Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. A dla jakiego klienta ten przebieg nie jest ciężki? :) Na zachodzie 150 tys. km to już bardzo ciężki przebieg, Polacy to i tak śmietnikami jeżdżą na maksa, w porównaniu do cywilizowanej części Europy, szczególnie, że większość ma tylko na zegarach poniżej 200 tys. km. No ale cena czyni cuda, co na tym forum widać praktycznie w każdym temacie.
  2. mmw odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    To pozostaje Ci 530e. Też szybkie a oszczędne i akcyza malutka. :)
  3. Na "zachodzie" jest jeszcze bardziej skrajne myślenie. Tam już praktycznie z przebiegiem powyżej 100-120 tys. km samochód jest ciężko sprzedać na lokalnym rynku i większość idzie na wschód, bo jest "stare". :)
  4. Daj spokój. Każdy to pisze, bo popełnisz małą pomyłkę w opisie, a potem Cię jakiś baran będzie po sądach ciągał, bo oferowany towar nie zgadza się z rzeczywistością. Zobacz ilu cwaniaków w marketach korzysta z tego, że pracownik pomylił cenę i za niską przymocował. Myślisz, że ktoś odpuści? Mają w d... że może ten człowiek różnicę z własnej pensji będzie pokrywał. Polacy to Polacy. ;)
  5. Da się i najlepiej od razu założyć CICa.
  6. Ja w ogóle nic nie rozumiem z tego co autor tematu wypisuje. Skąd w ogóle pomysł, że samochód ma cofnięty przebieg???
  7. Mylisz się. Przebieg w kluczyku jest zapisywany z pamięci samochodu przy każdym włożeniu do stacyjki. Przebieg sprawdzisz tylko historią w bazie BMW albo dokumentami.
  8. Nawigacja Business ma twardy dysk, więc tutaj też nie ma niezgodności. :) Ale z tym "System naduś i mów" to doj..ał nieźle. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  9. Sam kontroler chcesz założyć? :) Bez nawigacji się nie da, poza tym byłby to zerowy sens.
  10. Audio nie ma chyba związku z nawigacją, a na pewno nie HiFi. Nie wiem jak HiFi Professional zwane potocznie Logik 7, ale zwykłe HiFi występuje również w E90 w ogóle bez nawigacji. Dowolna nawigacja może również występować z najprostszym systemem audio, więc w tę stronę na pewno nie ma zależności.
  11. mmw odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Zapędzili się w kozi róg z dostawczymi i teraz mają zonka. :) Pozostają im dwa wyjścia. Albo zmniejszą chore stawki na pojemności powyżej 2 litrów albo wku...ią ludzi i bez zmniejszania stawek na siłę klepną to co jest. Jakby nie kombinować na ciężarówki do 3.5 tony normalnie będzie akcyza, bo nie ma jak rozdzielić przepisami te dwie grupy pojazdów pod kątem możliwości późniejszych zmian konstrukcyjnych.
  12. To E91, szczególnie jak ma sprzęgło do wymiany, jest dokładnie tyle warte w polskich warunkach ile wynosi cena, szczególnie z takim przebiegiem. Nie jest to drogo, ani tanio.
  13. Z tym F30 to nie przesadzaj, ale 65 tys. za 2 litrowe E90 z przebiegiem prawie 200 tys. km, to jakiś kurde żart. :)
  14. Kolego. Widzisz pewną wolną przestrzeń pomiędzy ceną 40 tys. zł a 60 tys. złotych? (bo 50 tys z opłatami to około 60 tys zł) Podpowiem Ci, że 60 tys. to 40 tys. plus połowa tej kwoty. Oglądasz jakiś śmietnik z Radomia za 40 tys. złotych i za tyle chcesz kupić zadbany, mega wyposażony egzemplarz, podając jako argument, że taki kosztuje 60 tys. złotych. Weź się zdecyduj, bo zachowujesz się jak typowy Polak szukający samochodu, czyli wiem, że nie mam kasy na takie auto, ale będę go próbował kupić za 80% wartości. Zresztą uparłeś się na tak rzadki samochód jak 545i z manualną skrzynią, to bądź cierpliwy i przeglądaj mobile.de. W końcu trafisz na ładne auto z jakąś wadą techniczną albo uszkodzone lekko blacharsko. Płacenie za 14 letnie 545i tak chorych pieniędzy jest głupotą, bo ten samochód nie jest wart 60 tys. złotych, a już na pewno nie w Polsce, albo umęcz tego Niemca co ma za 10 tys. Euro żeby Ci za 9 sprzedał. Masz wtedy na gotowo za 50 tys taki samochód i z bańki. Tylko, że Ty pewnie chcesz zapłacić góra 40 tys. złotych, a w ten sposób sobie zrobisz kuku i tyle.
  15. Ty się dobrze czujesz? Za 14 letnie E60 50 tys zł plus opłaty??????????? Napisz od razu 100 tys. złotych, co się będziesz ograniczał. :duh:
  16. mmw odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Tylko, że są samochody o pojemności silnika 2.2, które mają 120KM, a są o pojemności 1.6 i mocy 250KM. Które wg Ciebie będą paliły więcej i wydzielały szkodliwych substancji? Idąc dalej, jak można porównać pod tym względem małe auto klasy Polo z silnikiem 1.6 o mocy 100KM, z prawie 2 tonową limuzyną o pojemności 1.6 i mocy 200KM? Polo będzie paliło 7-8 litrów w mieście, a ten drugi 12 litrów. i jakie znaczenie ma pojemność silnika w tym wszystkim, jeżeli nie uzależnimy jej od mocy albo CO2? Po drugie, te kwestie CO2, pojemności, mocy itd. powinny mieć znaczenie w podatku drogowym płaconym corocznie, tak jak to wygląda w Niemczech (mimo, że tam też nie do końca jest to dobrze zrobione, bo są głosy krytyczne). Za to akcyza to zwykłe złodziejstwo i metoda wyciśnięcia jak największej ilości pieniędzy z ludzi, wycierając sobie mordę ekologią. Głupi ludzie łykną kit i przyklasną, bo przecież powietrze będzie świeższe dzięki naszym cudownym politykom. Obecnie w tym socjalistycznym kraju, jesteśmy dymani finansowo z tak wielu stron, że nie da się już tego mózgiem ogarnąć.
  17. mmw odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    No dlatego powtarzam ciągle, że jest to kompletnie niezrozumiałe dlaczego w ogóle jest to uzależnione od pojemności. To idiotyzm skrajny. Szczególnie, że pojemność silnika w ogóle nie jest wyznacznikiem zużycia paliwa, a co za tym idzie, zanieczyszczania środowiska.Podobnie nie ma związku z ceną samochodu. Jakby to jeszcze uzależnili od CO2 albo masy samochodu, to ma to jakiś tam minimalny sens, ale aktualna wersja jest bzdurą. A skąd się bierze ten drastyczny przeskok na 2 litrach to już w ogóle szkoda gadać.
  18. mmw odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    25 tys zł * (1-0,65) = 25000 * 0,35 = 8750 zł W projekcie ustawy akcyzowej jest wszystko ładnie napisane jakie są stawki i współczynniki deprecjacji. Liczy się to łatwo. Jakby ktoś był zainteresowany treścią projektu to jest tutaj: https://www.senat.gov.pl/download/gfx/senat/pl/senatuchwaly/2924/plik/107.pdf
  19. mmw odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Piszesz jak nasi politycy albo te bezczelne, leśne dziadki ze Związku Dealerów Samochodów. Uważasz, że ludzie kupują samochody kilkunastoletnie bo takie wolą, bo lubią jeździć często do mechanika, bo chcą niszczyć środowisko? Kupują takie, bo mają około 10 tys. złotych i chcą przemieszczać się wygodnie i szybko. Nie stać ich na lepszy samochód. Uważasz, że Niemcy takimi autami nie jeżdżą??? To skąd, przepraszam, te samochody są przywożone??? Niemcy jeżdżą starymi, ale w dobrym stanie. Problem polega na tym, że jak ich stan już nie jest dobry i nie przechodzą przeglądu, to trafiają do Polski. Gdyby w Polsce były robione uczciwie badania techniczne to problem by zniknął sam. Nie opłacałoby się "złomu" przywozić. Druga sprawa, o której pisałem wcześniej. Dlaczego jest podział na pojemności i co on ma wspólnego z ekologią albo ograniczaniem importu starych i kiepskich samochodów??
  20. mmw odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Ok, tylko po co jest uzależniona od pojemności. To kompletny absurd bez żadnego uzasadnienia merytorycznego. Zresztą problem nie tkwi w imporcie kiepskich i zużytych samochodów a w badaniach technicznych, które można załatwić za flaszkę nawet nie przyjeżdżając samochodem. Nasz rząd jak zwykle bierze się za problem nie od tej strony. Zresztą nie oszukujmy się. Te planowane zmiany w ustawie mają zrobić dobrze dealerom nowych samochodów i tyle.
  21. Wymiana oleju w ASO, jak przywieziesz swój olej i filtr, kosztuje ze 150 zł. Jeździsz sobie raz w roku, masz systematyczne wpisy i nikt Ci słowa nie powie. Wydatek zwróci Ci się z nawiązką przy sprzedaży.
  22. Zgadza się ale taka sama droga czeka Cię przy dochodzeniu praw na podstawie kwitka, który Ci wystawi jakaś firma jako "gwarancję". :)
  23. Każdy, kupując samochód używany, ma "gwarancję", wg ustawy konsumenckiej, szczególnie na poważne awarie niezwiązane z eksploatacją. Takie są przepisy unijne i polskie wynikające z ustawy konsumenckiej.
  24. Dobrze. To zadam inaczej pytanie. Na jakiej podstawie napisałeś, że wg VIN to "Holenderka"? ;)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.