Treść opublikowana przez Centrino
-
mój pierwszy samochód bmw 320 coupe 1993r...i co dalej?
Szukaj a znajdziesz. :search: :search: :search: Wszystko juz na tym forum bylo
-
e30 325 Problem z mocą
Niekiedy zmienia sie fazy rozrzadu aby uzyskac wieksza moc. Prawdopodobnie u ciebie byl przestawiony o zeba lub dwa a ty ustawiajac na znaki automatycznie zniwelowales ta roznice. No i istnieje jeszcze mozliwosc ze zle ustawiles rozrzad podczas wymiany paska
-
nie wiem co robić z obrotami
Sorki ze pytam ale wymieniles walek a nie wymieniles dzwigienek ?? Jaki jest sens wstawiania nowego walka na wyorane dzwigienki?? Przeciez te dzwigienki zniszcza nowy walek.
-
O ile obciąć sprężyny ??? i Czy to dobry pomysł?
Super sprawa to obciecie sprezyn :) oczywiscie jak sie chce aby narzady odbijaly sie w brzuchu jak pilka do kosza :)
-
524td - chlodnica - duże ciśnienie oraz turbo nie włącza się
nie ma hydrauliki. Utawia sie je recznie
-
wyciek płynu z bloku,głowicy?
Jest to uszczelka. A jezeli chodzi o oring to przed zalozeniem glowicy trzeba bylo chociaz sylikonem zalepic bo faktycznie moze to byc przyczyna wycieku
-
Jak się robi test zegarów
Nacisnij guzik na liczniku z lewej strony i wlacz zaplon (tzn 1 pozycje przed zaplonem) Na przyszlosc: :search: :search: :search: bo bylo wiele razy na forum
-
524td - chlodnica - duże ciśnienie oraz turbo nie włącza się
Tylko w 524td nie bylo sterowania elektrozaworem (chyba) Natomiast takie sterowanie wystepuje w 525TDS
-
M40 Czy zuzyty walek i popychacze maja wplyw na spalanie?
Zuzyty walek, dzwigienki zaworowe oraz popychacze wplywaja na nizbyt precyzyjne otwieranie, zamykanie zaworow a co za tym idzie ma to dosc spory wplyw na spalanie i moc silnika
-
524td - chlodnica - duże ciśnienie oraz turbo nie włącza się
1. W jaki sposob stwierdzil ze masz za duze cisnienie?? Jezeli puchnie ci gorny waz i rano jest plama pod autkiem (niekoniecznie musi sie pojawic) to masz uszkodzony termostat (nie otwiera sie) 2. Turbina otwiera sie za pomoca przyspieszacza - numer 3 na schemacie: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HA51&mospid=47372&btnr=11_1162&hg=11&fg=50
-
Problem z zawieszeniem
Jezeli przejechane maja na tych sprezynach tyle co piszesz to nie powinno byc problemu. Jak mozesz to wymien je jak najszybciej.
-
Brak mocy w 324 TD o co chodzi czy te bryki jezdza tylko 160
Owszem jest tez taka mozliwosc ze ciagnie gdzies powietrze. Najczesciej na polaczeniach wezy w zbiorniku paliwa.
-
PREHEATING REGULATOR - co to takiego?
Dokladnie. Zadaniem tego urzadzenia jest aby przy pracy zimnego silnika powietrze bylo zasysane delikatnie podgrzane, dlatego zatyka ono wlot powietrza z przodu. Dopiero jak sie zagrzeje silnik to otwiera doplyw zimnego powietrza.
-
Brak mocy w 324 TD o co chodzi czy te bryki jezdza tylko 160
Aby go sprawdzic to lepiej pojedz do dobrego pompiarza. Po jego wyciagnieciu wymaga on dokladnego ustawienia na kompie. Pozostaje jeszcze sprawa rozrzadu. W 524 jak w silnikach M40 jest ruchome kolo na walku rozrzadu i tam moze byc przestawiony.
-
rozstaw śrub e36
o ile pamietam to w e36 jest rozmiar 5x120
-
Bendix - dobór
Tak prawde powiedziawszy w e30 byly tylko 2 rodziaje rozrusznikow: maly i duzy. Kwestia tylko ktory masz i mozna bendix do niego znalezc.
-
Gratulacje dla moderatora ;)
Super pomysl ale dlaczego tylko waska lampa??
-
Zamarzniety TDS, brak garazu i pomyslu?
Nie wiem jak jest w e36 ale w e34 jest kontrolka na desce od pompy wstepnej. Teraz jak sie zrobilo zimniej to gdy wlacze zaplon nieraz ta kontrolka zamiast sie palic to tylko sie żaży. W tym momencie moge tylko pomarzyc aby autko odpalic - pomaga parokrotne wlaczenie zaplonu. U mnie wyraznie wskazuje to na przekaznik. Sprawdz to napiecie bo moze u Ciebie jest to samo. Jak juz mowilem wczesniej roboty na 3 minuty a przynajmniej jest jakas pewnosc ze elektrycznie jest OK.
-
Ciepłe powietrze tylko w trakcie jazdy.
Albo konczy sie zycie pompy wody
-
Brak mocy w 324 TD o co chodzi czy te bryki jezdza tylko 160
To ze faluje rano to nie jest normalne. Jezeli chodzi o twoja awarie to moze to byc komputer albo sterownik na pompie wtryskowej (podobne objawy)
- coś wyje
-
Nawiew działa na maxa albo wcale..:(
Bo to dokladnie wina rezystora
-
Zamarzniety TDS, brak garazu i pomyslu?
6h moze nie wystarczyc. Tak jak koledy mowia nic nie rozmrozi paliwa w przewodach tylko postoj w jakims miejscu gdzie temp jest dodatnia. Ale na wszelki wypadek sprawdz czy idzie napiecie na pompe wstepna - to chwila roboty a moze sie okazac ze tu nie paliwko zawiodlo.
-
Montaż reflektorów
Witam Sorki ale wytlumacz dokladnie o co Ci chodzi bo nie rozumiem
-
wymiana żarówki podświetlenia zegarów
A ino bylo wiele razy. Wypadaloby poszukac. Jak wyciagniesz licznik to z tylu masz wszystkie zaroweczki i mozesz je wyciagnac i wymienic. Nie musisz do tego rozbierac licznika