Treść opublikowana przez Centrino
-
głośna praca pompy paliwa
Ktos niedawno pisal ze kupil pompe nowa na allegro za 170zl. Moze warto zainwesowac i kupic nowa a nie sam wklad??
-
"Szybsza" przekładnia kierownicza...
no to wlacz sobie stronke: http://www.realoem.com/bmw/ i porownaj numery wszystkich czesci Pozdro
-
"Szybsza" przekładnia kierownicza...
Z tego co piszesz to chodzi o e36 czyli jak przekladnia z e36 nie bedzie pasowac do e36?? Mozliwe ze koncowki drazkow bedziesz musial od razu wymienic bo moga byc inne.
-
Nie można odpalić silnika po strzale gazu...
Czesto powodem niemozliwosci odpalenia autka po wystrzale gazu nie jest wcale zadne uszkodzenie auta. Przed przeplywomierzem instaluje sie klapki antybum (ktore dzialaja jak dzialaja) i po strzale czesto spada z nich gumka, ktora trzeba spowrotem zalozyc.
-
brak paliwa między filtrem a pompą paliwową 325td
Szczerze powiem ze nie wiem bo nigdy sie nad tym nie skupialem. Moze i ma leciec wolniej gdyz to paliwko musi przejsc przez filtr co na pewno zwalnia bieg paliwa ponadto pompa wtryskowa ma rowniez sile ssaca. Jezeli autko ci chodzi bez zarzutu raczej bym sie tym nie przejmowal i nie szukal dziury w calym. Te dwa kabelki o ktorych piszesz to moze byc podgrzewacz paliwa (na gorze obudowy filtra) oraz czujnik wody (na dole filtra). Nie wiem jak jest zbudowana obudowa filtra u ciebie. U mnie jest odpowietrznik na obudowie filtra w postaci srubki na klucz 10. Jednak nigdy go nie uzywalem. Po to jest pompa wstepna w BMW zeby ona odpowietrzala uklad.
-
525tds - czy ktos z forum wymieniał rozrząd.
Nie napisalem glosna praca paska rozrzadu tylko glosna praca rozrzadu (tym bardziej ze w TDS`sie nie ma paska) jako calego ukladu - jezeli nie wiesz. Nigdy nie slyszales jak chodza np rolki i napinacze jak maja zuzyte lozyska??
-
sonda lambda-dodatkowa masa - można dorobić?
Tak szczerze powiem ze nie wiem jaki powod by byl wybuch tego autka o ktorym piszesz. Nie wiem jak dodatkowa masa moze wysadzic w powietrze autko. Nie wiem rowniez po co mechanik ci ta mase zrobil. Mozesz ja spokojnie usunac.
-
Dylemat - obrotomierz 1.6 M40 89r.
nie ma w ogole czegos takiego jak kontrolka od kasowania inspekcji. Jest oil service - ten pasek na dole z diodami i do tego zalicza sie kontrolka z napisem oil service oraz kontrolka z napisem inspekction. W niektorych modelach jest jeszcze zegarek - ktory powiadamia o przegladach rocznych. W kazdej BMW sa diody i inspekcja. Jezeli jej nie masz to znaczy ze ktos ja usunol - najprawdopodobniej nie dzialala. I podczas usuwania mogl zepsuc obrotomierz
-
problem z cisnieniem oleju
Wg ksiazki "Sam naprawiam" od e30 cisnienie oleju na biegu jalowym powinno wynosic 0,13 do 0,2 MPa - dla M40. Przy obrotach 5000 - 6000 cisnienie oleju powinno osiagnac wartosc conajmniej 0,4 do 0,43 MPa Wychodzi na to ze masz zbyt duze cisnienie. Stawiam na zaworek na pompie
-
chciałem wywalic katalizator ! wchodze pod auto a tam nic
Pewnie ze nie slychac :) Bo uszy wiedna :)
-
Woda w oleju !!!
może to być visco, pompa wody, nieszczelności w układzie chłodzącym itd. jak coś to jest tego trochę. Nie rozumiem tego!!!!!! Co ma visco, pompa wody i nieszczelnosc w ukladzie chlodzenia do powstawania piany w oleju??
-
Wtryski M20 nie trzymają ciśnienia?
Jak sa uszkodzone to moze dojsc do tego ze nie beda sie dobrze zamykac a co za tum idzie do cylindrow dostanie sie paliwo.
-
Dylemat - obrotomierz 1.6 M40 89r.
Nie wiem dlaczego ale problem z obrotomierzami w e30 to standard. Jezeli chodzi o wtyczki to maja byc podlaczone wlasnie te dwie o ktorych mowisz. Trzecia jest dla komputera, ktory wskazuje m.in. zuzycie paliwa, srednia predkosc itp.
-
Woda w oleju !!!
moj mechanik powiedziale ze on tylko podroby zaklada - i jesli zrobi to fachowo kluczami dynamometrycznymi to niema bata zeby cieplo nawet po 50 000 od wymiany. Jesli jakis amator zalozy orginalna i zakreci kluczami z traktora to bedize cieklo. I powiedzial jeszcze ze filtry i uszczelki nie odstepuja ani na krok od orginalow. Natomiast zawieszenie i pompki podruby zwykle sa gorsze. Polegm na jego zdaniu. bardzo dobry fachowiec. 1. Szczerze powiem ze nie widzialem nigdy na oczy aby ktos dokrecal glowice bez klucza dynamometrycznego. 2. Jakbys nie wiedzial to klucze z traktora niczym sie nie roznia od tych ktore masz w aucie - tylko sa moze nieco wieksze a glowe w traktorku tez dynamometrem sie dokreca. 3. 50 000 to raczej mary przebieg jak na wymiane uszczelki pod glowica. 4. filtry i uszczelki nie odbiegaja od oryginalow - nie skomentuje :) Jezeli chodzi o bagno na korku to moze byc jak najbardziej czesta jazda na krotkich odcinkach, zwlaszacza o tej porze roku. Przejazdzka na jakims dluzszym dystansie powinna spowodowac iz woda z oleju odparuje i bagienko zniknie. Ja polecam uszczelki Gaetz - z tego co sie orientuje to BMW bierze je na pierwszy montaz i w normalnym sklepie motoryzacyjnym nie sa drogie - w granicach 100-150zl Pozdro
-
Nowe bmw 3 touring - dylemat przed zakupem...
Dlaczego?? Saab tez dobre autko :) Ale ja wole BMW Dobry wybor :cool2:
-
jak tuningować bmw 325e 2,7ccm
I to jest to. Niektorzy nie doceniaja potencjalu jaki drzemie w ECIE. Jak ktos nie jezdzil ETA i nie czytal nic na jej temat to niestety ale nie zrozumie :)
-
Skrzynia automatyczna - problem z olejem - ile, jaki?
:search: :search: :search: Bylo wiele razy na forum :search: :search: :search:
-
Czarownik, czarownik pekla oslona pod silnikiem
Jezeli chodzi o ten plastik pod silnikiem to jest taka sama
-
Jak sprawdzić czy działa nivo?
Powiem szczeze to zadanim niwo jest utrzymanie auta w poziomie. Jezeli autko ci idzie na maksa do gory to jest cos nie tak.
-
Skad ten dzwiek?
Faktycznie moze ciagnac lewe powietrze spod uszczelki. Mozesz to sprawdzic psikajac samostartem na polaczenia. Jak podniosa sie na chwilke obroty to w tym miejscu musisz uszczelnic
-
brak paliwa między filtrem a pompą paliwową 325td
Wymiana chipa jest sprawa wlasciciela samochodu. Ja osobiscie nie jestem zwolennikiem takiego postepowania ale z tego co wiem to daje dobre efekty. Zawor zwrotny da rade a czy sa to pierwsze objawy padania pompy?? Nie mam pojecia - moze i sa ale jeszcze daleka droga zanim padnie. Pozdro
-
jak tuningować bmw 325e 2,7ccm
Nie pytam czy to ZROBI tylko czy ktoś JUŻ to ZROBIŁ w Polsce? I inwestycja poniżej 1500zl, bo za tyle można sobie sprawić silnik M20B25. Za 1500zl to w ogole ciezko cos zrobic w silniku A w 2.5 nie bedziesz mial takiego momentu jak w ECIE
-
525tds - czy ktos z forum wymieniał rozrząd.
Jak robisz lancuch to wymien wszystko. Robisz to raz na bardzo bardzo dlugo wiec zainwestuj i zrob to porzadnie. Objawy to tak jak przy pasku - glosna praca rozrzadu.
-
jak tuningować bmw 325e 2,7ccm
Mialem w ECIE zmieniona glowice ale nie wiem na jaka (robil to poprzedni wlasciciel w Helmutowie). W kazdym razie sama zmiana glowicy dala duzy prezyrost mocy (mialem porownanie z kolegi autem) Warto wiec zainwestowac w przerobki ET`y Z tego co wiem to ETA zrobi to bez problemu i to z mala roznica - bedzie zyc dluzej niz 2.5. Z prostego powodu - blok ET`y jest niezniszczalny
-
reflektory mi paruja co z tym zrobic
Ja robilem ringi u kumpla w e34 i jak skleilem to nie ma ani grama pary w srodku Znajomy ma e36 i tez ma susze w lampkach i ma oryginal