Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. To mi kolego z niewątpliwie wielką wiedzą wytłumacz kilka spraw bom niedouczony prosty człek ledwie po podstawówce albo przedszkolu, już nie pamiętam bom niedouczony: 1) dlaczego auto ma stawać bokiem jeżeli z jednej strony jest nowa tarcza i klocki a z drugiej nie (zakładając oczywiście, że te niewymienione klocki w ogóle są). 2) skąd samochód/komputer samochodu wie, że z jednej strony klocki są wymienione z drugiej nie, bo zaczyna to zalatywać tajemną wiedzą i Knight Rider'em :D 3) skąd samochód wie, że ma wymienione amory tylko z jednej strony lub w ogóle że ma je wymienione??? zakładając oczywiście nadal, że E39 nie posiada systemu KITT. :D :D :D 4) jeżeli samochód typ E39 jest już takim inteligentnym pojazdem przyszłości to dlaczego komputer zapisał błąd skrzyni. Dlaczego konstruktorzy tego samochodu przyszłości nie wymyślili tego tak, że wywala na tablicy błąd hamulców i tryb awaryjny silnika, blokadę zapłonu czy jakieś inne sensowne rozwiązanie zamiast błędu skrzyni biegów???
  2. Kolega Józef to sobie jaja robił, bo niemożliwe żeby pisał to na poważnie. :) Widocznie to nasz taki forumowy czuły wojtek, czy jak mu tam, z onetu. :D :D :D
  3. Nie. Właśnie odwrotnie. :)
  4. Panowie. Nie mylmy dwóch spraw. Temperatura cieczy chłodzącej mierzona jest w bloku silnika. Sprzęgło wiskotyczne razem z wentylatorem umieszczone jest przy chłodnicy, więc w zupełnie innym miejscu. Wiskoza nie włącza się jakimś sygnałem z komputera itd. bo jest urządzeniem mechanicznym. Uruchamia się tylko wtedy, gdy temperatura powietrza przy chłodnicy osiąga jakiś tam wysoki poziom i wtedy uruchomienie wentylatora powoduje wspomaganie przepływu powietrza przez chłodnicę. Dlatego podczas jazdy ten wentylator nigdy nie powinien się uruchomić, chyba, że ktoś ma zatkaną kompletnie chłodnicę albo zepsute sprzęgło wiskotyczne. Jeżeli w korkach również się nie uruchamia to znaczy, że nie ma takiej potrzeby bo naturalne wychładzanie powietrza w okolicy chłodnicy jest wystarczające.
  5. Nie bądź taki pewny. Kiedyś kupowałem Mondeo z leasingu trochę na ryzyko bo nie było danych na temat grubości lakieru. Ze zdjęć byłem prawie pewny, że przód po dzwonie bo maska w ogóle nie zgrywała się z błotnikami, a się okazało, że auto bezwypadek. Po prostu na regulatorach coś się pokićkało, wystarczyło podkręcić i ustawić ją dobrze i było idealnie.
  6. 530d ma bardzo dobre chłodzenie i jeżeli wiatrak się nie załącza to się tylko cieszyć. Zaczniesz się martwić jak temperatura zacznie skakać ponad normę.
  7. Kolejna okazja kupiona i płacz na forum. Ach.. szkoda gadać. No ale przecież Polacy muszą zawsze auta kupować okazyjnie, to skutki są. Co do skrzyni to proponuję poszukać używki dobrej, jak będzie śmigać ok to wymienić olej i to z dwa razy. Nie baw się w naprawianie skrzyni bo wydasz 5-6 tys a i tak pewnie będą problemy.
  8. A nie łaska troszkę poczytać? Stronę wcześniej tego tematu jest wszystko napisane. http://www.zf.com/na/content/media/united_states/corporate_replacement_parts_1/service_portfolio/passenger_cars/5HP18.pdf Zobacz stronę 2 tego PDFa i masz wszystko jasne.
  9. mmw odpowiedział(a) na dentysta1 temat w E39
    Nie tylko GMa. Ma to prawdopodobnie związek z dużo niższymi prędkościami dozwolonymi w USA na autostradach. A że w Stanach auta mają być tanie więc każda możliwość cięcia kosztów jest wykorzystywana.
  10. mmw odpowiedział(a) na dentysta1 temat w E39
    Dokładnie. Skrzynia GMa jest przystosowana do regularnych zmian oleju. Nie ma znaczenia czy ZFa wytrzymują 200 czy 400 tys km bez wymiany oleju. Mówimy teraz o skrzyni GMa. Tak jak kolega wyżej pisał. Ten model skrzyni pracuje w wielu modelach z koncernu GM (nawet z silnikami o dużych pojemnościach) i przy regularnej zmianie oleju nie ma z nimi problemu.
  11. mmw odpowiedział(a) na dentysta1 temat w E39
    Już pisałem to 100 razy chyba. :) To nie jest nieudany produkt GMa bo ta skrzynia jest bardzo dobra, tylko psuje się w związku z brakiem regularnych wymian oleju. Opinie, że skrzynia GMa jest kiepska, awaryjna bla bla bla to tylko powtarzanie głupot, które napisali inni. Wina leży po stronie BMW a nie GMa akurat w tym przypadku.
  12. mmw odpowiedział(a) na zigzag temat w E39
    Cały problem polega na ocenie sytuacji i prędkości z jaką się poruszamy. Panowie, którzy uważają, że autostradą poruszali się 160,170 albo nawet 180 km/h jak spojrzą na kompa z całej drogi okaże się, że średnia wyniosła np 80,90 km/h, czyli te 180 km/h to była prędkość chwilowa. I tu jest pies pogrzebany. Kiedyś wrzucałem już na forum skany artykułu z niemieckiego Auto Bilda na temat spalania, mam je na szczęście u siebie na serwerze więc podaję linki ponownie. Może zaczniecie sobie zdawać sprawę jak mocno rośnie spalanie zależnie od prędkości i przestaniecie pisać bzdury, że jadąc 160-180 km/h auto Wam spaliło 6 czy 7 litrów na 100 km. Podobnie jest z miastem, bo miasto miastu nie równe a każde skrzyżowanie, korek itd podnosi spalanie o 20-30%. http://www.polcars.pl/foto/spalenie180str1.jpg http://www.polcars.pl/foto/spalenie180str2.jpg
  13. mmw odpowiedział(a) na zigzag temat w E39
    Nie wiem w jakim świecie żyjesz, ale BMW obecnie w porównaniu do innych marek zawsze pali najmniej, przy zestawieniu porównywalnych modeli. Po coś BMW stworzyło Efficient Dynamics, najnowocześniejsze silniki na świecie i stosuje najwyższe technologie. Kolego. Nie rozumiesz podstawowej rzeczy. Ja nie twierdzę, że Twoje auto pali więcej niż podajesz. Ja tylko uważam, że pali przy innych warunkach i typie jazdy niż piszesz i tu nie mam wątpliwości, że zakłamujesz prawdę, co sam cytatami z Hiszpanii potwierdziłeś na całego.
  14. Ale przy takiej średniej to nie jest problem osiągnąć taki wynik. Ja kiedyś wieczorem, jak było pusto na drogach, przez Łódź przejechałem ze średnią 6,8 l/100 km. Na trasie jadąc 70-80 km/h można spokojnie osiągnąć 6 litrów na 100 km. Przy 130-140 km/h jadąc na tempomacie autostradą spaliła mi 7,4 o ile kojarzę. Cała oszczędność kończy się gdy autem trzeba się zatrzymać i ruszyć itd. Masa robi swoje i średnia siada mocno. Mi 530d w manualu paliło w mieście (ciasna Łódź) około 9 litrów średnio. Oczywiście włócząc się w korkach spalanie rośnie nawet do 12 litrów, ale to normalne przy ciężkim aucie.
  15. mmw odpowiedział(a) na zigzag temat w E39
    No widzisz. Tiempo empleado 6:07 horas Velocidad media 67.5 Km/h Consumo 6.3 l/100 mi media con el 177 CV manual con una media de 84 km/h con un 70-80% Ctra nacional, regional, provincial, comarcal y local, o sea, de todo un poco, es 7,8 l/100. Es una media en más de 40000 kms. Tu koleś miał średnią 67,5 km/h i spaliło mu 6.3 l. Drugi ma średnią 84 km/h i spaliło mu 7,8 litra. Ty miałeś średnią 140 km/h (no tak wychodzi skoro jechałeś między 100 a 180) i spaliło Ci 6,5 litra. To jednak masz wyjątkowe auto, inne niż wszystkie. Jeszcze raz gratulacje. ;)
  16. mmw odpowiedział(a) na zigzag temat w E39
    Nie no. Nie ma co, masz zajefajne auto, wyjątkowy egzemplarz po prostu i nie ma o czym pisać. Przyśpiesza prawie jak 530d, pali jak 120d i jest super. Gratulacje. ;)
  17. mmw odpowiedział(a) na zigzag temat w E39
    Kolego. 6,5 litra w trasie ok, ale jadąc 110-120 maks a nie 180. To że chwilę jechałeś tyle nie znaczy, że była to Twoja prędkość przelotowa. Praw fizyki nie zmienisz. 530d przy 130-140 km/h spali 7-7,5 litra mniej więcej. To i tak super wynik jak na takie duże auto. Co do miasta to sorry, ale jak Ci pali 7,7 niby w mieście i "trochę" lokalnej drogi to albo to miasto nie ma skrzyżowań albo jest lokalna droga i trochę miasta. :) Cała dyskusja faktycznie nie ma sensu bo dużo ludzi ma tendencje do chwalenia swojego auta i za nic nie przyjmują argumentów, że naciągają fakty. Auta palą masą głównie i jak dużo ważą muszą swoje spalić, bo aby ruszyć z miejsca 1600-1700 kg trzeba niestety zużyć odpowiednią dawkę paliwa i praw fizyki się nie zmieni. Czy to jest BMW, Mercedes czy Opel itd, to jak waży dużo to spali dużo.
  18. mmw odpowiedział(a) na Spido temat w E60, E61
    Tak jak ktoś już wcześniej napisał, wynika to z pochodzenia samochodów. Jako, że wszyscy w Polsce chcą kupować najtaniej to sprowadzane są auta z flot, czyli słabo wyposażone. Często brak podgrzewania foteli wynika też z tego z jakiego kraju pochodzi auto. Po co komuś w Hiszpanii lub na południu Włoch albo Francji podgrzewanie foteli?
  19. mmw odpowiedział(a) na afal87 temat w E60, E61
    Ale pewny jesteś że przyśpiesza normalnie do 3000 obrotów czy po prostu przyśpiesza? Duża szansa że to przepływomierz. Do 3.0d 231KM nie jest drogi. Podobny objaw jest gdy stoi turbina, auto też normalnie odpala, przyśpiesza na niskich obrotach a potem kicha. Do tego na komputerze pokazuje takie objawy jak by przepływomierz był zepsuty.
  20. Taka sama skrzynia jest montowana po lifcie. Zmienił się tylko sposób sterowania zmianą funkcji R, D, N itd czyli krótko mówiąc wajcha z mechanicznej na elektroniczną. Jest to faktycznie skrzynia z konwerterem ale nie do końca taka klasyczna. Jest dużo mądrzejszą i bardziej skomplikowaną skrzynią niż zwykłe automaty. Lock-up w tej skrzynie jest na każdym biegu, nie tylko od 3 w górę. Na koniec koledze, założycielowi tematu radzę sprawdzić czy ten deklarowany przebieg jest autentyczny, czyli potwierdzić go w ASO. W innym przypadku może stać się jednym z wielu nabywców, którzy będą mieli co pisać na forum, przez ciągłe problemy, bo kupili złom.
  21. Źródłem jest najnowszy Auto Bild niemiecki. Dane pochodzą z BMW więc są w 100% pewne i nie jest to gdybanie tylko precyzyjne plany produkcyjne.
  22. To może ja rozjaśnię co i jak. Seria 2 i 4 to oczywiście wersje coupe 1 i 3ki. F32 - 4ka coupe (następca E92 czyli 3ki coupe), wejdzie w 2013 roku F33 - 4ka cabrio (następca E93 czyli 3ki cabrio), wejdzie w 2014 roku F35 - 4ka coupe w wersji 4 drzwiowej (odpowiednik Audi A5 4d), wejdzie w 2015 roku F30 - nowa 3ka limuzyna, 2012 F31 - nowa 3ka kombi, 2012 F34 - nowa 3ka w wersji GT, 2013 F20 - nowa 1ka 3-drzwiowa, napęd tył, 2011 F21 - nowa 1ka 5-drzwiowa, napęd tył, 2011 F22 - 2ka coupe (następca 1ki coupe), napęd tył, 2013 F23 - 2ka cabrio (następca 1ki cabrio), napęd tył, 2014 F44 - 1ka GT, przedni napęd/4x4, 2014 F45 - 1ka kombi, przedni napęd/4x4, 2014 F46 - 1ka City, napęd przedni, 2015
  23. mmw odpowiedział(a) na koziolekkamil temat w E60, E61
    No niestety tutaj sprawa się rozbija głównie o pieniądze. Nie dość, że 530d będzie droższe od 520d to jeszcze dochodzi chora akcyza o 15,5% większa, a to już przy takich kwotach masa pieniędzy. Zawsze lepszym wyborem będzie 530d ale jeżeli nasz kolega, założyciel tematu, miał by na siłę kupować 530d w kiepskim stanie, z cofniętym przebiegiem albo poskładane z dwóch, to lepiej niech kupi zdrowe 520d. Tak jak pisałem, wszystko kwestia budżetu. Ja osobiście też pewnie bym wolał zadbane 530d z małym przebiegiem rocznik 2004 niż 520d rocznik 2006 z podobnym przebiegiem. Życie to sztuka wyboru. ;)
  24. Zgadza się. W dobie internetu nie ma już miejsc gdzie można kupić tanio auto, bo jeżeli ktoś ma dobre auto do sprzedania to wystawia je na dużych, ogólnoeuropejskich portalach aby osiągnąć jak najwyższą cenę sprzedaży. Zapomnij o tzw. okazjach itd. Jeżeli jakiś samochód jest tańszy niż inne, to zawsze jest jakaś tego przyczyna. Odpuść giełdy i inne dziwne źródła. Znajdź solidne auto na mobile.de albo autoscout24.de, od normalnego sprzedawcy, a nie handlarza "złomem", który już nie mógł przejść przeglądu. Jeżeli chcesz taniej niż wartość rynkowa, to szukaj z wadą mechaniczną albo lekko uszkodzone, ale musisz reagować szybko, bo takie auta momentalnie znikają z ogłoszeń. Tu jest ta sama zasada co w Polsce. Jak coś jest tanie, to znaczy, że albo ktoś to wyklepał z każdej strony na odwal się, albo cofnął ze 100-200 tys km z licznika. Inna sprawa, że w DE takie auta stanowią tylko jakąś tam znikomą część oferty, a w Polsce jest odwrotnie i dobre samochody, to kilka procent z wszystkich ogłoszeń, reszta to oszustwa.
  25. Konfigurator na stronie niemieckiej ---> "1er M Coupe". To kolejny dowód na to, że w BMW Polska pracują ludzie totalnie niekompetentni. Zresztą sam się niedawno o tym przekonałem. Na razie na stronie polskiej po za konfiguratorem nie ma w ogóle mowy o tym aucie. Zobaczymy jak go nazwą w opisie i prezentacji. ;)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.