Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. Trzeba tez wziąsc pod uwage to ze nie zawsze błąd sie pojawi na kompie bo ten czujnik moze działac ale gdy czujnik sie rozgrzeje to jego pomiary zaczynaja byc błędne i dlatego silnik zle zaczyna pracowac. Błąd pojawia sie wtedy gdy czujnik całokowicie przestaje działac.
  2. Jesli komp pokazal czujnik wałka rozrządu to jest prawdopodobnie do wymiany ale tez powinien pokazac ktory (out czy in). Druga sprawa to moze mechanicy którzy sprawdzali ci auto odłączyli na chwile kabel od czujnika wałka rozrzadu i wtedy błąd sie zapisał ale to raczej mniej prawdopodobne bo chyba by go skasowali odrazu. Czujnik z nr. 5 na rysunku jest wylotowy a z nr. 18 to ssący. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AW51&mospid=47673&btnr=11_2170&hg=11&fg=15
  3. Nie sugeruj sie tymi 30 tys. bo komputer sam przyspieszy odliczanie kilometrow jesli silnik bedzie eksploatowany w ciezszych warunkach i na koncu moze wyjsc ze 0 pojawi sie po 15 tys. Jesli stosujesz olej full syntetyk Long Life to mozna spokojnie 20 tys zrobic, ja osobiscie wymieniam max. co 15 tys nie patrzac ile pokazuje inspekcja olejowa.
  4. guzior2 odpowiedział(a) na jgucio temat w E46
    Sprawdz przepływomierz bo mozliwe ze to jego wina.
  5. Ja mam 320d z 98r. od ponad 3 lat o ktore dbałem jak tylko mogłem i nie miałem powaznych problemow z nią i teraz chce ja sprzedac za 17 tys zl choc uwazam ze jest w bdb stanie technicznym, cena dlatego taka bo autko nie posiada klimy (ma pokretla) i przed sprowadzeniem do polski była stuknięta w tył a poza tym naprawde super autko.
  6. guzior2 odpowiedział(a) na Rez temat w Oleje
    Jesli silnik jest bez wyciekow w dobrym stanie i nie bierze oleju to zostan przy 0W40 (bardzo dobry w niskich i wysokich temperaturach) a jesli przebieg ktory podales jest prawdziwy to tak naprawde jest nie wielki jak na diesla.
  7. guzior2 odpowiedział(a) na wania126 temat w E46
    Jesli piszesz o 320i 150 KM to przyspieszenie ma takie samo do 100 km/h jak 320d 136KM wg. danych technicznych.
  8. guzior2 odpowiedział(a) na wania126 temat w E46
    Przeplywka oznaczona nr. 1 na obrazku i tam masz na niej gniazdo gdzie jest podlaczona wtyczka. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=13_0652&hg=13&fg=20
  9. W twoim silniku są dwa czujniki wałka rozrządu na ssącym i na wylotowym i pytanie jest czy wymieniales obydwa ?
  10. Kolega wyzej ma racje moze to byc czujnik wału korbowego i sprawdz jeszcze obydwa czujniki wałka rozrządu.
  11. guzior2 odpowiedział(a) na arent temat w E46
    Ja miałem ten sam problem 2 miesiace temu, okazało sie ze to wina modułu świateł, po jego wymianie wszystko wrociło do normy.
  12. Ja byłem z tym pierwszysm problemem u Misiaka i w 20 min zdjagnozowali brak adaptacji nowej przeplywki + wgranie softu i zaplacilem ok 250 zl ale to bylo w styczniu 2007 r.
  13. Ja mialem kiedys takie objawy tzn. podczas gdy bralem sie za wyprzedzanie to autko zaczynalo przyspieszac i przy obr. 2500-3000 wystepowala turbo dziura i gdy odpuscilem pedal gazu i ponownie wcisnąłem to juz przyspieszala normalnie i okazalo sie ze poprzedni wlasciciel wymienił przeplywke ale nie zrobil adaptacji i to byla przyczyna. Drugim razem mialem inny problem tzn. na autostradzie przy 160 km/h autko nagle stracilo moc na tyle ze ciezko bylo 100 km/h utrzymac na rownym terenie i po przejechaniu ok 3 km nagle moc powrocila do czasu az znowu zacząłem cisnąć do 160 km/h i znowu to samo i okazało sie ze zaworek sterujący podcisnieniem turbospreazarki zacinał sie i trzeba bylo go wymienic, po wymianie autko zaczelo smigac jak nowe.
  14. Kolego napisz ile kosztowala cie adaptacja przeplywki i czy robiles u Misiaka czy w M-carsie no i oczywiscie czy moc jest wieksza.
  15. W twoim modelu jest jeszcze chyba linka gazu i prawdopodobnie to jej wina lub zabrudzonej przepustnicy.
  16. guzior2 odpowiedział(a) na sebass81 temat w E46
    Ja swoja kierownice w e46 przed liftem demontuje w ok 5 min. Odkrecam dwie srubki od tylu, odpinam poduche i odkrecam główną srube.
  17. Czesto tez bywa ze te czujniki sie zabrudza szczególnie po zimie i efekt jest ten sam jak by byl uszkodzony a wystarczy myjka cisnieniowa umyc podwozie i byc moze problem zniknie.
  18. guzior2 odpowiedział(a) na przemaspoll temat w E46
    To zapytaj ich dalczego w Krakowie w ASO robia adaptacje przeplywki w 20 min i nic wiecej nie programuja. Moze chca cie naciagnac na kase albo faktycznie nie bardzo wiedza o co chodzi.
  19. guzior2 odpowiedział(a) na przemaspoll temat w E46
    Zobacz sobie na stronie bosch.pl jest tam katalog czesci online, znajdziesz tam swoj model autka i przeplywke do niego i tam jest napisane ze konieczna jest reprogramacja sterownika przez serwis BMW. http://ecat-online.bosch.de/toc/pl/0000JXmRlvK3JJIV6jhMs08Wxuu:-1.srv?view=VIndexFramesetJsp
  20. guzior2 odpowiedział(a) na przemaspoll temat w E46
    Wyglada na to ze ze gosc sie nie zna :) dziwne ze ktos taki pracuje w autoryzowanym serwisie BMW. Gdy ja robilem adaptacje przeplywomierza w BMW Misiak trwało to ok 20 min. Proponuje zadzwonic do innego ASO i zapytac.
  21. guzior2 odpowiedział(a) na szymon14 temat w E46
    W BMW roznie bywa zalezy na kogo trafisz, czasem trzeba 50 zl zaplacic zeby podali historie autka, ale tu podaje linka do stronki gdzie dowiesz sie podstawowych info na temat tego autka, wystarczy wpisac 7 ostanich liter i cyfr vinu. http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi
  22. Napisz jak to objawia sie podczas jazdy.
  23. Nr. 16 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=11_3327&hg=11&fg=40 za to moze tez odpowiadac zaworek podcisnienia turbosprezarki.
  24. Moze cos takiego http://www.allegro.pl/item964034033_zmieniarka_usb_sd_bmw_e46_e39_i_inne_xcarlink.html

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.