Skocz do zawartości

croowab

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez croowab

  1. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=162636&p=1164145&hilit=nie+otwiera+z+pilota#p1164145 szukanie nie boli! problem opisywany wielokrotnie w module komfortu musisz wymienić przekażniki.. O ile jesteś elektronikiem (z grubsza) to wymienisz sam, inaczej oddaj komuś kto potrafi obchodzić się z lutownicą. na forum jest temat jak krok po kroku to zrobić.. a masz: 10 sek szukania http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=96892&hilit=nie+otwiera+z+pilota
  2. Bax, no proszę Cie. Od kiedy szerokośc opony jest ważna do geometri? Geometrię ustawia się przy pełnym baku, przy odpowiednim obciązeniu, dla wersji silnikowe, nadwozia i zawieszenia.
  3. Co do zlego odpalania przy cieplym silniku.. obstawiam wtryski. Miełem takie przypadkiw 2 autach. Na zimnym ok, a na ciepłym .. jak humorek dopisał, w jednym był jeden wtrysk, w drugi, 2 wtryski , po regeneracji auta jak nowe. Problem w tym, że trzeba jechać do kogoś kto się zna na dieslach.
  4. croowab odpowiedział(a) na Sobo temat w E30
    Ja dodam kilka słow od siebie. Zdażyło mis ie porównać kilka kompletów zawieszeń a mianowicie. E46 koni regulowane E46 bilstein B8 40/30 E30 MTS obizenie ok 40, nei jestem pewien E30 Bilstein B6 E30 sachs advantage E36 bilstein B4 E36 MTS chyba 40/40 był jeszcze po drodze E36z jakimś gwintem, nie wiem jakim ale ... Jeśli ktoś szuka amortyzatora w miarę uniwersalnego, to ciężko, bo takich nie ma, ale ja wszystkim polecam bilstein B6, B8. Wiem sporo kosztuje, ale jazda po dziurach czy w zakrętach.. żaden MTS pseudo sport nie wybiera tak dziur i zakrętów jak bilstein. Koni cenowo wychodzi podobnie, i mimo, że są z regulacją nigdy nie udało mi się ustawić tak aby mi odpowiadało. BYło albo twardo, spoko na tor, albo za miękko.. może wina sprężyn, ale były dedykowane. Mts wg mnie to ... jaka cena taki towar. Dziur to nei wybiera, po prostu trzyma koło i pracuje.. a raczej nie pracuje, ale to tylko moja opinia. Kolega który miał MTS-y też z początku byl zadowolony, dopóki nei zmienił na B6 (używka z allegro).Mimo że było ciut wyżej, prowadzenie, komfort praca amortyzatora.. miedzy bilsteinem a MTS jest wielka przepaść. Jeśli ktoś szuka czegoś, i ma okreslone kryteria, warto spróbowac poszukać kogoś kto ma taki zawias u siebie i .. się przejechać. Fakt nowy MTS to ok 650zł, set, a bilstein 2tys,a le można znaleźć używkę na allegro za połowę ceny, i uważam że warto. W swoim e46 mailem standard amorki i weitec 40/30. tragedia, auto skakało jak piłka pimpongowa. Obniżanie auta na standardowym amorku mija isę z celem. Jak ktoś wcześniej napisał.. sprężyny dobiera się do amortyzatorów, albo odwrotnie.. tylko w miarę dobranie zawieszenie da przyjemność z jazdy i dobre prowadzenie.
  5. Też jestem ciekaw.. Auto obecnie stoi w warsztacie.. tłumik do naprawy. Nierdzewka będzie robiona za 2 miesiące, a tymczasem musi przegląd przejść, żeby zarejestrować na NL blachach. Szkoda tylko, że poprzedni właściciel "druciarz" namieszał w instalacji, silniku.. spinki, taśma, to była podstawa. Założone jakieś ksenony, komuter wisi w schowku.. niedługo porobię zdjecia.. wrzucę sami obcenicie..
  6. Tak myślałem żeby do galerii wrzucić, ale to nie będą tylko zdjęcia, będę się starał wszytko łądnie opisywać.
  7. Witam Jako, że nabyłem nie do końca to co planowałem, bo auto okazało się skręcona na druty, ale planuje mały projekcik rozłozony troszkę w czasie. Więc baza: E30 325e, obecnie M50B25 Rok 1986 maj Obecnie szyber, elektryczne szyby i centralny zamek,( oczywiście moduł za 50zł z allegro). Auto zagazowane, ale gaz wylatuje za kilka miesięcy przy malowaniu Składanie Dane pojazdu Art. Wartość Numer podwozia WBAAB510701232399 Kod typu 1251 Typ 325E (EUR) Typoszereg E E30 () Seria 3 Rodzaj konstrukcji LIM Układ kierowniczy LL Drzwi 2 Silnik M20 Pojemność skokowa 2.70 Moc 0 Napęd HECK Skrzynia biegów MECH Kolor DELPHIN METALLIC (184) Tapicerka ANTHRAZIT (0211) Data prod. 1986-05-12 Składanie Wyposażenie Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S219A SPORT LEATHER STEERING WHEEL Kierownica sportowa ze skóry 380 mm S286A BMW LM RAD/BMW STYLING Obr. BMW, st. le. BMW Styling S311 ELEKTRISCHER BEIFAHRERSPIEGEL S324A LT/ALY WHEELS ELLOPSOID SP.107/MIXED TYR Spojler przedni i tylny S330 SPORTPAKET S339A SATIN CHROME Shadow-Line S350A WAERMESCHUTZGLAS GRUEN, RUNDUM Szkło izolacji cieplnej zielone S400A SLIDING SUNROOF MANUAL Dach przesuwno-uchylny obsług. ręcznie S704A M SPORT SUSPENSION M Podwozie sportowe http://img97.imageshack.us/img97/9051/bokprzed.jpg Moje plany na ten rok: Pranie tapicerki bo poprzedni właściciel nie wie do czego jest odkurzacz (zrobione) Bilstein B8 60/40 w dół (prawie zrobione bo 40/30) wydech z kwasu wspomaganie od E36, (czeka na instalację) Przyszły rok (kwiecień maj): Piaskowanie karoserii Czarna perła M-tech I Nowa tapicerka (to na lato jesień, zaleznie od finansów) Na bieżąco będę uaktualniał temat.
  8. croowab odpowiedział(a) na Chomik007 E30 temat w E30
    Generalnie projekt na wiosnę do realizacji, ale juz zaczynam szukać częsci.. bo M-tech II nie łątwo znaleśc w dobrej cenie i w ladnym stanie
  9. croowab odpowiedział(a) na Chomik007 E30 temat w E30
    Pytanko. Czy m-tech II można wsadzić do waskiej lampy? dużo kombinowania?
  10. croowab odpowiedział(a) na Maikel temat w E30
    Jak wyżej, jednak sam kolego napisałęś, że nawet kupują e30 za tysiaka, to niestety trzeba w niego więcej włożyć niż auto zadbane, kosztujące ok 10tyś. Ale jak już się zrobi i się dba to.. cieszy oko, i serce. Jednak sam przyznasz, że nie jest to auto dla kogoś z budżetem 3tyś.
  11. i ja kibicuję:) Ja też planuję odbudowę mojego e30, ale to plan na przyszły rok i bez turbo. Miło by zobaczyć więcej zdjęć i opisów, wszyscy by kibicowali :) powodzenia
  12. croowab odpowiedział(a) na norb temat w E30
    Dzięki, w końcu jakiś konkret. Do moda, zalecił bym zmianę tematu, bo Awaryjne E30 nic nikomu nie mówi.
  13. croowab odpowiedział(a) na norb temat w E30
    I czy coś się ruszyło, bo mam ten sam problem, kierunki dzialają a awaryjnych brak. Wkłądałem 3 inne właczniki od E30 i to samo. jest możliwość spięcia tego aby awaryjne działały na innej kostce ? Ma ktoś schemat elektryki od kierunków?
  14. croowab odpowiedział(a) na Maikel temat w E30
    Ja jeszcze dodam od siebie. Właśnie zakupiłem auto 325 które miało być od miłośnika, zadbane i 100% dobre technicznie. Co się okazało to auto było użytkowane przez zwykłego "druciarza". Ja się tym nie martwię bo mnie stać aby doprowadzić auto do stanu w jakim E30 powinna być, ale kolego jeśli chcesz kupić "zadbane" E30 za 3tys max, to kup golfa, bo nie stać Cię na E30 i będzie jednego "użytkownika" mniej który zamiast naprawiać to skręca wszytsko na druty bo go po prostu nie stać na naprawy, a auto ze wzgledu na wiek wymaga więcej serca i wprawnej ręki niż golf czy inne jeździdło. powodzenia
  15. croowab odpowiedział(a) na Maikel temat w E30
    Lubię te forum, ale przez takich przemądrzałych ludzi te forum jak i marka traci w moich oczach, ale ja nie o tym. Jak ktoś napisał, jedna marka jedna pasja! Jeśli kupisz zadbany egzemplarz to będziesz miał z tego wielką radość. Osobiście też szukam e30, ale R6 i nie dlatego aby nazywać R4 pierdykami czy innymi niesamochodami, ale dla tego że nadszedł czas spełnić swoje marzenie. Nie stać Cię, poszukaj 1.6 albo 1.8, ale zwróć uwagę na budę, i silnik, czy nie tykają mu zawory. Jak będziesz zadowolony to może kiedyś i dla Ciebie przyjdzie czas na "większe" E30. powodzenia p.s. Jak będę chciał do Klub Pasja, to neich mnie ktoś walnie:)
  16. bez problemów
  17. croowab odpowiedział(a) na ololeolsen temat w E46
    Ja Ci powiem tak. Swego czasu jeździłem e35 M43 1.8i w automacie. Przejechałem nim przez półtora roku ok 60tyś km nie oszczędzając go. Skrzynia jest ok, w E46 jest ciut inna skrzynia ale równie bezawaryjna. Jedyny minus to silnik. Spalanie będziesz miał ciut większe niż w manualu i jak dla mnie ten silnik jest za mały do automatu, tym bardziej że E46 swoje waży. W manualu po jakimś czasie też zaczniesz odczuwać brak mocy, nawet jeśli nie jesteś pogromcą szos. Reasumując; automat bardzo fajna sprawa, ale potrzeba większego silnika. Jeśli jednak będziesz chciał kupić te auto. Sprawdź dzialanie skrzyni, tu masz mały opis: http://www.auto-mat.malopolska.pl/eksploatacja2.html
  18. Też tak myślę, ale przed rozbieraniem silnika, warto zmierzyć ciśnienei na cylindrach.
  19. W moim aucie nie ma oddzielnego baku na rezerwę. Bak ma 63l pojemnosći, i kontrolka zaświeca się gdy w baku zostaje około 8litrów. Mam nadzieję, że teraz dobrze i zrozumiale napisałem. U szwagra komputer potrafi oszukać o 2 litry, w zalezości od stylu jazdy.
  20. croowab odpowiedział(a) na piter8424 temat w E46
    Mój błąd.NIe prąd a napięcie jakie daje alternator. Pomiar natężenia jest do niczego nie przydatny o ile nie masz instalacj z pradnica pradu stalego. Dzisiaj wszedzie sie uzywa alternatora czyli pradnicy trojfazowej pradu przemiennego, a przy nim sie nie mierzy prądu ładowania. Aby sprawdzic czy akumulator jest prawidlowo ladowany musisz posprawdzac wpierw czy wszedzie masz dobry kontakt elektryczny. czyli sprawdz zaciski na akumulatorze, zacisk z akumulatora na MASIE oraz zaciski na alternatorze. jezeli sa ok, podlaczasz woltomierz na napiecie stale, wlaczasz motor i np. swiatla mijania czy drogowe. Prawidlowa wartosc napiecia to pomiedzy 13,8V a 14,4V wlasciwie to 14,2V +/- 0,2V. jezeli tak nie jest masz gdzies usterke. A skoro jak piszesz, nie znasz się na tym, to jedź do kogoś kto się na tym zna, bo przypuszczam, że problem jest błachy, ale trzeba go zdjagnozować.
  21. croowab odpowiedział(a) na piter8424 temat w E46
    Na początek sprawdź prąd ładowania. Zwykły miernik i powinno pokazywać powyżej 14V. Jeśli tak, to aku tez masz rozładowane.
  22. Temat wałkowany nie jeden raz. Wystarczy poszukać. W modelu po licie spalanie rzeczywiste różni się z tym co pokazuje komp. Bak- 63l i 8l rezerwy. A spalanie jak kolega napisał różni się od czynników zewnętrznych. Mój pali od 700 do 1240km, ale to model przed liftem.
  23. croowab odpowiedział(a) na piter8424 temat w E46
    Skąd wiesz, że alternator padł? Jakie objawy? Jaki masz prąd ładowania?
  24. Jak już koledzy wspomnieli, głowica albo pierścienie. Niebieski dym to spalanie oleju. Sprawdź ciśnienie na cylindrach, na zimnym i na ciepłym silniku.
  25. Tak od siebie dodam, że zawsze można po numerze vin zamówić kluczyk w serwisie. Fakt to kosztuje, ale "bicie" szyby czy rozwiercanie zamka też kosztuje. pozdro p.s. bagażniku

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.