Treść opublikowana przez MaRio-sKaTe
-
Mniejsze felgi - dłuższa żywotność zawieszenia?
Kupiłem auto na zimówkach, czyli malutkie, wąskie, miękkie. Na lato kupiłem sobie 18" z oponami P: 225/40/18 i T: 235/40/18 i już po kilku miesiącach czuje, pogorszenie stanu zawieszenia, bez przesady, ale jestem pod tym względem bardzo drobiazgowy i nie ma prawa w moim być zadnych stuków...
-
Mniejsze felgi - dłuższa żywotność zawieszenia?
Mniejsza felga = większy profil opony = więcej amortyzacji. Ameryki nie odkrył ten mechanik, ale prawde gada... :D
-
Przepływka: po odłączeniu silnik działa dalej, to dobrze?
Ja się z nikim nie kłuce, tylko mówie jak jest u mnie. Odłączam wtyczke i silnik gaśnie... :) Co do uśredniania pomiarów i pracy w "trybie awaryjnym" to tak się dzieje jak przepływka jest uszkodzona, lecz dalej podpięta i wtedy po odpięciu takiej uszkodzonej przepływki auto nie gaśnie. Może komputer po wystąpieniu błędu przepływki włącza tryb awaryjny, nie zczytuje z niej błędów i już jej podłączenie nie ma znaczenia. W innym przypadku ma znaczenie.
-
3 czy 5 może doradzicie
Ja bym był za 3'er. E46 z 3.0D, małe spalanie i stosunkowo spora moc. Wszystko zależy jakimi środkami $ dysponujesz... :D
-
Przepływka: po odłączeniu silnik działa dalej, to dobrze?
Moim zdaniem powinien zgasnąć.
-
Świst i pierdzenie subwoofera na jałowym
Zapomniałem jeszcze o jednym. Przewodu zasilające powinny iść w innym miejscu niż syganłowe. Płynący prąd przez kabel zasilający (PLUS) może podwodować zakłucenia na przewodzie sygnałowym (CHICH), jeżeli znajduje się on bezpośrednio obok niego. Dlatego przeważnie przy ciągnięciu instalajcji pod woofer kabel sygnałowy ciągnie się jedną stroną auta, a kabel zasilający drugą, chociaż nie wiem czy w Twoim przypadku od tego są te zakłucenia.
-
Świst i pierdzenie subwoofera na jałowym
Gdyby się rozłączyło, to by wogóle nie grało. Często jest tak, że na karoserie dostają się niechciane zakłucenia (najprawdopodobniej od alternatora). O ile masz możliwość, to podłącz mase bezpośrednio do minusa akumulatora.
-
jak usztywnić autko??
Przy seryjnym zawieszeniu rozpórka nic nie da. Cóż z tego, że karoseria będzie się mniej "wyginała" jak i tak będzie bujać przez seryjne zawieszenie? Proponuje całe zawieszenie zmienić (krótsze amortyzatory + niższe sprężyny, np. 60/40) i wtedy można się pokusić o rozpórkę kielichów... ;)
-
Świst i pierdzenie subwoofera na jałowym
Ja bym sprawdził na początku mase wzmacniacza...
-
Felgi 17" z Et35 do E34?
Jak możecie mówić o ET (osadzeniu) bez podania szerokości felgi? Dla 8J ET wynosi w serii 5 (chyba) ET15, przy szerszej feldze ET będzie inne... P.S Tak czy tak im większe ET tym felga bardziej chowa się w nadkole, ale to już napisał mój (przed)przedmówca
-
[EXX] Wgnioty na karoserii-szybko, bez lakieru i szpachli
Ty napisz, czy to działa, mile widziane fotki z prac naprawczych... :D
-
czy da sie wyłączyć odcięcie zapłonu w bmw 316
Też polecam Andrzeja z Aleksandrowa Łódzkiego. Masz tu moją wypowiedz z innego tematu:
-
Odciecie M40
Ja mam 1.8i i miałem wcześniej odcinke przy 5500rpm, oddałem auto do magika od M40'tek z Aleksandrowa Łódzkiego. Wymienił kilka elementów hydrauliki rozrządu (m. in. dzwigienki) i teraz auto ma 6100-6200rpm, czyli seria :) Przez pierwsze 500km nie kręciłem go wyżej jak 3000-4000rpm, następne 500km nie kręciłem wyżej jak 5000rpm. Teraz już można spokojnie jeździć i czuje różnice, ciągnie do końca ;) Koszt: 170zł + paliwo (drugie tyle)
-
E-36 . Czy wejdą 18'' ?
Spokojnie wejdą, ale co to za 18" takie wąskie? Opony 225/40/18 będą ok ;) P.S Ja bym pokusił się o węższe opony i dystanse na te koła, bo przy 7,5J i ET35 będą schowane
-
TOYO PROXES T1-R 225/45/17 czy CONTI SPORT CONTACT225/45/17?
Ja mam TOYO Proxes T1R 235/40/18 i jestem bardzo zadowolony... :)
-
Czy badą pasować opony 225 ma felgi J7?
Jak otworzysz drzwi to na słupku (tam gdzie zamek) powinno pisać, jaki rozmiar z jakim profilem i nawet ciśnieniem, pozdrawiam :)
-
Felgi 18" do BMW E36 - czy wejdą?
225/40/18 OK, natomiast mi 235/40/18 (z tyłu) przy 5 osobach na zakrętach i dołkach ociera, a mam zglebioną o 2-3cm...
-
Przerywa na zimnym SIlniku??
Też to mam, tyle że w 318i bez gazu. Dokładnie nie wiem co to jest, ale wydaje mi się, że może to być podgrzewanie sondy. Po odpaleniu jest zimna i nie działa tak jak powinna, po przejechaniu powiedzmy 3km nagrzeje się od temp. spalin i wszystko wraca do normy. U siebie tego jeszcze nie sprawdzałem, ale są to chyba białe kable dochodzące do kostki, żarówką można sprawdzić (jak jest oczywiście zimny), bo potem napięcie zanika.
-
fele
Taki mały przykład: Zakładając felgi o szerokości 8J musisz do 5'er szukać z ET15, jeżeli chodzi o opony, to zależy jaki masz silnik, dla słabszego możesz założyc 225, dla mocniejszego troche więcej...
-
Doradźcie mi - jakie felgi o rozmiarze 18" do mojej E36
ZAWIESZENIE: 60/40 to najniższe ustawienie, żeby dało się jeszcze normalnie jeździć :) FELGI: 18 x 8J ET35 (ew. z tyłu 8,5J) OPONY: 225/40/18 ...i będzie dobrze ;)
-
Korektor Graficzny - co to jest?
Korektor Graficzny, to nic innego jak Equalizer, przedstawia graficznie całe pasmo częstotliwości i daje możliwośc wprowadzania korekty odpowiednich częstotliwości.
-
Minimalne oraz maksymalne ET felgi w E36 coupe ??
225/40/18 będzie idealnie :)
-
Minimalne oraz maksymalne ET felgi w E36 coupe ??
Po 1. należy podać szerokość felgi, bo inaczej ET Ci nikt nie poda (z tylu felgi powino pisać, np 8J). A więc jeżeli ta felga ma 8J szerokości, to ET będzie pasować. :)
-
Czy osiągi sie pogarszaja na "18"???
Przy silniku 2.8 nie powinno być znacznego pogorszenia osiągów ;) A nawet jak będą, to nie odczujesz tego...
-
[X5 E53] 4.4L z USA prosze o opinie...
Czytałem kiedyś, że problem jest z serwisowaniem BMW zza oceanu, coś komputer nie może zczytać błędów...