Treść opublikowana przez Centrino
-
jaki jest koszt samoregulatorów do 1.8 i 115 km??
No to dobra cena - kwestia jak z trwaloscia. Jezeli chodzi przez chwilke rano jak diesel, brakuje mu nieco mocy, nie wkreca sie do konca obrotomierza to sa to objawy popychaczy. Zanim je kupisz to tak jak napisal Laz--e30 sprawdz walek i dzwigienki - jak sa wyorane to nalezaloby je zmienic razem z popychaczami. Po sciagnieciu walka sprawdz czy zawory chodza jak powinny. Pozdro
-
Wymiana chlodnicy- czy czekaja mnie jakies niespodzianki ?
Ale jaki widzisz problem w odkreceniu wiska?? Zajmuje to 2 minute a jest luksus w pracy. Poza tym plastik podczas sciagania z zalozonym wiskiem mozesz polamac - zwlaszcza na laczeniu bo ile pamietam to sklada sie on z dwoch czesci.
-
nie umie otworzyc tylnych drzwi
Jezeli sa zaryglowane to cypelkow nigdy nie podniesiesz do gory (o to wlasnie chodzi w ryglowaniu zamka) Nie wiem na ile prawdziwa jest opcja z wyjeciem aku ale moze warto sprawdzic.
-
jak dobrac szybę??
zielona jest delikatnie zielonkawa. Pomysla z kartka powinien dac oczekiwany rezultat. Zielone szyby bardzo dobrze widac z pewnej odleglosci.
-
Stuki w silniku
Mi sie wydaje ze to szklanki. Jezeli faktycznie autko chodzi jak diesel z rana to wskazuje raczej na ta przypadlosc.
-
Wymiana chlodnicy- czy czekaja mnie jakies niespodzianki ?
No wisko dla wygody zalecalbym sciagnac. A poza tym to problemow jakis nie powinno byc
-
osłona pod miskę olejową
Ej no co wy chlopaki?? Ja mialem e30 M40 1,5 roku i nigdy micha nie zawadzilem. Rozwiazania sa nastepujace: - podnieszc autko do gory (jezeli jest na maxa zglebowane), - uwazac na studzienki, - nie wierzdzac na krawezniki pow 100km/h Pozdro
-
525tds nie odpala
Takie pytanko: 650zl za pompe paliwa czy pompe wtryskowa??
-
elektryka - nie działa obrotomierz, zegarek, światła wewn
No i nalezaloby zerknac na bezpieczniki
-
735i czy to pęknięta głowica???
Jezeli glowica byla sprawdzana w wyspecjalizowanym warsztacie to raczej zrobili to dobrze - no chyba ze ziomki do dupy byli. Glowice wystarczy dokrecic na 10,5 w 3 etapach i tez bedzie dobrze - wartosc ta jest praktycznie uniwersalna dla silnikow benzynowych. Ja sadze ze wina nalezy obarczyc specjalistow ktorzy Ci ta uszczelke wymieniali jakis czas temu (gdyz pekniecie bloku tez odpada skoro z poczatku nie brala duzo wody). PS Zaobserwuj czy nie idzie za autkiem duzo dymu - to jest pary wodnej (co moze byc dosc trudne do obiektywnego zaobserwowania o tej porze roku) swiadczyloby to o uszkodzeniu uszczelki pomiedzy kanalem wodnym a cylindrem i w ten sposob poziom oleju nie bedzie sie podnosil.
-
problem z ogrzewaniem
Zagrzej silnik i sprawdz czy na wolnych obrotach na postoju nie podnosi sie delikatnie temperatura silnika
-
problem z ogrzewaniem
Albo pompa wody nie daje juz rady na wolnych obrotach, wzglednie slabo naciagniety pasek
-
Golf '93 vs E36 '91 - porównanie kosztów
Ale nie mozna porownywac kosztow obslugi tych aut. Inne klasy inne koszty - chyba logiczne
-
Kłopoty z wolnymi obrotami na gazie ????
Przede wszystkim jedz do gazownikow wyregulowac mieszanke. Prawdopodobnie jest zbyt uboga albo zbyt bogata - jednym slowem niewlasciwa.
-
problem z pedałem gazu
Obejrzyj dokladnie sprezyne od pedalu (odciaga pedal z podlogi w pozycje "0"). Moze ona nie wykonuje swojej pracy albo sie gdzies delikatnie blokuje
-
Golf '93 vs E36 '91 - porównanie kosztów
Jak mozna porownywac szmelcwagena golfa z BMW???? Te autka moze naleza do tego samego segmentu ale BMW jest o klase wyzej. Sama nazwa VW (auto dla ludu) juz mowi o tym co marka soba prezentuje. Mialo to by autko za nieduze pieniadze dostepne dla kazdego obywatela. W przypadku BMW juz tak nie bylo. To tak jakby porownac taczke z limuzyna Pozdro PS Dlatego tez okszty utrzymania Golfa sa o wiele nizsze.
-
525tds nie odpala
Podstawowa sprawa jest taka czy grzeja wszystkie swiece zarowe??
-
Woda w oleju !!!
No to w takiej sytuacji niestety ale stawiam na peknieta glowice. To ze miales niski stan plynu doprowadzilo do przegrzania glowicy. Niestety w beemkach jest cos takiego ze nie zawsze pokazuje dobrze temperature jak czujnik nie jest zalany plynem - a tak pewnie bylo u ciebie.
-
Komputer pokladowy - jak to dziala?
Sprawa jest prosta. Ten komputer (jesli mozna to tak nazwac) pokazuje czy dzialaja swiatla, czy jest plyn w chlodnicy, spryskiwaczu, olej w silniku. Nacisniecie przycisku powoduje ze wszystkie diody sie zapalaja (mozna w ten sposob sprawdzic czy dzialaja. Dodatkowo na srodku licznika jest wykrzyknik ktory zapala sie po zaplonie a znika w momencie nacisniecia hamulca (jezeli dziala swiatlo stopu). Jednym slowem mowiac jest to urzadzenie pomagajace nad kontrola stanu pewnych rzeczy w samochodzi i nic wiecej.
-
Uniwersalna elektryka szyb
400 PLN to kosztują 2szt na przód :doh: To i tak jest 600zl z przesylka. A firma "no name" pomeczysz sie z zalozeniem i moze miesiac podziala. Kolega zrobi co zechce ale polecam mu zalozenie orginalu uzywanego
-
mróga kontrolka oleju
Kontrlka cisnienia oleju mruga wtedy gdy cisnienie olju jakie jest w silniku jest za male. Powodem moze byc: 1. konczy sie zycie czujnika cisnienia oleju 2. konczy sie zycie panewek 3. konczy sie zycie pierscieni tlokowych
-
on board computer - można wstawić większy?
325KST hehehe to ty nie wiesz ze istnieje Poczta Polska ?? :)
-
Światła - mruganie czy to alternator
Regulator napiecia - na 100%
-
pompa hamulcowa a ABS?
NIe pamietam jak jest w e36 ale wydaje mi sie ze jest to pompa dwusekcyjna. Ma ona jedna sekcje do hamowania przodu autka a druga hamuje tyl. Jednak z tego co piszesz to wymieniales pompe ABS`u a nie hamulcowa. Skoro w tamtej pompie tyl dzialal to nie bedzie to wina pompy hamulcowej. Ja stawiam na pompe ABS`u.
-
listwa wtrysków - zasilanie/powrót
Zasilanie jest z prawej. Przypatrz sie rysunkowi: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AB11&mospid=47251&btnr=13_0289&hg=13&fg=15 sa tam oznaczenia strzalkami