Treść opublikowana przez matimisztal
-
320d Poranne kopcenie
Na świecach nie powinno być oleju, ale to pewnie pozostałości po zapchanej odmie. Jak u siebie wymieniałem odmę i świece, a odma była od nowości, to na przepalonych świcach też było troszkę oleju w tym samym miejscu co u ciebie. A podłączałeś auto pod kompa? Sprawdź czy są jakieś błędy. Być może moduł świec żarowych masz do wymiany. Częsta usterka w e46 po lifcie. A czy któraś świeca była przepalona? Poza tym w temperaturach powyżej 5 C po lifcie moduł nie grzeje świec. Jak oleju nie bierze to nie ma się czym przejmować. Jak będzie koło zera to nie powinien puszczać żadngo dymka.
-
320d Światła stop nie gasną
Pewnie zepsuł się stycznik na pedale hamulca. A tempomat działa?
-
320d klekot zaworów a ciśnienie
A gdzie kupujesz olej? Może w butelce po castrolu masz jakiś tani szlam. Albo wtryski się kończą i tak stukają. Ale tak naprawdę to może być wszystko. Najpierw uzupełnij swój opis, bo nawet nie wiadomo jaki masz silnik. Opisz gdzie dokładnie słyszysz te odgłosy i jakie one są.
-
320d Poranne kopcenie
Tak kolego ten dym śmierdzi niedopalonym dieslem.
-
320d Poranne kopcenie
Posprawdzaj najpierw świece ,bo to że niedawno wymianiałeś to nie znaczy że na pewno są sprawne. Różnie bywa. Może któraś była wadliwa i nie pochodziła zbyt długo.
-
320d Poranne kopcenie
Ja któraś świeca jest walnięta to będziesz to odczuwał w temp od ok +2 stopni w dół. Przy tych +2 stopniach silnik puści obłoczek śiwego dymu przy starcie i tylko tyle. Natomiast gdy jest zimniej oprucz dymu do twoich uszu będą dochodziły dziwne odgłosy w pierwszych 2-5 sekundach po starcie. Przy ok -10 silnik może się zakrztusić, obroty mogą przez moment falować, coś w silniku może stuknąć. Więc w twoim przypadku albo świece albo sterownik. Zrzuć kolektor i sprawdź każdą świecę. Jak będą dobre to wymień sterownik i będzie po kłopocie.
-
320d Pytanie do fachowców
jak obroty rosną a samochód nie przyspiesza to sprzęgło sie kończy. Ślizga się pod obciążeniem ,bo nie jest w stanie przenieść momentu obrotowego w 100%.
-
320D 99r nie odpala ( nie kręci )
odpaliłeś automata na pych? :shock:
-
320d Siwy dym z rury po odpaleniu auta.
a w momencie kopcenia silnik pracuje równo? Ubywa ci olej z silnika? Może masz olej w dolocie i to dlatego.
-
320d stuki z tylu auta? kosz na dojazdowke?
Jak masz kombi to ja stawiam na plastiki pomiędzy klapą a uchylaną szybą w klapie. Popukaj palcem plastiki i zobacz gdzie są luzy. Później dla sprawdzenia czy to to, podłuż jakąś szmatke w newralgicznych punktach tak aby po zamknięciu wszystko się podociskało i się przejedź.
-
320d 136PS; MOC - niestety nie jest ze mną.
Może pompa paliwa ma słabą wydajności i dlatego się tak dzieje.
-
TUDM: long story - DYNAVIN - sierpien
Bo jest pewna różnica. W 320d poduszka silnika jest olejowo-gumowa, natomiast w 330d jest pneumatyczno-olejowo-gumowa. Do 330d zawsze w opakowaniu jest corteco.
-
Poradnik: Trzęsie autem, wymiana gumy na wale
a nie dało rady wymienić tego łącznika elastycznego bez ściągania wału i tłumika?
-
320D Swap skrzyni biegów 5 -> 6 manual
Tylny most ma chyba inne przełożenie
-
320d niska temperatura silnika
Najpierw możesz go wymontować - to tylko 15 minut roboty - i sprawdzić czy jest szczelny. Sprawdzenie polega na dmuchnięciu w niego i sprawdzeniu czy na zamkniętym nie przepuszcza powietrza. Jeżeli przepuszcza to do wymiany.
-
termostat się nie otwiera
A może pochwal się w jakim silniku się tak dzieje
-
330d przewody poduszek silnika
nic ci nie powinno z nich wyciekać, chyba że olej w poduszce z komory olejowej dostał się do powietrznej. Ale to są przewody od podciśneinia i nie powinno tam być żadnego płynu
-
320d niska temperatura silnika
nic więcej nie ma. Tylko jak piszesz albo EGR albo dobrze odpowietrzyć.
-
320d kolektor ssący
Najpierw odtłuść dokładnie otwory benzynką. A do uszczelnienia użyj silikonu do wysokich temperatur tzn. tego czerwonego. Znajdziesz go w każdym sklepie motoryzacyjnym. Silikon czerwony jest do ponad 350 stopni C.
-
Padła e46 320D :(
A przy 400 nie zapomnij nalać motor doktora. :mad2:
-
320d kolektor ssący
Nic się nie zmieni. A nawet jeśli to tego nie zauważysz, a turbinie nic nie będzie.
-
Padła e46 320D :(
Ta odpowiedź już konkretna To jest moje pierwsze bmw, wiec dopiero się wdrażam w temat filtr powietrza wymieniłem razem z termostatem, bo nie trzymał temperatury, olej wymieniłem dzień przed awarią turbo, mobil 10w/40 co prawda dostała troche z buta, ale silnik był rozgrzany mam tylo nadzieje ze na turbinie się skonczy pozdrawiam A nie powinieneś przypadkiem zalewać oleju 5Wxx. Poza tym nie kupuj nigdy olejów na allegro, bo nigdy nie wiesz co masz w pojemniku. Płacisz za firmowy olej i opakowanie niby oryginalne a w środku jakiś tani szajs i później są tego skutki. M330d pisze że Castrol to szajs. Każdy olej to szajs jak się na nim oszczędza.
-
320d kolektor ssący
Jedynie minimalnie słabszy dół gdzieś tak do 2000 tyś obrotów.
-
320d kolektor ssący
Ośka wypadnie na zewnątrz. W kolektorze jest spore ciśnienie na pełnym obciążeniu. Rozwiązaniem jest albo zaślepka albo śrubka w miejsce ośki. Nie rozumiem dlaczego się boicie tak tych śrubek. Śrubkę wkręca się od zewnątrz także nie ma możliwości aby wpadła do silnika. Poza tym jest uszczelniona silikonem do wysokich temperatur - tym czerwonym i nie ma prawa się nic stać. Także po co niepotrzebnie wydawać kasę na zaślepki po 40 zł sztuka.
-
Wyciekający płyn
jak nie ma wycieku to płyn musi się "spalać". Albo uszczelka pod głowicą, albo chłodnica EGR.