Treść opublikowana przez matimisztal
-
[e46] 320d 136km wzrósł poziom oleju
Prawdopodobnie uszczelnienie pompy wtryskowej padlo.
-
Gęsty dym przy odpalaniu 318d
zapowietrza się układ paliwowy.
-
JAKI CZYTNIK MA TA NAVI
Raczej na 100% masz mk3
-
[525d LCI] regulacja predkosci z funkcją hamowania
Ta funkcja nie oznacza aktywny tempomat, tylko tempomat z funkcja dohamowania auta gdy przekroczy zadana predkosc np. przy zjezdzie z gory
-
320d - Ile wam oszukukuja komputery w spalaniu?
Tu jest dokładny opis jak skorygować DISem spalanie. Sprawdzone i działa. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=141110&start=0&hilit=spalanie
-
Brzęczenie po wycięciu katów
Dla 320d rura ma jak dobrze pamietam srednice 60 mm. Dla 330d to jest 2x 48mm
-
Rośnie temperatura silnika 330d
Sprawdz wisco. Byc moze jest uszkodzone i nie masz odpowiedniego chlodzenia. A czy masz dobrze odpowietrzony uklad chlodzenia?
-
Jaki olej do skrzyni biegów manual
Dzięki za szybką odpowiedź. A orientujesz się czy oleje tego producenta są bardzo dobre jakościowo czy lepiej poszukać coś innego u innego produceta olejów np. Castrol?
-
e46 330d - kontrolka akumlatora
Odpowiedz jest krotka. Alternator do regeneracji. Albo same szczotki tylko sie skonczyly, albo regulator napiecia albo cos powazniejszego.
-
Jaki olej do skrzyni biegów manual
Teraz ja odgrzeję kotleta. Przymierzam się do wymiany oleju w manualnej skrzyni biegów oraz tylnym moscie. Moje auto to BMW e46 330d 2004r. Mam pytanie do znawców tematu. Czy te oleje będą odpowiednie? Skrzynia biegów: http://www.czescidobmw.pl/Oleje-przekladniowe/Olej-przekladniowy-Fuchs-Sintofluid,2689.html Dyfer: http://www.czescidobmw.pl/Oleje-przekladniowe/Olej-do-przekladni-tylnej-osi-Fuchs-Sintopoid,2154.html Jeżeli macie inne sugestie to proszę piszcie.
-
2.0D 150KM Przydatne zabiegi przy serwisie
Po pierwsze twoja moc maksymalna sie nie zmienila, bo jest osiagana przy ok 4 tys obr/min. A wtedy zawsze jest egr zamkniety, chyba ze jest uszkodzony. Egr jest otwierany w niskim zakresie obrotow do 2200 obr/min. Po drugie jak masz dwa wykresy z hamowni to zwroc uwage na przebieg krzywej momentu w niskim zakresie obrotow. Z zaslepionym egr powinno byc lepiej. Silnik powinien byc elastyczniejszy, bo dostaje wiecej swiezego powietrza.
-
330d - Odliczanie czasu do inspekcji lub do wymiany oleju
W kompie masz ustawione że interwał 30.000 Km to nic innego jak konkretna ilosć litrów paliwa. I tak dla 330d (30.000km po skasowaniu inspekcji) to 2400 litrów. Na tej podstawie komp podaje ile zostało kilometrów do następnej wymiany oleju czy inspekcji olejowej, przeliczając odpowiednio litry na Km.
-
330d gaśnie, nagrzany nie odpala
Może pompa podprogowa nie podaje wystarczającego cisnienia jak się nagrzeje, albo filtr paliwa do wymiany.
-
Hamulce do e46 - tarcze, klocki, przewody - zapytania
Pewnie wszystko zalezy od serii i szczescia.
-
Hamulce do e46 - tarcze, klocki, przewody - zapytania
Dzieki za rade. Tak zrobie.
-
Hamulce do e46 - tarcze, klocki, przewody - zapytania
Co myslicie o tarczach Brembo max. Zastanawiam sie nad wymiana i sie waham pomiedzy oryginalami BMW gladki a wlasnie Brembo Max. Moje stare ATE nacinane sie pokrzywily. http://www.brembo.com/pl/Auto/Auto-AM/Prodotti/Pages/Brembo-Max.aspx http://www.czescidobmw.pl/Tarcza-hamulcowa/Tarcza-hamulcowa-Brembo-Max,2977.html
-
E46 330d Nie ciągnie na niskich obrotach
Nie kupisz klapek osobno, tylko kompletny kolektor.
-
E46 330d Nie ciągnie na niskich obrotach
184KM nie ma klapek ale tylko w manualu. Automaty wszystkie posiadały klapki. Te fabryczne 330d 184KM bez klapek może miały inne mapy w porównaniu z automatami albo też miały słaby dół. Ale takie sa tylko moje domysły. Prawdą jest, że jeżeli przy niskich obrotach odwarty jest drugi kanał to zawirowania w komorze spalania negatywnie wpływają na sprawnosć silnika i zwiększają wydzielanie sadzy.
-
E46 330d Nie ciągnie na niskich obrotach
Co do klapek to z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze po demontarzu klapek od razu w czasie pierwszej jazdy zauwazylem roznice. Slabszy dol, do 1800 obr/min, szczegolnie widoczny na wysokich biegach (przyspieszanie od 80 km/h na 6 biegu). Dodam jeszcze tylko, iz parametry Live-Data mam idealne a w kompie nie ma zadnych bledow. Takze nikt mi nie wmowi, ze klapki nic nie daja. Co do kiepskiego przyspieszania na niskich obrotach, to tak jak pisal kolega wyzej, sprawdzil bym sztange od turbiny. Byc moze jest zapieczona i nie steruje kieownicami, ewentualnie moze jest zle wyrwgolowana. Ale najlepiej i najszybciej to podlaczyc pod kompa i sie przejechac. Wtedy wyjdzie jakie jest cisnienie rzeczywiste a jakie oczekiwane i mozna ocenic w jakim stanie jest turbo.
-
320d 04`e46 który ( jaki rozmiar ) IC
Jestem nawet na 2 miliny procent pewien ze wszystko jest szczelne. Nic nie jest okopcone. Wszystko czysciutkie i suchutkie.
-
320d 04`e46 który ( jaki rozmiar ) IC
Ja tez mam jeszcze oryginalny kolektor i nic sie z nim nie dzieje a mam jeszcze komplet katow.
-
[E46] 320d jak sprawdzić czy świece grzeją
Jezeli sa podlaczone to grzeja 3 sprawne.
-
jak deaktywować/ograniczyć EGR komputerem?
W tym wypadku jest więcej zalet niż wad. Z wad to taka, że spaliny są mniej przyjazne dla środowiska. Ogólnie silnik zaczął lepiej pracować. A jest to tym spowodowane, że EGR pracuje nie tylko na postoju.
-
jak deaktywować/ograniczyć EGR komputerem?
Dokładnie tak jest
-
jak deaktywować/ograniczyć EGR komputerem?
U mnie również nie dało rady wpisać więcej jak 40. Domyślam się, że jest to związane z normą EU4. Teraz to pewnie pozostaje tylko wyłączenie EGRu poprzez modyfikację map.