Skocz do zawartości

Centrino

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Centrino

  1. Szukaj a znajdziesz. :search: :search: :search: Wszystko juz na tym forum bylo
  2. Centrino odpowiedział(a) na lukas79s temat w E30
    Niekiedy zmienia sie fazy rozrzadu aby uzyskac wieksza moc. Prawdopodobnie u ciebie byl przestawiony o zeba lub dwa a ty ustawiajac na znaki automatycznie zniwelowales ta roznice. No i istnieje jeszcze mozliwosc ze zle ustawiles rozrzad podczas wymiany paska
  3. Centrino odpowiedział(a) na Lucek1111 temat w E36
    Sorki ze pytam ale wymieniles walek a nie wymieniles dzwigienek ?? Jaki jest sens wstawiania nowego walka na wyorane dzwigienki?? Przeciez te dzwigienki zniszcza nowy walek.
  4. Super sprawa to obciecie sprezyn :) oczywiscie jak sie chce aby narzady odbijaly sie w brzuchu jak pilka do kosza :)
  5. nie ma hydrauliki. Utawia sie je recznie
  6. Centrino odpowiedział(a) na łazik temat w E30
    Jest to uszczelka. A jezeli chodzi o oring to przed zalozeniem glowicy trzeba bylo chociaz sylikonem zalepic bo faktycznie moze to byc przyczyna wycieku
  7. Centrino odpowiedział(a) na lenarrr temat w E34
    Nacisnij guzik na liczniku z lewej strony i wlacz zaplon (tzn 1 pozycje przed zaplonem) Na przyszlosc: :search: :search: :search: bo bylo wiele razy na forum
  8. Tylko w 524td nie bylo sterowania elektrozaworem (chyba) Natomiast takie sterowanie wystepuje w 525TDS
  9. Zuzyty walek, dzwigienki zaworowe oraz popychacze wplywaja na nizbyt precyzyjne otwieranie, zamykanie zaworow a co za tym idzie ma to dosc spory wplyw na spalanie i moc silnika
  10. 1. W jaki sposob stwierdzil ze masz za duze cisnienie?? Jezeli puchnie ci gorny waz i rano jest plama pod autkiem (niekoniecznie musi sie pojawic) to masz uszkodzony termostat (nie otwiera sie) 2. Turbina otwiera sie za pomoca przyspieszacza - numer 3 na schemacie: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HA51&mospid=47372&btnr=11_1162&hg=11&fg=50
  11. Centrino odpowiedział(a) na PiTeRE-30 temat w E30
    Jezeli przejechane maja na tych sprezynach tyle co piszesz to nie powinno byc problemu. Jak mozesz to wymien je jak najszybciej.
  12. Owszem jest tez taka mozliwosc ze ciagnie gdzies powietrze. Najczesciej na polaczeniach wezy w zbiorniku paliwa.
  13. Dokladnie. Zadaniem tego urzadzenia jest aby przy pracy zimnego silnika powietrze bylo zasysane delikatnie podgrzane, dlatego zatyka ono wlot powietrza z przodu. Dopiero jak sie zagrzeje silnik to otwiera doplyw zimnego powietrza.
  14. Aby go sprawdzic to lepiej pojedz do dobrego pompiarza. Po jego wyciagnieciu wymaga on dokladnego ustawienia na kompie. Pozostaje jeszcze sprawa rozrzadu. W 524 jak w silnikach M40 jest ruchome kolo na walku rozrzadu i tam moze byc przestawiony.
  15. Centrino odpowiedział(a) na maciej0610 temat w E36
    o ile pamietam to w e36 jest rozmiar 5x120
  16. Centrino odpowiedział(a) na Bogdann temat w E30
    Tak prawde powiedziawszy w e30 byly tylko 2 rodziaje rozrusznikow: maly i duzy. Kwestia tylko ktory masz i mozna bendix do niego znalezc.
  17. Centrino odpowiedział(a) na Bart - ... temat w E30
    Super pomysl ale dlaczego tylko waska lampa??
  18. Nie wiem jak jest w e36 ale w e34 jest kontrolka na desce od pompy wstepnej. Teraz jak sie zrobilo zimniej to gdy wlacze zaplon nieraz ta kontrolka zamiast sie palic to tylko sie żaży. W tym momencie moge tylko pomarzyc aby autko odpalic - pomaga parokrotne wlaczenie zaplonu. U mnie wyraznie wskazuje to na przekaznik. Sprawdz to napiecie bo moze u Ciebie jest to samo. Jak juz mowilem wczesniej roboty na 3 minuty a przynajmniej jest jakas pewnosc ze elektrycznie jest OK.
  19. Albo konczy sie zycie pompy wody
  20. To ze faluje rano to nie jest normalne. Jezeli chodzi o twoja awarie to moze to byc komputer albo sterownik na pompie wtryskowej (podobne objawy)
  21. Centrino odpowiedział(a) na marcin318 temat w E30
    wyje
  22. Bo to dokladnie wina rezystora
  23. 6h moze nie wystarczyc. Tak jak koledy mowia nic nie rozmrozi paliwa w przewodach tylko postoj w jakims miejscu gdzie temp jest dodatnia. Ale na wszelki wypadek sprawdz czy idzie napiecie na pompe wstepna - to chwila roboty a moze sie okazac ze tu nie paliwko zawiodlo.
  24. Centrino odpowiedział(a) na jakubtrojan temat w E34
    Witam Sorki ale wytlumacz dokladnie o co Ci chodzi bo nie rozumiem
  25. A ino bylo wiele razy. Wypadaloby poszukac. Jak wyciagniesz licznik to z tylu masz wszystkie zaroweczki i mozesz je wyciagnac i wymienic. Nie musisz do tego rozbierac licznika

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.