Treść opublikowana przez MaRio-sKaTe
-
Czy osiągi sie pogarszaja na "18"???
Sam rozmiar 18" nie wiele zmienia, najwięcej "szkodzi" szerokość opon, zwiększa się opór toczenia. Ja mam 1.8, 225/40/18 i da się jeździć :)
-
jak sprawdzić samemu sondę lambda???
Ja podjechałem do elektronika samochodowego, podpiął miernik i sprawdził, koszt: 20PLN :)
-
316i '92 klima?
Z tego co mi wiadomo, el szyb nie musi być, ale ABS musi...
-
Odłaczony krokowy E36 1.6 M40
Nic się nie dzieje, skoro oboty są ok, to masz dobrze wyregulowaną przepustnice (tak jak ktoś wcześniej pisał). Na sam początek wyciągnij go, najej do środka benzyny ekstrakcyjnej lub rozpuszczalnika, potrząsaj nim, spróbuj szmatką w środku przeczyścić. Następnie wysusz (czyt. połóż na śłońcu na 15 min) i załóż spowrotem, a nóż się uda... :)
-
STEYR czy BMW
Oglądałem dziś program na Discovery i było tam o montażu samochodów BMW. Mowa była tam o nowoczesnych dieselach. I dowiedziałem się, że faktycznie cały silnik z osprzętem jest robiony w Austrii w fabryce Steyr'a. Owszem na tej fabryce jest wielki znaczek BMW, ale to tak rzeczywiście jest fabryka Steyr'a. Silniki potem są wysyłane do Niemiec (np. do Monachium) wkładane do karoserii, a potem już wiadomo...
- Prostowanie felg
-
Prostowanie felg
W Bomie w Katowicach 120-130zł/szt. Jeżeli nie jest mocno krzywa, to się opłaca.
-
Wymiana popychaczy. Czy dzwigienki też?
Do wymiany dzwigienek (na 100%) i popychaczy (tego akurat nie jestem pewien) wałka nie trzeba wyciągać :)
-
czy remontowac 1.8 M40 ??
1.8iS - to całkiem inna jednostka napędowa, nowszy typ, w niej już nie ma takiej wady fabrycznej jak waląca się hydraulika silnika. Mówisz 140PS i 197Nm? Hmm... A jakie masz szerokie opony? Apropos remontu, to po remoncie może być już tylko lepiej, skoro na dzień dzisiejszy masz parametry fabryki :D
-
ringi ccfl - zalozone- fotka jak wyszlo
Chyba termokurczliwą :D
-
Szarpanie silnika podczas jazdy
Możliwe, że filtr paliwa, częsciowo się zatkał i jak jedziesz ze stałą prędkością, to się przytyka, a co za tym idzie-przerywa. Skoro po dodaniu gazu ustępuje, to możliwe że tam tkwi problem.
-
Które z tych wybrali byście do e36
No własnie, E46, czyli rocznikowo okolice 2000r. a E36? Jeżeli rant "be" to poszukaj czegoś z oryginałów, np. Motorsport, BBS'y, albo repliki "M"
-
czy remontowac 1.8 M40 ??
Jedź do Aleksandrowa Łódzkiego, do Andrzeja (taki magik od M40 - chcesz numer to zagadaj na PW). U mnie było to samo, diesel ciszej chodził. Jestem z Jaworzna, do niego miałem 220km w jedną strone. Opłaciło się: 180zł naprawa + 150zł paliwo i ani bociana, ani klekotu nie ma :D P.S Ktoś ostatnio na forum napisał: "nie ma złych samochodów, są tylko poprzedni właściciele". Tutaj zrobisz wszystko i będziesz wiedział co masz, a jak myślisz o SWAPie, to kto wie czy nowy (inny) silnik będzie w lepszej kondycji?
-
Które z tych wybrali byście do e36
A moim zdaniem żadne z tych. Do E36 szukał bym czegoś z używek i napewno z rantem (chyba że oryginał). Auto ma swoje lata i "wsadzanie" tak nowoczesnych felg moim zdaniem nie pasuje, ale są gusta i guściki... ;)
-
ringi ccfl - zalozone- fotka jak wyszlo
berthu - w takim razie zwracam honor :) Wkurza mnie tylko, że bezmyślni ludzie wkładają do zwykłych odblaśnikowych lamp xenon, światło daje po oczach niemiłosiernie, a potem jest "nagonka" na wszystkich którzy mają xenony.
-
ringi ccfl - zalozone- fotka jak wyszlo
berthu - xenon bez soczewki? To pewnie pięknie razisz po oczach, a ustawiałeś kąty i wysokość chociaż?
-
[EXX] Polerowanie felg aluminiowych
Zgadzam się w 100% A oto mój felunek: http://images34.fotosik.pl/264/1ac2d041aad3c912med.jpg http://images27.fotosik.pl/218/4245563d2b80aa81med.jpg %5B500%3A480%5Dhttp%3A//images23.fotosik.pl/218/bb55ee47f2f06018med.jpg
-
Różnice w Cabrio amerykańskim? LUB INNE nadwozia E36
Znalazłem kilka zdjęć E36 US (a przynajmniej tak mi się wydaje) http://www.dtmpower.net/forum/attachments/e36-3-series/18885d1037560374-e36-cabrio-windscreen-100-0024_img.jpg http://www.dtmpower.net/forum/attachments/e36-m3/34222d1181102031-dpe-3pc-forged-wheels-dpe-e36-m3-cabrio-gt7-wheels.jpg
-
Ciśnienie w oponach 18 cali, jakie powinno być???
Ja mam u siebie tak: - PRZÓD 225/40/18 - 2,2 - TYŁ 235/40/18 - 2,5 Lecz zazwyczaj jeźdżę w 1-2 os.
-
Różnice w Cabrio amerykańskim? LUB INNE nadwozia E36
Wszyscy wiemy jacy są Amerykanie, musi być wypas i już, chociaż dziwi mnie że nie ma klimy. Podobnie jest z Escortem, to zupełnie inne auto, nawet odrobine nie przypomina europejskiego brata. Wydej mi się, że jedyne różnice, to tak jak pisali przedmówcy - czerwony stop (zmieniane były lampy, więc to sie u Ciebie nie liczy), świecącę kierunki (czyt. postojówki), obrysówki i kąty świecenia świateł mijania... Apropos spraw typowo technicznych, napewno wkrzające będzie: - Licznik i prędkościomierz w milach - Termometr w Farenheitach - Zegarek z 12 godzinnym formatem daty (AM i PM)
-
Różnice w Cabrio amerykańskim? LUB INNE nadwozia E36
Amerykaniec napewno będzie miał klime, skóre, full elektryke (to na bank) + miejsce na 2l kubek Coca-Coli... :D
-
Problem z m40
U mnie powód był śmieszny i nigdy bym się tego nie spodziewał, obroty falowały jak szalone, czy mokro czy sucho, czy zimy czy ciepły (troche mniej) - bez różnicy. Winowajcą okazała się cewka. Podpiąłem na chwile kumple cewke, a obroty "mur-beton". Sprawdz więce cewke, koszty tanie, wymiana samemu, a u mnie pomogło.
-
Problem z m40
Sprawdz sonde, możliwe że się kabelek przerwał, albo sonda nie działa i silnik przełączył się w tryb awaryjny. Więcej pali?
-
OŚWIETLENIE - przód (ringi, xenony) + LAMPY TYŁ
To bez różnicy czy masz soczewke czy nie, ogólnie chodzi oto, żeby potem dobrze lampy skleić, co by nie parowały jak popada ;) A jeżeli już bierzesz się za wyciąganie lamp i ich rozbieranie, to poszukaj gdzieś na forum o czyszczeniu zarówno szkieł jak i samej soczewki, podobno efekt rewelacyjny... ;)
-
OŚWIETLENIE - przód (ringi, xenony) + LAMPY TYŁ
Nadają się :D CCFL - to zimna katoda, która daje dużo więcej światła niż ringi oparte na technologi LED, więc śmiało kupuj. Chcesz być widoczny w dzień? To tylko CCFL, tych zwykłych wogóle nie widać podcas dnia...