Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. 1. Zapłacić komuś kto Ci go wygeneruje. 2. Tak.
  2. Ja na podstawie VIN mogę podać kod, ale niestety nie jestem w stanie tego robić za darmo, a większość na to liczy. :)
  3. Nikt Ci nie każe kupować, szczególnie, że taki prostownik kosztuje 5000 zł. :mrgreen: Uwierz jednak, że potrafi dużo. Też mi się wydaje, że zbyt wcześnie zasiałeś panikę. Czas pokaże.
  4. Można jeszcze przeprowadzić procedurę regeneracji akumulatora. Najwyższej klasy prostowniki mają specjalny tryb pracy, który potrafi bardzo ładnie ożywić kończący się akumulator. Nawet jak Ci to da tylko dwa lata dłuższej pracy to warto.
  5. No ma trochę racji, bo M pakiet powinien być powiązany z mocną wersją, przynajmniej mi się tak kojarzy. Podobnie jak AMG i S w Audi. Np. w USA jest to w ten sposób powiązane. Nie spotkasz 528i w M pakiecie, za to 550i praktycznie każda go ma, nawet nie wiem czy to nie jest standard przy tym silniku. Pakowanie pełnego M pakietu do 520d jest jak kupowanie do nauki jazdy na nartach, najdroższego sprzętu najwyższej klasy, czyli przerost formy nad treścią. ;) Litera M powinna coś oznaczać, ale nie tylko udawanie, że samochód jest mocny.
  6. A widzisz, w tym przypadku ma znaczenie skąd jesteś. ;) Zadzwoń do mnie w poniedziałek, to Ci zamówię w hurtowni i sobie jakoś ode mnie odbierzesz po cenie zakupu, żaden problem. :)
  7. To są te same lampy, które byś kupił w ASO, tylko bez znaczka BMW, więc różnica może być tylko taka, jak pisze kolega wyżej. Kwestia czy na Twoich widać jakiekolwiek ślady zużycia. A co do tego gdzie kupić, to sorry, nikt nie jest jasnowidzem i się nie domyśli skąd jesteś, skoro to taka tajemnica, że nie wpisałeś w opisie. ;)
  8. Modele z M-pakietem to na dzień dobry było grubo ponad 20 tys różnicy... Auto z nim wygląda 100 razy lepiej. Ja np. osobiście kompletnie nie kumam płacenia 20 tys więcej za M-pakiet. :duh: Wcale aż tak lepiej auto nie wygląda, a przede wszystkim wyglądem się nie jeździ. Polacy mają jakąś fobię M-pakietu, z czego zdają sobie sprawę handlarze, wpychając w opisie "M pakiet" do każdego samochodu. Za te 20 tys. złotych lepiej kupić nowszy samochód albo dużo lepiej wyposażony, niż kilka inaczej przetłoczonych plastików, które do niczego nam nie są potrzebne.
  9. mmw odpowiedział(a) na lezy1 temat w F10, F11
    Dzieki. W f10 tez by przelacznik do 09.2011, w nowszych modelach nie trzeba nic robic zeby nie oslepiac jesli swiatla sa wlaczone. jesli sa na auto, swieca po europejsku O czym Ty piszesz?
  10. mmw odpowiedział(a) na lezy1 temat w F10, F11
    Wg dokumentacji technicznej BMW twardy dysk ma 80GB całkowitej pojemności. Podział wygląda następująco: 8GB - Multimedia 0,5 GB - I-Speech 0,5 GB - Kontakty 2GB - System 4GB - CDDB Gracenote 65GB - Nawigacja
  11. Jakby co to lampy w klapę, do kombi, nowe, oryginalne Hella kosztują trochę ponad 300 zł.
  12. Przestań zimą chodzić w krótkich spodenkach i będzie dobrze. ;)
  13. Bardzo fajny silnik, wystarczający do normalnego użytkowania. Mało pali i dobrze jedzie. Obecnie i tak nie ma gdzie przycisnąć bo wszędzie korki, ograniczenia prędkości itd. Na autostradzie spokojnie 200 leci, czego więcej chcieć.
  14. mmw odpowiedział(a) na demon528 temat w F10, F11
    Mój komputer --> z listy urządzeń wymiennych wybierasz ten pendrive ---> na nim klikasz prawym klawiszem i wybierasz FORMATUJ --> tam w opcji SYSTEM PLIKÓW wybierasz FAT32 --> opcja SZYBKIE FORMATOWANIE ma być zaznaczona, nic więcej nie ruszasz ---> klikasz ROZPOCZNIJ gotowe.
  15. mmw odpowiedział(a) na demon528 temat w F10, F11
    No to sformatuj na FAT32. Czemu tego nie zrobiłeś jeszcze?
  16. mmw odpowiedział(a) na demon528 temat w F10, F11
    Jakie NTF?
  17. mmw odpowiedział(a) na demon528 temat w F10, F11
    Masz navi professional i wkładasz pendrive w schowku przed nogami pasażera?
  18. No sam zobacz co z czym porównujesz. F10 w benzynie z E60 w dieselu. Po pierwsze system Common Rail cały czas się rozwija, więc każda następna generacja pali mniej, po drugie sama skrzynia 8HP, stosowana w F10, daje do 11% oszczędności (wg danych firmy ZF). Zobacz ile spali Ci F10 w dieselu, a potem się wypowiadaj, bo tak to takie bicie piany o nic. Poczytaj o konstrukcji silników diesel'a i benzynowych i zobacz dlaczego te drugie palą więcej. Czysta fizyka. ;) Jeszcze raz podkreślam, że nie bronię silników diesel'a, bo trują, a DPF tu wszystkiego nie rozwiązuje, ale w Polsce nie ma żadnych korzyści podatkowych z posiadania benzyny, to Polacy kupują to co mniej pali i mają w d... ekologię. Ludzie palą, piją, żrą śmieci, to myślisz, że zastanawiają się co leci z rury wydechowej ich samochodu? :)
  19. Kolego. Z tym spalaniem to trochę pojechałeś fantazją. Choćby ściany sr..ły benzyna spali zawsze mniej więcej o połowę więcej niż diesel o porównywalnej mocy i zaawansowaniu technicznym. Wynika to z konstrukcji obydwóch typów silnika i czystych praw fizyki. Diesel spali 10 to benzyna 15, diesel 7 to benzyna 10 itd. Prosty przelicznik i zawsze się sprawdza bo musi. Nie chcę tu bronić dieseli ale nie jest też tak jak piszesz, że wszyscy się wycofują z kupowania tych silników. Jeszcze długo będę się świetnie sprzedawały wszędzie tam gdzie robione są duże przebiegi a samochód nie jest małym lekkim wozidłem. Nadal na zachodzie większość samochodów klasy Premium to diesele, czy Ci się to podoba czy nie. Podobnie jest z samochodami firmowymi, którymi się robi duże przebiegi. Hybrydą to sobie możesz po mieście pojeździć bo na trasie nie da Ci żadnych oszczędności, wprost przeciwnie, bp wiozisz 200 kg balastu w postaci akumulatorów do niczego Ci w tym przypadku nie przydatnych.
  20. To w jakich okolicach mieszkasz, bo ja jadąc w godzinach szczytu przez Łódź bez obiegu zamkniętego bym nie wyrobił. :)
  21. Nie jedzie inaczej, tylko skrzynia pracuje na wyższych obrotach silnika, przez co ten sprawia wrażenie dynamiczniejszego i mocniejszego. Tak jak koledzy wyżej piszą, w codziennej jeździe nikt tego trybu nie używa, bo nie ma to kompletnie sensu, chyba że ktoś nie lubi niskiego spalania i ciszy we wnętrzu. ;)
  22. Prawda jest taka, że diabeł tkwi w szczegółach. Nie każdy te szczegóły dostrzega i dla takich ludzi są inne samochody. Jeden będzie miał pełnię szczęścia w Octavii drugi w BMW. Nikt tu nie jest gorszy, po prostu nie dla każdego samochód, to coś więcej niż wozidło z punktu A do punktu B. Dla tych którzy lubią jeździć czymś więcej niż wozidłem są beemki i oni dostrzegą ich przewagę.
  23. Mega tragedii nie ma, ale silnik raczej do wyjęcia. Naprawa wyjdzie tyle, że lepiej kupić mniej uszkodzone wg mnie. Suma sumarum oszczędności nie będzie dużej, a pamiętaj że kiedyś to auto będziesz musiał sprzedać. Jak znajdziesz desperata, który to kupi, wiedząc jak wyglądało (a auto z USA łatwo sprawdzić), to będzie święto nad świętami. ;)
  24. To tylko uniesie maskę. Widzę, że z Łodzi jesteś. Zadzwoń do mnie jakoś to pomyślimy co tam u Ciebie można doposażyć.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.