Treść opublikowana przez MaRio-sKaTe
-
Pasuje GRIL od M3 do ZWYKLEGO e36??
A nie mówiłem... :D
-
Pasuje GRIL od M3 do ZWYKLEGO e36??
A czy czasem nie trzeba wymieniać całego "ryjka" żeby włożyc nerki po FL? Wydaje mi się, że nerk po FL, nie wejdą do E36 z przed połowy 96'
-
Dystanse do E39
Tak, dokupująć dystans 7mm, zmniejszysz "tak jak by" ET o 7, czyli z 20 do 13. Pamiętaj jednak, zeby dystanse były wykonane z dobrego stopu i śruby musza być dłuższe. Przede wszystkiem bezpieczeństwo, w końcu koła to istotny element samochodu :)
-
2.0i vanos katalizator pomocy!
kamil_n2 - może nie będzie tak źle, podejrzewam że będzie głośno.
-
2.0i vanos katalizator pomocy!
Odświeże troche temat: Chce wymienić swojego wypalonego kata, bo ryczy niesamowicie, czy ten tłumik przelotowy z linku będzie dobry? http://moto.allegro.pl/item535955510_tlumik_przelotowy_bmw_mercedes_audi_alfa_romeo.html kamil_n2 - dałeś linka do strumienicy, a lepiej chyba tłumik przelotowy (link wyżej)
-
Coś dla fanów serii M5 oraz M3-6-7
Podkład jest prześwietny... Bardzo fajny filmik :twisted:
-
Jakie polecacie radio z fabrycznych do e39???
Jeżeli chodzi o fabryczne radia, to żadne nie zagra super. Lepiej chyba pod klapke wsadzić jakiegoś Alpine i pobawić się, żeby sterowanie odbywało się poprzez gałkę i przyciski oryginalnego radia.
-
Czujnik napinacza pasa bezpieczeństwa pasażera- nie żyje
Polecam odciąć wtyczkę pod siedzeniem, tą łączącą przewody od napinacza pasów i zlutować na stałe. Po tylu latach w tym miejscu właśnie połączenie lubi się przerywać. P.S A sprawdzałeś czy mata pasażera działa? Jeżeli nie, to polecam wlutowanie diody + kondensatora. Po wszystki należy skasować błąd.
-
FELGI e39
Coś czuje, że małe chińskie rączki robiły te "oryginalne" felgi. Dobrze, że nie kupiłeś...
-
195 czy nie za wąskie do E39?
Ja mam 205 na 15" na zime, a lato to wiadomo coś "grubiej"
-
Jak skasować kontrolke od klocków hamulcowych.
Masz tyle szczęscie, że po wymianie klocków nie musisz jechać na komputer, dołożysz czujknik, sama zgaśnie ;)
-
Tłumiki środkowe 6 cyl
Podłączam się pod prośbe autora. Mam podobny problem, tyle że w 528i. Szukam czegoś co wyciszy ten metaliczny dzwięk.
-
2.5 192 konie czy 2.8 193 konie ?
M50B25 w stosunku do M52B28 mają podobną moc, ale to tylko dlatego, że ten drugi jest ograniczony (zmulony). Wystarczy założyć do 2.8 barany od 2.5 i już różnica jest wyczuwalna. Co do spalania, to wydaje mi się, ze jest ono zbliżone. Oba silniki, to 6-cyl rzędówki z podobną mocą.
-
kontrolka pasów
A to nie jest czasem kontrolka od napinaczy pasów? Jest to chyba element systemu SRS, czyli poduszek powietrznych. U mnie też gaśnie po odpaleniu, więc wszystko ok :)
-
Co ile wymieniac olej M52
Mnie mechanior-olejarz mówił tak: Każda cegiełka, to 3k przejechanych km. Jest 5 cegiełek czyli na jednym oleju można zrobić 15k km. Pierwszy pytanie było czy dużo jezdże i czy na krótkich odcinkach? No to ja mówie, że jeżdże stosunkowo mało i raczej na krótkich odcinkach. W takim razie należy czas wymiany zmniejszyć do 12k km, jednocześnie kontrolowac bagnet. Ale i tak w każdym aucie jakie miałem i tym też zmieniam co 10k km ;)
-
Kontrolka od recznego nie gaśnie?
Po stronie kierowcy, pod maską masz obudowe filtra, ściągasz ją, wyciągasz filtr. Nastepnie odpinasz tą płaską rurę która dochodzi do filtra. Szukasz później od czoła jest taki zatrzask, odpinasz go i podnosisz całą obudowe filtra i pod nią masz zbiorniczek płynu hamulcowego... :D
-
2.8 benzyna chce jechac ale tak jakby nie moze
A może za szybko chcesz odjechać, włącza sie ASC i odcina paliwo i wydaje ci sie jak by sie gubił?
-
Kontrolka od recznego nie gaśnie?
Tak jak kolega wyżej napisał, pierwsze co sprawdz płyn hamucowy i dolej, jak nie pomoże, będziemy szukać dalej.
-
[EXX] Mata pasazera-eliminacja przez wlutowanie diody-foto
Zrobiłem tak jak pisze: Dioda 1N4007 + kondensator 10nF wlutowałem między niebieski, a biały (dioda w dobrą stronę), skasowałem błąd i dalej świeci z taką różnicą, że wcześniej miałem 2 błędy, a teraz mam tylko jeden, więc możliwe, że pomogło. Może mi ktoś powiedzieć gdzie szukać dalej? Niestety, ale dysponowałem komputerem, który tylko wyświetlił informację, że zlokalizował błąd, ale nie podał gdzie i jaki...
-
Kontrolka od recznego nie gaśnie?
A która kontrolka się świeci? (P) czy (!)
-
Książki serwisowe.
Ja jak kupowałem teraz E39 to pierwsze co to popatrzylem na ostatnią stronę, pisało: "Germany 1996", więc szukaj czegoś takiego. Jeżeli będzie pisać "Produced in China 2009" to wiadomo. Tak czy tak dopiero telefon po serwisach daje w 100% pewność.
-
Klimatronik dwustrefowy JAK TO MA DZIAŁAĆ !!!!
U mnie jest podobnie, lecz w E39 (w sumie jezeli chodzi o klime, to bez znaczenia) - naciskam śnieżynke i nic. Czyli mówicie, że poniżej pewnej temp. się kilma nawet nie załączy? Czytałem na innym forum, że warto włączać klime w zimie z 2 powodów: 1) klima osusza powietrze, przydatne na zimowa wilgoć 2) w zimie załącza sie klime aby przesmarować wszystkie jej elementy.
-
ALufelgi z allegro czy ktoś kupował i moze się wypowiedzieć.
Lepiej kup markowe używki, bo te co pokazałeś to plastelina made in china/italy jak kto woli. Jeżeli chcesz kupić 15" to jeszcze pół biedy, chociaz i tak odradzam, ale jak chcesz 17"/18" to będziesz je prostował co tydzień. P.S Moim zdaniem, oryginał ma lepsze wzory.
-
Mycie auta zimą
Są jakieś przeciwskazania żeby myć auto na mrozie? Zakładam, że woda jest ciepła, wycieramy auto + uszczelki po całej operacji :D
-
Kontrolka AIRBAG
A co to jest ten emulator? :D