Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. Podjedz na porządną diagnostyke gdzie sprawdza prace silnika w live data.
  2. guzior2 odpowiedział(a) na Stelmacher temat w E46
    Jesli zaworki bedą ok to pozniej sprawdz czy przeplywka ma poprawne wartosci.
  3. Nie trzeba do ASO, wystarczy ktos kto ma INPE i DISA.
  4. Po wymianie przepływki powinno sie skasowac wszystko z ecu i zaczac jezdzic z roznym obciazeniem silnika tak zeby komp zaadoptował sie do nowego przeplywomierza.
  5. Mylisz sie kolego dzis check engine sama zgasła :) widocznie komp orzymał odpowiednie dane i zkorygował sam błąd :) Błedu nie pamietam tylko info od mechanika ze wina przepływki a z autem kompletnie nic sie nie działo tylko ten denerwujący check engine sie zapalał :( To że kontrolka chcek engine ci zgasła to nie znaczy ze pozbyłes sie błędu bo on zapisał sie w ECU tak ze kolega Kris ma racje.
  6. Tak trzeba zdemontowac całą obudowe filtra kabinowego (4 sruby torx) zeby wyjac ten plastik.
  7. Nie wprowadzaj ludzi w błąd ! 318i 118 KM ma 1895 cm
  8. Szczerze to nie słyszalem zeby check engine zaświecało sie przez przepływke ale moze sie mylę, tym bardziej ze nie masz zadnych objawów. Moze podjedz na innego kompa i zobaczysz co na to inny spec.
  9. guzior2 odpowiedział(a) na SUPREME temat w E46
    Mozesz tak zrobic ale nie bedziesz w 100% wiedział czy ta uzywka juz nie była regenerowana albo jak długo pochodzi. Moze byc tak ze bedziesz smigał 2 lata albo 1 miesiąc.
  10. Jesli nie masz problemow z mocą i nadmiernym spalaniem to przeplywka powinna byc dobra i nie polecam czyscic bo łatwo mozna ja uszkodzic.
  11. Nie wiem co sprzedajacy ma na mysli piszac 318i 1.8 bo taką pojemnosc ma 316i ale czesci powinny pasowac bo to sa te same silniki czyli M43.
  12. 318 i przed liftem maja tak jak u ciebie czyli 1895 w zaokrągleniu 1.9 a 318i po lifcie maja 1995 czyli 2.0 Czesto osoby ktore sprzedaja cos nie znaja sie na modelach i w aukcjach sa popisane bzdury.
  13. Zeby ja sciagnac to najpierw trzeba wyciagnac korek z podkładka od oleju całkowicie i pozniej kable ktore ida nad tą osłoną pociagnąć lekko do gory i ostroznie ciagnąc do gory osłonke zeby kołki wyszly z otworów.
  14. ciągniesz od dołu tą duzą zaslepke na poduszke pasazera, ona jest elastyczna wiec nie obawiaj sie ze ja uszkodzisz i trzeba uzyc troszke wiecej siły i gdy ja zdejmiesz to poducha jest na widoku.
  15. A czujniki wałka rozrządu kupiles oryginalne ? bo jesli zamienniki to słyszalem ze one sa do bani i nie działają poprawnie. Aha i masz moze odczuwalny spadek mocy lub podwyższone spalanie ?
  16. Najprościej odłącz wtyczke od poduchy pasazera, tylko wtedy kontrolka bedzie sie swieciła na desce.
  17. Moze został zle rozrzad ustawiony, wiem ze potrzebne jest do tego specjalne urzadzenie.
  18. To napisz proszę gdzie można takie coś kupić i co oprócz tego kabelka jest potrzebne, albo napisz skąd jesteś to podjechałbym abyś mi to skasował oczywiście zapłacę ci. Mieszkam za granicą. Wszystko co potrzebne jest dostarczone z fejsem + pomoc osoby która to sprzedaje http://moto.allegro.pl/item1056188337_interfejs_bmw_obdii_usb_inpa_dis_pelna_opcja_gw.html Chyba ze masz tylko gniazdo diagnostyczne okrągłe pod maska to trzeba dokupic przejściówke.
  19. Mam taki kabelek z allegro i wszystko sam diagnozuje, kasuje błedy, inspekcje, sprawdzanie silnika w live data. Kabelek zwrócił mi sie juz kilkanaście razy :)
  20. Kolego w silniku N42 czesto pada valvetronic i na to zwróć uwagę i sporo osób łącznie ze mną miało problemy z przeskakiwaniem łancucha rozrządu, najlepiej jak podjedziesz do kogos kto zna sie na tych silnikach bo zwykly mechanik moze sobie nie poradzic.
  21. Podjedz do kogos kto ma interface diagnostyczny i ci skasuje. Proponuje samemu zakupic taki fejs na allegro za 99 zł i bedzisz mogl zrobic wszystko sam i zaoszczedzisz sporo pieniedzy.
  22. guzior2 odpowiedział(a) na Nitzpon temat w E46
    Moze padła ci pompka ktora przelewa paliwo z jednej komory baku do drugiej i pierwsza komore masz pełną a druga z ktorej paliwo jest ciagniete dalej jest pusta.
  23. Obroty są równe tylko wskazówka jest o 2mm wyzej niz była kiedys.
  24. Witam. Od pewnego czasu obroty rozgrzanego silnika sa na poziomie ok. 850 a kiedys były poprawne ok. 650-700. Co moze byc tego przyczyna ?
  25. guzior2 odpowiedział(a) na freudall temat w E46
    Miałem kiedys ten sam problem i nieszczelnosc mialem w 2 miejscach tzn. łącznik elastyczny i poluzowny wydech przy kolektorze.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.