Skocz do zawartości

Doświetlanie zakrętów halogenem przeciwmgłowym


czestek1

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki , widząc ten "bajer" w innych samochodach, nawet takich jak FIAT, zastanawiam sie czy da sie to zrealizowac w Naszych autach?

Ktos z Was ma jakis pomysł, podejmował jakies próby realizacji takiego pomysłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
no ale masz to w halogenach czy w swiatłach. Bo o swiatłach słyszałem i wiem ze takie cos jest ale o halogenach pierwszy raz słysze

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to w chalogenach jak wlacze kierunek zapala mi sie chalogen w zaleznosci w ktura strone skrecam cala zabawa wyniosla mnie ponad 200l zamontowal mi to znajomy elektryk w swojej e38 tez cos takiego zrobij naprawde super efekt polecam zamontowac cos takiego nie dawno jechalem za jakims busem wlaczylem kierunek zeby go wyprzedzic gosciu na sybi mowi mi ze sie halogen jeden przepalil ja mu na to ty debilu nie widziales nigdy doswietlania zakretow sie usmialem naprawde polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

eeee, ja też chcę, no i obowiązkowo CB :mad2:

A tak serio, niech mi ktoś wytłumaczy jak to niby działa? Włączam kierunek i zapala się halogen? Co to ma wspólnego z zakrętami?

Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, sybi :duh:

Temat powinien być zamknięty, po pierwsze co to ma wspólnego z doświetlaniem zakrętów, chyba raczej robienie choinki na skrzyżowaniach, a po drugie wydaje mi się, że takie przeróbki są nielegalne, halogen przeciwmgielny nie służy jako kierunkowskaz, tylko jako dodatkowe światło używane w złych warunkach pogodowych.

Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, sybi :duh:

Temat powinien być zamknięty, po pierwsze co to ma wspólnego z doświetlaniem zakrętów, chyba raczej robienie choinki na skrzyżowaniach, a po drugie wydaje mi się, że takie przeróbki są nielegalne, halogen przeciwmgielny nie służy jako kierunkowskaz, tylko jako dodatkowe światło używane w złych warunkach pogodowych.

:worried:......kolego a co ma halogen do kierunkowskaza :?:

Mercedes np ML lub E klasa używa halogenów do doświetlenia zakrętów fabrycznie i jakos to tam zdaje egzamin... nie wiem co cie tak zirytowło :think:

(*pozdrawiam*)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Kierunkowskaza", "sybi", "ty debilu" - co za ludzie!

Ciekaw jestem, czy wyprzedzałeś "tego debila" na zakręcie tak ostrym, że wymagał doświetlenia halogenem? :D

Na początku boom-u na "doświetlanie zakrętów", widząc ten patent we Fiacie Bravo, znajomy określił to słowami: "doświetlanie zakrętów według Fiata"...żenada. Nie wiem, komu, gdzie i przy jakiej prędkości ma to pomagać.

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

a czy da się zaprogramować jakoś tak by właśnie kąt obrotu kierownicy uaktywniał halogeny?? przecież to nie powinno być jakoś skomplikowane skoro są xenony np skrętne w aucie więc kiedy one lekko skręcają przy odpowiednim kącie włączają halogen?

Proszę o pomoc mam e61 jeśli ktoś wie co trzeba by dopisać i gdzie by to zaprogramować proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiem Wam, że te moduły "doświetlania" to żenada.

Aczkolwiek natrafiłem na:

http://allegro.pl/doswietlanie-zakretow-clm-can-homologacja-vat-w-wa-i3676169575.html

I interesujący opis działania:

- Po uruchomieniu silnika moduł zapala żarówki świateł drogowych z obniżoną do 25% jasnością.

- Podczas pokonywania nocą zakrętu w lewo, zapalany jest lewy halogen. Oświetlany jest lewy róg zakrętu. Funkcja działa dla prędkości poniżej 40km/h.

Ale nie działa w E46 :(

 

BMW SERIA 1 E87 2005<

BMW SERIA 3 E90 2005<

BMW SERIA 3 COUPE E92 2006<

BMW SERIA 5 E60 2004-2007

BMW SERIA 6 2006<

BMW SERIA 5 E61 2006<

BMW SERIA 7 E65 2006<

BMW X1 2009<

BMW X3 2009<

BMW X5 E70 2007<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doswietlanie zakretow to nie wlaczanie wylaczanie halogenow ( zabronione polskim prawem) bo to nic nie doswietli to soczewka musi byc skretna, a wlaczanie halogenow wraz z kierunkowsazem to wogole jakas parodia robiona przy "flaszce czystej" co ci to doswietla? dyskoteke na wsi? bo chyba nic wiecej.

 

nie wyobrazam sobie jezdzic po zakretach i zmieniac co chwile kierunkowsazy (pomijac mandaty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.