Treść opublikowana przez KRIS85
-
Jednak Kapitalny remont m20b20 Koledzy Radzcie !!
jak dla mnie to oto właśnie chodzi, mieć stare dobre e30 z klasycznym m20. Klasa sama w sobie.
-
kto zmieni most za 1/2 ceny?
ja zmieniałem u siebie sam i nie wiem co dla kogo znaczy parę śrubek. Wszystkie śruby od przegubów po obu stronach dyfra, śruby z wału i te cztery ciężko dostępne od samego dyfra, śruba od poduszki dyfra śrubeczka czujnika prędkości. Ja robiłem to pierwszy raz i zeszło mi z 30min na odkręcenie i 30 na przykręcenie.
-
318 1987r. sedan - wymiana przedniego zawieszenia
może jak nie jexdzisz autem dużo to ci wisi. Jak robie ze 30do 40tysiecy rocznie i chrzanie chińszczyzne. wolę zapłacić i mieć spokój. Nie zmienia to faktu że wielu uznanych producentów produkuje w chinach oraz to że i wielkim zdarzają się wpadki.
-
320i SWAP na 2.5TDS prosze o pomoc
doprowadź ta benzyne do porzadku, Zamontujesz diesla i dopiero bedziesz miał problemy.
-
318 1987r. sedan - wymiana przedniego zawieszenia
580 za dwa amory dwie sprężyny dwie tuleje belki 4tuleje wahacza dwa łączniki dwie tuleje stabil. tuleje mostu?????? No to ładna hińszczyzna....
-
Bracia pomóżcie!!! Poszukuję Do mojej laleczki nowego serca
ale e30 z klasycznym m20 to jest coś, no wiesz przemo. A jak już m50 to już nie jest klasyczne e30.
-
Bracia pomóżcie!!! Poszukuję Do mojej laleczki nowego serca
tak dokładnie jak piszą, lepiej zrobić swój i wiesz co masz. Jak kupisz inny może się okazjać ze i tak musisz go robic.
-
dyferek do e30
Dyfer 4,27 też jest dobry ale moim zdaniem nie nadaję się w trase. ja taki miałem jak samochód kupiłem i w trasie przy 100km ma już 300o obna min. jest głośno. przy ok 135 ma już 4tyś obr. Na 4.1 jest lepiej. przy 3000tyś mam 110 a 130 jak jadę to mam 3.5tyś obrotów. Jak się robi trasy to komfort jazdy jest o niebo lepszy na 4.1 niż na 4.27. 195/65/15 to stanowczo za duże opony do e30.
-
dyferek do e30
Na lewym słupku masz opisane jakie powinny być opony do danego modelu. Zakładasz z profilem niskim to masz lepsze przyśpieszenie o gorszą maks (wbrew temu co pokazuje licznik)
- 324TD-Sprężyny...
-
e30 325 dziwna praca silnika
być może gdzieś ciągnie lewe powietrze, sprawdz wszystkie przewody podciśnieniowe, oraz gumę dolotu powietrza.
-
silnik do e-30
Zakładam ze mówisz o starych dobrych "dużych szostkach". Silnik tani w zakupie i praktycznie niedozajechania ale potrafią spalić dużo a i z racji wieku silników bardzo cięzko znaleść coś w sensownym stanie. Lepiej dołożyć trochę kasy do nowszych i ekonomiczniejszych m50,m52. Chodzi osobiście uważam że w klasycznym samochodzie taki klasyczny silnik pasuje jak ulał.
-
324TD-Sprężyny...
Dystanse w sprężyny?? POdniosą??? Ale opowiadasz. One jedynie spowodują to że pod samochód nie bedzię siadał nisko tylko zaraz zatrzyma się na tych gumach, bedzie niesamowicie niekomfortowo. W inter carsie kosztuje 6 a u mnie w sklepie to samo kosztuje 4pln.!!!
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
rado!!! co ty za przebieg robisz?? sam pisałeś ze jakieś 15 tysiecy w dwa lata. Nie wypowiadaj się o tym kto jak jeździ, bo ty jak raz na tydzień dorwiesz się do auta to szpanujesz, szelajesz. Jak byś miał robić po 40 tyś rocznie napewno bys tak nie szalał......
-
Tuning silnika 1.6 m40b16 90r.
o swapie IS jest na forum sporo, nawet sam sie pytałem. Skrzynia zostaje, pozostaje tylko wiązka, sterownik, zamocowanie cewek (inne cewki niż w m40.) oraz ewentualne wzmocnienie układu ham. A i jest mała przeróbka wydechu.
-
Zakup e30 M-Technic II proszę o poradę:)
masz dużo minusów a jeden plus. Decyzja chyba nie jest trudna.
-
Wymiana popychaczy w silniku 1.8 iS
By wymienić popychacze trzeba zdjąć wałki, by zdjąć wałki trzeba rozebrać łancuch. masz wtedy wszystko na miejscu więc wymieniaj wszystko za jednym razem to masz z głowy. Moze i troche kasy szarpnie ten rozrząd, ale masz pewnośź ze nie peknie po jakimś czasie.
-
Tuning silnika 1.6 m40b16 90r.
Swap nie wchodzi w grę??? Najlepszym wyjściem jest Swap, najtańsza opcja to m42b18 czyli dobre 318is( 136km). Wzmacnianie m40?? Możliwe ale jak wspomnial m-technic jest to kosztowne. Chip??? nie wierz w te bajki z allegro o przyrostach rzędu 40koni z chipa za 50pln. Chipowanie wolnossącego silnika nie ma sensu bez obróbki silnika (polerowania kolektora ssącego, ostre wałki lepszy dolot i wydech, większe gniazda itp). Taki chip nic Ci nie da po za lepszym samopoczuciem lub poważna awaria silnika. Jak wspomniałem, m42 jest najlepsza i rozsądną alternatywą nic wypociny z m40.
-
silnik 320i
jak obstawiasz to tak zacznij. To są takie podstawowe rzeczy które warto wymienic. A co było przyczyną grzania się silnika???
-
witam pytanie o przeróbke
szpera na pewno coś da, ale przy is wazna jest masa. Jak wybebeszysz e30 ze wszystkiego (pewnie zejdziesz z masą w okolice 900-950) powinno to jeszcze latać. Na naukę starczy. Jak kolego wspomniał inicjacja poślizgu raczej po strzale ze sprzęgła więc warto mieć jakieś w zapasie.
-
nierowna praca, brak mocy dziwne zachowanie silnika
Nie jest slychać dokładnie co i jak, bo słaba jakość nagrania ale moim zdaniem ten silnik coś klepie za bardzo. Sprawdziłbym ustawienie luzu zaworowego bo z tego co słyszę to coś z zaworami. Być może luz jest za duży, zawór się nie otwiera w pełni i silnik nie chodzi tak jak ma. Albo silnik jest w stanie ogonalnym i moze to już panewki klepią ale nie nie słychać do końca co i jak. Na początek sprawdz ten luz zaworowy. Acha. może łańcuch przestawił. A może jakaś prozaiczna rzecz typu "lewe powietrze", nieprawidłowo podłączone przewody podcisnienia....
-
silnik 320i
ja bym może obstawiał pompę wodę. Łopatki moga być zużyte i na wolnych obrotach nie pompować tyle wody ile trzeba a gdy obroty się zwiększają to jest jako tako. Sprawdz równiesz napięcie paska alt. po od niego jest napędzan pompa wody. Być może się ślizga.
-
silnik 320i
Jak kupiłeś samochód, to sprawdz co z hamulcami (bo prawdobodobnie mówisz o kontrolce klocków). Olej po podstawa po kupnie, wymień jak najszybciej, tak samo jak filtry oleju powietrza paliwa i gazu. Warto wymienić świece na nowe. Oczywiście pasek rozrzadu, chyba ze masz pewność ze był niedawno wymienia. Ja osobiście i tak bym wymienił. Nierówno chodzi. Z gaze to standard. Być może jest to wina "lewego powietrza", sprawdź przewody i uszczelki czy nie ciągnie gdzieś lewego powietrza. Może to też być wina sondy. Ale jeśli objaw masz na gazie to jedz do gazownia.
-
tulaja stabilizatora tyl. co zamontować??
Matiss, pochwalę się, moja bunia jest z tyłu wyposażona w stabilizator o średnicy 14,5mm a nie 12mm. I jest to 318i. :D Pozdro.
-
zmiana silmika z m40 na 1.8IS
kolego na forum jest ten temat poruszany z 10 razy. Poszukaj a znajdziesz....