Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. Pal licho poduszki, bo potrafią strzelić przy byle pierdnięciu, ale silnik dostał bombę, a tego efekty mogą wyjść za rok na przykład.
  2. To kupiłeś i teraz dopiero sprawdzasz czy nie jakiś kombinowany? :) Napisz na priv to pogadamy.
  3. Jedno zdjęcie się wygooglowało. Lekko nie było.
  4. Ja bardzo lubię ten silnik i oceniam go bardzo pozytywnie. Jest dość prosty w naprawie i nie stwarza większych problemów. Nie pali dużo, jest dynamiczny. Rozrząd kosztuje grosze i jest prosty w wymianie, a do tego nie urywa się jak w dieselach i nie rozsypują się prowadnice jak w N43. Generalnie części są dość tanie, nawet vanosy albo Valvetronic. Ma swoje bolączki, ale jak pisałem wcześniej, nie są kosztowne w usunięciu. W porównaniu do następcy, to wręcz bezproblemowy silnik. :)
  5. Rozrząd można sprawdzać, nawet ASO to robiło w 2016 roku, gdy mieli akcję serwisową. Zależnie od stwierdzonych nieprawidłowości nie robili nic lub wymieniali napinacz lub napinacz i górny łańcuch z prowadnicami.
  6. Dlatego napisałem "jeżeli faktycznie". ;)
  7. A z wtyczkami jest wszystko ok? Bardzo często one są uszkodzone. Wykodowywanie bardzo ważnego układu bezpieczeństwa wg mnie nie ma sensu. Mogą kiedyś uratować Twój kręgosłup. Trzeba znaleźć przyczynę problemu.
  8. Jeżeli faktycznie panewki były przytarte, to przyczyna jest typowa dla tego silnika, czyli rozpadające się prowadnice łańcucha zatykające układ olejowy i silnik jest niedosmarowywany. Jeżeli nie oczyścili całego układu to za ileś tam tys. km sytuacja się powtórzy.
  9. Przedlift ma ledowe migacze zarówno w ksenonach skrętnych jak i nieskrętnych, tak samo jak i w zwykłych lampach z żarówką halogenową. Zgadzam się z kolegami. Taka wymiana to krok w tył. Do tego przy sprzedaży ludzie będą marudzić że rzeźba, że na pewno pół przodu nie było i dlatego lampy inne itd.
  10. Kolego. Po pierwsze daj spokój z dyskusją o przebiegu, bo to nie ma znaczenia. Raczej masz oryginalny, a nie ma on żadnego wpływu na uszczelniacze, bo zużywa je czas, a nie przebieg. Jałowa i bezsensowna dyskusja. Po drugie, nie zdejmuj głowicy, szkoda czasu i pieniędzy. Znajdź kogoś, kto ci wymieni bez zdejmowania głowicy i tyle. Jest nawet opis w necie ze zdjęciami jak to zrobić. To bardzo fajny silnik, więc nie dawaj go w ręce mechaników naciągaczy, bo czym więcej w nim rozbiorą tym większa szansa, że coś zepsują. ;)
  11. To jest niewiarygodne, że takie samochody się naprawia. :duh:
  12. mmw odpowiedział(a) na roll temat w F06, F12, F13
    Mapa 2017-2 ma już łódzki fragment autostrady A1 i na południu w Twoich okolicach też coś tam jest nowego, ale nie pamiętam dokładnie. Ktoś tu na forum pisał o tym. 2017-1 nie warto, ale 2kę tak, przynajmniej z mojej perspektywy, czyli łódzkiej. :)
  13. Przecież grubość bocznej części jest dla picu, nie znasz się. :) Ładniej napisy wyglądają, no i opona ma pełniejszy kształt. :mrgreen: Normalnie byłoby tam pół centymetra mniej, ale przepisy zmuszają producentów opon do odpowiedniej wagi, opona nie może być za lekka. ;)
  14. Generalnie są ok i nie ma z nimi większych problemów. Sprawdzać rozrząd co jakiś czas i tyle.
  15. Wymieniłeś naboje czy całe zagłówki?
  16. Z jakiego powodu ma się prowadzić gorzej? Jedyny powód szerszych opon z tyłu to przenoszenie dużego momentu obrotowego na nawierzchnię. Z przodu można wtedy montuje się węższe, ze względu na ograniczenie zbędnych oporów toczenia. Jeżeli ktoś, mając bardzo mocne auto, z każdego zakrętu nie wychodzi z pedałem w podłodze, nie powinien odczuć różnicy.
  17. Kolego. Ty nie masz w niej rantu ochronnego. Uszkodziłeś ważną strukturę opony. W mojej opinii nadaje się ona do śmietnika. Oczywiście podjedź do fachowców, ale bałbym się na takiej gumie przekroczyć 50 km/h, a co dopiero wjechać gdzieś na autostradę.
  18. Ja chodziłem tydzień ze śladem na czole. :)
  19. To nie jest stary kontroler, tylko zwykły. Jest jeszcze ten z szerszym pokrętłem, dotykowym. Ten samochód jest poliftowy.
  20. A czy pewny jesteś, że to jest nawigacja, z którą ten samochód wyszedł z fabryki?
  21. Też bym zaczął od tego, którą wersję mapy, w sensie daty, ściągnąłeś i czy na pewno do takiej wykupiłeś klucz.
  22. Tylko sobie zębów nie wybij podczas zdejmowania starej. :mrgreen: Wbrew pozorom to poważnie ostrzeżenie. :)
  23. Spokojnie kupisz z sensownym przebiegiem i stanem, ale na wypas nie licz.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.