Treść opublikowana przez Randall
-
Dwie znaczące zmiany w moim G30 M550i xDrive
BMW F20, F30, F11, G30, G01 - to wszystkie auta w których zmieniłem opony na non rft i jeżdżą dla mnie dużo lepiej niż na oponach z drewna. Jedyna ich zaleta to bezpieczeństwo w razie przebicia gdzieś na trasie w nocy. Już nie wspomnę że w E9x od tych opon notorycznie pękały tylne felgi 19". Bajki o zawieszeniu pod runflnata są już dawno nie aktualne - w każdej serii G mogłeś wybrać w konfiguratorze opony bez rft. Doświadczenie przez warsztat? Wydaje mi się że większe doświadczenie masz jak jeździsz tym samym samochodem rok dwa na RFT i potem zakładasz porządną oponę bez RFT. Chyba że jeździsz setki kilometrów samochodami klientów w co wątpię. Widzę że jak zwykle masz już zajawkę na awanturę i nawalankę do ostatniego posta- od razu mówię nie wciągniesz mnie w nią a temat zostanie wyczyszczony.
-
F30 - WBA8A51060K376876
Randall odpowiedział(a) na warm1k temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTak, silnik jest w porządku. Carplay działa natywnie a do AA musiałbyś wrzucić jakiegoś chińskiego boxa, wolałbym już zmienić telefon na jabłko. Natywny AA dopiero w G20.
-
F30 - WBA8A51060K376876
Randall odpowiedział(a) na warm1k temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTwój wymóg konieczny Android Auto skreśla F30. Poza tym to auto wygląda na taki egzemplarz który warto kupić, piękna, elegancka konfiguracja i przejrzysta historia.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Coś takiego mam i dzięki temu nie niszczą się te kostki: https://allegro.pl/oferta/podkladka-stopka-guma-lewarek-podnosnik-do-bmw-9932196841
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
-
Kilka pytań od świeżaka
Żeby za niewielką kase mieć bezpieczne +70 koni i ze 150nm? Co tu dalej wałkować 🙄
-
Kilka pytań od świeżaka
Samym softem zrobisz 220 tak jak z 20d, to bardzo rzadko w BMW żeby 18d i 20d miały ten sam osprzęt dlatego rzuciłem luźną propozycję 😉
-
Kilka pytań od świeżaka
Jeśli masz duży ekran to szedłbym w box dokładany do fabrycznej nawigacji. Niestety nie jest to rozwiązanie idealne bo z tego co ludzie piszą potrafi raz na jakiś czas się zawiesić no i jakość dźwięku z bluetooth audio chyba spada. Nie łatwo, musiałbyś wymieniać wszystkie klamki itp. dokupić zestaw naprawczy to chyba jedyne wyjście na płaskim P Można przez kodowanie Zrób mapę bo z tego co pamiętam 518d F10 ma identyczny silnik jak 520d 190KM, te same wtryski i turbina, jedyna rzecz która robi niższą moc to soft 😉 Sprawdź czy po deszczu nie masz mokro z tyłu pod nogami pasażerów - jeśli tak to trzeba zdjąć boczki i podkleić świeżym sznurem butylowym pianki wygłuszające.
-
Oświetlenie ambiente
Według Twojego nr VIN niestety nie posiadasz oświetlenia ambientowego w aucie, jedyna opcja to retrofit + kodowanie. Dodam jeszcze jakby ktoś szukał to w VIN musi być taka pozycja: 04UR Ambient interior lighting
-
Zamówiłem X5 - pomóżcie mi rozwiać kilka wątpliwości
Zgadzam się z Tobą patrząc z perspektywy pierwszego właściciela. Podobnie miałem z silnikiem N20 który według całego internetu jest tykającą bombą. Ja mam jak najlepsze wspomnienia i ani jednego problemu. Niestety nigdy nie wiadomo jak ktoś traktował auto przez pierwsze 100 czy 200 tysięcy km.
-
BMW f10 525d 3.0 Diesel - uszkodzony tylny układ hamulcowy
34206894381 Tarcza hamulc. o konstr. lekkiej, went. (345X24) 34218847061 Klocki hamulcowe
-
Zamówiłem X5 - pomóżcie mi rozwiać kilka wątpliwości
Okaże się jak będziesz sprzedawał 😄 Ale życzę jak najlepiej.
-
BMW f10 525d 3.0 Diesel - uszkodzony tylny układ hamulcowy
Daj vin to zobaczę w systemie BMW.
-
Zamówiłem X5 - pomóżcie mi rozwiać kilka wątpliwości
Myślę że trochę inny jest punkt odniesienia gdy kupujesz nowy za 500 a inny gdy kupujesz używkę za 200 wiedząc że w tej kasie to masz wybór pomiędzy 25d w X5 albo nowym samochodem niższej klasy gdzie nawet 2.0 nie będzie 😄
-
Zamówiłem X5 - pomóżcie mi rozwiać kilka wątpliwości
Może i ciężko to zrozumieć ale przeglądam rynek używanych G05 od jakiegoś czasu i 25d wcale nie jest tańsze niż 30d a czasami bywa droższe niż 40i 😄 Utarło się że b47 to relatywnie tani w obsłudze silnik a osiągi dla wielu osób są wystarczające dla rodzinnego Suva.
-
Zamówiłem X5 - pomóżcie mi rozwiać kilka wątpliwości
Przy używce są trochę inne kryteria i biorąc pod uwagę awarię takiego M50d to jednak sporo ludzi sobie odmawia. Aczkolwiek doskonale rozumiem że kupując nowe brałeś dokładnie to co sprawiało największą frajdę - i bardzo dobrze, zwłaszcza przy zakupie na dłużej.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Szkoda bo jeździłem (dość unikalnym) M5 F90 non competition oraz później competition i uważam że to pierwsze było dużo przyjemniejsze na codzień (a przecież po to kupuje się M5).
-
Zamówiłem X5 - pomóżcie mi rozwiać kilka wątpliwości
Co ciekawe przy sprzedaży sytuacja jest odwrotna. Ludzie szukają prostego 30d a m50d dzięki wielu pajacom z FB i YouTube są niesprzedawalne zwłaszcza z większymi przebiegami.
-
E91 320d N47 Częstotliwość wypalania DPF
13mbar na jałowym to sporawo.
-
[F11] N47D20C 2.0d 184 km 8HP45 wibracje przy przyspieszaniu
Nie.
-
Dwie znaczące zmiany w moim G30 M550i xDrive
Musiałbyś odchylić lewy boczek w bagażniku i zobaczyć czy jest taka skrzynka (ta żebrowana, strzałkę ktoś namalował żeby pokazać którą kostkę wypiąć): Ta opcja którą masz w menu jest połączona z pracą klap i tu wszystko się zgadza. Mogę też po vin popatrzeć czy sterownik jest w Twoim aucie.
-
Dwie znaczące zmiany w moim G30 M550i xDrive
ASD nie występuje jako opcja w konfiguratorze, na 99% masz podbicie z głośników.
-
Koszt doposażenia w lampy adaptycyjne
Spoko, ja pamiętam że trochę mi było szkoda że zbyt rzadko się włączają ale jak ktoś lata krajówkami w nocy to napewno są mega przydatne.
-
Koszt doposażenia w lampy adaptycyjne
Jeśli jest zupełnie ciemno. Jeśli jedziesz drogą gdzie są latarnie albo inne samochody to mogą Ci się co najwyżej zaświecać długie do doświetlania.
-
Koszt doposażenia w lampy adaptycyjne
Laser włącza się tylko przy określonych dość wymagających warunkach (70 km/h, zupełne ciemności). 99% jeździ się na ledach. Chyba że w G20 były inne lasery niż w G30 😄