Treść opublikowana przez godzill
-
[E39] Ciężko przesunąć lewarek w prawo
albo poduszka skrzyni jest do wymiany
-
jaki plyn hamulcowy ??
mozesz tez z puszki obok kola wypiac czujnik od klocków wtedy sie powinno cos zaswiecic prawdopodobnie pomaranczowe (O)
-
jaki plyn hamulcowy ??
zestaw nr 8 tam gdzie jest PRN itd to jest polozenie dzwigni automatu i odnosi sie do Park zestaw wskaznikow 7 gdzie (!) jest to reczny http://img195.imageshack.us/i/licznik2b.jpg/ tu jest drugi licznik gdzie jest P w zestawie nr 7
-
jaki plyn hamulcowy ??
to co ty masz za licznik takiego niewidzialem w zadnych schematach ale dobra napisze ci co wiem (!)dynamiczna kontrola hamowania DBC, Usterka w ukladzie DBC .Hamulec dziala bez ograniczen jak zwykły hamulec. na nastepnej stronie z innym licznikiem pisze tak (!)uklad hydrauliczny hamulca swieci mimo zwolnienia hamulca recznego .zlecic sprawdzenie poziomu plynu hamulcowego jeszcze inny pisze o klockach usterki DBC ciezko ustalic Dynamic Brake Control (DBC) instantly builds up maximum brake pressure, bringing your BMW more quickly to a halt. w skrócie DBC zwieksza cisnienie w ukladzie hamowania pomaga szybciej zatrzymac samochod jest powiazany z DSC ASC i ABS
-
jaki plyn hamulcowy ??
a juz wiem skoro masz 2 kontrolki osobne to druga wedlug instrukcji oznacza: płyn i klocki pewnie sie kable urwaly na sniegu od klocków ps sa dwa typy liczników w jednym jest P i ! w drugim jest ! jako reczny i pomaranczowa kontrolka od klocków
-
jaki plyn hamulcowy ??
ta sama kontrolka jest od recznego czasami moze zasniedziec lub wypas kabelek który jest z tyłu mechanizmu w konsoli centralnej jego mocowanie jest bardzo lipne kabelek jest włozony tylko i przycisniety cieniutką sprezynką. mozesz sciagnac mieszek od recznego i zajrzec do srodka ewentulanie sciagnac kratki ogrzewania z konsoli i tez zobaczysz tam idzie tylko jeden jedyny kabelek a to znalazłem na innym forum : eehhhh wytłumacze jak to jest: a więc "czerwony wykrzyknik w czerwonym kole" oznacza a) zużyte klacki hamulcowe b) mało płynu hamulcowego c) zaciągnięty ręczny Aby zdiagnozować co to jest dokładnie trzeba czytać komunikaty które wyświetlają sie podczas przekręcania kluczyka na zapłon .... tak zwane check control messages nie wydaje mi zeby to byly klocki bo jest osobna kontrolka ale w róznych rocznikach moze to ma sens sprawdz czy kabelka nie urwałes od czujnika lewy przod (kierowca) prawy tył a wlasnie sobie przypomnialem w e34 był taki bajer ze psuły sie korki od zbironiczka i sie kontrolka swiecila
-
jaki plyn hamulcowy ??
która sie swieci ? czerwona z wykrzyknikiem czy pomaranczowa od okladzin?
-
jaki plyn hamulcowy ??
to zalezy ile mu wlali przy wymmianie w miare scierania sie klocków poziom plynu opada wiec moze miec taki efekt ze jest mało moze tez byly odpowietrzane hamulce i nikt nie dolał
-
520i - jak wymienić żarówkę - tylni słupek
robicie z tego fizyke kwantową całosc zajmuje góra 1min nie porównuj lampy z lampką ktora sie trzyma na 2 blaszkach sprezynowych ,wiecej mozna zepsuc jak sie pcha srubokret niewiadomo gdzie bo fajnego dostepu to tam nie ma
-
520i - jak wymienić żarówkę - tylni słupek
ale kombinujecie tylni slupek podwaz całą lampke srubokretem plaskim odłacz kabel i trzymajac ja w rece sam dojdziesz jak ja rozebrac lampki pod drzwiami sie wyciaga srubokretem plaskim całosc od góry sie wymienia zarówke
-
JAK OTWORZYC MASKE?
zanim zapytasz uzyj opcji szukaj viewtopic.php?f=72&t=142232&hilit=linka :8)
-
jaki plyn hamulcowy ??
dot4 jest mieszalny spokojnie mozna dolac na dolewke proponuije zwykła organike na wymiane long life ate
- jak zmienic lampy ??
- opony
-
Wyjace wspomaganie
moze juz sie koncyzc pompa spokojnie jak masz dobry poziom plynu to sie konczy pompa u mnie jest nówka olej a pompa zaczela wyc teraz to juz czekam az padnie mam drugą tylko nie chce mi sie wymieniac juz 3 miesiace sobie wyje i nie chce pasc
-
jak zmienic lampy ??
przednie to 4 srubki na 1 raz zejdzie ci z godzine jak otworzy maske to 2 na pasie przednim i troche nizej za lampą sa tez 2(gdziestam miedzy kablami są) trzeba uwazac na listwe pod lampą jest mocowana zaczepem od strony błotnika najlepiej wypchnąc lampe przy chlodnicy .
-
5XX porady
podstawa serwisowany czy byl ostatnie wymiany przebieg silnik jest ok turbina tez reszta osprzetu sypie sie na potege jak samochod nie byl zadbany a tanie to nie jest jak kupisz od goscia ktory nie wymianial nic w ostatnich latach to na star szykuj z 5000zł na naprawy wklep na forum 530 problem jest okolo 500postów z róznymi awarjami przeczytaj czesc a zobaczysz na co zwracac uwage samochod jest dobrze skonstruowany jezeli ktos o niego dbal to pojezdzi dlugo
-
Jakie klocki i tarcze do E39?jakie firmy wybrac?
Polecam ATE lub Kager
-
soczewki co i jak
przeciez te szkielkja mozna wyjąć z lampy do malowania czy cos
-
Zaczep holowniczy, gdzie dostane??
ewentualnie ja ci moge sprzedac bo mam 2 :-)
-
brak mocy 528 co robic???
standardowe pytanie gazownika swiece i filtr powietrza wymienione ? dobra to samo sie dzieje na zimnym i na cieplym silniku? nie ma oleju w płynie chlodniczym i odwrotnie plynu chlodniczego w oleju? jak byl zapowietrzony to nie jezdziles wogole? jezeli jezdziles ile km w ciagu tego czasu brak mocy co robic ==> jechac wpie....ic gazownikowi :8)
-
zle pali i dziwnie strzela
cewki moze moduł ecu moze cos innego za malo danych jaki silnik jaki samochod dobra juz wiem podwójny temat
-
ABS i ASC konkrety-co sprawdzamy.
przekaznik do pompy paliwa masz w bagazniku mi to bardziej wyglada na kostke w stacyjce lub połączenie kabli od stacyjki pod filtrem kabinowym obok ecu (pod maska od strony pasazera)
-
Jakie koła dla E39 523i
z 18 wystukasz szybko zawieszenie ja mam 235x45x17 fajnie to wyglada
-
Czuję stuki na pedale hamulca e39 2.5d 2002r.
moze czujnik abs ci zdycha i odbija pedał