Treść opublikowana przez guzior2
-
320d 2002 nieówna praca silnika ,przerywa kopci,brak mocy
Podjedz na porządną diagnostyke gdzie sprawdza prace silnika w live data.
-
320D M47 Czyzby turbodziura??
Jesli zaworki bedą ok to pozniej sprawdz czy przeplywka ma poprawne wartosci.
-
318i Wymiana Przypływomierza Prawda czy Fałsz ?
Nie trzeba do ASO, wystarczy ktos kto ma INPE i DISA.
-
318i Wymiana Przypływomierza Prawda czy Fałsz ?
Po wymianie przepływki powinno sie skasowac wszystko z ecu i zaczac jezdzic z roznym obciazeniem silnika tak zeby komp zaadoptował sie do nowego przeplywomierza.
-
318i Wymiana Przypływomierza Prawda czy Fałsz ?
Mylisz sie kolego dzis check engine sama zgasła :) widocznie komp orzymał odpowiednie dane i zkorygował sam błąd :) Błedu nie pamietam tylko info od mechanika ze wina przepływki a z autem kompletnie nic sie nie działo tylko ten denerwujący check engine sie zapalał :( To że kontrolka chcek engine ci zgasła to nie znaczy ze pozbyłes sie błędu bo on zapisał sie w ECU tak ze kolega Kris ma racje.
-
318Ci Wymiana świec zapłonowych
Tak trzeba zdemontowac całą obudowe filtra kabinowego (4 sruby torx) zeby wyjac ten plastik.
-
318i jak to jest z tymi silnikami ?
Nie wprowadzaj ludzi w błąd ! 318i 118 KM ma 1895 cm
-
318i Czyszczenie przepływomierza da sie ?
Szczerze to nie słyszalem zeby check engine zaświecało sie przez przepływke ale moze sie mylę, tym bardziej ze nie masz zadnych objawów. Moze podjedz na innego kompa i zobaczysz co na to inny spec.
-
Wymiana pompy wtrysku.
Mozesz tak zrobic ale nie bedziesz w 100% wiedział czy ta uzywka juz nie była regenerowana albo jak długo pochodzi. Moze byc tak ze bedziesz smigał 2 lata albo 1 miesiąc.
-
318i Czyszczenie przepływomierza da sie ?
Jesli nie masz problemow z mocą i nadmiernym spalaniem to przeplywka powinna byc dobra i nie polecam czyscic bo łatwo mozna ja uszkodzic.
-
318i jak to jest z tymi silnikami ?
Nie wiem co sprzedajacy ma na mysli piszac 318i 1.8 bo taką pojemnosc ma 316i ale czesci powinny pasowac bo to sa te same silniki czyli M43.
-
318i jak to jest z tymi silnikami ?
318 i przed liftem maja tak jak u ciebie czyli 1895 w zaokrągleniu 1.9 a 318i po lifcie maja 1995 czyli 2.0 Czesto osoby ktore sprzedaja cos nie znaja sie na modelach i w aukcjach sa popisane bzdury.
-
318Ci Wymiana świec zapłonowych
Zeby ja sciagnac to najpierw trzeba wyciagnac korek z podkładka od oleju całkowicie i pozniej kable ktore ida nad tą osłoną pociagnąć lekko do gory i ostroznie ciagnąc do gory osłonke zeby kołki wyszly z otworów.
-
320d - wyjęcie bezpiecznika od poduszki powietrznej
ciągniesz od dołu tą duzą zaslepke na poduszke pasazera, ona jest elastyczna wiec nie obawiaj sie ze ja uszkodzisz i trzeba uzyc troszke wiecej siły i gdy ja zdejmiesz to poducha jest na widoku.
-
316i Problem z Czujnikiem Polozenia Wałka!?
A czujniki wałka rozrządu kupiles oryginalne ? bo jesli zamienniki to słyszalem ze one sa do bani i nie działają poprawnie. Aha i masz moze odczuwalny spadek mocy lub podwyższone spalanie ?
-
320d - wyjęcie bezpiecznika od poduszki powietrznej
Najprościej odłącz wtyczke od poduchy pasazera, tylko wtedy kontrolka bedzie sie swieciła na desce.
-
316i Problem z Czujnikiem Polozenia Wałka!?
Moze został zle rozrzad ustawiony, wiem ze potrzebne jest do tego specjalne urzadzenie.
-
330d Kasowanie Oil ispection
To napisz proszę gdzie można takie coś kupić i co oprócz tego kabelka jest potrzebne, albo napisz skąd jesteś to podjechałbym abyś mi to skasował oczywiście zapłacę ci. Mieszkam za granicą. Wszystko co potrzebne jest dostarczone z fejsem + pomoc osoby która to sprzedaje http://moto.allegro.pl/item1056188337_interfejs_bmw_obdii_usb_inpa_dis_pelna_opcja_gw.html Chyba ze masz tylko gniazdo diagnostyczne okrągłe pod maska to trzeba dokupic przejściówke.
-
330d Kasowanie Oil ispection
Mam taki kabelek z allegro i wszystko sam diagnozuje, kasuje błedy, inspekcje, sprawdzanie silnika w live data. Kabelek zwrócił mi sie juz kilkanaście razy :)
-
316i Problem z Czujnikiem Polozenia Wałka!?
Kolego w silniku N42 czesto pada valvetronic i na to zwróć uwagę i sporo osób łącznie ze mną miało problemy z przeskakiwaniem łancucha rozrządu, najlepiej jak podjedziesz do kogos kto zna sie na tych silnikach bo zwykly mechanik moze sobie nie poradzic.
-
330d Kasowanie Oil ispection
Podjedz do kogos kto ma interface diagnostyczny i ci skasuje. Proponuje samemu zakupic taki fejs na allegro za 99 zł i bedzisz mogl zrobic wszystko sam i zaoszczedzisz sporo pieniedzy.
-
318 Ci Problem z paliwem
Moze padła ci pompka ktora przelewa paliwo z jednej komory baku do drugiej i pierwsza komore masz pełną a druga z ktorej paliwo jest ciagniete dalej jest pusta.
-
320d Za wysokie obroty na biegu jałowym
Obroty są równe tylko wskazówka jest o 2mm wyzej niz była kiedys.
-
320d Za wysokie obroty na biegu jałowym
Witam. Od pewnego czasu obroty rozgrzanego silnika sa na poziomie ok. 850 a kiedys były poprawne ok. 650-700. Co moze byc tego przyczyna ?
-
320D Smród spalin !!!!!!
Miałem kiedys ten sam problem i nieszczelnosc mialem w 2 miejscach tzn. łącznik elastyczny i poluzowny wydech przy kolektorze.