Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. 530d nawet w największych korkach i przy dynamicznej jeździe ciężko zrobić 15 litrów na 100 km. Ale oczywiście jadąc na zasadzie gaz, hamulec, gaz, hamulec itd to można wszystko zrobić. :) Ale tak to jeździ się jak się dorwie M3 na 20 minut a nie na co dzień swoim autem, szczególnie że na drodze człowiek nie jest sam i czasami musi jechać za innym autem 50-60 km/h.
  2. W normie ciągnika siodłowego. :)
  3. No i oczywiście masz rację. Szczerze, to w życiu bym nie przypuszczał, że BMW, mając już zastosowany CR w 3.0d, dwa lata później wsadzi do tego modelu jakieś badziewia i będzie go pchała do E39 tyle czasu. :)
  4. Napisałeś dwie rzeczy zaprzeczające sobie wzajemnie. :) 1) "na pewno ma lepszą kulturę pracy niż 4-cylindrowe 520d" 2) "ale tak, zgoda, mniejszą niż diesle CR" BMW nie robiło diesel'a 2.0d w innej technologii niż CR.
  5. Statystycznie samochodami jeździ się co raz dłużej, więc myślę, że spokojnie.
  6. No dokładnie. Ale coś musiałeś pomylić, bo baba nie może się uprzeć w tym przypadku. Powód prosty. Urząd skarbowy nie wystawi VAT-25 bo nie ma z czego. VAT-25 wystawia się w dwóch przypadkach: 1) jak auto jest kupione na umowę lub fakturę ichniejszą z EU paragrafu 25 czyli taka nasza VAT marża. Wtedy składa się druk VAT-24 i otrzymuje stwierdzenie o braku obowiązku płacenia VAT 2) gdy auto jest kupione w handlu wewnątrzwspólnotowym na fakturę VAT w cenie netto i importer chce to auto zarejestrować w PL, wtedy musi zapłacić VAT i złożyć druk VAT-23 czyli o potwierdzenie zapłacenia VATu. W tym przypadku VAT jest umieszczony na fakturze więc nie wchodzi w grę ani pkt 1 ani 2.
  7. mmw odpowiedział(a) na siwy71 temat w E60, E61
    To nie jest tak. Wymieniać olej trzeba i to jak najczęściej. Ci, którym padła skrzynia po wymianie, psioczą, ale ta skrzynia i tak by im padła, tylko może 2000 km później. Pamiętaj, że większość ludzi wymienia dopiero jak zaczynają mieć objawy dziwnej pracy skrzyni, to co się dziwić, że wymiana nie pomaga.
  8. Nie mogą wymagać VAT-25 skoro VAT jest wyszczególniony na fakturze.
  9. mmw odpowiedział(a) na siwy71 temat w E60, E61
    Prawdopodobnie coś ze sterowaniem hydraulicznym. Tak jak pisałeś. Musi ktoś to obejrzeć i zbadać kto ma pojęcie o tych skrzyniach.
  10. Jeszcze ich wpis do ewidencji dzialalnosci gosp. Sprawdziłeś przebieg po VIN?
  11. mmw odpowiedział(a) na TiTi temat w E60, E61
    Kup zamiennik ale dobrej firmy, np. Pilkington. Tu nie ma co aż tak oszczędzać.
  12. mmw odpowiedział(a) na siwy71 temat w E60, E61
    Na wstępie gratuluję panom wskazującym na problem z dwumasą w automatycznej skrzyni biegów. ;) Kolego Siwy77, czy na pewno przeciąga Ci na każdym biegu? Jak skrzynia zachowuje się przy delikatniej jeździe? Na pewno nie ma żadnych objawów przeciągania, nawet lekkiego, przy delikatnej jeździe?
  13. mmw odpowiedział(a) na bmwsportt temat w E39
    Ciekawe ile dziesiątek lat minie zanim w Polsce będzie tak jak w cywilizowanych krajach, że auto się kupuje po prostu wg jego wartości a nie wyszukuje najtaniej i liczy się na okazję. Jak wiadomo okazji nie ma więc zawsze są później przeboje i problemy gdy auto się kupiło poniżej jego wartości.
  14. mmw odpowiedział(a) na Adrian-1973 temat w E60, E61
    Każdy porządny mechanik wypuszczający klienta z warsztatu po wymianie klocków ostrzega przed słabszym działaniem hamulców przez pierwsze kilkadziesiąt kilometrów i radzi żeby hamować bardzo ostrożnie i z wyprzedzeniem. Wynika to z tego co pisałem w poprzedniej wypowiedzi, że tarcze są zużyte w nierówny sposób a nowiutkie klocki są idealnie płaskie. Zanim klocki się dotrą do kształtu tarczy mija trochę czasu a przez ten okres jest oczywiste, że powierzchnia styku jest mniejsza, więc i skuteczność hamowania. Te przypalone fragmenty zetrą się jako pierwsze, więc wkrótce Ci przestanie piszczeć.
  15. mmw odpowiedział(a) na kpmkat temat w E60, E61
    A skoro Ty jesteś w DE to inna bajka. :) Szyby można przełożyć przy wymianie drzwi, to nie problem akurat, ale Jak dają Ci papier i nie jesteś w PL to w sumie nie masz co się przejmować, nawet jak potem będziesz auto sprzedawał. Tam nie ma maniakalnego doszukiwania się każdego malowanego elementu jak w Polsce, bo to normalne, że w aucie coś mogło być malowane lub naprawiane, a na mobile.de i autoscout24 nie ma nawet opcji "bezwypadkowy" do zaznaczenia.
  16. mmw odpowiedział(a) na kpmkat temat w E60, E61
    Ale pisałeś że rama malowana jest z jednej strony auta tylko. To miałem na myśli, że nie cała. Skoro na kantach śrub masz ślady zdartej farby to już sam wiesz, że nie jest prawdą co mówi sprzedawca, bo drzwi musiały byś zdejmowane (pewnie wymieniona na inne). Auto jest po naprawie i tyle. Jeżeli jest dobrze naprawione a drzwi są wymienione to ok, nie jest to nic złego, ale jeżeli auto kupujesz jako bezwypadkowe i płacisz jak za bezwypadkowe to już nie jest ok. A może być jeszcze taka akcja że auto ma wymienione poszycie boczne i jak dobrze poszukasz to znajdziesz też grubszy lakier gdzieś niżej tam gdzie kończy się spaw. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC71&mospid=47753&btnr=41_1547&hg=41&fg=20 Tu masz poszycia i zobacz czy przypadkiem ten grubszy lakier nie jest tam gdzie poszycie boczne się wspawuje. Piszę o elemencie nr 6.
  17. mmw odpowiedział(a) na bmwsportt temat w E39
    Co się dziwisz, skoro nikt dobrej nie ściągnie bo ze względu na cenę w Polsce nawet jeden człowiek się tym autem nie zainteresuje. Taki kraj, tacy ludzie i koło się zamyka.
  18. mmw odpowiedział(a) na Adrian-1973 temat w E60, E61
    Jeżeli klocki są świeżo założone i ostro je potraktowałeś to mogły się przysmażyć, ponieważ nie były jeszcze "dotarte" do tarcz i ich powierzchnia styku była dużo mniejsza niż powinna, przez co obciążyłeś je nadmiernie. Teraz ta przypalona warstewka musi się zetrzeć. A tak przy okazji: "hamowanie", "po prostu", nieoryginalne" ;)
  19. mmw odpowiedział(a) na kpmkat temat w E60, E61
    Rama była malowana w fabryce tylko w jednym miejscu dwa razy? Czy sprawdzałeś czy są ślady odkręcania drzwi z tej strony gdzie było malowane? Nie da się odkręcić śrub bez pozostawienia śladu na nich. Jeżeli wszystko jest dziewicze to może faktycznie tak było chociaż mi się wydaje to nie możliwe.
  20. mmw odpowiedział(a) na kpmkat temat w E60, E61
    To czemu 90% aut to kombinowane szroty i świetnie się sprzedają, bo cena przyciąga naiwnych wierzących w okazje?
  21. mmw odpowiedział(a) na kpmkat temat w E60, E61
    Mój lakiernik mi kiedyś powiedział krótko i wyraźnie: "Przywieziesz nowy element, to Ci zrobię tyle mikronów ile chcesz". Jak element nie jest nówka sztuka to już ciężko polakierować dobrze i zmieścić się w fabrycznych grubościach. Inna rzecz, że są inne oznaki kombinacji. Wystarczy popatrzeć na śruby i inne pierdoły, po których widać ślady ingerencji. Do tego nie da się praktycznie polakierować elementu żeby nie było różnicy przy sąsiednim więc najczęściej trzeba wejść na ten element a wtedy już można zapomnieć o odpowiedniej grubości lakieru. Wymiana lub polakierowanie maski albo tylnej klapy nie będzie zauważalne bo tu się nie da dostrzec różnicy przy sąsiednim elemencie. Generalnie auto musi obejrzeć ktoś kto ma pojęcie o tych sprawach i odnosi się to zarówno do kwestii blacharsko lakierniczych jak i mechanicznych. Jak się człowiek nie zna to sam może sobie dywaniki kupować a nie samochód. ;)
  22. mmw odpowiedział(a) na kpmkat temat w E60, E61
    Mógł ktoś całe drzwi wymienić pod lakier. Czasami się udaje i nie ma różnicy w odcieniu.
  23. mmw odpowiedział(a) na kuri temat w E60, E61
    Duży silnik nagrzewa się szybciej. Pojeździj jakimś 1.5 diesel to zobaczysz jaka to porażka. :) Mi 530d nagrzewało się szybko i sprawnie nawet przy największych mrozach.
  24. mmw odpowiedział(a) na Kysiok temat w E60, E61
    Wg mnie jak kolega ma 90 tys na takie auto to niech kupi starsze, przedliftowe ale normalnie wyposażone i bezwypadkowe, zamiast na siłę szukać po lifcie ale taki goły badziew i po dzwonie. Przecież rocznik np. 2006 też można dostać z małym przebiegiem.
  25. mmw odpowiedział(a) na Slawek44 temat w E39
    W Niemczech nigdy nie sprzedawano E39 z takim silnikiem ale fakt, że gdzieś to dziwadło szło. :) Zresztą kolega Slawek44 ma w opisie 525tds więc normalny, a nie 115KM. No ale on generalnie pisze bzdury więc pewnie to S sobie dopisał. ;)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.