Treść opublikowana przez croowab
-
316i Stukanie przy ruszaniu i na skretach
Ja bym sprawdził zawieszenie silnika.Ew mocowaniu wydechu. MOże być tak, że przy przyśpieszaniu silnik się ciut przekręca podnoszą lekko tłumik i ten uderza o podwozie.
-
320d amortyzatory Koni czy inne?
Koni fakt, ma regulację twardości ale bilstein wytrzymuje o wiele więcej i o wiele lepij wybiera polskie dziury. Jeśli nawet uda Ci się je popsuc to regeneruje się je w warszawie za grosze. Osobiscie polecam B8, do obniżonego, będziesz zadowolony. SAm mam takie i jestem bardzo zadowolony. p.s. kolega miał koni w civic'u, i mimo regulacji nigdy auto nie prowadziło się tak jak ten sam model na bilsteinach drugiego kolegi, i komfort lepszy.
-
[E46] Centralny zamek - NAPRAWA (przekaźniki)
Witam. Podepnę się pod temat. A mianowicie, mam ten sam problem. Centralny zamyka ale nie otwiera. Przekaźniki już zamówiłem, więc powinno być ok. Moje pytanie dotyczy sterowania otwieraniem i zamykaniem. Czy któs mógłby wytłumaczyc opisać jak są skonstruowane zamki. Jak pisałem, auto mogę zamknąć ale otworzyć już nie. NIe otwiera z pilota, nie otwiera z kluczyka, nawet po opuszczeniu szyb nie można otworzyć drzwi klamką wewnętrzną. Dodam że z bagażnikiem nei ma problemu. Moduł wymontowałem i są tam 2 przekaźniki, zastanawiam się czy jedne nie obsługuje centralny, a drugi bagażnik. pozro
-
Przechyły podczas zakrętu
ja bym założył bilstein B8
-
INPA
E R R O R M E M O R Y R E P O R T ------------------------------------- Date: 07/25/10 18:37:45 ECU: KOMBI46R JobStatus: OKAY Variant: KOMBI46R------------------------------------------------------------- RESULT: 3 errors in error memory ! 245 no CAN ID ASC1 190 light module-EEPROM error 244 no CAN ID CZy ktoś mógłby mi powiedzieć co to są za błądy, niestety na forum tego nei znalazłem. Czy ma to coś współnego z ciężkim paleniem auta na cieplym silniku ??? Wybaczcie jeśli powielam wątki
-
320d Problem z kluczykiem
odgrzewam temat problem mam następujący: Nie można otworzyć drzwi kierowcy z kluczyka. Z pilota wszystko działa, a po zamknięciu auta z pilota nie można otworzyć drzwi z kluczyka, z bagażnikiem nie ma problemu.
-
opal do e46 2.0d 150km
Matys to proszę oświeć nas do czego służy opał i jakie ma właściwości .
-
320d Wymiana wahaczy
Nie sądzę żeby org wahacze wytrzymały na polskijm poligonie 200kkm. W tygodniu wymieniałem wahacze po 220kkm ale jeżdżone na NL drogach, gdzie są lepsze niż w DE. Ja mam problem tylko żeby znaleźć kompetentny warsztat bo holendrzy nie potrafią ustawić geometrii kół.
-
318i zbieżność?czy....????
Znając fachowość niektórych warsztatów to radzę Ci pojechać do kogoś kto się zna na ustawieniu geometrii. Jeśli przed wymianą nie było drżenia to 90% masz źle ustawioną geometrię kół. Tak bywa, ja miałem identyczny problem . Ustawienie geometrii i drżenie kierownicy, poprawka, lepiej ale nadal źle, znowu poprawka i nadal źle. Pojechałem do innego warsztatu i problem znikł. Nie ściąga, kierownica nie drży, nie ściaga przy hamowaniu. Ale sprawdź też całe zawieszenie, czy nie ma ewentualnych luzów. Auto prowadzi się idealnie.
-
3.0 D kopci na niebiesko i szarpie na obrotach
odma wymieniona?
-
320d Wymiana wahaczy
Ale przekłada się to na precyzyjność prowadzenia
-
320d Wymiana wahaczy
Wczoraj zrobiłem wymianę na Meyle HD, zajęło mi to 2,5h. Miałem problemy z zewnętrznymi sworzniami, siedziały jeszcze oryginały więc zapieczone były. Z jednej strony musiałem wyciągnąć z tarczą. Jeszcze muszę ustawić geometrię i wtedy napiszę jak się auto sprawuje ale już teraz wiem że o wiele lepiej. Powinno być precyzyjniejsze w prowadzeniu ze względu na sztywniejsze tuleje.
-
Przełancza sie z gazu na benzyne
A jak z poziomem płynu chłodniczego ?
-
316i zgrzytający magiel i nieodbijanie kierownicy
rozłącz końcówki kierownicze, i na podniesionym aucie pokręć kierownicą, a później pokręć samymi kołami, jeśli maglownica to wyczujesz na kierownicy, a jeśli łożysko na amorku to przy kręceniu kołem wyczujesz...
-
Doświetlanie zakrętów halogenem przeciwmgłowym
no tak, sybi :duh: Temat powinien być zamknięty, po pierwsze co to ma wspólnego z doświetlaniem zakrętów, chyba raczej robienie choinki na skrzyżowaniach, a po drugie wydaje mi się, że takie przeróbki są nielegalne, halogen przeciwmgielny nie służy jako kierunkowskaz, tylko jako dodatkowe światło używane w złych warunkach pogodowych.
-
Doświetlanie zakrętów halogenem przeciwmgłowym
eeee, ja też chcę, no i obowiązkowo CB :mad2: A tak serio, niech mi ktoś wytłumaczy jak to niby działa? Włączam kierunek i zapala się halogen? Co to ma wspólnego z zakrętami?
-
320d uszczelka pod głowicą czy zwarzony płyn chłodniczy?
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2231&hg=11&fg=50 część nr 1
-
730 benzyna +gaz kopci na benzynie
Na Gazie nie ma tego problemu? wody Ci nie ubywa? Obstawiam walniętą uszczelkę pod głowicą, albo coś ze sterowaniem wtrysku. Najlepiej podłączyć pod komputer, najszybciej zdiagnozujesz błędy w aucie.No i sprawdź czy Ci nie ubywa płynu chłodniczego, i czy olej jest czysty
-
730 benzyna +gaz kopci na benzynie
spala wodę zły kąt wtrysku
-
320d Wymiana wahaczy
Mam podnośnik, wiec spoko, jedynie bałem się o te nakrętkę, poza tym czy sworznie dość swobodnie schodzą z otworów czy potrafią się zapiec ?
-
320d Wymiana wahaczy
ja zamówiłem wahacze Meyle, ze względu na wymienność sworzni . Pytanko, czy jest problem z odkręceniem nakrętki z wewnatrzego sworznia. chodzi mi o dostęp. Z tego co widziałem nakrętka jest od góry przykręcona http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=31_0600&hg=31&fg=05 nakrętka nr 7.
-
540I po rozgrzaniu bardzo mocno dymi na niebiesko
Jak kolega napisał może to być separator oleju. Takie będą objawy. a warto by było sprawdzić ciśnienie na cylindrach, jeśli w granicach to obstawiał bym separator. Szczerze to auto musiało jeździć bez oleju, lub mieć dobrze ponad 500kkm jeśli ciśnienie na cylindrach jest poniżej dop. wartości.
-
316 - GORĄCE FELGI
A po co dwa identyczne tematy??
-
Przechyły podczas zakrętu
Tu masz rozwiązanie, jak już kolega napisał. Do obniżonego zawiasu nei zakłada się amortyzatorów przeznaczonych do normalnej wersji. Nie pracuja one optymalnie. Kupiłem auto juz obniżone na zwykłych amortyzatorach. Strach było jeździć bo wrażenie jak by się miało oderwać od jezdni. Założyłem komplet Bilstein B8 i teraz jest tak jak być powinno.
-
Zawieszenie w M pakiecie
Powiem Ci tak: co kto lubi. Seryjne zawieszenie jest bardziej komfortowe, ale Sportfahrwerk zapewnia lepsze pewniejsze prowadzenie co odbija się na komforcie. Ceny wahaczy czy końcówek są takie same jedynie amortyzatory to np Bilstein B8 koszt ok 2 tys za komplet. Ja u siebie mam takie założone i obniżone seryjne zawieszeni, i prowadzi się lepiej niż na seryjnym, z tym że dziury i koleiny bardziej czuc na kierownicy. Więc jeśli lubisz szybciej jeżdzić to polecam Sportfahrwerk, a jeśli normalna jazda, lubisz komfort to szukaj normalnego zawieszenia.