Skocz do zawartości

Randall

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Randall

  1. BMW F20, F30, F11, G30, G01 - to wszystkie auta w których zmieniłem opony na non rft i jeżdżą dla mnie dużo lepiej niż na oponach z drewna. Jedyna ich zaleta to bezpieczeństwo w razie przebicia gdzieś na trasie w nocy. Już nie wspomnę że w E9x od tych opon notorycznie pękały tylne felgi 19". Bajki o zawieszeniu pod runflnata są już dawno nie aktualne - w każdej serii G mogłeś wybrać w konfiguratorze opony bez rft. Doświadczenie przez warsztat? Wydaje mi się że większe doświadczenie masz jak jeździsz tym samym samochodem rok dwa na RFT i potem zakładasz porządną oponę bez RFT. Chyba że jeździsz setki kilometrów samochodami klientów w co wątpię. Widzę że jak zwykle masz już zajawkę na awanturę i nawalankę do ostatniego posta- od razu mówię nie wciągniesz mnie w nią a temat zostanie wyczyszczony.
  2. Tak, silnik jest w porządku. Carplay działa natywnie a do AA musiałbyś wrzucić jakiegoś chińskiego boxa, wolałbym już zmienić telefon na jabłko. Natywny AA dopiero w G20.
  3. Twój wymóg konieczny Android Auto skreśla F30. Poza tym to auto wygląda na taki egzemplarz który warto kupić, piękna, elegancka konfiguracja i przejrzysta historia.
  4. Coś takiego mam i dzięki temu nie niszczą się te kostki: https://allegro.pl/oferta/podkladka-stopka-guma-lewarek-podnosnik-do-bmw-9932196841
  5. Ciut więcej niż 250 EUR a i tak zastrzegają sobie prawo do otwarcia ECU.
  6. Randall odpowiedział(a) na biela temat w F10, F11
    Żeby za niewielką kase mieć bezpieczne +70 koni i ze 150nm? Co tu dalej wałkować 🙄
  7. Randall odpowiedział(a) na biela temat w F10, F11
    Samym softem zrobisz 220 tak jak z 20d, to bardzo rzadko w BMW żeby 18d i 20d miały ten sam osprzęt dlatego rzuciłem luźną propozycję 😉
  8. Randall odpowiedział(a) na biela temat w F10, F11
    Jeśli masz duży ekran to szedłbym w box dokładany do fabrycznej nawigacji. Niestety nie jest to rozwiązanie idealne bo z tego co ludzie piszą potrafi raz na jakiś czas się zawiesić no i jakość dźwięku z bluetooth audio chyba spada. Nie łatwo, musiałbyś wymieniać wszystkie klamki itp. dokupić zestaw naprawczy to chyba jedyne wyjście na płaskim P Można przez kodowanie Zrób mapę bo z tego co pamiętam 518d F10 ma identyczny silnik jak 520d 190KM, te same wtryski i turbina, jedyna rzecz która robi niższą moc to soft 😉 Sprawdź czy po deszczu nie masz mokro z tyłu pod nogami pasażerów - jeśli tak to trzeba zdjąć boczki i podkleić świeżym sznurem butylowym pianki wygłuszające.
  9. Według Twojego nr VIN niestety nie posiadasz oświetlenia ambientowego w aucie, jedyna opcja to retrofit + kodowanie. Dodam jeszcze jakby ktoś szukał to w VIN musi być taka pozycja: 04UR Ambient interior lighting
  10. Zgadzam się z Tobą patrząc z perspektywy pierwszego właściciela. Podobnie miałem z silnikiem N20 który według całego internetu jest tykającą bombą. Ja mam jak najlepsze wspomnienia i ani jednego problemu. Niestety nigdy nie wiadomo jak ktoś traktował auto przez pierwsze 100 czy 200 tysięcy km.
  11. 34206894381 Tarcza hamulc. o konstr. lekkiej, went. (345X24) 34218847061 Klocki hamulcowe
  12. Okaże się jak będziesz sprzedawał 😄 Ale życzę jak najlepiej.
  13. Daj vin to zobaczę w systemie BMW.
  14. Myślę że trochę inny jest punkt odniesienia gdy kupujesz nowy za 500 a inny gdy kupujesz używkę za 200 wiedząc że w tej kasie to masz wybór pomiędzy 25d w X5 albo nowym samochodem niższej klasy gdzie nawet 2.0 nie będzie 😄
  15. Może i ciężko to zrozumieć ale przeglądam rynek używanych G05 od jakiegoś czasu i 25d wcale nie jest tańsze niż 30d a czasami bywa droższe niż 40i 😄 Utarło się że b47 to relatywnie tani w obsłudze silnik a osiągi dla wielu osób są wystarczające dla rodzinnego Suva.
  16. Przy używce są trochę inne kryteria i biorąc pod uwagę awarię takiego M50d to jednak sporo ludzi sobie odmawia. Aczkolwiek doskonale rozumiem że kupując nowe brałeś dokładnie to co sprawiało największą frajdę - i bardzo dobrze, zwłaszcza przy zakupie na dłużej.
  17. Szkoda bo jeździłem (dość unikalnym) M5 F90 non competition oraz później competition i uważam że to pierwsze było dużo przyjemniejsze na codzień (a przecież po to kupuje się M5).
  18. Co ciekawe przy sprzedaży sytuacja jest odwrotna. Ludzie szukają prostego 30d a m50d dzięki wielu pajacom z FB i YouTube są niesprzedawalne zwłaszcza z większymi przebiegami.
  19. 13mbar na jałowym to sporawo.
  20. Musiałbyś odchylić lewy boczek w bagażniku i zobaczyć czy jest taka skrzynka (ta żebrowana, strzałkę ktoś namalował żeby pokazać którą kostkę wypiąć): Ta opcja którą masz w menu jest połączona z pracą klap i tu wszystko się zgadza. Mogę też po vin popatrzeć czy sterownik jest w Twoim aucie.
  21. ASD nie występuje jako opcja w konfiguratorze, na 99% masz podbicie z głośników.
  22. Spoko, ja pamiętam że trochę mi było szkoda że zbyt rzadko się włączają ale jak ktoś lata krajówkami w nocy to napewno są mega przydatne.
  23. Jeśli jest zupełnie ciemno. Jeśli jedziesz drogą gdzie są latarnie albo inne samochody to mogą Ci się co najwyżej zaświecać długie do doświetlania.
  24. Laser włącza się tylko przy określonych dość wymagających warunkach (70 km/h, zupełne ciemności). 99% jeździ się na ledach. Chyba że w G20 były inne lasery niż w G30 😄

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.