Treść opublikowana przez matimisztal
-
320d falowanie obrotów pomiędzy 1000 a 2000 obr.
na końcu listwy cr od strony ściany grodziowej.
-
320d jak sprawdzić czy świece grzeją?
Częstą usterką jest padający moduł świec żarowych (w wersjach po lifcie). Błąd związany z tym ustrojstwem nie zawsze wychodzi na kompie. Czasem jest tak że walnięty jest moduł a na kompie jest błąd świecy żarowej. Musisz zacząć od sprawdzenia świeczek. Jak wszystkie sprawne to tylko moduł pozostaje ci wymienić.
-
320d falowanie obrotów pomiędzy 1000 a 2000 obr.
Ja bym spróbował sprawdzić czujnik ciśnienia na szynie CR. Wyciągnij i go przeczyść WD40.
-
318d 2002r. jakie wybrać świece zarowe
Beru lepsze od NGK. Poza tym Beru idzie na pierwszy montaż http://www.allegro.pl/item888587468_swiece_zarowe_beru_bmw_e46_e39_x5_320_330_318d.html
-
318d 2002r. jakie wybrać świece zarowe
Beru najlepsze
-
318ti kontrolka check engine
a może zalałeś kiepskie paliwo?
-
320d - nierówno kręci rozrusznik
oddaj rozrusznik do regeneracji i wszystko wróci do normy.
-
330d M57N - Czy trzeba rejestrować nowy akumulator?
Hej, Wymieniłem akumulator na Varta Silver 100AH 830A i tak się zastanawiam czy trzeba go zarejestrować w komputerze samochodu? Jak przeglądałem INPĘ to znalazłem funkcję Battery Register ale po jej wybraniu wyskakiwał błąd. Czy funkcja rejestracji nowego akumulatora dotyczy tylko nowszych modeli (np. E60, itd)? Zadzwoniłbym do serwisu ale już nieczynne. Co wy o tym myśłicie?
-
330d 184 manual wysokie spalanie
Też uważam że nie masz się czy przejmować i że wszystko jest ok. Moja też pali (jeżeli 100% po mieście i średnia prędość to ok 20km/h) około 12-14 litrów na 100 km. Jak będziesz słuchał kolesi co 90% jeżdżą w trasie a resztę po mieście a potem piszą że pali im w mieście 8 a może 9 to będziesz jeżdził po warsztatach i wywalał kase a to i tak nic nie da. Niektórzy są jeszcze lepsi. Kupili auto z silnikiem 200KM a po autostradzie jeżdżą 100 km/h bo im szkoda paliwa a póżniej się szczycą że auto im pali 5,5 l/100km. Tak też się da tylko po co. Jak komuś zależy na ekonomice to niech sobie kupi Octavię 1.9 TDI a nie 200 konne BMW. 6 cylindrów trzeba nakarmić. na samym powietrzu nie pociągną!!! :nienie:
-
320i Problem z Ukladem chlodzenia
Może płyn ci zamarza w chłodnicy. sprawdź temp krzepnięcia.
-
Wymiana świec pytanie techniczne
Tu masz uszczelki. Element 2 i 3. http://bmwfans.info/parts/catalog/E91/Touring/Europe/320d-M47N2/LHD/N/2006/august/browse/engine/intake_manifold_agr_with_flap_control-2/ Jak ja zrzucałem kolektor to nie wymieniałem żadnych uszczelek bo były dobre.
-
program serwisowy
Po pierwsze rozrządu się nie wymienia bez potrzeby. Razczej do 500 tys km będziesz miał spokój, także tym się nie przejmuj. Po drugie po zakupie standardowo musisz wymienić olej oraz filtry chyba że masz pewność przy jakim przebiegu poprzedni właściciel to wszystko wymieniał. Jeśli nie to dla świętego spokoju wymień. Klocki mają czujniki jak się będą kończyły to na kokpicie zobaczysz na pewno o tym informację. Płyn hamulcowy co dwa lata i też zapali ci się informacja na kokpicie. Aby zweryfikować tarcze hamulcowe musisz sprawdzić ich grubość a następnie porównać z wartością minimalną dla tych tarcz. Te informacje znajdziesz na forum. Tylko poszukaj. Jeśli chcesz aby twoje autko dobrze ci służyło to musisz je odpowiednio serwisować. Najlepiej na orginałach albo wysokiej jakości zamiennikach jak: Textar, Lemforder itd. Kupować możesz wszędzie w Aso, internecie, sklepach motoryzacyjnych ale pamiętaj tylko najwyższa jakość podzespołów.
-
320d zawór EGR
To pewnie masz uszkodzony zaworek sterujący zaworem EGR. Idz po gumowym wężyku podłączonym do zaworu EGR to go znajdziesz. Taki mały element który steruje przepływem podciśnienia do zaworu EGR. Sam zawór EGR to tylko mechanika.
-
330d Poduszki silnika Lemförder
Dzięki TC. Już mnie uspokoiłeś, bo myślałem że ktoś mnie przerobić.
-
330d Poduszki silnika Lemförder
Czy orientuje się ktoś, czy poduszki silnika Lemforder produkuje sam czy ma od poddostawców i tylko wkłada do swojego pudełka? Kupiłem poduszki silnika na tej aukcji http://www.allegro.pl/item883135249_poduszka_silnika_bmw_e46_e_46_3_0_d_okazja_sklep.html i mam problem, ponieważ opakowanie Lemforder a poduszka ma wybite logo Corteco i żadnych oznaczeń Lemforder. I teraz nie wiem czy mam je zostawiać czy odsyłać. Corteco też jest dobrą firmą ale wolę mieć te, za które zapłaciłem. A wy jakie poduszki zakładaliście do swoich bawarek?
-
320d Pobiera za dużo paliwa (wtryskuje) ...?
Kolego a może facet sprawdził ci korekcje na wtryskach. a jakim softem ci autko diagnozował? Jeżeli chodzi o korekcje powinny być w okolicy 0. Jeżeli korekcje są powyżej 3 to kwalifikuje wtryski do wymiany.
-
320d obroty szaleja, dlaczego?
a podpinałeś może auto pod kompa? Może znajdziesz jakiś błąd. Sprawdź też korekcje na wtryskach.
-
330d zamek klapy nie otwiera się
Sprawdź wiązkę kabli w gumowym pancerzu pomiędzy klapą a nadwoziem. One lubią tam pękać. Pewnie masa ci gdzieś ucieka.
-
320d 1998 Termostat pytanie.
te pęknięte uszy nic nie uszkodzą. Zapewne zatrzymają się w chłodnicy. Pompie wody nic nie grozi
-
320d Wylaczajaca sie turbina.
Być może turbina przeładowuje i dlatego komputer przechodzi w tryb serwisowy. Podłącz auto pod kompa i będziesz wszystko wiedział.
-
320i Problem z Ukladem chlodzenia
Kolego zawsze najpierw się grzeje górny wąż i zbiornik wyrównawczy a dolny wąż to powrót. Przy takich temp jak teraz jest zimny i to oznacza że termostat jest zamknięty. Tak jak pisali koledzy powyżej odpowietrz porządnie układ. Jeżeli to nic nie pomoże to wina termostatu albo zapchanej chłodnicy albo pompy wody. I to tyle w tym temacie
-
330d M57N (nowy typ) problem z modułem świec żarowych
Na 99% napięcie idzie prosto od rozrusznika i po drodze nie ma żadnego bezpiecznika.
-
530d drganie na wolnych obrotach
Wymień poduszki pod silnikiem.
-
POMOCY -E61 525d - skoki obrotomierza
dokładnie, u mnie wprawdzie obroty nie falują, wskazówka obrotomierza też nie drgnie ale po podpięciu do komputera i sprawdzeniu wtrysków jeden daje prawie +3, zatem na granicy poprawnej pracy, mechanik zalecił zmiane paliwa na lepsze i obserwacje, jeśli nie zmieni sie to po zmianie paliwa to wtrysk do regeneracji/wymiany w najbliższym czasie. Ale skąd pewność że tylko jeden wtrysk do wymiany. Wtryski ściścle ze sobą współpracują. Dostają sygnały z kompa na jak długo mają się otworzyć. Jeśli dawka paliwa będzie zbyt mała (słaby wtryskiwacz) to wtedy kolejny wtrysk musi zwiększyć czas otwarcia aby dawka była większa. I może się okazać że wtrysk który ma +3 jest dobry a problem tkwi w poprzednich. Pogadaj z Hunterem. On pisał gdzieś na forum o swoich przygodach z wtryskami i jak to się skończyło.
-
330d M57N (nowy typ) problem z modułem świec żarowych
A jesli moj jest tez po lifcie, to gdzie szukac przyczyny? Nowy modul, nowe swiece :/ Sprawdź czy masz u siebie na pewno nowy typ modułu? Powinieneś mieć taki: http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Touring/Europe/320d-M47N/LHD/N/2004/december/browse/engine_electrical_system/glow_plug_unit/ Nie wiem, który masz rok auta, bo bym ci sprawdził. Uzupełnij sobie opis to będzie ci łatwiej pomóc w przyszłości. A gdzie jest twój moduł zamocowany? To jak masz wszystko nowe to sprawdź ewentualnie czy dochodzi napięcie do modułu. Napięcie poprowadzone jest bezpośrednio od rozrusznika takim grubym kabem. Może ktoś ci czegoś dobrze nie podłączył. Do modułu wchodzą od dołu dwie kostki. Jedna z wyjściem do świec i komputera samochodu i druga z napięciem.