Treść opublikowana przez mmw
-
Zakupione BMW i problem z papierami pomocy!!!! Masakra
Dlatego ważny jest papier (faktura, rachunek) na przeróbkę ze specjalnego na osobowy. Urząd celny nie jasnowidz jak udowodni że auto wcześniej nie było specjalne? A dlaczego teraz są prowadzone setki spraw związanych z drogimi SUVami i kombi przerabianymi na LKW żeby nie płacić akcyzy? A tu przepisy są chyba bardziej czytelne niż w przypadku pojazdów specjalnych, bo jak by tak nie było to nikt by się w LKW nie bawił tylko wszyscy by przywozili auta jako pojazdy specjalne. Niestety nie wszyscy robili to z głową i teraz mają problemy. Niestety nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie ma żadnej kropki. Urzędy celne biorą się za te sprawy i pewnie postarają się męczyć każdego. Ludzie, którzy sprowadzili 4 miejscowe ciężarówki i nie płacili akcyzy mają już na 100% pozamiatane i po zawodach. Akcyzę muszą zapłacić. I co? Przecież przeszli przegląd na stacji diagnostycznej, która stwierdziła że to ciężarówka. Nie ma tu żadnej kropki. :) Podkreślam to po raz kolejny. Są zupełnie inne przepisy celne oraz techniczne i skarbowe. Nie ma to ze sobą związku niestety i to że pojazd jest już zarejestrowany nie oznacza nic, po za tym, że jeździmy nim sobie. :)
-
Zakupione BMW i problem z papierami pomocy!!!! Masakra
Ale ja się z Tobą zgadzam, że oszukano go. To akurat nie ulega wątpliwości. Tłumaczę tylko, że problem leży tylko i wyłącznie w akcyzie, która spadnie na nabywcę jeżeli importer tego auta zwinie się i będzie niewypłacalny. Obecnie auto może zostać szybko i bez problemów zarejestrowane jako osobowy i chłop jeździ legalnie, ubezpiecza normalnie itd. Ma w 100% auto osobowe. Kłopot pojawi się gdy Urząd Celny udowodni, że to nie był pojazd specjalny, gdy pierwszy raz rejestrowano go w PL. Jakie mają na to możliwości to nie wiem, bo nie znam dokładnie zasad jakimi rządzą się pojazdy specjalne.
-
Zakupione BMW i problem z papierami pomocy!!!! Masakra
Przecież może go przerobić formalnie na osobowy, zmienić dowód rejestracyjny i po kłopocie. Problem polega na tym, że celny ma 5 lat na badanie tego czy auto przed pierwszą rejestracją było pojazdem specjalnym. Nie zmienia tu nic czy jest już zarejestrowane czy nie.
-
Zakupione BMW i problem z papierami pomocy!!!! Masakra
No właśnie do UC się jedzie po papier, który załatwia wszystko. Jeżeli UC wyda decyzję, że to auto nie podlega akcyzie to nabywca ma już spokój i po co w ogóle ma się sądzić ze sprzedawcą, oddawać auto itd. Problem polega na tym, że UC może wydać papier odwrotny bo podobnie jak jest z ciężarówkami, badają i cudują czy na pewno auto przed pierwszą rejestracją było tym pojazdem specjalnym albo ciężarowym.
-
Zakupione BMW i problem z papierami pomocy!!!! Masakra
Są wydziały komunikacji, które nie wysyłają tych danych. Chociaż jest na to dużo latek i jeszcze mogą. Cała kwestia rozbija się o przepisy polskie i unijne. Powiem szczerze, że tak jak wiem wszystko na temat kwestii ciężarówek tak nie wiem nic o pojazdach specjalnych. Nie wiem jakie są przepisy unijne i polskie. Popatrzę i poszukam.
-
Zakupione BMW i problem z papierami pomocy!!!! Masakra
To nie jest prawda. Nie ma znaczenia czy przerobi na osobowy czy nie. Po pierwszej rejestracji możesz robić wszystko z autem. Celnicy sprawdzają czy samochód przed pierwszą rejestracją miał zapłaconą akcyzę a jeżeli nie miał to dlaczego. Wydziały komunikacji wysyłają do UC dane wszystkich aut pochodzących od osobowych sprowadzonych jako ciężarówka lub pojazd specjalny.
-
Zakupione BMW i problem z papierami pomocy!!!! Masakra
No a jak Ty do nich przyjedziesz to oddadzą Ci kasę? Jakie ma znaczenie kto do kogo przyjedzie? Powiedz im żeby Ci dostarczyli z Urzędu Celnego zaświadczenie, że ten samochód nie podlega akcyzie, wtedy jest wszystko ok. Urząd celny wystawia coś takiego, chociaż w tym przypadku raczej nie liczył bym na to, że tak stwierdzą. :) Możesz też ich postraszyć, że jak nie oddadzą Ci kasy to pojedziesz do celnego po stwierdzenie czy auto podlega akcyzie czy nie i jeżeli podlega to od razu do nich celny wali po akcyzę jako do importera.
-
BMW skazane na przedni napęd?
Nie wiem skąd masz takie informacje, bo ludzie z BMW wypowiadają się wyraźnie w jakich modelach będzie napęd przedni. Trzeba pamiętać też, że w autach z silnikami pochodzącymi z modeli wyższych pewnie napędu na przód nie będzie, bo to już zupełnie inne rozwiązania konstrukcyjne związane ze skrzynią biegów i przekazaniem napędu. Przedni napęd będzie dotyczył tylko modeli z silnikami pochodzącymi z kooperacji z Peugeotem czyli z aktualnie montowanymi z Mini. Nie należy więc się spodziewać przedniego napędu w mocniejszych 1kach.
-
Zakupione BMW i problem z papierami pomocy!!!! Masakra
A co ma do tego Wydział Komunikacji i VAT? To Urzędy Celne ścigają potem takie akcje. Tak jak z ciężarówka sprawa jest dość czytelna i w sumie wiadomo jak trzeba całą procedurę przeprowadzić, żeby celny nie miał podstaw do decyzji nakazującej zapłatę akcyzy, tak przy pojeździe specjalnym może być problem. Przyznam szczerze, że nie wiem jakie są przepisy dotyczące pojazdów specjalnych ale myślę, że będzie dużo trudniejsza walka z UC niż w przypadku 2-miejscowych ciężarówek.
-
Którą E60 szukać do 80tys 530d czy 535d ????
Nie zrozumiałeś dokładnie o co chodzi. Zawsze podstawą jest umowa gdy jej wartość przekracza podstawę wyliczoną z książki albo z wyceny rzeczoznawcy lub tak jak to sobie upraszczają celnicy, odejmując od wartości z książki np. 33%. Dlatego ważne jest żeby umowa była jak najniższa, wtedy można walczyć już tu w Polsce różnymi sposobami.
-
BMW E60 520d 2006/2007 kilka pytań przed zakupem
Takie auto z przebiegiem do 100 tys km powinno kosztować około 80 tys zł. Jeżeli są w stanie sprzedać za 70 to albo jest po konkretnym dzwonie i naprawiony na odwal się albo ma z 250-300 tys km a nie 70.
-
Zakupione BMW i problem z papierami pomocy!!!! Masakra
Powtórzę to co napisałem w innym temacie, bo widzę, że stworzyłeś nowy. Teoretycznie będą ścigać importera, a za takie auto ścigną na pewno bo to nie ciężarówka 2 osobowa. Nie wiem natomiast czy jeżeli importer to jest firma na "słupa" i za rok nie będzie firmy (a na 99% tak jest i będzie) to czy UC nie ma prawa Ciebie ścignąć. Wydaje mi się, że to z Ciebie ściągną te pieniądze a będą niemałe, bo około 17 tys zł. :) Ustawa akcyzowa mówi wyraźnie na ten temat: Opodatkowanie akcyzą samochodów osobowych Art. 100. 1. W przypadku samochodu osobowego przedmiotem opodatkowania akcyzą jest: 1) import samochodu osobowego niezarejestrowanego wcześniej na terytorium kraju zgodnie z przepisami o ruchu drogowym; 2) nabycie wewnątrzwspólnotowe samochodu osobowego niezarejestrowanego wcześniej na terytorium kraju zgodnie z przepisami o ruchu drogowym; 3) pierwsza sprzedaż na terytorium kraju samochodu osobowego niezarejestrowanego na terytorium kraju zgodnie z przepisami o ruchu drogowym: a) wyprodukowanego na terytorium kraju, b) od którego nie została zapłacona akcyza z tytułu czynności, o których mowa w pkt 1 albo 2. 2. W przypadku samochodu osobowego przedmiotem opodatkowania akcyzą jest również sprzedaż na terytorium kraju samochodu osobowego niezarejestrowanego na terytorium kraju, następująca po sprzedaży, o której mowa w ust. 1 pkt 3, jeżeli wcześniej akcyza nie została zapłacona w należnej wysokości a w wyniku kontroli podatkowej, postępowania kontrolnego albo postępowania podatkowego nie ustalono, że podatek został zapłacony.
-
Którą E60 szukać do 80tys 530d czy 535d ????
Teoretycznie będą ścigać importera, a za takie auto ścigną na pewno bo to nie ciężarówka 2 osobowa. Nie wiem natomiast czy jeżeli importer to jest firma na "słupa" i za rok nie będzie firmy (a na 99% tak jest i będzie) to czy UC nie ma prawa Ciebie ścignąć. Wydaje mi się, że to z Ciebie ściągną te pieniądze a będą niemałe, bo około 17 tys zł. :) Ustawa akcyzowa mówi wyraźnie na ten temat: Opodatkowanie akcyzą samochodów osobowych Art. 100. 1. W przypadku samochodu osobowego przedmiotem opodatkowania akcyzą jest: 1) import samochodu osobowego niezarejestrowanego wcześniej na terytorium kraju zgodnie z przepisami o ruchu drogowym; 2) nabycie wewnątrzwspólnotowe samochodu osobowego niezarejestrowanego wcześniej na terytorium kraju zgodnie z przepisami o ruchu drogowym; 3) pierwsza sprzedaż na terytorium kraju samochodu osobowego niezarejestrowanego na terytorium kraju zgodnie z przepisami o ruchu drogowym: a) wyprodukowanego na terytorium kraju, b) od którego nie została zapłacona akcyza z tytułu czynności, o których mowa w pkt 1 albo 2. 2. W przypadku samochodu osobowego przedmiotem opodatkowania akcyzą jest również sprzedaż na terytorium kraju samochodu osobowego niezarejestrowanego na terytorium kraju, następująca po sprzedaży, o której mowa w ust. 1 pkt 3, jeżeli wcześniej akcyza nie została zapłacona w należnej wysokości a w wyniku kontroli podatkowej, postępowania kontrolnego albo postępowania podatkowego nie ustalono, że podatek został zapłacony.
-
kupilem BMW E60 545 - prosze o pomoc
Zadzwoń pod ten numer --> 601 990312. To jest firma z Gliwic sprzedająca części do BMW. Mają możliwość załatwienia wielu używanych części na zamówienie. Może Ci pomogą. Nie dziw się, że masz problem, bo 545i lub 645i w manualu to naprawdę rzadkość. Prędzej już w USA znajdziesz taką skrzynię, bo tam częściej 545i występuje w manualu niż w Europie.
-
535xi z USA
Stamtąd to tylko na mienie przesiedleńcze, inaczej się nie opłaca.
-
535xi z USA
Zależnie z jakiego stanu auto pochodzi, światła przednie świecą płasko lub po europejsku. Najczęściej nikt tego nie przerabia ale teoretycznie powinno się. Nie jestem pewny jak jest w E60, ale E90 z niektórych stanów mają czerwone migacze z tyłu i trzeba wymieniać lampy. Wszystko co jest elektronicznie wyświetlane można przeprogramować, od komputera po nawigację. Zegary można też wymienić, ale po co? Kilometry są razem z milami na tarczy, więc nie powinien to być problem w codziennym użytkowaniu.
-
BMW Alpina D10
Obudziłeś się ze snu wielozimowego? ;) Nie ma już polskiej granicy, a już na pewno w sensie samochodowym. :) Przywozisz auto do Polski, płacisz akcyzę, ekologię, tłumaczysz dokumenty, płacisz VAT lub nie i rejestrujesz.
-
535xi z USA
Co do aut to całe USA masz na autos.yahoo.com. Jeśli chodzi o uszkodzone auta to źródłem są w sumie prawie tylko aukcje z firm ubezpieczeniowych. Są dwie bardzo duże firmy aukcyjne mające oddziały w całych USA. Co do aut całych to jest jedna też duża z autami z leasingów, banków itd. Żeby tam kupić musisz być zarejestrowanym dealerem itd. "Prześwietlasz" na carfax.com lub autocheck.com. Nie jest prawdą to co napisał kolega cam3k, że zawsze auto ma produkcję niższą niż rocznik modelowy. Czasami tak jest, ale nie zawsze. Mniej więcej w połowie roku, czasami pod koniec, czasami wcześniej trafiają do sprzedaży modele z następnego rocznika i wtedy faktycznie data rejestracji i produkcji jest niższa od rocznika modelowego. Co do rejestracji w Polsce to jest różnie. Zależnie od stanu USA z jakiego auto pochodzi, na title'u jest wpisany rocznik pierwszej rejestracji lub nie. Teoretycznie diagnosta powinien ustalić datę produkcji auta na pierwszym przeglądzie i taka trafi do dowodu rejestracyjnego. Czasami uda się to ominąć, ale z tym jest różnie. Przy zakupie podstawą jest "prześwietlenie" auta w autocheck lub carfax bo to Ci powiem prawie wszystko. Transport do PL kosztuje różnie, zależnie czy płynie z LA, Miami czy NY. Generalnie od 1000$ do 1500$ wraz z dokumentami i odprawą. Musisz też pamiętać o transporcie w USA z miejsca zakupu do portu (a dokładnie firmy, która auta pakuje do kontenerów i wysyła), chyba że sam go dostarczysz. Jakby co to daj znać, mam bardzo dobrą firmę co Ci się wszystkim zajmie i nie poniszczy auta. BMW z USA są identyczne jak europejskie więc sprawują się tak samo.
-
Szukam firmay która sprowadzi auto i "wylizinguje"
Rozumiem, że ta firma ma wyłożyć kasę?
-
BMW skazane na przedni napęd?
Przedni napęd BMW zastosuje tylko w małych modelach, więc proszę nie siać paniki. Auto Bild'a czytam od 20 lat i nie uważam tej gazety za szmatę, jest naprawdę ok.
-
Co sądzicie o tym autku, ale mam dylemat e60????
Kolego, nie wymyślaj. Lampy są przedliftowe, a moc się zgadza bo to auto jest z 2005 roku. Cena bardzo niemiecka czyli prawidłowa. Wystarczy sprawdzić samochód w ASO pod kątem przebiegu i w dobrym serwisie pod kątem technicznym i po sprawie.
-
COFNIĘTY LICZNIK - CO ZROBIĆ
proszę u usunięcie postu.
-
COFNIĘTY LICZNIK - CO ZROBIĆ
A wystarczy wymusić wpisanie przebiegu na fakturze/umowie i potem wszystko jest dużo prostsze. Jak nie chcą wpisać to wiadomo o co chodzi. Ja każdemu klientowi zawsze wpisuję przebieg, mimo, że ludzie tak naprawdę o to nie proszą, ale wtedy ja jestem zabezpieczony, bo jak ktoś kto ode mnie kupił cofnie licznik to do mnie się już nikt nie doczepi, jestem kryty. Więc tak naprawdę nie ważne po której jest się strony barykady, zawsze uczciwemu człowiekowi umieszczenie przebiegu na fakturze będzie na rękę. Inna sprawa to zidiocenie Polaków związane z wiarą w ceny niższe niż na zachodzie, bo przecież handlarze prowadzą działalność charytatywną. :) :) :) Kolego lucky888.. ile Twoje auto kosztowało?
-
Lampy przednie USA Vs Europa
Musisz mieć z czym porównać. Zobaczyć czy we wtyczce podłączonej do lampy w ogóle jest to złącze odpowiadające za żarówkę przeciwmgielnych. Możesz też od drugiej strony zajrzeć, czyli od strony przełącznika w desce. Jeżeli w instalacji jest złącze a w przełączniku nie ma to znaczy, że instalacja jest pełna i wystarczy dokupić cały zespolony przełącznik od wersji EU.
-
Lampy przednie USA Vs Europa
Jak nie masz przycisku, to nie masz świateł. Niestety w niektórych stanach w ogóle nie ma tylnych przeciwmgielnych. Jak koniecznie musisz mieć te przeciwmgielne to musisz sobie pociągnąć instalację i dorobić przycisk. Może też tak być, że instalacja cala jest tylko samego przycisku nie ma. Musisz to sprawdzić.