnika wałka rozrzadu i wtedy błąd sie zapisał ale to raczej mniej prawdopodobne bo chyba by go skasowali odrazu. Czujnik z nr. 5 na rysunku jest wylotowy a z nr. 18 to ssący. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AW51&mospid=47673&btnr=11_2170&hg=11&fg=15
-
320d Kasowanie inspekcji ile km powinno być?
Nie sugeruj sie tymi 30 tys. bo komputer sam przyspieszy odliczanie kilometrow jesli silnik bedzie eksploatowany w ciezszych warunkach i na koncu moze wyjsc ze 0 pojawi sie po 15 tys. Jesli stosujesz olej full syntetyk Long Life to mozna spokojnie 20 tys zrobic, ja osobiscie wymieniam max. co 15 tys nie patrzac ile pokazuje inspekcja olejowa.
-
320d Delikatny spadek mocy
Sprawdz przepływomierz bo mozliwe ze to jego wina.
-
320d - faktyczne koszty utrzymania
Ja mam 320d z 98r. od ponad 3 lat o ktore dbałem jak tylko mogłem i nie miałem powaznych problemow z nią i teraz chce ja sprzedac za 17 tys zl choc uwazam ze jest w bdb stanie technicznym, cena dlatego taka bo autko nie posiada klimy (ma pokretla) i przed sprowadzeniem do polski była stuknięta w tył a poza tym naprawde super autko.
-
320d - duży przebieg i olej 0w40
Jesli silnik jest bez wyciekow w dobrym stanie i nie bierze oleju to zostan przy 0W40 (bardzo dobry w niskich i wysokich temperaturach) a jesli przebieg ktory podales jest prawdziwy to tak naprawde jest nie wielki jak na diesla.
-
320d traci moc
Jesli piszesz o 320i 150 KM to przyspieszenie ma takie samo do 100 km/h jak 320d 136KM wg. danych technicznych.
-
320d traci moc
Przeplywka oznaczona nr. 1 na obrazku i tam masz na niej gniazdo gdzie jest podlaczona wtyczka. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=13_0652&hg=13&fg=20
-
330i - nagrzany traci moc w niskim zakresie obrotów
W twoim silniku są dwa czujniki wałka rozrządu na ssącym i na wylotowym i pytanie jest czy wymieniales obydwa ?
-
316ti 2002r Misfire cyl 1 3 4 + screeny z DISa
N42B18
-
330i - nagrzany traci moc w niskim zakresie obrotów
Kolega wyzej ma racje moze to byc czujnik wału korbowego i sprawdz jeszcze obydwa czujniki wałka rozrządu.
-
328i coupe, kierunki - niet
Ja miałem ten sam problem 2 miesiace temu, okazało sie ze to wina modułu świateł, po jego wymianie wszystko wrociło do normy.
-
320d E46 136 KM--- moc jest ze mną!
Ja byłem z tym pierwszysm problemem u Misiaka i w 20 min zdjagnozowali brak adaptacji nowej przeplywki + wgranie softu i zaplacilem ok 250 zl ale to bylo w styczniu 2007 r.
-
320d E46 136 KM--- moc jest ze mną!
Ja mialem kiedys takie objawy tzn. podczas gdy bralem sie za wyprzedzanie to autko zaczynalo przyspieszac i przy obr. 2500-3000 wystepowala turbo dziura i gdy odpuscilem pedal gazu i ponownie wcisnąłem to juz przyspieszala normalnie i okazalo sie ze poprzedni wlasciciel wymienił przeplywke ale nie zrobil adaptacji i to byla przyczyna. Drugim razem mialem inny problem tzn. na autostradzie przy 160 km/h autko nagle stracilo moc na tyle ze ciezko bylo 100 km/h utrzymac na rownym terenie i po przejechaniu ok 3 km nagle moc powrocila do czasu az znowu zacząłem cisnąć do 160 km/h i znowu to samo i okazało sie ze zaworek sterujący podcisnieniem turbospreazarki zacinał sie i trzeba bylo go wymienic, po wymianie autko zaczelo smigac jak nowe.
-
320d E46 136 KM--- moc jest ze mną!
Kolego napisz ile kosztowala cie adaptacja przeplywki i czy robiles u Misiaka czy w M-carsie no i oczywiscie czy moc jest wieksza.
-
318i pedał gazu "zacina się"
W twoim modelu jest jeszcze chyba linka gazu i prawdopodobnie to jej wina lub zabrudzonej przepustnicy.
-
E46 zdejmowana kierownica
Ja swoja kierownice w e46 przed liftem demontuje w ok 5 min. Odkrecam dwie srubki od tylu, odpinam poduche i odkrecam główną srube.
-
320d Kontrolki Trakcji ABS i Ręczny - świecą się i gasną
Czesto tez bywa ze te czujniki sie zabrudza szczególnie po zimie i efekt jest ten sam jak by byl uszkodzony a wystarczy myjka cisnieniowa umyc podwozie i byc moze problem zniknie.
-
330D Turbo (Przepływomierz)
To zapytaj ich dalczego w Krakowie w ASO robia adaptacje przeplywki w 20 min i nic wiecej nie programuja. Moze chca cie naciagnac na kase albo faktycznie nie bardzo wiedza o co chodzi.
-
330D Turbo (Przepływomierz)
Zobacz sobie na stronie bosch.pl jest tam katalog czesci online, znajdziesz tam swoj model autka i przeplywke do niego i tam jest napisane ze konieczna jest reprogramacja sterownika przez serwis BMW. http://ecat-online.bosch.de/toc/pl/0000JXmRlvK3JJIV6jhMs08Wxuu:-1.srv?view=VIndexFramesetJsp
-
330D Turbo (Przepływomierz)
Wyglada na to ze ze gosc sie nie zna :) dziwne ze ktos taki pracuje w autoryzowanym serwisie BMW. Gdy ja robilem adaptacje przeplywomierza w BMW Misiak trwało to ok 20 min. Proponuje zadzwonic do innego ASO i zapytac.
-
320d pytanie do fachowców
W BMW roznie bywa zalezy na kogo trafisz, czasem trzeba 50 zl zaplacic zeby podali historie autka, ale tu podaje linka do stronki gdzie dowiesz sie podstawowych info na temat tego autka, wystarczy wpisac 7 ostanich liter i cyfr vinu. http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi
-
320d M47N czujnik ciśnienia doładownia - gdzie szukac ?
Napisz jak to objawia sie podczas jazdy.
-
320d M47N czujnik ciśnienia doładownia - gdzie szukac ?
Nr. 16 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=11_3327&hg=11&fg=40 za to moze tez odpowiadac zaworek podcisnienia turbosprezarki.
-
Pare pytan zwiazanych z wymiana radia e46
Moze cos takiego http://www.allegro.pl/item964034033_zmieniarka_usb_sd_bmw_e46_e39_i_inne_xcarlink.html