Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. Zgadza się. Powinno być tak jak mówisz. Skręt w prawo, czyli dociążenie lewego koła i słychać szum. Doświadczony mechanik wie jak na podnośniku usłyszeć ten szum. Proponuję zmienić serwis. ;)
  2. mmw odpowiedział(a) na skaju530d temat w E60, E61
    Ja bym bardziej stawiał na turbinę, skoro głośno ją słychać.
  3. mmw odpowiedział(a) na dentysta1 temat w E39
    Chciałeś wypunktowania Twoich dziwnych stwierdzeń, to proszę: Moment zmiany biegów czuć w każdym automacie, szczególnie przy wciśniętym pedale gazu do podłogi. Jak Ty nie czujesz to gratulacje. ;) Gdy zmienisz bieg bardzo szybko to i w manualu Ci nic nie opadnie ani się nie podniesie. Podobnie z piszczeniem opon, bo i w automacie zapiszczą jak masz silnik z bardzo dużym momentem obrotowym, szczególnie, że konwerter jeszcze go podnosi. To jest dobre. :) Problem straszny. Naucz się trzymać kierownicę jedną ręką, albo wchodź w te ciężkie 90 stopniowe zakręty od razu na dwójce. ;) A co z bardzo śliską nawierzchnią? W manualu w zakręcie kontrolujesz przeniesienie napędu na koła zawsze i ciągle, a w automacie nigdy nie wiesz kiedy Ci skrzynia nagle odetnie ciąg a potem przywróci go. Można mieć niefajną niespodziankę i zakończyć jazdę w krzakach. Na szczęście teraz jest ESP ale ono nie zawsze pomoże. Tu kolego zaczynam mieć wątpliwości czy Ty w ogóle jeździsz tym autem czy może ma je Twój tata a Ty masz 10 lat. :) W sytuacji opisanej przez Ciebie nawet DSG będzie wolniejsze niż dobranie ręcznie przełożenia, a piszemy tutaj o dość archaicznej skrzyni biegów, która stosowana jest w E39, z konwerterem odejmującym masę mocy i dość wolną zmianą biegów, krótko mówiąc z potężną zwłoką, szczególnie właśnie przy nagłym, mocnym wciśnięciu pedału gazu, która powoduje redukcję o jeden lub dwa biegi w dół. To właśnie w automacie tracisz te pół sekundy albo lepiej a nie w manualu. Każda skrzynia automatyczna hamuje silnikiem. Już Ci to tłumaczyłem w innym temacie. Skrzynia nigdy podczas jazdy nie jest rozłączana od silnika bo tu nie masz klasycznego sprzęgła. Nie wiem co Ty robisz tym tiptronikiem ale wychodzi na to, że to samo co robi skrzynia sama z siebie. :) Tu w ogóle nie wiem o co chodzi. Dopiero co pisałeś, że automat to szybciej reaguje niż manual, a się okazuje, że znowu pół sekundy tracimy ale tym razem przez automat. :) Ciekaw jestem czy wiesz czemu na niskich biegach w automacie jest ta zwłoka. Poczytaj troszkę to zrozumiesz. A co Ci da w tym momencie tryb sport albo tiptronic???????????? Jak poczytasz o tej zwłoce to zakumasz, że nic. :) Znowu piszesz teoretyczne bzdury jak dziecko, które o automatycznej skrzyni wie z prasy albo jazdy z tatą. :)
  4. Zużycie hamulców przy bardzo lekkim hamowaniu jest znikome, ale to jak obciążasz skrzynię biegów i sam silnik redukując do wysokich obrotów, to myślę, że jest większy problem. No ale Twoja sprawa, cuduj dalej jak Ci tak wygodnie.
  5. mmw odpowiedział(a) na koziolekkamil temat w E60, E61
    Po pierwsze, skąd teoria, że 3.0d osiąga dłużej temp roboczą niż mniejszy, 4 cylindrowy silnik? Zawsze jest odwrotnie i większe silniki szybciej się nagrzewają. Po drugie, większy silnik i więcej redukcji??? Dobre. :) Coś Ci się chyba pomyliło. Generalnie turbodiesel ma bardzo mały zakres obrotów użytecznych i przez to manual w nim jest męczący, ale na pewno mniej w 3.0d niż w 2.0d. Jak kolega nie jest maniakiem osiągów to 520d w zupełności wystarczy. Ma bardzo przyzwoite osiągi, dobrą elastyczność i pali ten litr mniej niż 530d. Jest też znacznie tańszy w zakupie, chociażby ze względu na dużo mniejszą akcyzę, pomijając już samą wartość auta. Po za tym w przyszłości 530d w manualu będzie ciężko sprzedać, bo na taki układ jest mało chętnych, ale też z tego powodu łatwiej tanio nabyć.
  6. mmw odpowiedział(a) na dentysta1 temat w E39
    Kolega Wicked.Patric pisze jakieś dziwne teorie. Albo zbytnio się wczuł w swoje auto i kombinuje na siłę, albo naczytał się jakichś pierdół i też kombinuje na siłę. :) Prawie wszystkie jego wywody to dziwne stwierdzenia i metody, które nijak się mają do rzeczywistości.
  7. Nie masz kolego racji. Skrzynia Ci redukuje na bieżąco do końca bieg po biegu. Jak sobie to wyobrażasz inaczej? Co się dzieje niby na tym piątym biegu od 70 km/h do 0 km/h??? Tu nie ma sprzęgła, które rozłączy napęd. Skrzynia automatyczna jest non stop połączona z silnikiem i nigdy nie jest rozłączana podczas jazdy.
  8. mmw odpowiedział(a) na boss22 temat w E60, E61
    3000 zł w tym przypadku za robotę to i tak bardzo niska kwota. Dobry warsztat weźmie dużo dużo więcej.
  9. Przecież automat sam zawsze hamuje silnikiem, po co używasz do tego tiptronika? :)
  10. mmw odpowiedział(a) na boss22 temat w E60, E61
    To auto jak się sprzeda za 11-12 tys $ to maks. Ale nawet za tyle wg mnie nie warto.
  11. mmw odpowiedział(a) na dentysta1 temat w E39
    Wg mnie jakakolwiek regeneracja nie ma sensu. Większość napraw skrzyń kończy się kolejnymi naprawami itd itd. Jak Ci zaczną grzebać w tej skrzyni to dopiero się zaczną jaja. Sprawdź wszystko na 100%, jeżeli skrzynia jest sprawna całkowicie to wymień olej i będziesz jeździł długo. Tam za bardzo nie ma co się zepsuć jeżeli olej nie jest stary. Nie kupuj auta, którego przebieg nie jest potwierdzony porządnie. Nie skuś się na cenę.
  12. mmw odpowiedział(a) na boss22 temat w E60, E61
    Kolego. Piszesz bzdety. ;) Po co się wypowiadasz jak nie masz pojęcia o czym piszesz. Jaki zderzak ze specjalnego tworzywa pochłaniającego siłę uderzenia?????? :) Zderzak to belka aluminiowa przykręcona do podłużnic, poprzez teleskopy amortyzujące lekkie uderzenia. To co widać na zewnątrz to nakładka zderzaka czyli kawałek plastiku. Na postawie tego plastiku za wiele się nie dowiesz bo jest zrobiony z elastycznego tworzywa i nie pęka tak łatwo. W tym przypadku nie widać czy jego uszkodzenia są powierzchowne czyli sam plastik czy dostała belka i przeniosła siłę uderzenia na podłużnice (pamiętajmy że troszkę na siebie biorą teleskopy). Skoro wywaliły poduszki to jednak stawiał bym na to, że podłużnica dostała i będzie duża, droga robota blacharska. Zdjęć dokładniejszych nie ma bo nikt tam nie ma czasu na bawienie się w dokładne fotki i opisy. Oni sprzedają miesięcznie w całych stanach dziesiątki tysięcy samochodów. Nikt tu nie ukrywa nic na siłę, po prostu zawsze robią zdjęcia ogólne bo na więcej nie mają czasu. Dlatego nie powinni się brać za kupowanie na tych aukcjach ludzie, którzy nie mają o tym pojęcia. Takich orłów w Polsce było wielu a potem był płacz jak auto dotarło do Polski. :) Kolego Boss22. Jak chcesz kupić E60 to szukaj uszkodzone z boku albo z tyłu. Daj spokój z przodem bo się wpakujesz w masakryczne koszta. Do aluminium musi być niesamowicie dobry blacharz żeby tego nie spitolił, a tak jak koledzy pisali wyżej, za dużo w tym aucie jest skomplikowanej elektroniki i wysokiej, precyzyjnej techniki żeby to wszystko dobrze latało po taniej naprawie.
  13. mmw odpowiedział(a) na boss22 temat w E60, E61
    Wiele lat sprowadzałem auta uszkodzone z USA więc mogę się wypowiedzieć w miarę autorytatywnie. :) Pomijając na razie kwestie uszkodzeń. Mieszkasz w USA, gdzie koszty robocizny są kosmiczne. Kto Ci to auto naprawi w małych pieniądzach??? Po drugie mieszkasz w USA to sam wiesz, że przy odsprzedaży Amerykanie nawet nie patrzą na auta z przeszłością wypadkową, a u nich sprawdza się to łatwo i szybko. Nawet jak teraz coś tam zaoszczędzisz, to potem stracisz przy odsprzedaży, a do Polski już się za bardzo aut wysyłać nie opłaca. Co do uszkodzeń. Podpicowane to auto na pewno nie jest bo sprzedaje je bezpośrednio firma ubezpieczeniowa. Jeżeli faktycznie wsunął się pod coś tak, że nie ruszyło podłużnic to więcej będzie wymieniania części w tym samochodzie niż samej roboty. Części w USA tańsze niż w PL, więc to nie problem. Niestety masz szansę, że belka zderzaka jednak ruszyła podłużnicę, a że to aluminium to naprawa jest mega kosztowna, a w USA to już w ogóle. Pamiętaj też, że wypruło kawałek fartucha i nawet jak podłużnica nie jest ruszona to ten element aluminiowy też trzeba wymienić i też musi to zrobić fachowy warsztat (czytaj "drogi"). Generalnie tragedii nie ma ale ze względu na to, że cały przód jest aluminiowy to wg mnie naprawa tego w USA się nie opłaca. Tam zbyt tanie generalnie są auta na takie rzeźby.
  14. Panowie. Tiptronic przy tego typu skrzyni to bajer i nic więcej. Pobawicie się 30 sekund i dacie spokój. Jak już ktoś pisał wyżej coś takiego ma sens w szybkich skrzyniach ze sprzęgłem/sprzęgłami i to zapitalając na torze a nie na co dzień w mieście czy trasie. Przy powolnej skrzyni starego typu z komwerterem (a takie są w E39) nie ma żadnego sensu używanie tego bo to bzdura.
  15. Zdecydowanie Ci polecam Olech Service, Olechowska 11b, 426492294. Jeżeli masz skrzynię ZFa z zieloną naklejką to z tego co pamiętam wchodzi tam w pełni syntetyczny olej klasy Esso 71141. Odpowiedniki są w Inter Cars: Febi 14738, Maxxus ATF-VA. Dopiero co wymieniałem olej u siebie w Galaxy i wlewałem taki sam, czyli Febi 14738. Zapłaciłem za 4 litry (4 x 1 l.) niecałe 150 zł. Filtr i uszczelkę też kupisz w IC jakby co.
  16. mmw odpowiedział(a) na dentysta1 temat w E39
    Daj spokój chłopakowi. Niektórzy jakoś się muszą dowartościować jak mają kompleksy męskości, to można i skrzynią manualną. ;)
  17. mmw odpowiedział(a) na dentysta1 temat w E39
    Nie podobno tylko jest to skrzynia produkcji GM. Wbrew obiegowym opiniom jest to bardzo dobra skrzynia jak na tamte czasy. Cały problem wynika z tego, że BMW wmówiło sobie, że w tej skrzyni oleju się nie wymienia. Skrzynie te pracują w wielu modelach koncernu GM i nie ma z nimi problemów. Tylko, że GM zaleca wymianę oleju, o ile kojarzę, co 60 tys km.
  18. mmw odpowiedział(a) na taiger temat w E39
    Jak się wozi laski ubrane w tandetne podróby to potem są wyniki. ;) Jeszcze nie widziałem spodni, które brudzą skórę. Jakaś masakra. :)
  19. mmw odpowiedział(a) na dentysta1 temat w E39
    A olej to z nieba za darmo leci i wymieniają go w serwisach charytatywnie? Kolego. Olej do E39 kosztuje o ile pamiętam 25-30 zł litr a wchodzi może 4-5 litrów przy wymianie. Faktycznie koszt dramatyczny. Nawet jak dodasz filtr, uszczelkę i koszt wymiany to się zmieścisz w 400 zł. Robisz to co 60-80 tys km. Mało kto tyle przejeżdża jednym autem, więc jest to najczęściej jednorazowy wydatek. Nie szukaj na siłę problemów związanych z automatyczną skrzynią, bo powtarzam jeszcze raz, jak się o skrzynię dba, nie katuje jej i zmieni olej po zakupie, to można zapomnieć o czymś takim jak serwis skrzyni biegów i koszty z tym związane. Nie twierdzę, że koszty przy manualnej skrzyni są większe, ale Ty nie demonizuj wydatków związanych z automatem bo nie ma podstaw do tego.
  20. mmw odpowiedział(a) na dentysta1 temat w E39
    Automat droższy w serwisie? Jak dbasz o skrzynię, wymieniasz olej to jeździsz i nic nie robisz. A czy przypadkiem przy skrzyni manualnej nie ma czegoś takiego jak sprzęgło i dwumasa? Rozumiem, że to tanie rzeczy są w serwisie? ;)
  21. mmw odpowiedział(a) na dentysta1 temat w E39
    W 530d zdecydowanie lepiej automat. Diesel'e mają krótki zakres użytkowy obrotów i dużo trzeba machać biegami. Oczywiście już pomijając wiele innych zalet automatycznej skrzyni. Kup auto z autentycznym, niedużym przebiegiem i sprawdź przed zakupem w dobrym serwisie u kogoś, kto zna te auta. Po zakupie wymień koniecznie olej w skrzyni biegów i będzie wszystko ok.
  22. Powinieneś mieć czujnik z przodu i z tyłu. Podjedź do jakiegoś mechanika, niech zdejmą koło i zobaczą co jest grane.
  23. mmw odpowiedział(a) na Kriss33 temat w E60, E61
    Nie wiem co rozumiesz przez słowo "podkręcać" i jak działa G-Power ale wiele tego rodzaju firm buduje pojedyńcze sztuki democarów i czekają na klientów wjeżdżających do firmy nową/prawie nową M5 a wyjeżdżających Hurricane i zostawiających prawie drugie tyle $$$ co w salonie Bmw. :twisted: Wejdź sobie na stronkę G-Powera i zobacz na czym polega ich działalność, nic trudnego. ;)
  24. mmw odpowiedział(a) na Kriss33 temat w E60, E61
    Nie rozumiesz świata ludzi bardzo bogatych. Zwykłe Porsche albo Ferrari w świecie mega bogaczy to lipa. Tak jak ktoś wyżej napisał, ludzie zorientowani wiedzą które auto jest które i ile kosztuje. W bogatym świecie BMW M5 to szary wozik, więc nie opowiadaj głupot. Zresztą G-Power nie robi takich aut żeby sprzedawać i robić na tym kasę. Tu chodzi o prestiż, o to żeby o tym aucie mówiono i żeby klienci walili drzwiami i oknami "podkręcać" swoje zwykłe auta, bo przecież skoro ta firma zrobiła najszybsze M5 na świecie to znaczy że są najlepsi i warto u nich wydać kasę. Za dużo gazet czytasz i filmów oglądasz zamiast pojeździć trochę po autostradach. :) Jeżeli uważasz, że koleś jadący 250 km/h jest zawsze "na pierwszeństwie" to się mylisz. Zalecana prędkość na autostradach niemieckich to 130 km/h i Ci którzy jadą szybciej muszą ocenić sytuację i być pewnym, że są widziani i zdążą wyhamować w razie czego. Uważasz, że ludzie jadący 100-120 km/h są w stanie w lusterku ocenić prędkość zbliżającego się tak szybko pojazdu to się mylisz. Samochód jadący 250-300 km/h zbliża się w takim tempie, że nikt nie jest w stanie przewidzieć czy zdąży zmienić pas czy nie, nie mówiąc już o tym, że w przypadku wzniesienia itd w ogóle może nie być widziany. To ten z tyłu musi być pewny, że jadąc tak szybko nie stwarza zagrożenia. W Niemczech raczej nikt nie jeździ szybciej niż 170-180 km/h bo więcej jest po prostu niebezpiecznie i tyle.
  25. mmw odpowiedział(a) na Kriss33 temat w E60, E61
    Po pierwsze, to w autach nie liczy się tylko V-max. Cywilizowani ludzie swoje fury sprawdzają na torach a nie autostradach. Pomijając już, że 90% ludzi kupuje Ferrari, Lambo itd dla szpanu a nie żeby nimi jeździć 300 km/h. Po drugie chyba pojęcia nie masz o autostradach skoro uważasz, że dwa pasy wystarczają gdy nie przekracza się 140 km/h. Pojeździj trochę w Niemczech na ruchliwych autostradach w ciągu dnia to zobaczysz, że czasami 3 pasy to za mało mimo, że nikt nie przekracza 150 km/h. No ale Ty oczywiście jesteś wybitnym kierowcą i jak Ci przy 300 km/h jakieś inne auto nagle zjedzie na Twój pas to je przeskoczycie razem z Twoim potencjalnym Ferrari. ;)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.