Treść opublikowana przez guzior2
-
320d czy moge wlac ten olej?
Na wszystkich stronach roznych producentow olejów zalecaja pełny syntetyk dlatego ciezko uwierzyc zeby w ksiazce serwisowej pisali inaczej, autko wyjezdzajac z salonu ma zalany pełny syntetyk. Tu na stonie Castrol mozesz dobrac olej do twojego autka http://www.castrol.com/castrol/genericarticle.do?categoryId=9028189&contentId=7051204
-
320d Przetwornik ciśnienia M47
Tu masz sprawdzony przez wielu uzytkownikow z forum. http://moto.allegro.pl/item1005634566_zawor_czujnik_turbiny_egr_bmw_e46_e38_e39_diesel.html Ale twoje problemy bardziej pasuja do zle pracujacej przepływki.
-
320d poduszki silnika
Nie polecam zamiennikow. Założyłem kiedys i autko miało nieprzyjemne drgania odczuwalne w srodku, po 2 miesiacach wymieniłem na oryginalne BMW.
-
318i ubytek mocy??
Zacznij od diagnostyki komputerowej bo byc moze pokaze ci co jest zepsute.
-
318i - mulenie i żółta kontrolka check engine
Mozliwe ze łapie lewe powietrze, ale pierwsze co to podjedz na kompa i zobacz czego dotyczy błąd zapisany w ecu.
-
320d 136km chip czy box
Tak tylko zeby zrobic chipa to autko powinno byc w 100% sprawne, a kolega chyba chce chipem lub boxem naprawic istniejacy problem ze słabym dołem.
-
320d 136km chip czy box
No to musisz miec cos nie sprawne bo u mnie i wielu ludzi zaczyna ładnie ciągnąc od 1600-1700 obr.
-
318i akumulator padl nie mozna dostac sie do samochodu
Ale ja nie wyssałem sobie tego pomysłu z palca tylko czytałem kiedyś na forum ze koledzy tak robili i sie udało.
-
320d Jaki mam soft??,rozwiazanie problemu przepływomierza
Niestety nie mam mozliwosci bo autko wywiozłem do Polski a ja mieszkam w IRL.
-
320d Jaki mam soft??,rozwiazanie problemu przepływomierza
A u mnie adaptacja w ASO bardzo pomogła, wczesniej miałem sporą turbo dziure na nowej przeplywce Boscha a po wgraniu nowego softu autko zaczęło płynnie przyspieszac od 1600 obr. do konca. Kolego fieman1 byc moze u ciebie dlatego adaptacja nie pomogła bo nie była konieczna z tego wzgledu ze posiadasz autko z 2001 r. a wtedy juz produkowali ten model z nową przepływką i nowym softem dlatego faktycznie pieniazki poszly w błoto.
-
318i akumulator padl nie mozna dostac sie do samochodu
podejrzewam że w ten sposób więcej uszkodzisz niż naprawisz. Moze napiszesz konkretniej co zepsuje probujac otworzyc kluczykiem lub podajac prad do instalacji elektrycznej ? Jesli znasz inne pomysły to podziel sie nimi.
-
320d Jaki mam soft??,rozwiazanie problemu przepływomierza
Ja robiłem adaptacje w ASO ale nigdy nie zwróciłem uwagi jaki mam soft a teraz nie moge sprawdzic bo autko mam w PL a mieszkam za granica, ale moze ktos inny napisze.
-
320d Jaki mam soft??,rozwiazanie problemu przepływomierza
Własnie ! Czytałem kiedys posty gdzie ludzie pisali ze maja softa D5 a przeplywki z koncowka 314 i zastanawiam sie czy aby napewno to jest nowy soft ? moze ktos cos pokrecił.
-
318i akumulator padl nie mozna dostac sie do samochodu
Jesli nie posiada składanych tylnich siedzen to sie nie dostanie przez bagażnik bo tam jest sciana z blachy ktorej sie nie da zdemontować. Popros kogos kto sie zna na alektryce i niech sprawdzi miernikiem z ktorej strony jest + i - padniety aku napewno podaje jakies słabe napiecie.
-
318i akumulator padl nie mozna dostac sie do samochodu
Spróbuj jeszcze raz wsadzic kluczyk do zamka drzwi i przekrecic w prawo lub lewo do samego konca i bolec powinien wyskoczyc, moze probowales za delikatnie. Kiedy u siebie otwierałem kluczykiem musiałem uzyc troszke siły. Jesli dalej by sie nie dało to mozesz wyciągnąc zarowke z oswietlenia bagaznika i tam dac prąd z innego akumulatora.
-
320D Czy warto zmienić olej?
Tak kazdy olej 5W to syntetyk, cyfry przed W dotyczą własciwosci w niskich temperaturach tzn. im mniejsza np. 0 tym lepiej spisuje sie przy wielkich mrozach a cyfry za W im wieksza np. 40 tym lepiej spisuje sie w wielkie upały, dlatego bardzo dobry jest 0W40. Jesli chodzi o 10W to sa to połsyntetyki ale jest wyjątek np. 10W60 jest to olej syntetyczny do ekstremalnej jazdy, stosowany w samochodach o duzej mocy i silniki kręcone do odciecia, wersje M jezdza na takim oleju.
-
320d 136km chip czy box
A o jaką turbo dziure chodzi ? Bo jezdze juz pond 3 lata E46 136 KM i nie zauwazylem żadnej turbo dziury.
-
320D Czy warto zmienić olej?
Oczywiscie ze zalej pełny syntetyk ze specyfikacją BMW Long Life.
-
316TI,E46 -compact 2002-problem z rozruchem silnika-N42
Sprawdz czy nie łapie lewego powietrza gdzies, mozliwe tez ze czujnik wału korbowego jak sie nagrzeje to zaczyna zle pracowac i dlatego problemy z uruchomieniem rozgrzanego silnika a błędu nie ma bo faktycznie działa ale jego odczyty sa złe, filtr paliwa + regulator cisnienia to jedna puszka pod autem i tez mozesz ja sprawdzic.
-
320d wymiana lacznika elastycznego wydechu - Jak nalatwiej?
Kolega mateusz89 ma racje, wspawaj sobie dwa łączniki bo ja wspawałem jeden i miałem spore drgania w srodku auta i 3 x tłumik mi pękł od tych drgan z jednym łącznikiem.
-
320d żółta kontrolka silnika
To moze napisz co sie działo i jak rozwiązałes problem bo moze przydac sie komus w przyszlosci.
-
320d żółta kontrolka silnika
U wielu osob zaswieca sie kontrolka check engine ale u nie wszystkich moze byc ten sam problem, najczesciej zaswieca sie gdy cos jest nie tak z ktoras sondą lambdą w silnikach benzynowych ale u ciebie moze to byc cos innego. Komp pokaże.
-
320d żółta kontrolka silnika
Podjedz na kompa i zobaczysz czego dotyczy błąd.
-
320d czy ta kierownica pasuje do bmw e46 ?
W przyszlosci jak bedziesz sprzedawał auto kogos moze odstraszyc taka kierownica ktora jest z serii 5
-
320d Delikatny spadek mocy
Kolega maciek06 ma racje, czyszczenie tych zaworkow nie wiele pomaga.