Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. guzior2 odpowiedział(a) na gibas2 temat w Oleje
    Na wszystkich stronach roznych producentow olejów zalecaja pełny syntetyk dlatego ciezko uwierzyc zeby w ksiazce serwisowej pisali inaczej, autko wyjezdzajac z salonu ma zalany pełny syntetyk. Tu na stonie Castrol mozesz dobrac olej do twojego autka http://www.castrol.com/castrol/genericarticle.do?categoryId=9028189&contentId=7051204
  2. guzior2 odpowiedział(a) na Jaisu temat w E46
    Tu masz sprawdzony przez wielu uzytkownikow z forum. http://moto.allegro.pl/item1005634566_zawor_czujnik_turbiny_egr_bmw_e46_e38_e39_diesel.html Ale twoje problemy bardziej pasuja do zle pracujacej przepływki.
  3. guzior2 odpowiedział(a) na gchain temat w E46
    Nie polecam zamiennikow. Założyłem kiedys i autko miało nieprzyjemne drgania odczuwalne w srodku, po 2 miesiacach wymieniłem na oryginalne BMW.
  4. guzior2 odpowiedział(a) na pavvelv temat w E46
    Zacznij od diagnostyki komputerowej bo byc moze pokaze ci co jest zepsute.
  5. Mozliwe ze łapie lewe powietrze, ale pierwsze co to podjedz na kompa i zobacz czego dotyczy błąd zapisany w ecu.
  6. guzior2 odpowiedział(a) na czado temat w E46
    Tak tylko zeby zrobic chipa to autko powinno byc w 100% sprawne, a kolega chyba chce chipem lub boxem naprawic istniejacy problem ze słabym dołem.
  7. guzior2 odpowiedział(a) na czado temat w E46
    No to musisz miec cos nie sprawne bo u mnie i wielu ludzi zaczyna ładnie ciągnąc od 1600-1700 obr.
  8. Ale ja nie wyssałem sobie tego pomysłu z palca tylko czytałem kiedyś na forum ze koledzy tak robili i sie udało.
  9. Niestety nie mam mozliwosci bo autko wywiozłem do Polski a ja mieszkam w IRL.
  10. A u mnie adaptacja w ASO bardzo pomogła, wczesniej miałem sporą turbo dziure na nowej przeplywce Boscha a po wgraniu nowego softu autko zaczęło płynnie przyspieszac od 1600 obr. do konca. Kolego fieman1 byc moze u ciebie dlatego adaptacja nie pomogła bo nie była konieczna z tego wzgledu ze posiadasz autko z 2001 r. a wtedy juz produkowali ten model z nową przepływką i nowym softem dlatego faktycznie pieniazki poszly w błoto.
  11. podejrzewam że w ten sposób więcej uszkodzisz niż naprawisz. Moze napiszesz konkretniej co zepsuje probujac otworzyc kluczykiem lub podajac prad do instalacji elektrycznej ? Jesli znasz inne pomysły to podziel sie nimi.
  12. Ja robiłem adaptacje w ASO ale nigdy nie zwróciłem uwagi jaki mam soft a teraz nie moge sprawdzic bo autko mam w PL a mieszkam za granica, ale moze ktos inny napisze.
  13. Własnie ! Czytałem kiedys posty gdzie ludzie pisali ze maja softa D5 a przeplywki z koncowka 314 i zastanawiam sie czy aby napewno to jest nowy soft ? moze ktos cos pokrecił.
  14. Jesli nie posiada składanych tylnich siedzen to sie nie dostanie przez bagażnik bo tam jest sciana z blachy ktorej sie nie da zdemontować. Popros kogos kto sie zna na alektryce i niech sprawdzi miernikiem z ktorej strony jest + i - padniety aku napewno podaje jakies słabe napiecie.
  15. Spróbuj jeszcze raz wsadzic kluczyk do zamka drzwi i przekrecic w prawo lub lewo do samego konca i bolec powinien wyskoczyc, moze probowales za delikatnie. Kiedy u siebie otwierałem kluczykiem musiałem uzyc troszke siły. Jesli dalej by sie nie dało to mozesz wyciągnąc zarowke z oswietlenia bagaznika i tam dac prąd z innego akumulatora.
  16. Tak kazdy olej 5W to syntetyk, cyfry przed W dotyczą własciwosci w niskich temperaturach tzn. im mniejsza np. 0 tym lepiej spisuje sie przy wielkich mrozach a cyfry za W im wieksza np. 40 tym lepiej spisuje sie w wielkie upały, dlatego bardzo dobry jest 0W40. Jesli chodzi o 10W to sa to połsyntetyki ale jest wyjątek np. 10W60 jest to olej syntetyczny do ekstremalnej jazdy, stosowany w samochodach o duzej mocy i silniki kręcone do odciecia, wersje M jezdza na takim oleju.
  17. guzior2 odpowiedział(a) na czado temat w E46
    A o jaką turbo dziure chodzi ? Bo jezdze juz pond 3 lata E46 136 KM i nie zauwazylem żadnej turbo dziury.
  18. Oczywiscie ze zalej pełny syntetyk ze specyfikacją BMW Long Life.
  19. Sprawdz czy nie łapie lewego powietrza gdzies, mozliwe tez ze czujnik wału korbowego jak sie nagrzeje to zaczyna zle pracowac i dlatego problemy z uruchomieniem rozgrzanego silnika a błędu nie ma bo faktycznie działa ale jego odczyty sa złe, filtr paliwa + regulator cisnienia to jedna puszka pod autem i tez mozesz ja sprawdzic.
  20. Kolega mateusz89 ma racje, wspawaj sobie dwa łączniki bo ja wspawałem jeden i miałem spore drgania w srodku auta i 3 x tłumik mi pękł od tych drgan z jednym łącznikiem.
  21. To moze napisz co sie działo i jak rozwiązałes problem bo moze przydac sie komus w przyszlosci.
  22. U wielu osob zaswieca sie kontrolka check engine ale u nie wszystkich moze byc ten sam problem, najczesciej zaswieca sie gdy cos jest nie tak z ktoras sondą lambdą w silnikach benzynowych ale u ciebie moze to byc cos innego. Komp pokaże.
  23. Podjedz na kompa i zobaczysz czego dotyczy błąd.
  24. W przyszlosci jak bedziesz sprzedawał auto kogos moze odstraszyc taka kierownica ktora jest z serii 5
  25. guzior2 odpowiedział(a) na jgucio temat w E46
    Kolega maciek06 ma racje, czyszczenie tych zaworkow nie wiele pomaga.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.