Treść opublikowana przez sarna1
-
Instalacja I i II generacji pytanie
pewnie ze dojedziesz :) na gazie auto chodzi bez przeplywki :) no chyba ze tak walnie ze klapa sie sklinuje :) ale na to tez jest metoda.
-
Instalacja I i II generacji pytanie
chlopie, jak auto dobrze lata na benzynie to zakladaj instalke I,II gen i lataj, BMW to nie Polonez, jak masz dobrego gazownika to nawet sie nie zastanawiaj - ja mam u siebie instalke za 1500 pln z butla w kole i naprawde nie mam powodow do narzekania...a jedynie usmiech przy tankowaniu :). Troche przesadzasz, po co zmieniac swiece, kable - jezeli auto chodzi ok na benzynie to tak samo bedzie chodzilo na LPG, z reszta jak sie jezdzi do gazownikow debili to pozniej sa problemy z instalacjami....a to ze przeglad drozszy - no niestety w takim chorym kraju przyszlo nam zyc - zamiast wspierac tych ktorzy dzialaja proekologicznie system jeszcze bardziej daje im po dupie. A instalacje na srube mozesz miec o ile auto zostalo wyprodukowane przed bodjarze 93 lub 96 rokiem :). Pozdrawiam.
-
Instalacja gazowa a spadek mocy na benzynie
w e36 M50 jedyne miejsce to wlasnie miejsce puszki od dolotu - oczywiscie jezeli chce sie miec parownik slusznych rozmiarow, widzialem kiedys w e36 coupe parownik po prawej stronie kolo podszybia :D - malutki jak od Cinqecento - no i auto jechalo do 4.5 tys obrt :D....
-
POMOCY - Co jest z nim nie tak???
ostatnie partie E30 z silnikami M10 1.8 mialy oznaczenie 316 wiec sie nie martw - zrobili tak bo rownorzednie szly E30 z silnikiem M40 1.8 - wiec te z M10B18 nazywali 316 a z nowszym i ''lepszym'' M40b18 nazywali 318. Wszystko jest w porzadku :)
-
[ WYDZIELONY ] z wątku "Ciekawe rozwiązania w BMW"
bo jest go ''tylko'' malo - a jakby bylo go NAprawde malo to pojawilo by sie w czasie jazdy :D - taka bestia.
-
Instalacja gazowa a spadek mocy na benzynie
Lego nie pisz farmazonow - wyjmij mikser i klape to zobaczysz roznice :D
-
czujnik zużycia klocków hamulcowych
hehhe no wiesz---czujnik kosztuje ok 20 pln :) wiec nie az taki straszny pieniadz.
-
reflektory -jak poprawić?
zamiast sie meczyc ze subokretem od strony silnika to zdejmij przednie atrapy (2 wkrety i 2 spinki u gory) i wykrec cale lampy lacznie z ramka - 3 srubki :) A jak beda wypalone to tak jak wyzej kolega ci napisal - tylko wymiana.
-
Z3 - problem z predkosciomierzem
pewnie kabelki sie przetarly - pierwsze co zrob to wlasnie zobacz czy kabelki przy wtyczce w moscie sa ok. P.S. ekonomizer dziala ?? bo jak nie to na pewno czujnik, a jak dziala to cos z samym predkosciomierzem.
-
COMMON RAIL - wtryski, nierówna praca silnika
z tego co wiem to z common railem jest ciezka sprawa - znajomemu tez walnely wtryski tyle ze w MB - koszt nowych 16 000 pln i niesetety w jego przypadku bylo to jedyne rozwiazanie :(
-
SILNIK 2,5 od e34 zamiast silnika 2,0 ?
tak bedzie pasowala - jedynie przelozenia moga byc inne ale mechanicznie bedzie ok - do silnika ktory chcesz zalozyc musisz przekrecic smoka i miske olejowa od swojego - bo tym sie roznia. Pozdrawiam
-
Wysokie spalanie w cyklu stop & go w 740i
nie patrz na to wskazanie, zauwaz ze jak stoisz to komputer wskazuje spalanie ponad 30 litrow - zarowno strzalka jak i cyfrowo - po prostu jak samochod stoi w miejscu to komp nie moze obliczyc spalania i przyjmuje wartosc dazaca do nieskonczonosci....co innego jak auto jest w ruchu (powyzej pewnej predkosci) i wrzucimy na luz --- spalanie spada (wedlug wskaznika) do ok 2-3 litrow -- przy hamowaniu silnikiem wskazuje 0
-
Temperatura na komputerze pokazuje -30'C
czytaj forum :D jak sprytnie poszukasz to dowiesz sie jak zrobic czujnik za 3 pln :D
-
Instalacja Gazowa - falują obroty
moglbys rozwinac swoja genialna mysl..... Rafi - auto lapie lewe powietrze badz tez cisnienie gazu na wolnych obrotach jest zle wyregulowane.
-
Kable WN marki BOSH czy warto ?
ja mialem w poprzednim aucie bosche z 92 roku i byly o wiele lepsze niz zakupione przeze mnie Power Tech...kable bosch sa bardzo dobre.
-
318i na zimno klepie jak diesel
Oryginalnie przeznaczone czy ORYGINALNE bo to zasadnicza roznica.
-
Ekonomizer się zawiesza!!!
baterie w liczniku odpowiedzialne za inspekcje itp wymagaja wymiany.
-
Zawieszenie przód - nowe czy regenerowane?
Otoz to :) Porzadne auta wymagaja porzadnych czesci :) Tym bardziej oszczedzac na czesciach w tak wielkim stopniu wplywajacych na bezpieczenstwo --- wedlug mnie glupota - no ale niech kazdy robi jak uwaza.
-
Gaz zalozony - dziwnie wysokie spalanie - instalka BRC
no juz polatalem troche - gaz wyregulowany - osiagi okreslam jako ok a spalanie - srednia 11.8 litra :shock: po prostu super :D
-
320i montarz LPG
zwykla instalke na srube i bedzie chodzilo cacy... wybierz brc z parownikiem AT90 i bedziesz bardzo zadowolony. Koszt to max 1500 pln z butla w kolo.
-
OD WCZORAJ MAM GAZ I JEŻDŻĘ JESZCZE SZYBCIEJ
gaz ma wiecej oktanow ale jest mniej kaloryczny --- juz to kiedys pisalem :D to tak jakbys do pieca na koks wsypal taka sama ilosc wegla i chcial miec tak samo cieplo :D - tak sie nie da....gaz jest gorszy od Pb i koniec tematu...
-
jak spuscic caly plyn z systemu
ale mowisz o tym plastikowym korku z chlodnicy a nie o srubie wchodzacej w blok :) tak ??
-
Pomocy gaśnie TDS...
no to cie ladnie skasowali...
-
Nie wiem czy to AMORTYZATORY ?
to laczniki stabilizatora - popsikaj WD40 i bedzie ok - z reszta temat poruszany na forum - poszukaj :)
-
325 TDS i mały problem z automatem
wyjmij przycisk i go wyczysc i popsikaj jakiegos sprayu do potencjometrow. W moim przypadku to pomoglo.