Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. Sprawdzić termostaty, bo jak temperatury silnik nie osiąga odpowiedniej, to wypalanie się nie uruchomi. Druga sprawa, to w trakcie jazdy, trzeba INPĄ kasować błędy co kilka sekund, wtedy samochód sam zacznie wypalanie. Trzeba to robić do skutku, aż błąd DPF przestanie wskakiwać. Wtedy dopiero można zrobić ISTĄ już normalną procedurę.
  2. W ASO sprawdź przebieg, ale samochód weź na przegląd do nieautoryzowanego serwisu. Jest kilka w W-wie porządnych, więc nie będziesz miał problemu z tym, a zapłacisz 1/4 ceny.
  3. Te fotele są ok. Wyglądają średnio, ale siedzi się bardzo wygodnie. Silnik N46 nawet w wersji 318i jest bardzo elastyczny i do jazdy codziennej się nadaje. Oczywiście o jakiejś tam radości z jazdy związanej z osiągami ciężko mówić, ale daje radę. Kierownicę i gałkę zmiany biegów, można za niewielkie pieniądze wymienić. Multifunkcja z tempomatem, przy okazji zmiany kierownicy, to też niewielkie pieniądze. Co do klimatyzacji automatycznej, to jak ktoś nie ma jakiegoś ciśnienia i kompleksów, to z manualną też da się żyć. Pamiętajmy, że duża część użytkowników samochodów z automatyczną klimatyzacją i tak ciągle przy niej grzebie i kręci, ustawia na maksa albo na minimum itd. Równie dobrze mogliby mieć manualną i nic by im to nie zmieniło. :) BMW E90 to świetne auto i nawet ze słabym wyposażeniem da dużo satysfakcji z użytkowania.
  4. N42 i N46 to bardzo udane silnika, czego nie można powiedzieć o N43, który lepiej omijać z daleka.
  5. W jakim sensie VIN nic nie wykazał? Co do naprawy, to dokładnie ciężko stwierdzić, bo samochód jest podreperowany żeby lepiej wyglądał. Wyprostowali maskę, błotnik, wszystko poskładali do kupy. Myślę, że około 3 tys musisz liczyć.
  6. Na jakiej podstawie twierdzisz, że wg VIN to auto jest z Holandii?
  7. Nie ładnie wyglada upominanie starszych użytkowników , niektórym stwierdzenie takie duzo pomaga . Co do auta , to sa dwie opcje , albo sprzedający te auto obecnie sie tak zadłużył ze nie miał na rejestracje , w co wątpię pogniewasz to 2.0 , druga ze auto było rozbite i hobbystycznie je naprawiał i troszkę mu zeszło . Miernik w łapkę, i porządne oględziny , jeśli było uszkodzone zawsze znajdzie sie szczegół co to zdradzi :) Jak mocno przód dostał to pewnie trochę zeszło na naprawę stąd te pół roku. Komforty dokładane, ale to akurat żadna wada. Sprzedawca ma typowy, handlarski polot: "Bajeczne wyposażenie individual", "doskonałej jakości nagłośnienie". :mrgreen:
  8. mmw odpowiedział(a) na luk_byd temat w E90, E91, E92, E93
    A Ty jeszcze nie zdjąłeś tej tapicerki i nie zmierzyłeś sygnałów na przewodach?
  9. Wg mnie samochód kompletnie nie jest wart tych pieniędzy.
  10. Brawo Ty!!! :duh:
  11. Przerzucałem elektronikę ze starej żeby ominąć Twój wielki problem. ;)
  12. Ty jak zwykle najmądrzejszy. Wymieniałem takie skrzynie dwie i jakoś nie widzę problemu w Twoim problemie.
  13. Przecież napisałem dlaczego. :)
  14. Naprawa 8HP jest bezsensem ekonomicznym. Całe skrzynie w idealnym stanie można kupić za 2-3 tys. złotych. Niska cena wynika z bezawaryjności, a co za tym idzie większej podaży niż popytu.
  15. No jak może dołożyć do X1 to chyba i może do E60.
  16. Dokładnie. Takie jest moje zdanie porównując przejechane ok. 10000 km jednym i drugim autem. "3" jeździ i przyspiesza, a z tym samym silnikiem ""5" to muł. Nie wiem co Ci mam napisać. To taka dyskusja jak z tymi co uważają, że Ziemia jest płaska. ;) Dane techniczne wyraźnie mówią, że przyśpieszają podobnie, a Ty wiesz, że jest wyraźnie inaczej. Podejrzewam, że Cię wsadzę w dwa takie auta i sam zobaczysz, że faktycznie mają podobne osiągi, to stwierdzisz, że pewnie E90 ma silnik śmietnik. W takim wypadku zostawmy ten temat. ;)
  17. To wg Ciebie E90 320d jeździ a E60 520d nie jeździ? :) Ciekawe, bo E60 jest minimalnie cięższe i przyśpiesza do setki w kilka dziesiątych sekundy dłużej. Różnica jest praktycznie nieodczuwalna.
  18. W jednym rzędzie stawiać E60 z Volvo S80 i Passatem CC. No to pojechałeś.. ;) Volvo to nie ta technologia, a Passat to w ogóle nie ta klasa auta.
  19. mmw odpowiedział(a) na Mariusz040 temat w F10, F11
    Czyli wg Ciebie lepiej w ogóle cały moduł wypiąć zamiast wyłączyć go wyjęciem bezpiecznika?
  20. mmw odpowiedział(a) na Mariusz040 temat w F10, F11
    A wyjąłeś bezpiecznik od TPMS (czyli RDC)?
  21. mmw odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Myślisz, że władca Watykanu interesuje się akcyzą na samochody w Polsce? ;)
  22. Najlepiej to robić w excelu. Przynajmniej ja tak robię.
  23. Kolego, zainwestuj w okulary. ;) A co do tematu, samochód nie jest z USA przypadkiem? Jeżeli tak, to title nie ma danych dotyczących produkcji i rejestracji. Wpisali więc rocznik modelowy z 1 stycznia, normalna praktyka w wydziałach komunikacji.
  24. mmw odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Stawki co do samochodów osobowych są ustalone i to w zasadzie raczej się nie zmieni. Cały czas głowią się co zrobić z samochodami dostawczymi do 3.5 ton, bo wstępnie miała być płacona akcyza tak jak za osobowe, ale jest duży sprzeciw społeczny. Problem polega na tym, żeby przepisy nie pozwalały na omijanie akcyzy, poprzez rejestrację samochodów osobowych jako dostawcze. To wbrew pozorom wcale nie jest takie proste i ciężko skonstruować tak przepisy, aby jednoznacznie rozdzielić te dwa typy samochodów.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.