Treść opublikowana przez MaRio-sKaTe
-
Jaki portal motoryzacyjny i BMW?
www.polskajazda.pl
-
Po Ile Paliwko jest w waszych miastach???
Jaworzno, LukOIL - Pb 3,11 PLN :D
-
odpalanie z wciśniętym sprzęgłem???
Po jezdzie zostawiasz samochód na biegu (najczęściej pierwszym), później chcąc go odpalić wciskasz sprzęgło, kręcisz kluczykiem i już możes jechać, popuszcając tylko sprzęgło... :D Tak mnie uczyli i tak robie, jakoś tak sam z siebie, nie zastanawiam się nad tym :D
-
Aż wstyd pytac.. Od czego przycisk w klimatronicu ?
Mam pytanie odnośnie tego "systemu". Może mi ktoś powiedzieć czy jest różnica jeżeli chodzi o szybkie nagrzanie wnętrza? Czy np. szybciej nagrzeje się wnętrze samochodu z obiegiem zamkniętym, czy to bez znaczenia? Dziękuje
-
Roznica miedzy zegarami e39
skidmarks - to zależało chyba od wersji wyposażenia...
-
Roznica miedzy zegarami e39
W sumie można powiedzieć, że są 3 rodzaje BC: 1) pełne BC, komunikaty tekstowe + manetka BC 2) małe BC, uboższe wersja, najważniejsze rzeczy pokazywane są na rysunku autka, bez tekstów 3) brak BC i nawet autko się nie świeci Tylko w przypadku nr 1 są inne zegary (chodzi mi o wyświetlacz)
-
Po Ile Paliwko jest w waszych miastach???
Jaworzno LukOIL - 3,19 PLN za Pb :D Tyle samo ON :D
-
Jak zrobić białe podświetlenie rejestracji? LED?
Problem raczej leży nie po stronie LED'ów, a samej instalacji w samochodzie, ew. niedoinformowania "instalatora". Wszystkie LED'y przystosowane są do napięcia 12V, więc na postoju nic się z diodami nie dzieje. Natomiast, gdy włączymy silnik to napięcie ładowania alternatora jest wyższe niż 12V i to z czasem "zabija" LED'y. Najpierw mrugają, później robi się stroboskop, aż nie świecą. jano77 - chyba nie masz nikogo za idiote, w żarówkach nie ma znaczenia polaryzacja, lecz w diodach ma i to jest chyba najistotniejsza sprawa jeżeli chodzi o diody każdego rodzaju. Nawet głupi by wpadł, że skoro nie świeci "tak" to trzeba ją odwrócić. P.S Jedyne rozwiązanie to wstawić opornik przed diodę, pozdrawiam ;)
-
Jak odróżnić 520i od 528i?
A jaki jest numer przepływki w 520i i 528i ?
-
Potrzebuje fotek silnika
Dziękuje za zainteresowanie :) Ta niby 520i o której silnik mi chodzi, ma taki sam motor, identyczne plastiki, w tym samym miejscu wlew oleju, wszystko "na oko" tak samo...
-
Jak odróżnić 520i od 528i?
Pytanie dość śmieszne, ale czy może mi ktoś powiedzieć jak można odróżnić silnik 2.0 od 2.8 po wyglądzie silnika? Tylko prosze nie pisać po osiągach, bo to dość subiektywne odczucia. Chodzi mi tylko o wygląd silnika, gdyż możliwe, ze samochód był SWAP'owany.
-
Potrzebuje fotek silnika
Sprawdzłem to już, ale nie wiem jakie te silniki miały oznaczenia :(
-
Potrzebuje fotek silnika
Witam, nie wiem czy dobry dział, jak coś prosze o przeniesienie. Potrzebuje zdjęc silnika 2.0 i 2.8 montowanych w E39. Musze zobaczyć różnice, z góry dziękuje.
-
520i - Mały problem z centralnym...
Wymieniłem baterie i problem znikł jak ręką odjął. Polecam wszystkim ;)
-
520i - Mały problem z centralnym...
dyzio255 - aku ma miesiąc, spróbuje dziś wymienić baterie w pilotach.
-
520i - Mały problem z centralnym...
Witam, w temacie 5'er jestem świeży więc mało wiem :) Mój problem polega na tym, że czasem auto nie chce się zamknąć z kluczyka. W 80% zamyka sie i otwiera bez żadnych problemów, w 20% przypadków otwiera auto i bagażnik także, lecz nie chce zamknąc samochodu. Po uruchomieniu silnika i zgaszeniu, znów da się zamknąć z kluczyka. Co to może być?
-
Toluen do baku=power czy end engine?
Dodaj TriNitroToluenu, a napewno będzie miał kopa :D Nie no taki żarcik. Pierwsze słyszę o tym toluenie :D
-
Wymiana rozrzadu w E36 316 M40
Nie lepiej wymienić komplet z rolkami i mieć spokój?
-
Odcięcie przy 5,5 tys obrotów
Hydraulika silnika się kończy :) To częsta przypadłość tych silników. Też tak miałem. U mnie pomogła wymiana 5 dzwigienek zaworowych, Bogu dziękować że wałek miałem w idealnym stanie. Polecam jechać do Pana Andrzeja, taki magik od M40'ek z Aleksandrowa Łódzkiego, gośc nie dużo bierze, a zna się na tym. Ja zapłaciłem 170zł już z częściami.
-
Felgi 18" do BMW E36 - czy wejdą?
Będzie wyglądać super o ile masz auto obniżone i nie będzie luki między oponą a nadkolem. Nie będzie obcierac.
-
[FELGI] Fele 18-ki?
Ja mam zimówki 15" z oponami 195/65 na lato zakladam 18" 225/40 i różnica jest odczuwalna. Moje poprzednie auto też było niskie i miało w miare niski profil i jestem przyzwyczajony, a wręcz po prostu lubie to :) Nikt Ci tu nie poda odpowiedzi na Twoje pytanie, musisz sam zadecydować.
-
Turbo do M40 ?? jak sie ma turbo kit do realiow ??
Za granicą nie jedno M40 jeżdzi na turbinie i jakoś ludzie nie narzekaja. Zaraz wszyscy mi pojadą, ale co tam. Autor wątku zapytał o turbo w M40, a nie rady jak zeSWAPować swój silnik. Może dla niego ważniejsza jest indywidualność, a nie "żeby było taniej"? Zamiast wytłumaczyć mu, co się wiąże z taką przerubką (i nie chodzi mi tutaj o Turbo-Kit), to każdy ogranicza się do jednej wypowiedzi - SWAP, ja wiem, że to najtańsze i najprostsze rozwiązanie, ale nie jedyne... http://memimage.cardomain.com/member_images/5/web/3041000-3041999/3041959_2_full.jpg Niżej macie link do Bułgarskiego forum, gdzie gość wsadził Turbo do 316i http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=73411 P.S Adik, jeżeli masz tysiąć, dwa, a nawet trzy tysiące na taką przeróbkę, to się nawet nie zabieraj, taka mała rada.
-
Sposób na usunięcie winietek z szyby?
Jeżeli jest to podobna naklejka jak rejestracyjna, to suszarką łatwo schodzi...
-
Zakup e32 730
Ja bym brał nawet w ciemno. W najgorszym przypadku, ale to już naprawde w najgorszym rozbierasz auto, teile wystawiasz na allegro i wychodzisz na swoje, a nawet do przodu, pozdrawiam... :)
-
Jaki rozmiar kol do E36
M-technik - ET musi być wytłoczone na wewnętrznej stronie felgi. Inna nazwa ET to także IS, więc tego szukaj. Jak taka "mała" felga Ci obciera, tzn. że pewnie masz felgi od 5'er, czyli ze zbyt małym ET. Co do temaru, to bierz 18x8J ET 35 z oponą 215/40 i 225/40 i wszystko będzie ok. Jeżeli chodzi o prędkośc i przyśpieszenie, to najwięcej spowalniają szerokie lacie, a nie średnica felgi.