Treść opublikowana przez Centrino
-
525tds uklad chlodzenia pomocy
Stawiam na zaciety termostat
-
filtr oleju pompowanego do glowicy
Nie szukaj zadnego filtra ktory nie istnieje. Jak silnik klekocze no to niestety ale czas na wymiane popychaczy. Napisz jakim olejem jest zalane autko bo mnie sie wydaje ze niestety ale nie syntetycznym.
-
O co chodzi z tym filtrem??
Jednym slowem mowiac masz obudowe i gume od M40 a powinienes miec od M43.
-
Filtr kabinowy i klimatronic
W tym momencie najlepiej wybrac sie do sklepu z wyciagnietym juz filtrem.
-
wskaźnik temperatury pokazuje -37 st
To ze wariuje pod wplywem wody to skutek zamakania kabli i wszelkich ich zlaczen. Sprawdz dobrze wszystkie polaczenia, wzglednie wstaw nowe kable. Natomiast jezeli przez caly czas pokazuje temp -37 a kable sa OK to znaczy ze padl termometr
-
Wspomaganie - można dołożyć?
Moze byc od kazdej e30. Zauwaz ze nie ma opisu do tych elementow
-
M40 prawidlowe odpowietrzenie ukladu chlodzenia
1. W M40 da rade (jak w kazdym silniku) spuscic caly plyn poprzez odkrecenie sruby spustowej na bloku (pod kolektorem wydechowym). 2. Jezeli autko ci sie nie gotuje i dziala prawidlowo ogrzewanie a weze nie puchna nienaturalnie to nie ma potrzeby kombinowania z dalszym odpoweitrzaniem
-
zgrzyta cos przy hamowaniu/wymiana klockow hamulcowych
Ten zgrzyt i ruchy pedala to wlasnie zadzialal uklad ABS. Jak wymienic klocki: - Popuscic sruby od kola, - podniesc autko i sciagnac kolo, - odkrecic zacisk hamulcowy, zdjac zabezpieczenia - wyciagnac zacisk - wyciagnac klocki, - wcisnac tloczek w zacisku do konca, - zalozyc klocki (z nowym czujnikiem klockow), - zalozyc zabezpieczenia, - przykrecic zacisk, - zalozyc kolo, - wkrecic sruby od kola, - opuscic autko, - dokrecic porzadnie kola - i tak na druga strone autka Nic skomplikowanego, rob sam. Tylko pamietaj ze jak wsiadziesz do autka to za pierwszym razem autko nie zahamuje od razu. Tloczek musi dojsc do klockow hamulowych.
-
komputer pokładowy - można podłączyć jak nie było?
Czemu najpierw nie skorzystasz z opcji "szukaj"?? Bylo wiele, wiele razy na forum i to nie tak dawno
-
Wspomaganie - można dołożyć?
Nie ma chlodnicy ukladu wspomagania. Z tego co wiem to mozna przelozyc wszystko kompletem. Nie zapominajac o kolku na wale, ktore jest podwojne. Jak chcesz kupic taki zestaw (bez wlasnie tego kolka) to pusc info na priva.
-
nie odpala po prubie kradziezy
Najlepiej poswiec pare zlotych i podholuj autko do jakiegos elektryka. Stracisz pare zlotych ale nic nie popsujesz. A jezeli to faktycznie antena od immobilisiera to moze taka bedzie mial i ci wlutuje lub naprawi ta.
-
zielona kontrolka w 2.4td - paliła się a teraz się nie pali
Jest to kontrolka od swiec zarowych. Jezeli wszystkie sie nagrzeja to sie zapala. Natomiast jezeli ktoras ze swiec nie grzeje wowczas sie nie zapali. Pozdro
-
Webasto - jak działa, czy można odpalać zdalnie?
Pobor pradu z aku nie jest duzy a vebasto dziala na ON
-
rozrząd 525 TDS
Na ten temat bylo juz wiele razy na forum. Poszukaj prosze zanim zapytasz
-
filtr oleju pompowanego do glowicy
NIgdy nie slyszalem o istnieniu takiego filtra i szczerze watpie o jego istnieniu.
-
735i czy to pęknięta głowica???
Stół traserski kosztuje jedynie 10 000 netto: http://www.kreator.ceti.pl/poleasingowe.php?kat=2&id=6&ile=13 i faktycznie kazdy warsztat go posiada. Do tego nie zobaczysz na takim stole jak przylega wewnetrzna czesc glowicy.
-
nadmuch na twarz---zamiast ciepłego zimny
Widocznie cos u ciebie dziala nie tak jak powinno
-
735i czy to pęknięta głowica???
Dudi a jak stwierdzisz ze glowica jest prosta?? I nie jest to zadne doprezanie silnika bo po planowaniu nie kupuje sie zwyklych uszczelek tylko grubsze. Jak sie sciaga glowice to szczelnosc i planowanie powinno sie robic za kazdym razem - no chyba ze masz za duzo pieniedzy i zaraz zrobisz cala robote jeszcze raz. Pozdro
-
nadmuch na twarz---zamiast ciepłego zimny
Pewnie ze ma tak byc.
-
automat 316 - jak to powinno działac ?
Tu jest OK Jezeli nie chce w takiej sytuacji zredukowac to sprobuj wcisnac przycisk od kick-downa, szybko podniesc noge i kopnac jeszcze raz. Jezeli wtedy zredukuje to wystarczy nieco podciagnac linke od skrzyni (na przepustnicy), te prymitywne (jak je nazwales) skrzynie sa bardzo dobre i jezeli pilnujesz oleju to bedzie dzialac wiecznie. jezeli autko stoi to mozna, hamulec nic nie robi. Niektore 4HP pozwalaja nawet przy 60 wbic wsteczny i wtedy jest ladny efekt duzej chmury dymu z tylu (jednak nie polecam), natomiast jezeli przekroczysz te graniczna predkosc i wbijesz R to skrzynia sie zachowa tak jakbys wbil N czyli po prostu nic nie zrobi. A czemu odwrotnie nie mozna?? Ja sobie tak redukowalem jak z kick-downa nie chciala isc i nic jej nie bylo Mozna w czasie jazdy wrzucic N ale tylko na krotkie odcinki poniewaz w tej pozycji nie krazy olej w skrzyni (mozna powiedziec ze chodzi na sucho). Natomiast na swiatlach czy na postoju problemu nie ma. Pozdro
-
Wyświetlacz Komputera pokładowego - check nie działa
Bylo juz wiele razy na forum :search: :search: :search:
-
wymiana lancucha rozrzadu w BMW 525 TDS
Bylo juz kilka razy na forum
-
Dla tych co nie mogą dostać - E36 Sam naprawiam
Madej o tej ksiazce to na forum juz dawno bylo slychac :)
-
zamek coupe
Daniel - jezeli chcesz zlikwidowac zamiki to mozesz to z powodzeniem zrobic. PZU nie moze Ci zabronic wykonania naprawy w taki sposob. Nie wim jak w e36 ale w e34 tylne klamki pasuja na przod, wiec mozna dokupic tylko tylne i nie trzeba nic szpachlowac. Jedna wskazowka: - jak bedziesz likwidowal zamki to nie zapomnij wyprowadzic sobie gdzies plusa tak aby w razie czego mozna bylo podlaczyc jakis akumulator.
-
automat 1.8i - czy to dobre skrzynie?
Dolaczam sie do kolegow powyzej (choc terez jezdze manualem :( ) Automat to niesamowity komfort podrozy. Skrzynie 4HP dzialaja bardzo dobrze i sa wytrzymale. Jednak jezeli masz zamiar szalec swoim autkiem to lepiej kup sobie manual.