Treść opublikowana przez Centrino
-
Zawieszenie z E36 w budzie E30
Nie rozumiem takie przerobki. Mozesz napisac do czego to takie cos ma sluzyc??
-
Przepływomierz z drutem zamiast przepływomierza z klapką?
Chyba ma inne wskazania (ale nie jestem pewny) a poza tym po co??
-
zależność wskazń wody od poziomu paliwa
W liczniku jak kolega powiedzial sprawdz kostki oraz luty (czy nie ma gdzies zimnego) bo ewidentnie brakuje mu masy. Jezeli chodzi o lozyska to rowniez Rea1824 ma racje z tym ze jak skrecasz w lewo i zaczyna mocniej wyc to znaczy ze do wymiany lozysko z prawej strony i analogicznie skrecasz w prawo, lozysko wyje to do wymiany to z lewej. Nie rozumiem tylko pytania nr 2. Co ma przebiego do licznika?? Nie zawsze licznik psuje sie przy okreslonej wartosci i wcale nie jest powiedzane ze u ciebie tak bedzie. Pozdro
-
Prezent na Święta i Postanowienia Noworoczne
Sorki ale ja czegos nie rozumiem. Jedziesz po fure 500km?? i do tego przywozisz auto z usterkami?? W zimie na letnich oponach spod ukrainskiej granicy??
-
blokada tylnych kół? o co chodzi?
Ja przepraszam bardzo ale u kumpla w e28 M535 jest szpera 80% To e34 na pewno mozna bylo za doplata otrzymac szpere
-
akumulator
Lukasz_S 45Ah - ETK zaleca do twojego autka 50Ah lub 65Ah. Jezeli nie masz bajerow poza radyjkiem i centralnym to ten 50Ah bedzie w sam raz. Nie polecam wkladania mniejszego zwlasza w zime.
-
problem ze sprzęgłem
Jak napisane bylo na wielu wczesniejszych juz postach o wpadajacym sprzegle - uszkodzony wysprzeglik przy skrzyni biegow. Nalezy go wyjac, zregenerowac lub naprawic, zalozyc odpowietrzyc. :search: :search: :search:
-
witrak chłodnicy 11 a 9 łopatek?
Jak sie autko nie bedzie gotowac a wiatrak sie zmiesci to moze byc. Jezeli masz M40 to w e30 jest 9 lopatkowy i jest OK to i w e36 tez nie powinno byc.
-
podgrzewanie zamka - jest czy nie ma?
To niby jak chcesz sprawdzic czy jest podgrzewanie zamka?? Bo ja widze tylko mozliwosc rozebrania boczka w drzwiach i sprawdzenie czy jest element grzejny zamka. A jego zamrozenie (choc tez jest sposobem) mialo byc tylko zartem - myslalem ze bedziecie wiedziec i dlatego nie napisalem ze to zart (nastepnym razem napisze :) )
-
No i chyba padła mi skrzynia :(
Getriebeprogramm to nie jest oznaka uszkodzenia skrzyni tylko program awaryjnej jazdy (np aby dojechac do serwisu). W twoim przypadku yl to za duzy spadek napiecia podczas rozruchu autka.
-
Problem z niskimi obrotami w E30
Wydaje mi sie ze jezeli masz mocno gorace rury wydechowe to autko nie przepala calego paliwa i dopala je po prostu w wydechu. Sprawdz swiece i kable czy ci chodzi na wszystkie gary - moze to jest powod twojego problemu
-
podgrzewanie zamka - jest czy nie ma?
Z tego co sie orientuje to kazda e34 ma podgrzewany zamek. A zeby to sprawdzic musialbys zdemontowac tapiceke albo wlac przy ujemnej temperaturce wode do zamka i po chwili sprobowac go otworzyc
-
316 z automatu na manual - co wymienic?
a i tak niezbyt oplacalna sprawa
-
Sprzęgło, wpadnięty pedał w E34 td
No ale napisales ze klapniety to on byl ale w drugi dzien swiat o godzinie 12.00 - to ja wiem czy to tak zle :)
-
syczenie a wspomaganie ?
W takich przypadkach jak skrajne polozenie kierownicy to na pewno syczy w pompie a nie jak wam sie wydaje spod kolumny kierowniczej i tak ma byc. Problem tkwi jezeli syczy tak caly czas lub podczas krecenia kierownica nie w skrajnych polozeniach - wowczas pompa do wymiany lub regeneracji. Pozdro
-
Sprzęgło, wpadnięty pedał w E34 td
No to ladna przygoda :) A moze tym laskom sie spodobalo :lol:
-
316 z automatu na manual - co wymienic?
Oprocz galki nalezaloby zmienic jeszcze tunel srodkowy. Gra nie warta swieczki. Lepiej sprzedaj autko i kup w manualu.
-
jakas folia pod przewodami do świec
Jezeli opisujesz przedmiot o ktorym mysle to jest to uszczelka kolektora wydechowego - do dostania w kazdym sklepie motoryzacyjnym.
-
syczenie a wspomaganie ?
Powiem ci szczerze ze niebardzo znam przyczyne syczenia z kierownicy. Tam po prostu nie ma co syczec. Pompa wspomagania znajduje sie pod maska w okolicy alternatora. Opisz prosze dokladniej to syczenie i napisz skad ono pochodzi
-
Zbyt wrażliwy tył samochodu
A ja w takiej sytuacji doradzam inna droge diagnozowania przyczyny takiego zachowania autka. A mianowicie jezeli nie potrafisz sam zdiagnozowac stanu zawieszenia to jedz do jakiegos warsztatu w celu sprawdzenia (w dobrych warsztatach sprawdzenie jest za friko). Tam ogladna zawieszenie, powiedza co jest do wymiany (nie ma sensu robic geometrii jak cos jest zepsute), naprawia a jak jest to faktycznie dobry warsztat to beda mieli sprzet do ustawienia geometrii i ja ustawia Pozdrowionka
-
słaba wentylacja w e36 tourning 1997
Wolf997 - w twoim przypadku to na pewno bedzie microfiltr. Ale jezeli chodzi o nawiewy to w BMW ze srodkowych kratek leci tylko zimne powietrze - jest to oznaczone jako nawiew swierzego powietrza i nie jest ono podgrzewane.
-
Problem po przejechaniu trasy około 70 km
Terkotanie zanikajace po wcisnieciu sprzegla moze oznaczac iz lozysko oporowe umiera
-
Problemy ze stacyjką
Dokladnie. Stacyjke nalezaloby wymienic.
-
Łożysko tylnej piasty - dam radę sam wymienić?
Niestety zgadzam sie z Choodym. Do wycisniecia i wcisniecia bedzie potrzebna prasa, lub (robili mi tak w e30) porzadny zmyslny sciagacz.
-
Jak sprawdzić tuleje tylnej belki 525 IX touring
No to to ze przednie kola ciagna auto to nic nie szkodzi. Trzeba tylko dodatkowa osobe aby klekla kolo belki i patrzyla jak mocna ugina sie przy zaciagnietym recznym i dosc sgresywnym ruszaniu. Jezeli duzo i przy tym mozliwe ze uslyszysz uderzenie no to wtedy gumy te sa do wymiany.