Treść opublikowana przez godzill
-
zbyt duzy poziom plyny od wspomagania?
A powiedz mi krolikbmw gdzie jest ten zbiorniczek ?moze jest czarny i znajduje sie kolo silnika a w srodku jest plyn czerwono brązowawy?
-
Niedogrzany silnik pomocy!!!
viewtopic.php?f=69&t=97348&start=0 poszukaj a znajdziesz
-
Problem z wyjęciem czujnika ABS
wbicie do srodka odpada rozwierc go i sproboj rozpierakiem wykrecic a tylko zeby ci wiertlo nie dotkneło srodka piasty bo bedzie lipa
-
e39 Podgrzewanie tylnej szyby problem
zbadam go jeszcze raz aczkolwiek jestem pewien ze wkladalem inny tam
-
e39 Podgrzewanie tylnej szyby problem
nie dziala i nie sprawdzilem czy jest prad na szybie bo nie mam czym
-
e39 Podgrzewanie tylnej szyby problem
niestety nie mam miernika znalazlem przekaznik w bagazniku do podgrzewania szyby jutro sie dowiem cos wiecej czy dziala
-
e39 Podgrzewanie tylnej szyby problem
Witam jak w temacie podgrzewanie tylnej szyby nie dziala wymienilem juz 2 gadzety w słupkach z tylu od podrzewania bezpiecznik w schowku dobry drugi bezpiecznik 40A w bagazniku dobry cos jeszcze mozna sprawdzic ? a i mam przepalone 2 albo 3 sciezki na szybie rozumiem ze pomimo tego reszta powinna dzialac
-
alternator problem 523i
sciagnij sobie plastikową pokrywke z tylu alternatora i wyczysc, altek jest chlodzony powietrzem czesto zapycha sie lisciami i innym dziadostwem .
-
E39 jak otworzyc maske?! zerwana linka!
albo odkrec rygle mocujace maske od dolu po zdjeciu zderzaka da sie je wykrecic srubokretem (rygle to te dwa mocowanie ktore wchodza w zamki )mozna je odkrecic od maski i sie otwiera prawie sama
-
Jak odpowietrzyc uklad chlodzenia?
niema odpwietrznika nagrzewnicy zalewasz plynem caly uklad po sam czubek z odkreconym odpowietrznikiem od chlodnicy , jak przestanie ubywac zakrecasz odpowietrznik i korek od zbiorniczka ,odkrecasz odpowietrznik przy termostacie w dziurke odpowietrznika wlewasz opor plynu zakrecasz ,usun nadmiar ze zbiorniczka ,odpalasz fure ustawiasz nawiew na maxa i 30stopni czy ile tam jest max na panelu na odpalonym czekasz az bedzie 90 stopni potem na zgaszonym silniku czekasz az ostygnie odkrecasz jeden odpowietrznik sprawdzasz czy jest full zakrecasz pozniej drugi to samo .na koniec odkrecasz korek od zbiornika wycigasz ze zbiorniczka nadmiar plynu i wszystko cieszysz sie cieplem w samochodzie
-
Jak odpowietrzyc uklad chlodzenia?
a weze przy nagrzanym silniku masz twarde? te co ida do chlodnicy jak nie to nic nie zrobiles weze powinny byc na tyyle twarde ze ciezko je zgiac reką uzywajac duzo sily
-
rozbite e39 sprzedac czy przekładka?
nie oplaca sie przekladka taniej kupic normalny samochod to co masz sprzedaj czy na czesci czy w calosci
-
E39 jakie polecacie wycieraczki
ciezko znalezc wycieracki do e39 poza orginalami ja szukalem i w zadnym sklepie nie mieli wkoncu kupilem orginal jezdzi juz 2 lata sa super
-
Prośba o przetłumaczenie z angielskiego.
takze dysza spryskiwacz jest kontrolowana w podobny sposób zaczynaja sie grzac gdy temp spada do +3C tak samo jak wyswietla sie komunikat na liczniku o niskiej temp .podgrzewanie wylancza sie jak temperatura wzrosnie do +6C
-
światła cofania
jak czujnik bedzie dobry to LCM sie zepsół
-
Schemat centralnego zamka e 39 2000r
no wlasnie nie mamdo tej pory nikt nie odpisal ogolnie to mrugajace swiatła sie podlancza do LCM (czarna puszka)a centralny zamek do GM3 (biala puszka) LCM prawa scianka kolo drzwi pod dywanem i deska gm3 jest schowany za schowkiem pod deska od strony pasazera
-
Wymiana błotnika przedniego E39 523i 1997
odkrecasz nadkole (klucz 8 kilka srubek ) + 3kołeczki plastikowe na dole kierunek popychasz od drugiej strony palcem i wychodzi (trzyma sie na wcisk blaszki sprezynowe) otwierasz drzwi od góry jedna sruba (klucz 13 dlługa przedłuzka ) z nadkola jeszcze 2 sruby srodek i dół (ta sama scianka od drzwi) dolna sruba tez 13 po drugiej stronie tez chyba jedna wpolowie pod maska sciagasz uszczelke tą dluga kilka srub torx kolo szyby trojkacik z gumy pod nim jest jeszcze jedna sruba 13 2 sruby przy uchwycie do maski gotowe zlozenie w odwrotna strone
-
BMW E39 czy Renault Laguna II?
Witam to ja tez dodam swoje 3gr 1 laguna fajny samochod przedewszystkim ladny ale elektronika zbudowana na chinskich podzespolach u mnie kumpel ma od 2 lat taka i w srodku dziala mu juz predkosciomierz i radio(nieorginalne) reszta padla ale jezdzi 2.bmw e39 stare solidne i naprawde oczujesz roznice np.w poziomie chalasu swietnie sie prowadzi i ma sporego kopa .530d ma swoje fochy i musi byc zadbany zeby pojezdzil spalanie okolo 8-12 zalezy z benzyna od 10litrow w gore co do miejsca to nawet przy moich wymiarach fotel odsuniety na max i obnizony z tylu sie miesci jedna osobka taka do 180cm wzrostu 3.honda nie jezdzilem niewiem
-
523 spryskiwacze reflektorow kilka pytan
chymm mam zapasową maske ze spryskiwaczami i wezykami moze tam jest cos takiego i wezyki z maski powinny byc chyba dobrej grubosci
-
Demontaż Poduszki powietrznej
UPS moze sie pomylilem zdarza sie kazdemu
-
Ktory akumulator? VARTA czy ori BMW?
u mnie 95 sie zmiescil na miejsce 70 w kieszeni w bagazniku masz kilka otworków na srube mocujaca akumlator tak ze raczej problemow nie bedzie niewiem technologia idzie do przodu
-
Demontaż Poduszki powietrznej
banał otwory z drugiej strony 2 torxy (gwiazki) odkrecasz i sama schodzi potem odczepiasz kabelki i wszystko nie ma zadnych zaczepow
-
Ktory akumulator? VARTA czy ori BMW?
no to planuj zakup od 95 w gore
-
Ktory akumulator? VARTA czy ori BMW?
Co do pojemnosci wez sobie odczytaj naklejke z alternatora tam masz podana skutecznosc w amperach i kup sobie lekko mniejsza niz tam jest podana : np.w starym mialem 50-90 skutecznosc wiec akumlator 70AH bedzie ok w nowym mam 122 a poniewaz to benzyna i duzo pradu nie potrzebuje to mam 95AH wiec problem z glowy jak tylko oczytasz naklejke .
-
523 spryskiwacze reflektorow kilka pytan
czyli jak kupie wezyki za 60gr/m to polacze dysze z pompka ? nie bedzie podgrzewana ale bedzie dzialac