Treść opublikowana przez KRIS85
-
e30 jakie dyfry pasuja. m40 1.8i zalezy mi na wytrzymałosci
Samochód ma służyć do jeźdzenia a nie zarzynania.... Mi dyfer nie siada. Zmieniłem z 4,4 na 4,1 jakiś stary używany, lekko wyje ale żeby go rozwalać???? zarzynasz to się nie dziw..... :mad2:
-
e30 jakie dyfry pasuja. m40 1.8i zalezy mi na wytrzymałosci
na forum w dziale czesci powinienes znalesc dyferek ze szpera. tylko ze cena jak sie nie myle w okoicach tysiaka byłe. Starczy trochę poszykać: viewtopic.php?f=31&t=122763 Pozdrawiam
-
czy jakas 1.6 miala rozrzad na lancuchu?
Były tylko bardzo rzadkie 315 o pojemności 1573....silnik m10 na łańcuchu.
-
ślizgające sie sprzęgło?
Jak swapowałeś silnik to może źle zostalo ustawione wstępne ustawienie siłownika??? Wbrew pozorom jest to ważny parametr który ma ogromne znaczenie dla twalości sprzęgła. Jak śmierdzi sprzęgłem to raczej znak że jest coś nie tak i trzeba zajrzeć co się dzieję No chyba że upalasz dużo gumy i po tym Ci się slizga...
-
Jak wyjac jeza i dmuchawe w E30
od strony silnika. Na podszybiu masz wiązkę elektryczną. Trzeba ją odbjać i odkręcić dekiel na przegrodzie czołowej. Jesłi się nie mylę to cztery śruby. Trzeba też (Tak jest w moim m40) odjąć kostkę diagnostyczną z lewej strony. trochę popatrzysz i dasz radę. Ja to robiłem raz, bez instrukcji i wymiana zajeła mi ok 40 minutek. Gdzieś na forum było to opisane ale nie mogę tego znaleść. Powodzenia.
-
xenon firma czy to wazne ?
normy???? to zacznij od homologowanych lamp, systemu samopoziomowania itp. najlepiej dać w okolicach 4000-5000k to masz światło jak ori xsenon i gliniarze się tak nie łapią. dasz 8000k to masz juz światło niebieskie i gliniarz szybciej się zjarzy, Chyba że w okolicy gdzie jeździsz masz znajomości......
-
xenon firma czy to wazne ?
wiem, ale zrobiłem bład i dodałem komentarz nim doczytałem do konca post. :duh:
-
xenon firma czy to wazne ?
Nie wszystkie e36 miały soczewki jak się nie myle to do liftu były soczewki a potem zwykłe lub jakoś na odwrót, ale nie wszystkie e36 miały soczewki
-
czy jakas 1.6 miala rozrzad na lancuchu?
e30 316 z wychodziły do sierpnia 1988 roku i było to stare dobre m10 na łańcuchu. Daj vin to powinno coś wyjść po vinie. W 1989 roku nie było już łańcucha w 316i i 318i tylko pasek i jak kolego wspomniał byly to m40-tki.
-
320d jaki wybrać wahacz?
Tak się zastanawiam na tymi wahaczami mayla. Są tam niby wymienne sworznie, ale wahacza nadala jest alu. Jak sie zachowa gniazdo sworznia po wyciśnieciu. Alu jest raczej miekkim metalem i czy nie zniszczy się to gniazdo?? Wymieniał ktoś już sworznie w tych wahaczach mayla????
-
Problem z moca
ale podejrzewam przepływkę. Zmiana filtra na sportowy, pewnie miernej jakości, bo mało kto kupi wkład lub stożek k&n za ok 250-300 pln i syf po prostu zniszczył wrażliwą przepływkę. Jak ktoś wie jak działa przepływka to wie jak wazny jest dobrej jakości filtr. Na początek wrociłbym do ori filtra oraz wyczyścił przepływkę. być może starczy samo czyszczenie. Można spróbować zmienic przepływkę na sprawną z innego samochodu.
-
Problem z moca
Co ty za herezje opowiadasz :twisted: Vanos dziala w niskich obrotach od ok 1500 do 3500-4000 Co do kolegi to filtr musialby miec z 5 lat i moze byc zapchany moze to byc wina takze uszkodzonej przeplywki albo co gorsze pompy paliwa lub wtryskiwaczy Ja bym sprawdzil najpierw pompe i wtryski bo najgorsze jak silnik dostaje powietrze a paliwka nie ma Dochodzi wtedy do spalania stukowego i Silnik RIP w krotkim czasie Ale o ile się nie mylę to zadaniem Vanosa jest danie momentu na niskich obrotach i mocy na wysokich. Czy nei może być tak że vanos nie przestawia się po przekroczeniu tych 3.5tys obrotów i zostaje jak jak by byl na niskich????? Wiem że wariator od vanosa lubi płatać różne figle...
-
Turbo
Sam silnik to trzeba poszukac na allegro, nie orientuje się za bardzo po ile chodzą. Sama robocizna to różnie, w zależności od warsztatu. Jest wielu forumowiczów tutaj co by za symboliczne pieniądze zrobią taki swap.
-
Turbo
Moim zdaniem nie warto bawić się z wolnossacym dieslem, lepiej uzbierać i swapować 2,4 td który równiesz był montowany w e30. Często kupić jakiś powypadkowy model za groszę, więc sama operacja nie jest droga. Najgorzej jest dostać jakiś zadbany i z rozsądnym przebiegiem taki silnik.
-
316i coupe - bije na kole, zarzuca samochodem
nie ścina tobie opon?? krzywy wahacz będzie miał wpływ na geometria a co za tym idzzię będzie niszczyć opony. Nie urwało ci się mocowanie amortyzatora??? Zdejmij tapicerkę i zobacz jak wygląda.
-
316i coupe - bije na kole, zarzuca samochodem
jak by to opona to przy wyważeniu by było widać, no chyba ze jakiś ślepy by był ten co wyważa. Wjedz na szarpaki sprawdz gumy i amorki. A żona to nie trafiła gdzieś boczkiem lub w jakoś wyrwę nie wjechała??? Pełno u nas po zimie takich dziur...
-
316i coupe - bije na kole, zarzuca samochodem
tak jak kolega piszę, może być coś z oponą nie tak.
-
nie odpala na benzynie
no to może pomkę sprawdź? Może gdzieś napięcie do pompi nie dochodzi luba padł przekaxnik od tej pompki.
-
co to jest?
to tak jak napisałem. Jest to jakiś patent projektanta i najlepiej by było trzeba jego zapytać. Moim zdaniem jest to jakiś dławik by na wolnych nie chodził za głośno.
-
opal do e46 2.0d 150km
:duh: :duh: :mad2: :mad2: :duh: :duh: :mad2: :mad2: :cry2: :cry2: Szok !!!! :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: szok??? omal zawału nie dostalem!!! szkoda że tak późno to przeczytałem. Ale raczej nie ma co komentować tego. Powinien temat byc zamknięty chociażby dlatego że jazda na opale jest nielegalna i niezgodna z przepisami!!!
-
co to jest?
to jest pewnie z tego projektu V8 cabrio. Pewnie to jest jakiś pszysłona by na wolnych nie chodził za głośno czy coś takiego. Ale trudno wyczuć intecję projektanta tego elementu.
- co to jest?
-
stukanie podczas zmiany biegów
Jak to gdzieś z tylu to albo tuleja belki głownej lub tuleje dyfra. Najlepiej kanał i zobaczyć od dołu czy nie ma jakiś znaczących luzów.
-
320i dziwny pisk na rozgrzanym silniku
[list=] Nie chodzi o rygor, tylko o niedomówienia. Kolego wspomniał ze w e30 nie ma takie rolki (80mm o kórej pisałaś) i miał racje a niepotrzebny zgrzyt wynikł ze źle umiejscowionego tematu. Ale nie ważne, każdy uczy się na błedach hehe :D I tak ja kolega na końcu napisał. Zagrzać do momentu piszczenia, zdjąć pasek, odpalić i bedziesz wiedzieć czy wina leży po stronie paska i jego osprzetu
-
320i dziwny pisk na rozgrzanym silniku
a pasek był zdjęty???po zdjęciu pasak alt. i odpaleniu silnika (oczywiście warto to zrobić jak silnik jest już zagrzany) bedzie można wylkuczyć/potwierdzić te piski związane z paskiem lub pompą wody..