Treść opublikowana przez MaRio-sKaTe
-
523i 1997 lampy
Wybrałem te z diodami i jestem w 100% zadowolony. Te z 2. linku są u mnie na drugim miejscu jeżeli chodzi o tylnie lampy w E39, na 1. miejscu są oczywiście poliftowe (biało-czerwone) ori Hella.
-
zbieznosc ok ale minimalnie sciąga
Nie zmieniaj koł, tylko je wyważ...
-
Ringi CCFL
Dla mnie posiadanie soczewki to same plusy, między innymi to że możesz założyć sobie xenon i nie będziesz oślepiał innych (pomijam kwestię prawną). Ringi w E36 jak najbardziej, ale tak jak pisałeś, tylko CCFL, pozdrawiam.
-
Wymiana przycisku na panelu klimatronika
Po co ściągać panel klimy? Ja pożyczyłem od dziewczyny pilniczek do paznokci, podważylem lekko od góry i sam przycisk wyskoczył. Następnie skleiłem kropelką i włożyłem delikatnie, działa do dziś...
-
Cichy wydech - jaki kupić?
Miałem kiedyś Ultera i wiem, że jest on tak skonstruowany, że od 3000rpm wogóle go nie słychać, a niżej ma taki fajny pomruk.
-
Opony lepsze czy gorsze na tył??
Kylo WR - wolisz szybciej jechać i wogóle nie skręcać? Bo ja w zimie wole troche wolniej jechać ew. mały poślizg zaliczyć i mieć kontrole nad torem jazdy.
-
Opony lepsze czy gorsze na tył??
Ja bym dał gorsze na tył. Wydaje mi się, że sterowanie samochodem (lewo, prawo) oraz ew. nadsterowność jest lepsze niż podsterowność.
-
Odnowienie lakieru - pasta polerska
Na odświeżenie lakieru polecam także Politure i twardy wosk firmy SONAX :) Powiem z autopsji, że jak kupisz jakikolwiek produk firmy SONAX, to będziesz zadowolony. Oczywiście są i minusy - cena, ale moim zdaniem warto raz na czas kupić kosmetyk za 20-30zł.
-
Jako pierwsze E38...
5 metrów na długość i 2 na szerokość, nie za dużo jak na 1 samochód? Ja bym polecił w tej cenie E46 jak na początek, ale ostateczy wybór i tak należy do Ciebie...
-
Na "oko" pojedynczy Vanos czy podwójny?
Marekkg, między 520, 523, 525 i 528 nie ma chyba wogóle rożnicy z wyglądu...
-
Jaki dobry środek do likwidacji asfaltu z progu i drzwi?
Benzyna ekstrakcyjna albo pasta lekkościerna
-
postojówki LED
Obejście może i jest, ale to "rzeźba" w przewód zasilający wlutuj szeregowo zwykła żarówke, która powinna iść w pozycje. Wiem, że to mało profesionalne rozwiązanie, ale opornik by się strasznie grzał. Jak wlutujesz już żarówke, to można ją gdzieś sprytnie ukryć i nic nie widać pod maską, a obciążenie układu w tym miejscu będzie takie jak być powinno.
-
jak zniwelować rysy na lakierze?
Tępo raczej odradzam, jak już coś to Farecla G3, dużo lepsza. Tak czy tak, radzę uważać, bo można sobie kółek narobić.
-
Jak sprawdzic ilosc plynu do wpomagania ?
Tam masz normalny gwint, tak jak w korku od wlewu oleju do silnika. Odkręcasz wycierasz ten "bolec" wkładasz, najlepiej zakręcić i odkręcić i wtedy na miarce pojawi Ci się ile masz. Jeżeli dobrze pamiętam są tam takie 2 kreski i między nimi, to poziom w normie :) P.S Jeżeli rozlewa ci się olej, tzn. że masz troche za dużo. Najlepiej strzykawką zmniejszyć jego ilość.
-
BMW 750 B12 6.0 E-KAT
Na Merca Cię stać (czyt. Twoich rodziców) a na zimowe opony już nie? No tak, po co kurs? Po co egzamin? Niech wszyscy wsiądą w auta, najlepiej 300-400 "konne" potwory i uczmy się jeździć, do tego w zimie i na letnich, a co tam... :duh:
-
BMW 750 B12 6.0 E-KAT
Ludzie na forum dobrze Ci radzą, kup sobie auto, które nie jest potworem. Naprawde to E38 o którym mowa, to nie jest Fiat Panda, tu trzeba myśleć! A gadanie, że nie bedziesz "szalał" możesz między bajki wsadzić, ile ja już to razy słyszałem...
-
BMW 750 B12 6.0 E-KAT
A ile masz lat? Bo wiesz... Wydaje mi się, że jako mało doświadczony kierowca, który tym bardziej nie jeździł samochodem RWD będziesz miał problem z opanowaniem takiego potwora. Nie lepiej zacząć od jakiejś E36/E46 320i? Auto jeździ nie najgorzej i daje dużo frajdy z jazdy. Nie chcemy później czytać na interii, że młody kierowca BMW się (znów) rozbił... A teraz co do twojego pytania, jeżeli pytasz ile Pali, tzn. że Cię na niego nie stać :) Myślę, że jeżeli jeździsz dużo w mieście, to 20l/100 nie powinno zaskoczyć.
-
FELGI e39
1) Ładne, duzy plus że oryginał :) 2) brzydkie :P
-
540 wymiana tłumika na sportowy
Zależy ile masz kasy, ale jak chcesz na ten cel przeznaczyć Troche pieniędzy to polecam Eisenmann'a, dla mnie 1 liga.
-
kupno po lifcie benzyna
530i zastapił właśnie 528i w momencie liftu. Więc 528i bedzie z przed 2001r. Moim zdaniem 528i to idealny kompromis między spalaniem, a osiagami, polecam ;)
-
kupno po lifcie benzyna
Przede wszystkim patrz na stan auta i jego bezwypadkowość, wyposażenie i silnik to (moim zdaniem) drugorzędna sprawa. Powodzenia w poszukiwaniach... Tą druga odrazu sobie odpuśc, w tym roku był szeroki grill.
-
Warto zamontowac SZPERE 25% do TDS 318??
1,8TDS, a 2,5TDS to jest różnica, nie uważasz? Moim zdaniem niepotrzebnie wydane pieniądze, no chyba że się lepiej poczujesz po takiej modyfikacji.
-
"96 zegary, otwarte drzwi
Nie w każdym, znaczy to że nie masz BoardComputera. Były 3 wersje: 1) BC z opisem usterek 2) BC z samochodem, czyli wszystko sie pokazuje na samochodziku 3) brak BC
-
380 3.0 V8 spalanie
3.0 powinno Ci z połowe tego palic, oczywiście jak nie jeździsz do odcięcia...
-
Jakie głośniki w boczki???
Z tego co pamiętam w e36 są chyba 130mm, więc mega dzwieku z tego nie będzie. Jeżeli chcesz podpiąć dodatkowo wzmacniacz, to moge Ci polecic glośniki Hertz'a z serii ESK, bardzo dobre głosniki, ale żeby grały muszą mieć "czym" więc wzmacniacz obowiązkowo. Jeżeli szukasz głośników, które zagrają ale mniejszym kosztem, to szukaj jakiś głośników, które mają zbliżonż moc RMS do radia, które masz w samochodzie. Dobrze by było zastosować także dystanse z MDF'u i wytłumić miejsce montażu glośnika. Gwarantuje Ci, że jak to zrobisz, różnica bedzie zauważalna, niewielkim kosztem.